Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (21 Kasım 2020)

Evlilik, evcilik oyunu değil. Kadın da, erkek de mutlu olmak için evleniyor. Cinsellik bu kurumun olmazsa olmazı. Ancak bir süre sonra erkek yeni heyecanlar arıyor, gözü dışarı kayıyor. Kadın bunu fark edince evden kara bulutlar geçmeye başlıyor. Beyler, anlık mutluluklar için yuvanızı yıkmayın.

21 Kasım 2020, Cumartesi 08:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Geri geliyor

Bir yıllık evliyim. Eşimle çocuk istiyoruz. Boşaldığım zaman spermler eşimin vajinasından geri çıkıyor, neden? Çocuk yapmamıza bu durum mu engel oluyor?

CEVAP

Değerli okurum, meni vajinada hiçbir zaman kalmaz. Orası çıkmaz sokak gibidir. Meni içindeki spermler gözle görülmeyen, mikroskobik kuyruklu tohumlar, rahmin içinden geçerek yumurtayı döller. Eşinin gebe kalmaması meninin dışarıya çıkmasıyla ilgili değil. Sperm sayımı yaptır.

Şeffaf renkte sıvı geliyor

18 yaşındayım. Mastürbasyon yaptıktan 20 dakika sonra sperm kıvamında kaygan şeffaf bir renkte sıvı geliyor. Bu sperm olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, onlar spermin kalıntıları, son damlaları. Vücudun kendini temizleme çabaları da olabilir. İç çamaşırında leke bırakmıyorsa, yani iltihabi bir renkte değilse sorun yoktur. Bir kadınla ilişki kurmamışsan zaten iltihap da değildir.

İlişkiye giremiyoruz

Evleneli neredeyse 1 yıl oluyor ama cinsel ilişkiye giremedik. Eşim kendini kasıyor. Ne yapmamız lazım?

CEVAP

Değerli okurum, vajinismustan söz ediyorsun. Bunu çözümü olduğunu yazdım. Şimdi bir kere daha duyuruyorum. Ayrıca ne kadar daha bekleyeceksiniz?

Hamile olabilir mi?

27 yaşında, çakı gibi delikanlıyım ama cinsellik konusunda bilgim yok. Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik, sevgilim kan geldiğini söyledi. Acaba hamile olabilir mi?

CEVAP

Okurum, senin çakı yağlı mı, paslı mı bilemem? Umarım kız doğru söylüyordur. Öyle bile olsa bu kanın geldiği kaynak şimdilik meçhul. Ola ki zardandır. Öyleyse zedelenmiştir. Dua et ki yırtılmış olmasın.


Kız çok acı çekiyor

19 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdiğim zaman çok acı çekiyorlar. Acaba penisimin büyük olmasında mı kaynaklanıyor. Yoksa başka sebepleri var mı? Penisim 21 santim.

CEVAP

Okurum, kız kaç yaşında? Acı çekmesi doğal. Penisin doğalın üstünde ve ötesinde. Bana sorarsan kıza daha fazla acı çektirme. Ona yazık olacak gibi geliyor bana.

Sertleşmiyor

40 yaşındayım, 6 yıllık evliyim. Gözüm dışarıda, karımla aramız her geçen gün daha kötüye gidiyor. Sertleşme sorunum var. Eşimle sorunlarımı nasıl düzeltirim?

CEVAP

Değerli okurum, organı küstürdün. Onun sessiz çığlığını ben duyuyorum. O sana “Beni yeterince dinlendirmiyorsun. Benim gıda hakkımı, zamanımı başkalarına yediriyorsun. Bir de sinirlerin bozulunca bana yansıyor. Şimdilik bana dokunma” diyor. Okurum, geçecek, düzelecek. Yuvana dön. Sokaktaki hayata veda et.

Bazen tık yok

35 yaşında kadınım. Eşim 46 yaşında. İlişkiye girdiğimizde penisi sertleşmiyor. Sevişme sırasında sertleşiyor ama sonra hemen sönüyor. Bazen de tık yok. Ne yapmamız gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, penisi sertleştiren kan dolaşım mekanizmasının ölçümünü yaptıracaksınız. (Renkli penil dopler) Laboratuvar ve hastenelerde yaptırırsınız. Rapordan sonra kararı biz vereceğiz.

Kızlık zarım kanadı mı?

23 yaşındayım, 4 yıl önce mastürbasyon yaparken kan geldi. Ama vajinama bir şey girmemişti. O gün de adetim yeni bitmişti. Nişanlıyım ve yakında evleneceğim. Doktora gitmem gerekiyor mu?

CEVAP

Sevgili okurum, kızsın. Doktora gitmeye gerek yok. Kızlık zarı esnekse kanamaz.

Zarar verir mi?

