Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (22 Ağustos 2019)

Haydar Dümen 22 Ağustos tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

22 Ağustos 2019, Perşembe 08:08
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

İlişkiye girmedim

26 yaşındayım, bugüne kadar ilişkiye girmedim. Evlenince olur diye düşünüyorum. Kötü yola düşmemek için cinselliği yaşamadım. Acaba doğru mu yapıyorum?

CEVAP

Aman okurum, kötü yollardan koru kendini. Ben birkaç tanesini sayayım. Mesela yalan söyleme. Kimsenin hakkını yeme. Dedikodu yapma. Asla hukuktan ayrılma, işini tam yap. Büyüklere saygıda kusur etme. Geçtiğin yolları kirletme. Bu kadarı yeter. Bize göre, evlilik ve çocuklar geleceğimiz. 30 yaşında evlendin diyelim. Önüne tadına bile bakmadığın bir yemek konuldu. Eline çatal, bıçak verildi. Sen bu çatalı bile görmemişsin. Tutmasını nasıl bileceksin? 15 yaşında ergenlik, 30 yaşına kadar acemilik ve sen artık acemiliğe kurban gitme.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Küçülür mü?

20 yaşındayım. Büyük bir penisim var. Sevgilim ilişkiye girmek istemiyor. Büyütücü krem var ama küçültücü krem ya da sprey var mı?

Okurum, benzetme yapalım. Hayalen uçaktasın, dünyayı dolaşıyorsun. Ne kaybedersin? Hiçbir şey. Organı küçültemiyorsak, bunu hayalinde yapalım. 12 santime küçültsek ne dersin? "Küçük" mü dedin? 1 santim de benden, 13’e razı ol. Bu da mı küçük? Sana da boy beğendiremiyoruz. Şimdiki gibi mi kalsın? Bir de büyütücüler olduğunu sanıyorsun. Nerede o bolluğun pazarı? 15 santimlikler bile seninkisi gibi 20'nin üzerinde olsun diye servetlerini verirlerdi.

Kocamı istemiyorum

Kocamı istemiyorum

2 yıllık evliyim. Eşimle ilişkiyi istemiyorum. Zevk almıyorum, öpse de, dokunsa da heyecan duymuyorum. Eşim doktora gidelim istiyor. Yardım edin.

Sevgili kızım, kimler korkuttu, kimler kandırdı? İnan ki ben de üzgünüm. Kadın çiçek gibidir derler. Bizim çiçeğimiz ne baharda açan ne de kardelen türü. Şurada yıllardır yazıyorum. Kızım, eşin iyi biri. Sadık ve evine bağlı olacak. Çünkü doktora gitmek istiyor. Bence olur. Kıyısından köşesinden bir ipucu bulunur. Gelelim heyecanına; kız yoksa seni kökten mi kuruttular, yoksa rafta mı unuttular?

Gecede 2'ye düştüm

Gecede 2'ye düştüm

30 yaşındayım. Evlenmeden önce gecede 3-4 kere ilişkiye giriyordum ama evlendikten sonra bu sayı gecede 2'ye düştü. Acaba bir sorun mu var diye merak ediyorum. Neden böyle oldu? Daha önce hidrosel ameliyatı geçirdim, ilgili mi?

CEVAP

Değerli okurum, gecede 2 kere ilişki fazladır. Dahası kimileri her gün birleşme yapar. Ancak evlilikte bir süre sonra bu sayıyı azaltmak doğru olur. Durumunun ameliyatla ilgisi yok. Önünüzde 40 yıldan fazla zaman var. Cinselliği de bu kadar sık kullanmak ikinizi de yorar. Bu yorgunluk ileride cinsel soğukluğa yol açabilir.

Esnek mi?

Esnek mi?

20 yaşında kızım. Nişanlımla 1 ay önce ilişkiye girdik. Benden kan gelmedi. Esnek mi değil mi diye doktora gidemedim. Daha önce sürtünme yoluyla beraber oluyorduk. Penisi vajinama 1-2 santim girdi. Sizce kızlığım bozulmuş mudur?

CEVAP

Değerli okurum, kızlık zarın esnekti. "Neden?" diyorsan çünkü bunu koruyan sensin. Daha önce de ilişkin olmadığına göre bunu cinler, periler gelip bozmayacağından, bu arkadaşınla da denemede kan gelmediği verisinden hareketle ben bu teşhisi koydum. Doktora gitmene de gerek yok.

Sevgilim hamile kalır mı?

Sevgilim hamile kalır mı?

Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla birlikte olduk. İkimiz de 19 yaşındayız. Üzerimizde pantolonlarımız vardı. Ben sevgilimin üzerine boşaldım. Gebe kalmaktan korkuyor. Acaba böyle bir ihtimal var mı?

CEVAP

Değerli okurum, hiç yok, hiç yok, hiç yok.

