Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (20 Ağustos 2020)

Bazı kadınlar cinselliğe alışmakta, erkeğine uyum sağlamakta zorlanıyor. Onların orgazmı yakalamak, için zamana ihtiyacı oluyor. Bazıları ise doğuştan şanslı. Cinsellikten her zaman keyif alıyor, tadını doyasıya çıkarıyor, hem kendini hem de erkeğini mutlu ediyor, hiçbir sorun kalmıyor.

20 Ağustos 2020, Perşembe 07:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yırtıldı mı?

25 yaşında kızım. Adetimin son günlerinde erkek arkadaşımla birlikte olduk. O an bir şey olmadı ama kıyafetlerimi giydikten sonra biraz kan geldi. Kızlık zarım yırtılmış mıdır? Doktora gittim, kızlık zarımın yırtılmadığını söyledi. Ama hâlâ aklımda soru işaretleri var. RUMUZ: KORKULU RÜYA

CEVAP

Sevgili okurum, ben doktorun teşhisine uyuyorum. Hocan olarak beynindeki kuşkuları oradan kovuyorum.

Sevgilime geçer mi?

15 gün önce yabancı bir kadınla ilişkiye girdim. Bu ilişkiden bel soğukluğuna yakalandım. Kız arkadaşımla da birlikte oldum. Hastalığım kız arkadaşıma da geçer mi? Ne olur yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, belki de bel soğukluğuna yakalanmadın. Bunun sonucunu hemen bir meni tahlili yaptırarak öğreneceksin. Hastalık varsa da üroloji uzmanına gidip tedavi olacaksın. Eğer hastalık varsa kız arkadaşına bulaştırma ihtimalin de büyük. Geçmiş olsun.

Sivilceler var

19 yaşındayım. Penisimin üstünde beyaz beyaz sivilce gibi küçük noktalar var. Bunlar beni çok tedirgin ediyor. Penisimin boyu da arkadaşlarıma göre kısa, sadece 11 santim.

CEVAP

Değerli okurum, her şey iyi gibi gözüküyor. O sivilce mi, leke mi neyse, cilt hastalıkları uzmanı tedavi edecek. Bunun için yeni tedavi yöntemleri var. Boyuna takılma.

Nasıl tedavi ederiz?

20 yaşındayım. Erken boşalma sorunum var. Bir dakika bile sürmüyor. Uzun zamandır düzenli seks hayatım var. Bu sorunu çözemedim. Bana ne olur bir yol gösterin.

CEVAP

Sevgili okurum, tedavi olacaksın. Evlilik koşullarında tedavi ediliyor. Kız arkadaşına bir 6 ay daha ilişkin devam edecekse sorunu tedavi edelim.

Acıdan korkuyor

25 yaşındayım. Bir hafta önce evlendim. Eşim 19 yaşında. Bir kez ilişkiye girdik. O da çok zor oldu. Tekrar ilişkiye girmek istiyoruz ama eşim ilk gecedeki acıyı yaşamaktan korkuyor. Ben anlayışla karşılıyorum. Bizim bu konuda ne yapmamız gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, biraz sabır, biraz bekleme. Tabii ki hoşgörülü olman ve kadınının üzerine gitmemen gerekiyor. Şöyle 1-2 ay geçsin. Sonuç alamazsanız, çözümü var.

Sıvı geliyor

19 yaşında kızım. 1.5 yıllık bir ilişkim var. Erkek arkadaşımla düzenli ilişkiye giriyoruz. Erkek arkadaşım boşalmadan önce bir sıvı geliyor. Bu sıvıdan hamile kalabilir miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, o sıvıdan hamile kalma ihtimalin yok. Amma o sıvının içine karışmış spermler de olabilir. Çok nadir ama ihtimaller içinde düşünürsek gebe kalabilirsin. Eğer devam edecekseniz korunun, dikkatli olun.

Kız hasta mı?

24 yaşındayım. Kız arkadaşım da 25 yaşında. İlişkiye girdiğimizde kız ben boşalmadan 2 kere orgazm oluyor. Acaba kız arkadaşımın bu durumu bir hastalık belirtisi mi?

CEVAP

Değerli okurum, kız arkadaşın yaratılış olarak şanslı. Seni çok seven, senden zevk alan, mutlu olan biri. Ne demek hasta? Onun kıymetini bil. Umarım evlenirseniz. Sen çakı gibi askerliğini yap. Senin üzerinde konuşulacak bir şey yok. Aslanlar gibisin.

Hamile kalır mıyım?

22 yaşında, nişanlı kızım. Nişanlımla sürtünme yoluyla seviştik. Ben adet görüyordum. Nişanlım boşaldı. Spermler iç çamaşırıma geçmiş. Hamile kalmaktan çok korkuyorum. Kızlık zarı yırtılmadan hamile kalınmaz diyorlar. Acaba doğru mu?

