Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (21 Ocak 2021)

Zaman ve tecrübe her şeye ilaç. Bu yüzden sabırlı olmak, doğru zamanı ve doğru kişiye beklemek çok önemli. Gençlikte insanın kanı kaynar, ayakları yere basmaz. Ancak iradeli olur, duygusallığın ağır bastığı flörtler yaşarsanız hem ruhunuz beslenir hem de sevdiğiniz kişi bu işten zararlı çıkmaz. Dr. Haydar Dümen cinsellikle ilgili merak edilen soruları yanıtladı.

21 Ocak 2021, Perşembe 09:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Acı çekiyorum

Acı çekiyorum

19 yaşında kızım. Üç aylık bir ilişkim var ve onu çok seviyorum. Bir hafta önce ilişkiye girdik ve canım yandı. Sebebi de sevgilimin cinsel organının çok büyük olmasıydı. İlişkimiz evliliğe giderse sorun hep devam eder mi? Çok endişeliyim, yardım edin.

Cevap

Sevgili yavrum, evliliğe gitmenizi dilerim. Zamanla alışacaksın, ağrıların azalacak. Dahası o ağrıyı yok etmenin çaresini bizler bulacağız.

Kız arkadaşım olmadı

19 yaşındayım, hiç kız arkadaşım olmadı. Sevgilim olmasını çok istiyorum ama karşımdakine duygularımı söyleyemiyorum. Ne yapayım?

Cevap

Okurum, zamanı gelmiş. Duygularında ufak kıpırdanmalar normaldir. Koşma be yavrum. Kız arkadaşının yanında durabiliyorsan o bile yeterli. Ondan sana manyetik etkiler akar, ruhun beslenir. Ve böylece geleceğe hazırlanırsın. Flört et, mutlu ol, dost ol, arkadaş ol.

Eskisi kadar değil

Eskisi kadar değil

18 yaşındayım. Mastürbasyon yaptığımda eskisi kadar tatmin olmuyorum. Sizce bunun nedeni ne olabilir?

Cevap

Okurum, aynı yemekten bıktın. Yediğin yemek tek yönlü. Yani şöyle düşün, bir lokantaya gidiyorsun. Günlerce, aylarca, her gün aynı masada, aynı yemeği yiyorsun. Oysa o masada bir kız arkadaşın olsa, konuşsanız, gülümseseniz yemeğin tadı da değişir, manzaranın güzelliği de. Doğru olan da budur. Ağır ağır, önce duygusal hareket et, sonra flört, daha sonra ortam oluşunca cinselliği yaşamana bak.

Neden büyümüyor?

Cinsel organım 10 santim. Hiç ilişkiye girmedim. Büyümemesinin sebebi bu mu?

Cevap

Okurum, penisin boyutu pek çok şeyle ilgili. Seninki sana yeter. Eşini de mutlu edersin.

Korkuyorum

18 yaşındayım. Birlikte olmak isteyen bir kız var ama ben korkuyorum. Aslında ben de istiyorum ama bu aralar normalden daha çok mastürbasyon yapmaya başladım. Bu yüzden arada kaldım. Sizce ne yapmalıyım?

Cevap

Cevap

Okurum, hiçbir şey yapmayacaksın. Ama kızın yaşını not düşseydin benim yolum biraz daha aydınlanmış olurdu. Bu tür ilişkiler hem aceleye gelmemeli hem de bu yaşlarda başlanmamalı. Sevdiğin kızın da senin gibi bir ailesi var. Onun da geleceği, planları, sorumlulukları bulunuyor. Bunların tümünü bir yana bırak, içinde olduğun durum gençlik kamçılamaların sonucu hızlı koşmaktan kaynaklanıyor. Hızlı koşan her atın, her insanın da ayağı takılabilir. İşin püf noktası da burada.

Ayrılmak istiyorum

29 yaşında kadınım. Geçen yaz evlendim ama çok mutsuzum. Eşim 6 aydır bana dokunmuyor. Boşanmak istedim, karşı çıktı. İlişkiye girmemek ayrılık sebebi değil mi? Ne yapmalıyım?

Cevap

Okurum, “Boşanmayı düşünüyorum” demene katılıyorum. Bu ilişkinin sonu gelmez. Sebep eşinin ruhunun karmaşık labirentlerinde gizli. Seni istediği kadar sevsin. Ama yine inancım onu bir profesyonel bir yardım alacağı doğrultusunda değil. Sen bilirsin.

Halsiz kalıyor

20 yaşındayım, kız arkadaşım 18 yaşında. Bir yıldır süren ilişkim var. Birbirimizi çok seviyoruz. Kız arkadaşım seviştikten sonra başının döndüğünü, çok halsiz olduğunu, midesinin bulandığını söylüyor. Bunun sebebi ne olabilir? Ya benden soğursa?

Cevap

Okurum, sevgilinin şikayetlerinin seninle ilgisi yok. Ruhun bedene yansımasıyla ilgili sorunlar yaşıyor. Çok üzerine gitme. Alışma dönemi geçiriyor. Onun soğukluğunu ve yaralarını yüreğinin sıcaklığıyla ısıtmaya çalış ve ona yardımcı ol.


Yorgunum

Yorgunum

18 yaşındayım. Düzenli mastürbasyon yapmayınca bir kıza dokununca boşalıyorum. Ama mastürbasyon yaparsam da çok yorgun oluyor, derslerimi dinleyemiyorum. Ne yapmalıyım?

Cevap

Değerli okurum, mastürbasyonu çok kafana takıyorsun. Haftada 2-3 gün mastürbasyon yapmanın hem zararı yok hem de mastürbasyon yorgunluk yaratmaz. Erken boşalma potansiyelin var. Bunun için de mastürbasyon yaparken süreyi 5-10 dakikaya yay. Durakla, bekle.


Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (20 Ocak 2021)