Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (20 Haziran 2019)

Haydar Dümen 20 Haziran tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

20 Haziran 2019, Perşembe 08:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Kocamın hiç isteği yok 10 yıllık evliyiz. Kocam ben istersem ilişkiye giriyor, istemezsem aklına gelmiyor. Bana yardım eder misiniz?

CEVAP

Sevgili okurum, büyükler terslik çıkaran insanlara ‘Huyu kurusun’ diye dua ederler. Senin erkeğinin de suyu kurumuş. Peki su niye kurur? Çünkü huyunun havası da kuru. Kuru hava yağmurlu havaya dönüşmeyince yağmur yağmaz. Topraktaki su damarları da kurur.

Elden bir şey gelmez. Yağmur duasına çıksan, adamının kulakları duymuyor. O durmadan hayaller kuruyor, büyük ihtimalle de mastürbasyon yapıyor. Üstelik doktora da gitmeyecek. Gitse doktor ne diyecek? İşin zor, yolun uzun kızım. Karar senin, umarım her şey iyi gitsin.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Benimki düzelmedi

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla birlikte oldum, bel soğukluğuna yakalandım. İğne yaptılar ama benimki düzelmedi. Ne yapabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, bu hastalıklar laboratuvar tetkikiyle anlaşılır. Yaptıramadıysan, doktorun dururken bu maili bana neden attın? Bu kız bel soğukluğunu nereden kaptı? Bel soğukluğu cinsel yoldan bulaşan hastalıklardan. Değerli okurum, göz, burun, kalp, karaciğer hastalandı mı doktora gidersiniz. Konu cinselliğe gelince doktora gidilmez. İşin kolayı Hoca’ya sormak ama Hoca uzaktan mikrobu tahlil edemez.

Yatağa gelmiyor

Yatağa gelmiyor

4 aylık evli kadınım. Eşim porno film seyrediyor. Daha sonra da banyoya gidip salonda uyuyor. Onunla konuştum, değişmedi. Ne yapayım?

CEVAP

Sevgili okurum, şanssız bir durum seninkisi. Kocan bu tür sevişmeye şartlanmış, vazgeçeceğini düşünmüyorum. Ama şu bilimsel öneriyi ona aktarırsın: Böyle devam ederse birkaç yıl sonra cinsellik tamamen o tarafa kayar. Felaket kapısından bir an önce geri dönsün. Sonunda kabak onun başına patlayacak. Ola ki evliliğiniz bitse bile sen yeniden yuva kurarsın. Ama o kuracağı yuvaya yine uğramaz.

Erkekler beni etkilemiyor

Erkekler beni etkilemiyor

21 yaşında kızım. Erkeklere karşı hiçbir istek duymuyorum. Sevgilim var ama ona aşık değilim. Erkekler beni hiç etkilemiyor. Ne yapabilirim?

CEVAP

Sevgili okurum, sanırım biraz beklemen gerekiyor. Bu aileden aldığın eğitimle de ilgili olabilir. Yaratılışın doğası gereği çevreden ya da kendi kendine olumsuz telkin olmazsa o masallardaki beyaz atlı prens karşına çıkacak, beklemede kal, erkeklere cinsel değil, duygusal bak.

Uzaklaşıyorum

Uzaklaşıyorum

25 yaşındayım. Bir süre önce kız arkadaşım yoktu. Haftada en az bir kez mastürbasyon yapıyordum. Şimdi sevgilim var ve cinsel ilişkimiz olmadı. Ben onu düşünürken mastürbasyonu bile unutuyorum. Cinsellikten uzaklaşıyor gibiyim. Sorunum ne olabilir?

CEVAP

Değerli okurum, sorunun yok ki ne olabilir diye soruyorsun. Psikolojin ya da ruhun senin beklediğin gibi çoğulcu ilişkilere yatkın değil. Fazla romantik takılıyorsun galiba. Ancak unutmayalım ki romantizmin fazlası cinselliği öldürür. İkisinin birlikte olması en iyisidir.

Kaslarım kilitleniyor

Kaslarım kilitleniyor

26 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilk kez ilişkiye girdim. Cinsel ilişki sırasında kaslarımın kilitlendiğini fark ettim. Bir de boşaldığım zaman penisimden kan geldiğini gördüm. Bu ileride bir hastalık ya da soruna yol açar mı?

CEVAP

Değerli okurum, kasılma nedeniyle iç kılcal damarlarda yırtılma olabilir. Ben bir sorun olduğunu düşünmüyorum ama idrar tahlili belki gizli kapaklı bir şeyler varsa onu ortaya çıkarabilir.

Kan zardan mı geliyor?

Kan zardan mı geliyor?