CEVAP

Sevgili kızım, sakin ol, hamile değilsin. Ama kızlık zarı bozulmadan hamile kalınabilir. Cinsel birleşmeye göre ihtimali zayıf bile olsa, olacaksa olur. Yani bir sperm içeri koşar ve yumurtayı bulur. Dikkat edin. Şimdilik keyfine bak, kendini üzme.

Beni terk etti

20 yaşında kızım, geçen yıl biriyle birlikte oldum. Benden kan gelmedi. Sevgilim kan gelmediği için beni terk etti. Evlendiğim zaman eşime ne diyeceğim?

CEVAP

Sevgili okurum, düşünecek bir şey yok. Sadece “Esnek” dersin olur biter. Kesinlikle esnek olduğuna inanıyorum. Sağlam dur ama bu böyle diye de onunla, bununla da fazla deneme.

Sigaradan mı?

18 yaşındayım. Sorunum penisimin küçük olması. Acaba sigaradan olabilir mi?

CEVAP

Her şey normal okurum. Ama sigara anormal. Sigara penisi küçültmez. İleriki yıllarda damarlarını bozacağından işlev olarak seni yarı yolda bırakabilir.

Patladı mı?

20 yaşında kızım. Mastürbasyon yaparken kan geldi. Zarımın patladığından şüphe duyuyorum. Bir kez parmağım içeri girdi. Bu kadar basit bir şeyle yırtılır mı?

CEVAP

Sevgili okurum, yırtılabilir ama biz buna zedelenme diyoruz. Gerçek bir cinsel birleşmede kanayacaktır diye düşünüyorum.

Canım neden acıyor?

25 yaşındayım. Bir yıldır sevgilim var, yüzeysel sevişiyoruz ama orgazm olamıyorum. Penisi vajinama girince acı hissediyorum, neden?

CEVAP

Kızım, birleşmeyi tam gerçekleştirmemişsiniz bile. Vajina kaslarında kasılman var. Önce ağrı, acı bitecek, sonra zevk kapıları açılacak. Çözümün hekim yardımıyla olacağına inanıyorum. Hem psikolojik hem de doku yönünden vajinismusa davet çıkarıyorsunuz.

BÖYLE SORU YOK: Kız ilk kez benimle mi oldu?

BÖYLE SORU YOK: Kız ilk kez benimle mi oldu?

21 yaşındayız. Kız arkadaşımla ilişkiye girdik ilk başta kan gelmedi ilişki bittikten sonra geldi. Bir hafta sonra yine kan geldi. Kız arkadaşım “Yine yapsak yine gelir” diyor. İlk benimle olduğuna nasıl emin olacağım? Kafamda binbir türlü soru var.

CEVAP

Vah vah okurum, kafayı yemişsin ama farkında değilsin. Kan gelmiş, daha ne istiyorsun? Hem zavallı kızın en mahrem yerinden kan gelmiş. Kafayı neye takıyorsun? İlişkinle ilgili bir şeyi merak ediyorsan onu kız arkadaşına soracaksın. Yani sevgiline “İlk ilişkin ben miyim?” diyeceksin. O da sana “Evet” dediğinde artık kafandaki bin türlü sorunu silip sevgiline inanacaksın. İlişki dediğin budur. Daha neyi sorguluyorsun okurum. Sevmeyi ve aşkı öğren.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Kocam boşalamıyor bana söyleniyor

İki yıllık evliyim. Kocam “Sen boşalıp zevk alıyorsun. Ben boşalamadım, zevk alamıyorum” diyor. Sizce eksik nerede?

CEVAP

Sevgili yavrum, doğa sana kıyak yapmış. Eşin de katılsın bu oyuna, kuşun kolunu kanadını kırmadan. Tekniğinize daha özgür, ruhsal şeyler katın. Hayal edin, konuşun, tahrik noktaları bulun, gönül kırmayın. Asla kafanızı olumsuz şeylere takmayın. Önünüzde 50 yıl var. “Neden böyle?” diye pes etmek yok. Sen orgazma ulaştıktan sonra eşin devam edebilir, biliyorsun değil mi? Bu arada belki de üst üste orgazm olabilirsin. Eşin de seni kıskanmayı bıraksın, ilişkinin kalitesini artırmak için çabalasın.

Geç boşalmadan şikayetçiyim

25 yaşındayım. Herkes erken boşalmadan şikayet eder ama ben geç boşalmaktan şikayetçiyim. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, talih kuşu başına konmuş, zamanı iyi değerlendir. Partnerine hoşlandığın tekniği öğretirsen sorun kalmaz. Senin şikayetçi olduğun geç boşalmayı yakalamak için erkekler türlü çarelere başvuruyorlar. Sen doğal ve özgür olursan mutluluğu daha rahat yakalarsın. Dert etme, yola devam.

GÜNÜN SÖZÜ

Eleştiri kabul etmeyen insan olgunlaşamaz. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (19 Ağustos 2020)