Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (20 Eylül 2019)

Haydar Dümen 20 Eylül tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

20 Eylül 2019, Cuma 09:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Neden tık yok?

21 yaşındayım. 1 hafta önce 50 yaşındaki bir kadınla birlikte oldum. O günden beri benimkinde tık yok. Ne olur yardım edin.

CEVAP

Küstü değerli okurum ve susmayı seçti. Şimdi kendisiyle hesaplaşıyor ve sana soru soruyor. “Buna mı layıktım?” diyor. Neyse olan olmuş, seninkinin rengi solmuş. Üzülme yavrum, bir süre sonra kanlanacak ve de canlanacak.


Aynı hatayı tekrar yaparsan sana iyi bir kazık atacak, bu sefer kış uykusuna yatacak. Şimdi harekete geçecek, onun gönlünü alacaksın. Bir süre ona hiç dokunmayacaksın. Zamanı gelince o gizli gizli, gece, sabaha karşı kıpırdanıp etrafına bakacak, bağımsızlığını ilan edip ayağa kalkacak. Üstüne gitme, yüz göz olma.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

2 gündür uyuşuk

18 yaşındayım, haftada 3- 4 mastürbasyon yapıyorum. Geçen gece zorladım, 2 gündür uyuşuk, sertleşmiyor. Ara versem düzelir mi?

CEVAP

Hop acelen ne? Mastürbasyona takılır kalırsan başına neler gelir bilemem. Seni ben bile kurtaramam. Haftada 3-4 mastürbasyon seni belli ki zorluyor. Haftada 2-3’ten şaşma, büyük sorun da yaşamazsın. Acele etme, önünde uzun yıllar var. Yılları mastürbasyonla geçiremezsin, bünye cinselliği yaşamak ister. 25-28 yaş arası evlenmeni öneririm. Bu arada mastürbasyonu tümden kesme. Sorunun yok, üstüne düşme, düzelir.

Durduramıyorum

Durduramıyorum

18 yaşındayım, ilişkiye çok istekliyim. Hafta 10-15 kez mastürbasyon yapıyorum. Kendimi durduramıyorum.

CEVAP

Değerli okurum, adresini ver hemen sana geliyorum. Kulağından tuttuğum gibi annenin önüne atıyorum. Dua et, sinirli günüme gelmedin. Değerli çocuğum dahi sen sayı saymasını biliyor musun? 3, 5 daha ne eder, söyle bakalım.


Bak 3 kere 5 demedim gayet basit. 7 mi dedin? Senin beynin şimdiden sulanmış. Haftada 2-3 kere mastürbasyon yap, o kadar. Vakit kaybetmeden ailenin yanına git, annenin çorbası sana iyi gelir.

Deneyimimiz yok

Deneyimimiz yok

19 yaşında, nişanlı kızım. 6 ay sonra evleneceğim. Nişanlım kimseyle birlikte olmamış. Benim de deneyimim yok. İlk geceden korkuyorum. Biz ne yapmalıyız?

CEVAP

Sevgili okurum, sorun yaratabilir ama siz korkmayın. Siz de birbirinizden öğrenirsiniz. Çok sıradan, basit anatomik bilgileri şimdiden kitaplardan öğrenin. Örneğin; kızlık zarı nerede, kadın cinsel organının özellikleri, erkeğin heyecanlı olduğu durumlarda karşılaşabileceği sorunları bilin ki, paniklemeyin. Mutluluklar dilerim.

Erken boşalıyorum

Erken boşalıyorum

22 yaşındayım. Erken boşalma sorunum var. Bir de ilişkide isteksizlik oluyor. Boşaldıktan sonra hemen sertliğini kaybediyor. Bir de bana boyu kısa geliyor. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, fiziksel yapın normal. Ancak erken boşalma evlilik koşullarında tedavi edilebiliyor. Pek çok erkek bundan şikayetçi. Tedavi olmanı öneriyorum.

Hamile miyim?

Hamile miyim?

Nişanlımla ilişkiye girdik. Ben doğum kontrol hapı kullanmaya başladım. Nişanlım vajinama boşaldı. Hamile olabilir miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, doğum kontrol haplarını doktor gözetiminde ve önerildiği gibi kullanıyorsan hamile kalmazsın.

Sapık olabilir miyim?

Sapık olabilir miyim?

19 yaşındayım. İnternetten sürekli kızlarla konuşup onları cinsellik için tavlamaya çalışıyorum. Kızlarla konuşup birbirimizi tatmin ediyoruz. Sapık mıyım?