Kimseyle cinsel ilişkiye girmedim. Çok spor yapıyorum. Ama bacak açıcı hareketlerden uzak duruyorum. Birkaç hafta önce spor yaparken benden kan geldi. Adet görmeme biraz zaman vardı. Arkadaşlarım “Spor sırasında kızlık zarın yırtılmış olabilir” dediler. Çok korktum. Doğru olabilir mi?

CEVAP

Sevgili yavrum, hayır. Bacak açılan hareketlerden kızlık zarı bozulsaydı hiçbir kızın kızlık zarı yerinde kalmazdı. İstediğin hareketi yap. Erkeklerden ve cinsellikten korkunu biraz azalt. Sonunda vajinismus olarak karşımıza çıkma. Duyduğun olumsuzluklara da inanma.

Mastürbasyon yaptım

Mastürbasyon yaptım

22 yaşında kızım. Adet dönemindeyken mastürbasyon yapmak zararlı mı?

CEVAP

Sevgili okurum, yüzeysel mastürbasyondan adet dönemindeyken fazla zarar görmezsin ama kanaman artabilir. Kimi kızlarda adet döneminde cinsel istek artması olur. Belki bundan dolayı kendini tutamıyor olabilirsin. Haftada 1-2 kere mastürbasyon yapabilirsin. Ama adet döneminde sayıyı azalt.

Orgazm olmadı

Orgazm olmadı

28 yaşındayım. Sevgilimle saatlerce seviştik ama partnerim orgazma ulaşmadı. Bu durum benim için üzüntü. Ne yapabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, her kadının cinselliği kendine özgüdür. Kadınlar orgazmı yakalamakta zorluk yaşar. Bu konuda da elimizde tek ilaç fanteziler. Hangi fantezilerden hoşlandığını keşfetmen gerekir. Partnerinin sorunu da şu anda seni fazla ilgilendirmemeli. Eğer evlilik düşünüyorsan zamanla çözülür.

Yeterli mi?

Yeterli mi?

18 yaşında ve 90 kiloyum. Cinsel organım ereksiyon halindeyken 12 santim. Sizce bu boy iyi mi? Bir de bu sorunun kilo ile ilgisi varmış, doğru mu?

CEVAP

İyi yavrum, iyi. 2 santimi kasık yağları yutuyor. Kilo verdiğinde o görüntüye 2 santim de katılınca seninki mükemmel olacak. Birazcık iştahını yani çeneni tutuver. Kısa yoldan sağlığın da kurtulur, mutlu da olursun.

Neden boşalamadım?

Neden boşalamadım?

Kız arkadaşımla ilişkiye girdim ama boşalamadım. Mastürbasyon yaparken sorun olmuyor. Kız arkadaşımdan zevk de almadım. Sizce neden?

CEVAP

Değerli okurum, kendini mastürbasyona şartlamışsın. Mastürbasyondan normal birleşmeye geçişte zamana ihtiyacın olacak. Eğer mastürbasyonu sürdürürsen bu süre belki yılları bulacak. Mastürbasyonu azaltır, kadına yönelirsen kısa süre sonra bu sorunun üstesinden geliriz.

Vajinam çok genişmiş

Vajinam çok genişmiş

27 yaşında, üç yıldır evli kadınım. Eşimle ilişkiye girdiğimizde bende aşırı sulanma oluyor. İkimiz de bu durumdan rahatsızız. Eşim vajinamın çok geniş olduğunu söylüyor. Bu durum psikolojimi bozuyor. Ne olur çare bulun.

CEVAP

Sevgili okurum, sulanmayı kesemeyiz. İstek çokluğundan ve senin psikolojik olarak sıcak bir kadın olmandan kaynaklanıyor. Zamanla normale dönebilir. Vajina belki geniştir ama bu kayganlıktan dolayı da eşin genişmiş gibi algılayabilir. Doğumdan sonra dilerseniz bir daraltma ameliyatı yaptırabilirsiniz. Şimdilik böyle idare edin.

Zevk suyu geliyoruz

Zevk suyu geliyoruz

18 yaşındayım. Cinsellikle ilgili konularda veya kız arkadaşımla konuşunca hemen zevk suyu geliyor. Acaba neden?

CEVAP

Değerli okurum, sağlıktır. Yani iyi bir şeydir. Beyin salgı bezleri iyi çalışıyor demektir.

Dışarı çıkıyor

Dışarı çıkıyor

Eşimin vajinasına boşaldıktan sonra meni dışarı çıkıyor. Bunun sebebi nedir?

CEVAP

Değerli okurum, bunun sebebi öyle olması gerektiği içindir. Vajinanın içinde meniyi depolayacak bir kese ya da depolama ambarı yoktur.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

İlk aftan sonra her af yozlaşmaya prim vermek demektir. H.D.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Oruçluyken ruj sürmek orucu bozar mı?