Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (2 Nisan 2019)

Haydar Dümen 2 Nisan 2019 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

02 Nisan 2019, Salı 08:49 Son Güncelleme:
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!


Sevgilim hep istiyor

Erkek arkadaşım sürekli ilişkiye girmek istiyor. Ben sürekli değil, arada istiyorum. Artık ondan soğudum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Doğmadan ölen aşkınıza kefen dik, aklının en sağlam yerine göm onu. Yaşın da çocuksu, işlerin, okulun var, içinde yükselen dalgalar birkaç kayaya çarpınca isteğin de aklın da başına gelmiş ve iyi olmuş. Her akla gelen yapılmaz. Özellikle cinsellik konularında saati saatine uymazken ne yapacağız? Yasal, güvenli, bazen de risksiz kaçamaklar kişiden kişiye değişik şans olarak kapıyı çalar. Tehlike her yerde vardır ama uzun vadeli kararlara öyle üstün körü imza atılmaz. Sabır ve akıl kanka olmalı ki kimsenin gıkı çıkmasın.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Düşüş var, neden?

24 yaşındayım. Haftada 4 kez mastürbasyon yapıyordum. Birkaç aydır düşüş oldu. 15-20 günde bir yapıyorum, karşı cinse isteğim azaldı. Neden olabilir?

Değerli okurum, cinsel yaşam grafiğinde sandığınız gibi kalıcı düşüş ya da yükseliş olmaz. Bedenin biyokimyası vardır. Son derece sağlamdır ve adeta bozulmamak üzerine hesap edilmiştir. Ortalama 50 yıl sürer. Cinsellik hassastır. Bu hassasiyet onun da ömrünü uzatır. Mastürbasyonda düşme olduysa sen bilirsin ahbap, sorun yok, oluruna bırak. O hassas bir terazi gibidir. Ölçümü de karşı cinsin elindedir.

Masadan düşmüş

Masadan düşmüş

Sevgilim dolabın üstünden bir şey almak için masaya çıkınca düşmüş, masanın sivri ucu o bölgesine denk gelmiş. Ağrısı olmuş, kan da gelmiş. Kızlık zarına bir şey oldu mu?

Bence olmamıştır okurum. O bölge çok iyi koruma altındadır. İyi ki kız dolabın üstünden bir şey almaya fazla zaman ayırmamış. Namus ve erdem konusunda hassasiyet gösteriyorsun da kızla evlenecek misin? Bana göre dolabın üstünden daha tehlikelisin. Ciddiysen kız arkadaşınla flört seviyesinde değil, okul arkadaşlığı düzeyinde ilişkilerin olabilir.

Bozulmuş olabilir mi?

Bozulmuş olabilir mi?

20 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla yüzeysel olarak ilişkiye girdik. Hiç acı hissetmedim ama kan geldi. Sizce kızlık zarım bozulmuş mudur? Kaafayı yemek üzereyim.. Ne yapaaağıım??

CEVAP

Sevgili okurum, kafayı yeme. İncinme oldu bir yerlerde. Kızlık zarı yerinde duruyor. Zaten zarar görmüşse yapılacak bir şey yok. Ama evlendiğinde kanayacaktır. Bu görüşümün oranı yüzde 90 dolaylarındadır.

Çok yoruldum

Çok yoruldum

15 aylık evli kadınım ve çok mutsuzum. Evliliğimizin 10 ayı eşim benden kaçtı. Çünkü penisi sertliğini kaybediyordu. 5 ay önce o benimle ilgilenmeye başladı. Ama şimdi ben istemiyorum. Cinselliği seviyorum ama olanlardan yoruldum. Ne yapacağım?

CEVAP

Sevgili okurum, büyük olasılıkla evliliğiniz sürmeyecek. Bu yaraları sarmaya kalksanız ve her şey yolunda gitse bile aylar hatta yıllar sürecek. O süreçte de ortaya çıkan sorunlar bir ötekini olumsuz etkileyecek. Oysa önünüzde 60 yıl var. Bu konuyu enine boyuna çok iyi değerlendir. Ayrıca ailenden destek al, tek başına başaracağın bir konu değil.

Penisim kırılmış olabilir

Penisim kırılmış olabilir

32 yaşındayım, sanırım penisim kırıldı. Ereksiyon halindeyken çok belli oluyor. Utanıyorum. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, bu işi iyi bilen bir üroloji uzmanına başvuracaksın. Ameliyatla düzeltilecek ve hayat akışında devam edecek.

Yanlış mı?

Yanlış mı?

22 yaşındayım. İlişkiye birkaç kez genelevde girdim. En azından günde 5 kez mastürbasyon yapmadan olmuyor. Penisim 13 santim. Acaba yeterli mi?