CEVAP

Değerli okurum, sanal seksin böylesi psikolojini de bozar, cinselliğini de bozar. Çünkü bir gün o kızlarla karşılaştığın zaman bir de bakarsın ki penis oralı değil. Düş kırıklığına uğrar, paniklersin. İnternette sürekli seksle uğraşmak, zamanını ona harcamak ve de bütün hayallerini gelecek günlerde kullanmak yerine söz düzeyinde bitirmek içine siniyorsa yola devam. Yoksa biraz daha kendine hakim ol.

Boyu küçük

Boyu küçük

24 yaşındayım. Penisim çok küçük. Doktora gitmeye utanıyorum. İlaçla tedavisi yok mu?

CEVAP

Değerli okurum, eline cetvel al, penisinin ereksiyon halini ölç, bildir, karar verelim. Küçük mü, normal mi? Ama şişmansan ve kasıklarında yağ birikimi varsa, onları eritirsen 2 santimlik kısım ortaya çıkar.

Ne kadar içeride?

Ne kadar içeride?

20 yaşındayım. Penisim 11 santim. Sizce bu normal mi? Evlenince kızlık zarını yırtar mıyım? Eşim zevk alabilir mi, hamile kalabilir mi? Kızlık zarı vajinanın ne kadar içinde?

CEVAP

Değerli okurum, penisinin boyu ile ilgili tüm sorduklarına olur diyorum. Keyfine bak, komplekse girme, kilo alma. Kızlık zarı vajinanın tam girişindedir.

Ne renk olur?

Ne renk olur?

26 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girerken biraz vajinama girdiğini anladım. İç çamaşırımda açık kahve renginde bir leke gördüm. Zarım bozulmuş mudur? Kızlık zarı bozulduğunda gelen kan ne renk oluyor?

CEVAP

Değerli okurum, o kızlık zarı değildi. Ama 1 santim giriş de çok masum sayılmaz. Yani zarda zedelenme olabilir de. Ama seninkinde olmamış. Kızlık zarı açık pembe ya da tamamen kırmızı olur, yani elin kesilince akan kanın renginde.

12 yıldır sürüyor

12 yıldır sürüyor

12 yıldan bu yana günde 1 defa bazen de 2-3 kez mastürbasyon yapıyorum. Cinsel ilişkiye girmeye korkuyorum. Çünkü bir kere denedim, sertleşme olmadı. Bana çare bulun.

CEVAP

Değerli okurum, arada bir yapıver. Arada yapmanın zararı olmaz. Mastürbasyon yapmayan erkek yok gibi. Her şeyde olduğu gibi çoğu zarar, azı karar.

Kızlar ilişkiden kaçıyor

Kızlar ilişkiden kaçıyor

26 yaşındayım. Penisim 22 santim. Kızlar benimle ilişkiye girmekten kaçıyor. Çünkü penisim büyük. Ameliyatla veya başka bir yol ile penisimin boyunu kısalttırabilir miyim?

CEVAP

Değerli okurum, çok haklısın ama penisin boyu kısaltılamıyor. Buna ameliyat dahil. Evlendiğinde idareli kullanırsın.

Çok istekliyim

Çok istekliyim

26 yaşındayım ve doyumsuzum. Çok istekliyim ve bu istek bir türlü bitmek bilmiyor. Bir gecede pek çok kez ilişkiye girip boşalmama rağmen isteğimin bitmemesi beni korkutuyor. Bana zararı olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, biraz irade, biraz sağlığına dikkat. Beynini başka yerlere kaydır. Bu böyle gitmez. İleride korkuların gerçekleşmeze de bugün böyle yaşanmaz. Bir süre psikolojik tedaviye ihtiyacın olabilir.

Adet görmedim

Adet görmedim

20 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla ilişkiye girdik ve vajinanım içine boşaldı. 12 gün önce adet görmem gerekiyordu ama olmadı. Hamile kalmış olabilir miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, gebe kalmış olabilirsin. Kesin cevap ancak bir testle anlaşabilir.

Kısır mı oluyorum?

Kısır mı oluyorum?

29 yaşındayım. İki hafta önce sertleşme sağlamayadım, boşaldım. Sevgilimle değil, hayat kadınları ile denemelerim olumsuz sonuç verdi. Bu durum beni çok ürkütüyor. Sizce bana ne oluyor, kısır mı oluyorum?

CEVAP

Değerli okurum, hiçbir şeyin yok. Hiçbir danışma almaya ihtiyacın yok. Her zaman olabilen bedenin kendi özerkliğiyle ilgili fizyolojik bir sonuç. Üzerine düşersen sorunun artar. Aldırmazsan azalır. Kendi haline bırak. Stres yapma.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Aşk güneş gözlüğü gibidir. Mutlaka takılmalıdır ama güneş batınca işe yaramaz. H.D.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Zayıflamak için beyni kandırma yöntemleri