Penisim hiç gelişmedi

Penisim hiç gelişmedi

27 yaşında, 2 çocuk babasıyım. Ergenlikten beri penisim ve testislerim hiç gelişmedi. Penis boyum 12 santim. Acaba bana yardım eder misiniz?

CEVAP

Değerli okurum, yapılacak bir şey yok. Penisine normal diyoruz. Testislerinin işlevi sanırım seni yarı yolda bırakmıyor. Bu açıdan baktığımızda cinsel yönden aleyhine bir durum göremedim.

Kızlara ilgim arttı

Kızlara ilgim arttı

18 yaşındayım ve kız arkadaşlarıma ilgim arttı. Onlarla ilgili seksi düşünceler aklımdan geçiyor. Her gün erotik videolar izliyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, kızla video konusunu bir karıştırdın mı sapla saman birbirine karışır. Samandan ekmek yapmaya çalışırsın, öte tarafta sevgili ve güzel eşin yatak odasında pastayı fırına sürmeyi beklerken, sen samanla nasıl karnımı doyuracağım diye kendine köşe bucak bir yer ararsın. Anladın sanıyorum, anlamadıysan bir mail daha atarsın, ayrıntıları orada bulursun.

Bozuldu mu?

Bozuldu mu?

18 yaşında kızım. 2 yıl önce adet dönemimde mastürbasyon yaptım, elime kan geldi. Acaba kızlığım bozulmuş mudur?

CEVAP

Değerli okurum, kızlığından uyarı geldi. "Bana çok yaklaşma, sonra bozulurum ha" dedi. Gerisini sen düşün, şu anda sağlam.

Zor durumdayım

Zor durumdayım

23 yaşındayım ve evliyim. Benimsorunum erken boşalmak. Ne yapmam gerekiyor? Bana ne önerirsiniz?

CEVAP

Değerli okurum, tedavi olacaksın. Bu sorunu tedavi ediyoruz.

Bozuldu mu?

Bozuldu mu?

18 yaşında kızım. 2 yıl önce adet dönemimde mastürbasyon yaptım, elime kan geldi. Acaba kızlığım bozulmuş mudur?

CEVAP

Değerli okurum, kızlığından uyarı geldi. "Bana çok yaklaşma, sonra bozulurum ha" dedi. Gerisini sen düşün, şu anda sağlam.

Kanar mı?

Kanar mı?

18 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla ilişkiye girdik, kızlık zarım kanadı. Çok pişmanım, çünkü ayrıldık. Kan artıran bazı ilaçlar alsam kızlık zarım yeniden kanar mı?

CEVAP

Değerli okurum, elin kesildi ve iyi oldu diyelim. Ne kanar ne kanamaz. İşin özü değişti çünkü. Kızlık zarındaki zedelenen yer, kendi kendini onardı, kanama noktalarını kapattı. Bu nedenle alacağın ilaçların sana sağlık yönünden yararı olabilir ama kızlık zarının yeniden kanamasında hiçbir etkisi olmaz.

Konuşurken boşalıyorum

Konuşurken boşalıyorum

Cinsel ilişkiye girmeden, daha bir kadınla konuşurken boşalıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, erken boşalman var. Kadıncağıza da yazık. Bu işin sonu da iyi bitmez. Tabii ki tedavi olacaksın.

Geneleve gidiyorum

Geneleve gidiyorum

22 yaşındayım. Kızın bacağını bile görsem ilişkiye girmek istiyorum. İlişkiye girmeyi çok seviyorum. Genelevden çıkamıyorum, sürekli gidiyorum. Bu durumdan kurtulmak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, herkesin isteği ve eylemi farklıdır. Neler düşleriz ve isteriz ama ulaşamayız. Burada dengeleri korumak suça yönelmemek önemlidir. Ama genelev kapılarında da bu ömür tüketilmez. O başka bir olay. Bence bu defteri yavaş yavaş kapat. İradeni devreye kat. Doğru yollardan adım at.

Eşim banyoya gidiyor

Eşim banyoya gidiyor

4 aylık evli kadınım. Eşim geç saatlere kadar porno film seyrediyor, banyoya gidip yanıma geliyor. Cinsel hayatımız düzenli. Bana ilgi duymadığını düşündüğümden isteksizleşiyorum. Ne önerirsiniz?

CEVAP

Sevgili okurum, onun için tehlike çanları çalıyor. O buna şartlanmış. Yani önce aperatif alacak sonra yemeğe oturacak. Başka yerde, tavada yemeği ısıt, getir yatak odasında ye. Oysa senin de ısınmaya ihtiyacın var. Eşinin bu konudan vazgeçeceğini düşünmüyorum. Böyle devam ederse birkaç yıl sonra cinsellik tamamen o tarafa kayar. Eşin felaket kapısından bir an önce geri dönsün. Sonunda kabak onun başına patlayacak

Sıradaki haber yükleniyor...