Önceki Fotolar

Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (20 Eylül 2019)

Haydar Dümen 20 Eylül tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

20 Eylül 2019, Cuma 09:28
A A
Sapık olabilir miyim?

Sapık olabilir miyim?

19 yaşındayım. İnternetten sürekli kızlarla konuşup onları cinsellik için tavlamaya çalışıyorum. Kızlarla konuşup birbirimizi tatmin ediyoruz. Sapık mıyım?

CEVAP

Değerli okurum, sanal seksin böylesi psikolojini de bozar, cinselliğini de bozar. Çünkü bir gün o kızlarla karşılaştığın zaman bir de bakarsın ki penis oralı değil. Düş kırıklığına uğrar, paniklersin. İnternette sürekli seksle uğraşmak, zamanını ona harcamak ve de bütün hayallerini gelecek günlerde kullanmak yerine söz düzeyinde bitirmek içine siniyorsa yola devam. Yoksa biraz daha kendine hakim ol.

Boyu küçük

Boyu küçük

24 yaşındayım. Penisim çok küçük. Doktora gitmeye utanıyorum. İlaçla tedavisi yok mu?

CEVAP

Değerli okurum, eline cetvel al, penisinin ereksiyon halini ölç, bildir, karar verelim. Küçük mü, normal mi? Ama şişmansan ve kasıklarında yağ birikimi varsa, onları eritirsen 2 santimlik kısım ortaya çıkar.

Ne kadar içeride?

Ne kadar içeride?

20 yaşındayım. Penisim 11 santim. Sizce bu normal mi? Evlenince kızlık zarını yırtar mıyım? Eşim zevk alabilir mi, hamile kalabilir mi? Kızlık zarı vajinanın ne kadar içinde?

CEVAP

Değerli okurum, penisinin boyu ile ilgili tüm sorduklarına olur diyorum. Keyfine bak, komplekse girme, kilo alma. Kızlık zarı vajinanın tam girişindedir.

Ne renk olur?

Ne renk olur?

26 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girerken biraz vajinama girdiğini anladım. İç çamaşırımda açık kahve renginde bir leke gördüm. Zarım bozulmuş mudur? Kızlık zarı bozulduğunda gelen kan ne renk oluyor?

CEVAP

Değerli okurum, o kızlık zarı değildi. Ama 1 santim giriş de çok masum sayılmaz. Yani zarda zedelenme olabilir de. Ama seninkinde olmamış. Kızlık zarı açık pembe ya da tamamen kırmızı olur, yani elin kesilince akan kanın renginde.

12 yıldır sürüyor

12 yıldır sürüyor

12 yıldan bu yana günde 1 defa bazen de 2-3 kez mastürbasyon yapıyorum. Cinsel ilişkiye girmeye korkuyorum. Çünkü bir kere denedim, sertleşme olmadı. Bana çare bulun.

CEVAP

Değerli okurum, arada bir yapıver. Arada yapmanın zararı olmaz. Mastürbasyon yapmayan erkek yok gibi. Her şeyde olduğu gibi çoğu zarar, azı karar.

Kızlar ilişkiden kaçıyor

Kızlar ilişkiden kaçıyor

26 yaşındayım. Penisim 22 santim. Kızlar benimle ilişkiye girmekten kaçıyor. Çünkü penisim büyük. Ameliyatla veya başka bir yol ile penisimin boyunu kısalttırabilir miyim?

CEVAP

Değerli okurum, çok haklısın ama penisin boyu kısaltılamıyor. Buna ameliyat dahil. Evlendiğinde idareli kullanırsın.

Çok istekliyim

Çok istekliyim

26 yaşındayım ve doyumsuzum. Çok istekliyim ve bu istek bir türlü bitmek bilmiyor. Bir gecede pek çok kez ilişkiye girip boşalmama rağmen isteğimin bitmemesi beni korkutuyor. Bana zararı olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, biraz irade, biraz sağlığına dikkat. Beynini başka yerlere kaydır. Bu böyle gitmez. İleride korkuların gerçekleşmeze de bugün böyle yaşanmaz. Bir süre psikolojik tedaviye ihtiyacın olabilir.

Adet görmedim

Adet görmedim

20 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla ilişkiye girdik ve vajinanım içine boşaldı. 12 gün önce adet görmem gerekiyordu ama olmadı. Hamile kalmış olabilir miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, gebe kalmış olabilirsin. Kesin cevap ancak bir testle anlaşabilir.

Kısır mı oluyorum?

Kısır mı oluyorum?

29 yaşındayım. İki hafta önce sertleşme sağlamayadım, boşaldım. Sevgilimle değil, hayat kadınları ile denemelerim olumsuz sonuç verdi. Bu durum beni çok ürkütüyor. Sizce bana ne oluyor, kısır mı oluyorum?

CEVAP

Değerli okurum, hiçbir şeyin yok. Hiçbir danışma almaya ihtiyacın yok. Her zaman olabilen bedenin kendi özerkliğiyle ilgili fizyolojik bir sonuç. Üzerine düşersen sorunun artar. Aldırmazsan azalır. Kendi haline bırak. Stres yapma.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Aşk güneş gözlüğü gibidir. Mutlaka takılmalıdır ama güneş batınca işe yaramaz. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Rihanna Victoria's Secret'a rakip olmaya niyetli