CEVAP

Değerli okurum, penisin yeterli ama iraden az. Yaptığın yanlış. Enerjini bu yolda erken boşalmaya şartlayarak tüketme. Unutma ki herkes her istediğini yapamaz.

Yetecek mi?

Yetecek mi?

Penisim 14 santim. Sizce kızlık zarını bozmaya yeter mi?

CEVAP

Değerli okurum, kızlık zarı vajinadan içeri 2-3 santim girildiğinde. Eğer zar esnek değilse bozulur. Yani zar vajinanın diplerinde değildir. Ayrıca niye dibinde olsun ki? Sen odanın en son noktasında köşede bir kapı gördün mü? Kapı her zaman giriştedir. Bari bunu bilin.

Kan gelmedi ama...

Kan gelmedi ama...

24 yaşındayım. Bir gece 5-6 kez mastürbasyon yaptım. Acaba kızlığım bozulmuş mudur? Kan gelmedi ama korkuyorum. Bunu nişanlıma nasıl anlatırım?

CEVAP

Sevgili okurum, kızlık zarın bozulmadı. Yüzeysel mastürbasyonlarla kızlık zarı bozulmaz. Nişanlına ne diyeceksin ki o sana bir şey desin. Masumsun, hoşsun. Umarım nişanlın da senin gibi hissediyordur. Hadi bunlar neyse. Ya kızlık zarın esnekse?

Demir hapı alsam mı?

Demir hapı alsam mı?

23 yaşındayım. Acaba demir hapı alsam sertleşme sorunum düzelir mi?

CEVAP

Değerli okurum, sertleşme sorununu bilmem ama her şey düzelir. Kan düzelir. Kan düzelince can gelir. Can gelince iştah artar. İşte o zaman bu terazi bütün sikletleri tartar.

Sevgilim olmadı

Sevgilim olmadı

21 yaşındayım. Şu ana kadar hiç kız arkadaşım olmadı. Birkaç kez genelevde ilişkiye girdim. Onun dışında günde 5 kez mastürbasyon yapıyorum. Bu ileride sorunlara yol açar mı?

CEVAP

Değerli okurum, günde 5 mastürbasyon seni esir alır. Bundan çeşitli zararlar göreceksin ve kendi başına binbir çorap öreceksin. Benden söylemesi. Haftada 3'e inmediğin sürece oraya buraya danışacaksın günlerce. İşin özü ve tedavisi senin elinde. Gücünü de yitirme, kalsın belinde.

Tatmin edebilir miyim?

Tatmin edebilir miyim?

20 yaşındayım. Penisimin boyu 15 santim ve orta kalınlıkta. İlişki sırasında sorun olur mu? Kız arkadaşımı tatmin edebilir miyim?

CEVAP

Değerli okurum, anatomik olarak tamamen normal. Ama tatmin işi sadece cinsel organ boyuyla değil, ruhun huyuyla oluyor oğlum. Romantik, anlayışlı, sevecen, kadın ruhundan anlayan bir erkek olursan eşini elbette tatmin edersin.

Elimden bir kaza çıkacak

Elimden bir kaza çıkacak

18 yaşındayım, 1.80 yaşındayım. Güzel kızlara aşırı ilgim var. Ufaklık onları görünce devleşiyor. Onlarla ilişkiye girmek istiyorum. Sapık mıyım? Ya elimden bir kaza çıkarsa?

CEVAP

Değerli okurum, kaza çıkmayacak. Sen insansın, genç, yiğit bir delikanlısın. Kaza çıkmaz yavrum, niye çıksın? Doğanın olması gerekenler yönünde programladığı bir yoldasın. Buna karşılık sana verilen irade denilen kavramı bir şoförlük ehliyeti gibi iyi kullanırsan hedefe kazasız ulaşacaksın.

Yan etkisi var mı?

Yan etkisi var mı?

25 yaşındayım. Tek sorunum penisimin küçük olması. Seks shoplar'da satılan krem ya da haplarla olacak bir şey mi? Tedavinin yan etkisi var mı?

CEVAP

Değerli okurum, ameliyatın dışında hiçbir tedavisi yok. Cinsel organ boyu 9-10 santimden uzun olanlara ameliyat gerekmez. Çünkü işlevlerini yerine getirirler. Sen biraz keyfine baksan diyorum.

Korkuyorum

Korkuyorum

19 yaşında kızım. Sevgilim de 20 yaşında. Birbirimizi çok seviyoruz. Sevgilim bana cinsel yönden yaklaşmak istiyor ama ben korkup uzaklaşıyorum. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Sevgili okurum, birbirinizi çok sevmeye devam. Romantik düzeyde kalın.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Sevgiyi siz, nefreti karşınızdaki yaratır. H.D.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Karmaşık bir aşk hikayesi: Damadıyla evlenen anne