Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (2 Mayıs 2019)

Haydar Dümen 2 Mayıs 2019 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

02 Mayıs 2019, Perşembe 10:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Önceki Fotoğraflar
Eşime sadık kalamıyorum

Eşime sadık kalamıyorum

1 senelik evliyim. Eşimi çok seviyorum ama evlendikten sonra çapkınlığa başladım. Eşim hariç bütün kızlarla cinsel istek duyuyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

CEVAP

Değerli okurum, evlilik iflas etmiş ve senin suçun görünüyor. Senden bu evliliğe hayır gelmez. Sevgili eşinin sakın yolunu kapatma. Onu aşağılık komplekse sokma, depresyona atma. O da kim bilir neler hayal ediyordu? Ne aradı, ne buldu. Sen kararsız ve aceleci davranmışsın. Akıllı, uyumlu ol. Kızı da maddi, manevi zarara uğratmadan bir de çocuk yapmadan evliliğinizi bitirin.

Canım çok yanıyor

Canım çok yanıyor

25 yaşında kızım. 3 yıllık birlikteliğim var. Erkek arkadaşımın penisi 22 santim. 2 yıldır cinsel ilişkiye giriyoruz ama çok canım yanıyor, hiç orgazm olamıyorum. Sevgilimi kaybetmek istemiyorum. Erkek arkadaşımın penisi benim için büyük olabilir mi?

CEVAP

Sevgili okurum, teşhisi kendi kendine koymuşsun, sana katılıyorum. Kadının vajinası 8 santim uzunluğunda. Seninkini de boy olarak oranlarsak fazla uzamaya uygun olmasa gerek. Bu durumda da arkadaşınla uyum sağlayamıyorsun. Rahime ve iç organlara basınç yaptığı için acı duyuyorsun. Arkadaşın birazcık dikkat eder, idareli kullanırsa sanırım acın geçer.

Nişanlım korkuyor

Nişanlım korkuyor

Bir yıldır birlikte olduğum kızla nişanlandım. Yakında evleneceğiz. Nişanlım bakire ve ilk geceden çok korkuyor. Onu elimden geldiğince sakinleştirmeye çalışıyorum ama ikna olmuyor. Ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, sanki vajinismus köşede bekliyor. İlişkiye kolay razı olacağını sanmıyorum. Hele bir evlenin. Kendinize bir süre tanıyın. Üstüne çok gitme, korkutma. Asla onu kırma ve sert davranma. Sonuç alamazsanız artık tıbbın bu konuyu çözdüğünü biliyorsunuz.

Heyecan biter mi?

Heyecan biter mi?

26 yaşında kızım. İyi giden, ciddi birlikteliğim var. Bugüne kadar hiç cinsel ilişkiye girmedik. Ama üstün körü birbirimizi tatmin ediyoruz. Acaba evlendiğimizde bu heyecanı yitirir miyiz? Bu yaptıklarımızı yapmasak mı?

CEVAP

Sevgili okurum, ölçüyü kaçırmayın ve biraz sabırlı olun. Şu noktadan sonra ne desem boş. Çünkü çözümümün her zaman her yerde dinleneceğini sanmıyorum.

Eskisi gibi değilim

Eskisi gibi değilim

26 yaşındayım, cinsel organımın sağ tarafındaki damar şişiyor. Cinsel ilişkiden eskisi gibi zevk alamıyorum. İlişkide eşimin de ilgi gösterdiği yok. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, galiba kız arkadaşının biraz uyarılması yani eğitilmesi gerekir. Penisindeki şişliğinin sana zararı olacağını sanmıyorum. Çok tedirginsen bir üroloji uzmanına git. Bu tablo topal bir ilişkidir. Bu topal binekle uzun yol alınmaz. Düşünün, çareyi arayın.

Üç yıldır ilişkim yok

Üç yıldır ilişkim yok

28 yaşındayım, 3 yıldır ilişkiye girmedim. İdrarımı yaparken son damlada su gibi bir sıvı geliyor. Sizce hasta olabilir miyim? Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Hiçbir şeyin yok değerli okurum.

Akıntı geliyor

Akıntı geliyor

20 yaşındayım, cinsel organımda akıntı oluyor. Ne zaman bir kadın görsem akıntı meydana geliyor. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli yavrum, hiçbir şey. Normal bir akıntı yani kaygan sıvı. Gelmesinin nedeni birleşmede cinsel organın vajinaya girişini kolaylaştırması. Doğanın ön hazırlık ürünü. Ayrıca bedene hiçbir zararı yok.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Aşk saadet, umut üçgeninde büyüyen çiçekler yürekte hep canlı kalır. H.D.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Melis Kaptanoğlu ile çocuk modasında yeni trendler