18 yaşındayım. Her gün bir kere mastürbasyon yapıyorum. Yani haftada 5-6 oluyor. Bu ileride bana zarar verir mi? Haftada 3-4’e mi indirmeliyim?

CEVAP

Değerli okurum, herhangi bir zararını görmeyeceksin. Haftada 3-4 yaparsan daha iyi. Çünkü iradeni güçlendirmiş olacaksın. Ama fiziksel bir zarar görmeyeceksin.

Yaşıtlarım çok yapıyor

18 yaşındayım. Yaşıtlarım günde 3-4 kez mastürbasyon yaparken ben haftada 2 yapıyorum. Bu ileride bir sorun yaratır mı?

CEVAP

Değerli okurum, seni sağlıklı bir genç yapmış. Sağlığının bozulmasını mı istiyorsun?

Doymuyorum

47 yaşındayım. Haftada 3 kere ilişkiye giriyorum ama doymuyorum. Mastürbasyondan vazgeçemiyorum. Bana bir zararı var mı?

CEVAP

Değerli okurum, çoğu zarar, ortası karar diyelim, olsun bitsin. Zarar deyince hepinizin aklına sular kesilecek, hortum çürüyecek gibi geliyor. Öyle olmuyor. Ruhun yağmurları kesiliyor. Ama sizin ona da aldırdığınız yok. Yine de orta yol.

Fantezilerim bitmiyor

18 yaşındayım. Kızlara karşı çok hassasım. Onları görünce hemen fanteziler kurmaya başlıyorum. Erken boşalma sorunum var. Ben sapık mıyım? Ne olur yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, niye nefret ediyorsun ki? Her şey düzelecek. Hayaller gerçekleşecek. Kimi zamanda duvara çarpar gibi bir kayaya çarpacaksın. Dersini alacak, büyüyüp böylece hayatı öğreneceksin. Bu arada da yaşam arabanın direksiyonunu kazasız belasız kullanacaksın ve oyunu kuralına göre oynayacaksın. Gerisi şansa ve yeteneğine bağlı.

Böyle soru yok!

Böyle soru yok!

Doğal ilaçlar kullansam mı?

21 yaşındayım ve boyu 9 santim çok üzülüyorum. İnternete doğal ilaçlar var. Onları kullansam uzar mı?

CEVAP

Değerli genç okurum, şu 9 santim ölüsü mü yoksa dirisi mi? Uykudan uyanamamış birisi mi? Yavrum, bu ölçü neyin nesi? Ölüsü ise, üzülmeyi bırak, keyfine bak. Eğer dirisi ise vakit kaybetmeden hemen bir üroloji uzmanından randevu al. Durumunu ona anlat, o sana el uzatacaktır. İnternette doğal ilaçlar diye sattıkları para ve umut tuzaklarına sakın düşme. Binlerce keredir yazıyorum; işe yaramıyorlar. En iyisi sen onu bilim yolunda büyümeye sal. Senin gibi genç bir delikanlıya da uyan bu zaten.

Günün soruları

Günün soruları

Isırmak istiyorum

33 yaşındayım. Tek başıma aklıma gelmeyen cinsellik sevgilimle olunca doymak bilmeyen bir hal alıyor. Ve birlikte olurken onu ısırmak ve saçlarını çekmek isteğim ortaya çıkıyor. Bu duruma anlam veremiyorum. Birlikte olduktan sonra sanki bir daha olamayacakmışız gibi tekrar birlikte olmak istiyorum. Yardım edin.

CEVAP

Okurum, bahsettiğin sadistik hareketler cinsellikte sık karşımıza çıkar. Özellikle erkeklerin cinsel davranışlarında saç çekme, ısırma görülür. Belli ölçüde kalmak koşulu ile kadınlar da genellikle bundan zevk alırlar. Kimi insanda bu duygular düşünce aşamasında kalır. Örneğin; Roma’nın kanlı arenalarını coşkuyla izleyen binlerce insan toplumsal sadizmin bir sonucudur. Cinsel konularda herkesin fantezisi olabilir. Karşılıklı saygı ve sevginin bulunduğu ilişkilerde dozu ayarlanmış bu tarz duygular çok normaldir.

Kadına üzülüyorum

43 yaşındayım, 11 yıllık evliyim. Eşimle ilişkide çok geç boşalıyorum, kadına da üzülüyorum. Bana yardım eder misiniz?

CEVAP

Okurum, zamanı uzatma, hesaba KDV katma. Sakın yumuşak yatakta yatma. Sevgili eşine ve bizlere hava atıp durma. Kadının yerine konuşup o sırada kendine fazla değer biçme. Unutma kelebek için bir gün, bir ömürdür.

Günün sözü

Anne ile melek arasında ne benzerlik vardır. İkisi de kolay aldanır. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (20 Kasım 2020)