Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (21 Kasım 2021)

Gençler yeterli bilgiye sahip olmadıkları ve sevginin dozunu ayarlayamadıkları için birlikte oldukları kişiyle sorunlar yaşıyor. Gençler, sevdiğinizi kıskanmayın, bazı düşünceleri kafanızda büyütüp aşkınıza gölge düşürmeyin.

21 Kasım 2021, Pazar 08:59 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Akıntı başladı

Akıntı başladı

28 yaşındayım. Son birlikte olduğum kadın adet görüyordu. Şimdi idrarımda farklılık var. İdrarla beraber beyaz bir sıvı akmaya başladı. Doktora gitmeye çekiniyorum. Ne olur bana yardımcı olun.

CEVAP

Değerli okurum, yapılacak şey basit. Bir laboratuvara gideceksin. Bir idrar kültürü, meni kontrolü yaptıracaksın. Sonuçlar önüne gelecek. Böylece ikimiz de rahat edeceğiz. Çünkü uzaktan ne desem boş. Ama büyük ihtimalle bir şeyin yok.

Zayıflamak çare mi?

19 yaşındayım. 10-15 kilo fazlam var. Kilo sertleşme sürecini azaltır mı? Bir de kilo penisin küçük görünmesine neden olur mu? Zayıflarsam büyür mü? Yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, hemen kilo vermeye başla. Sen kilo vermeye başlayınca her türlü çözümü buluruz. Boyunun son iki rakamının ölçüsünden 2 kilo aşağıda olmanı istiyorum. Altı ay sonra bana durumunu bildiren bir mail yaz.

Kadın tersler mi?

Kadın tersler mi?

18 yaşındayım. Ama cinsel deneyimim olmadı. Arkadaşlar “Geneleve gidelim” diye ısrar ediyor. Ama ben korkuyorum. Acaba kadın bana kötü davranır mı?

CEVAP

Yavrum, kadının ters davranma oranı yüksek. Bekle, erken. Hem fiziksel hem de ruhsal olgunluğa eriş. Önüne bir fırsat çıkacağına inanıyorum. Şimdilik böyle idare et. Arkadaşlarına da kulak asma.

Prezervatifi sevmiyorum

18 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdik. Kız arkadaşım “Korun” dedi. Ben de kabul ettim. İlişkiye girdik ama kondom kızın vajinasından kaldı. İdrar yaparken yanma oluyormuş. Yardımcı olun. Bir daha kondomlu ilişkiye girmeyeceğim.

CEVAP

Değerli okurum, kondom çıkmamışsa kız arkadaşın çıkarsın. İdrar yaparken yanma iltihaba bağlı. Bir idrar tahlili durumu gösterir. Eğer öyleyse antibiyotik gerekir. Bana göre bir kadın doğum uzmanına giderse tüm dertleri çözülür.

Acı çekiyor

Acı çekiyor

Penisim epey büyük. İlişkiye girdiğimizde karım acı çekiyor. İlişkiye girmekten soğuduk. Geceleri gözüme uyku girmez oldu. Eşim de bu durumdan çok rahatsız.

CEVAP

Değerli okurum, penisin büyüklüğü operasyonla ayarlanmıyor. Ama eşinin acı çekmesi çözümlenebilir. Hem teknik hem de tıbbi yardımlarla. Gerisi size kalmış.

Kız bakire mi?

26 yaşındayım. Bir süredir devam eden ilişkim var. Kız arkadaşım normal erkek arkadaşlarıyla çok yakın. Bakire olduğunu söylüyor ama olmama ihtimali beni üzüyor. Çünkü benden başkasıyla birlikte olmuş kadınla evlenmek istemiyorum. Bakire olup olmadığını nasıl anlarım?

CEVAP

Değerli okurum, sezgilerimle sana sonucu bildireyim. Herkesin gözü önünde rahat davranan kızlar genellikle çok sağlam ve güvenilir kadınlardır. Bu ölçü olamaz. O kızla evlenmenden yanayım. Bakireliği bu kadar kafana takarsan tabii ki mutluluğun üzerine kıskançlık gölgeleri düşer. Eğer böyle sürecekse, evliliği bir daha değerlendir. Hem onun hem de kendi hayatını cadı kazanına çevirme. Son önerim bence bir sorun yok. Ona güven.

Yırtılmış olabilir mi?

Yırtılmış olabilir mi?

24 yaşında, nişanlı kızım. Ağustos ayında evleneceğim. Nişanlımla iç çamaşırımın üzerinden sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. İç çamaşırımda kan vardı. Sizce kızlık zarım yırtılmış olabilir mi? Nişanlım penisinin sadece ucu vajinama girdi. O da iç çamaşırımın üzerinden. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Kızım, yazdıklarına bakarsak kızlık zarı zedelendi. Ama penis vajinaya 2 santim bile girmemiş ise, kızlık zarı yerinde duruyor. Görmeden bu kadar.

Cinsel ilişkim olmadı

26 yaşındayım. Şimdiye kadar hiç cinsel deneyimim olmadı. Sadece uzun aralıklarla mastürbasyon yaptım. Penisimin boyu 14 santim ve sol tarafa doğru eğri. Alay konusu oluyorum. Derdime çare bulur muyum?

CEVAP

Değerli okurum, önce penisinin eğriliğinden söz edeyim. Cinsel birleşmeye engel olacak kadar eğri değilse sorun yok. Engel olacak kadar eğri ise ameliyatla düzeltebiliyor. Ortalama 12 yıldır mastürbasyon yapıyorsun, bu süre uzun. Penisinin boyu ideal. Zaman kaybetmeden kadınlarla ilişki deneyimine başlamalı ya da da evlenmelisin. Çünkü zaman aleyhine işleyecek.

Gebe mi?

Gebe mi?

19 yaşındayım, 4 ay önce kız arkadaşımla seviştik. Kız arkadaşım bakire. Sevişirken ben boşaldım. Menim onun vajinasına değdi. Sevgilim hamile kalır mı? Ne olur bize yardım edin.

CEVAP

Okurum, kız arkadaşının hamile kaldığını sanmıyorum. Ama bu işlere ara verip daha romantik bir aşk yaşasanız ne güzel olur.

Beni terk eder mi?

18 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdiğimde onu tatmin edemiyorum. Kız arkadaşım bu yüzden ilişkiye girmek istemiyor. Beni terk eder mi?

CEVAP

Değerli yavrum, kız arkadaşın seni terk edebilir. Ama sen bu işlere kafanı yormak için küçüksün. Tecrübe edin, biraz olgunlaş. Kızların ruhlarını tanı, nelerden hoşlanıp hoşlanmadıklarını öğren.

Hamile miyim?

Hamile miyim?

19 yaşında kızım. Sevgilim de 25 yaşında. Son ilişkide prezervatif içeride kaldı. Çıkardığımda içeride biraz sperm vardı. Acaba hamile kalmış olabilir miyim?

CEVAP

Olabilir, ama olmama olasılığı büyük.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Sevgilimin isteği yok

Sevgilim 25 yaşında, stresli bir işi var. İki aydır sekse isteksiz, ereksiyon olamıyor. Bana karşı soğuk, bu da cinsel durumuyla ilgili mi? Doktora gitmiyor. Bu arada aktif cinsel yaşamı yok, biz farklı şehirlerdeyiz ve evlenmeyi bekliyoruz.

CEVAP

Yavrum, doktordan yardım istemeyen adama illa bir çözüm gerekiyorsa stres ve aşırı mastürbasyon der, geçerim. Aranızda kilometreler varken hangi sekse karşı, ne hissetmiyor? Bana kalırsa, seninki bunca yıl yediği hurmaların zararını topluyor. Sevgilin, 14 yaşlarında erişti ergenliğe. 11 yıldır her canı çektiğinde bir hurma derken ufaklık kudurdukça kudurdu.

Çok yoruldu, komaya girmiş gibi. Öbür taraftan; farklı şehirler, beklemek, soğuk davranışlara bakınca bu işte bir bit yeniği var derim. Sana da bu kadar iştahsız kalınmaz ki. Yavrum sorunlarını burada çözemeyeceğiz gibi. Bir kuyudur bu konular, bulunmaz dibi.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Kadınlardan tiksindim

19 yaşındayım. Kız arkadaşım ilişkiye girdik, pembe pis kokulu bir sıvı geldi. Acaba kızlık zarı bozulmuş mudur? O kokudan sonra kadınlardan tiksindim. Bunun nedeni nedir?

CEVAP

Yavrum, sevgilinle lades oyununa tutuşmuşsunuz. Kız, “aklımda” dememiş. Yani bile bile lades olmuşsunuz. Hala ‘kız mı yoksa bozuldu mu?’ sorularıyla kendinizi kandırıyorsunuz. Sonucun ne olacağını bilerek, o işe devam eden sizlersiniz ve sonuçlarına da katlanmak zorundasınız.

Aldanmış gibi yapmayın hiç ladese tutuşmamış çömez okuyucularım, “aklımda” demeyi unutmayın. Gelelim tiksinmene. Tiksintin cinsel olaylar sırasında olduğuna göre bu cinselliğin reddi, protestosu gibi bir anlam taşır. Olayın kökenine inmek için psikoterapiye ihtiyaç vardır.

Zevk almıyorum, neden?

Zevk almıyorum, neden?

22 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdiğimde zevk almıyorum ama mastürbasyonda öyle olmuyor. Acaba ileride sorun olur mu?

CEVAP

Şaşkın, kendinden habersiz okurum, sorun olmuş bile. Böyle devam edersen zevk almayı bırak, kartalı uçuramayacağın zamanlar seni beklemekte. Nasıl olacak bu iş böyle? Bak oğlum, senin kartalın aklı yok. Aklı olsa nasırlı elin ona sarışın bombadan güzel mi gelirdi? Seninki ne istediğini bilmiyor, nereye çekersen oraya sürükleniyor. Senden medet bekliyor. Hocan da “okurum bugünden itibaren mastürbasyonu bırakacak” diyor.

GÜNÜN SÖZÜ

Kıskançlık ağaç kurdu gibidir, içinde yaşadığı organizmayı kemirir. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (20 Kasım 2021)