Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (22 Şubat 2019)

Haydar Dümen 22 Şubat 2019 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

22 Şubat 2019, Cuma 13:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Seks aklımdan çıkmıyor

18 yaşındayım. Günde en az 3 kere mastürbasyon yapıyorum. Arkadaşlarım ilişkiye girince geçeceğini söyledi. Kız arkadaşımla birlikte oldum ama şimdi hiç seks aklımdan çıkmıyor. Kısır olur muyum?

CEVAP

Değerli okurum, kısır olmayacaksın. Evlendiğinde güller gülü, hasbahçenin bülbülü karın beklerken sen “Olmuyor” diye saçını başını yolacaksın. Güzeller güzeli yengemiz de gözü yaşlı kapıda dikilecek, “Ya biz varız burada sevilecek” diyecek. Sen de “Görüyorsun olmuyor, sular musluklara dolmuyor. Şuraya banyo yapmaya geldim. Senin de gözün doymuyor” diyeceksin. Saçma sapan nice nane yiyeceksin. Bilinmez sonu, boşanmaya gidecek yolu.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Kızı değişti, neden?

18 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdim. O gün bugündür sevgilimin hareketleri değişti. Bu biyolojik mi yoksa psikolojik mi?

Ne oldu yavrum? Zaten her şey iki kelimeyle özetliyorsunuz. Ya iğrenç ya da süper diyorsunuz. Şunun ortası yok mu? İyi be yormayın kafayı, sorgulamayın hayatı. Neyse, değişen hareketleri biyolojikse; ağzının suyunu tutamaz, midesinde, bulantı, ağrı, anlarsın ya! Kusma başlarsa iş tamam, sipariş yolda. Psikolojikse; bu çok yönlü olur. Çiçek, böcek, bulut, gelecek için umuttan söz ediyorsa, yürürken de kalçasını kıvırtıyorsa bu da psikolojiden. İşte öğrendin.

Sevgilim ağlıyor

Sevgilim ağlıyor

25 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girmeye karar verdik. Kız benim penisimi görünce ağlamaya başladı, susmuyor. Ne yapacağım?

“Hem ağlar hem giderim” demiş taze gelin annesine. Seninki aynen öyle. Kız ağladıkça ağzına tıkmak için yanında elma şekeri bulundur, öpücüklerini de alnına kondur. Ağlaması geçmezse gıdıkla, güldür. Sen kaptansın, ustalık rotayı tutturmada! Haritayı veriyorum: Gemiyi limana yaklaştır. ‘Kes hızını, ağlatma el kızını’. Ağır yaklaş iskeleye, hafif de olsa dalgalara aldanma, gözünü kız arkadaşından ayırma. Güzel sözler söyle.

Kimseyle olamıyorum

Kimseyle olamıyorum

25 yaşındayım. Daha kimseye dokunamadım ama çok istiyorum. Karşıma öyle biri çıkmadı. Benim mi şansım yok? Sanal seks yapıyorum, Geneleve gitmeyi hiç istemiyorum. Mastürbasyondan da bıktım. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, peki ben ne yapacağım ya? O olmaz, bu olmaz. Senden bir hareket gelmez. Bunun nedeni bilinmez. Kızlar mı yüz vermiyor? Sen mi içine kapanıksın ya da çok mu korkarsın? Ayrıca en az 10 yıldır mastürbasyona takılıp kalmışsın. Masrafsız, sıkıntısız bir de her zaman her yerde yapılabilen iş olduğundan bu kısır döngüden kurtulamıyorsunuz. Bana göre tehlike çanları çalmaya başlamış. Bir de bunun evliliğe alışma süresi var. Çok fazla zaman yitirmeni istemiyorum.

Kocamdan soğuyorum

Kocamdan soğuyorum

28 yaşında, 2 yıldır evli kadınım. 2 ayda bir cinsel ilişkiye giriyoruz ve ön sevişme olmuyor. Eşim hep yorgun. Ondan soğuyorum. Kocam erken boşalıyor zaten. Günde birden fazla ilişkiye giremiyoruz. Normal çift haftada kaç defa birlikte olur?

CEVAP

Sevgili okurum, evliliğiniz engebeli bir yola girmiş. Kadınların baş ağrısı, erkeklerin yorgunlukları klasiktir. Bunlar birer paroladır; ‘üstüme gelme’ demektir. Bir gecede 2-3 kere cinsel birleşme yapma olayı erkekten erkeğe değişir. Öyle matah bir şey değildir. Kocanın erken boşalması tedavi edilebilir. Bana göre evliliğinizi yeniden gözden geçirmeniz lazım. Sanırım eşinin ciddi bir sorunu var. En azından duygusal aşamada. Onu çözmesi gerekiyor.

Nişanlımı istemiyorum

Nişanlımı istemiyorum

25 yaşında kızım. 1 yıldır nişanlıyım ve nişanlımı çok seviyorum. Ama onunla cinsel ilişkiye giremiyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, sen sevgiyi bilmiyorsun. Sevgi bütündür. Cinsellikte sevgi dediğimiz zaman ve de bunun sonu evlilikse evlilikte öpüşmek de var, sevişmek de var. Tabii cinsel birleşme de var. Çünkü çocuk doğacak, soylar sürecek. O zaman bekle biraz. Hemen evliliğe karar verme. Şu işin önce adı konulsun. Sonra ortalama 60 yıllık yaşayacağınız birliktelik sağlam temellere otursun.

Orgazm olamıyorum

Orgazm olamıyorum

3 yıldır evliyim. Bir oğlum var. Eşimi çok seviyorum ama ilişki sırasında hiçbir şey hissetmiyorum. Eşim cinselliğe çok önem veriyor ve çok sık ilişkiye girmek istiyor. Ben ise eziyet çekip onu reddetmiyorum. Bu konuyu eşimle paylaşayım mı?

CEVAP

Sevgili okurum, orgazm olmadığın halde olmuş gibi göstermen, rol yapman seni yorar ve aşağılık kompleksine iter. Ayrıca erkeklerin beklediği gibi kadından orgazm olurken akıntısı gelmez. Zaman lehine işleyecek. Bu işte bir parça da eşin ustalığına gerek var. Ama mutlaka fantezileri kullanmayı öğreneceksiniz. Ama şimdi ama 10 ama 20 yıl sonra. Eşinle bu konuyu paylaş. Adım adım gidelim. Bu bir huy sorunu, düzeltmek zaman alacak.

İlaç işe yarar mı?

İlaç işe yarar mı?

24 yaşındayım, yeni evli kadınım. Eşimi geçen gece ilaç kullanırken gördüm. O gece çok ateşli ve istekliydi. Acaba o ilaçtan içsem mi?

CEVAP

Sevgili kızım, olmaz canım. O ilaçların kadınlara etkisi yok. Hadi kal sağlıcakla.

Kız arkadaşım yok

Kız arkadaşım yok

22 yaşındayım ama hâlâ kız arkadaşım yok. Hep reddediliyorum. Gidip cinselliği de genel evde yaşamak istemiyorum. Sevgili bulamazsam ne yapacağım? Hanımların kalbini kazanmak için ne yapmam gerekir?

CEVAP

Değerli okurum, bu konuda kızlar seçicidir. Sen zaten kendi ruhunun ipucunu ele veriyorsun. “Cinselliği genelevlerde yaşamak istemiyorum” diyorsun. Bu sözlerden cinselliği sanki bu kızlarla yaşamak istiyormuşsun gibi bir anlam çıkıyor. Yavrum, bizim güzel kızlarımız senin oyuncağın değil ki. Düzgün bir genç ol, şiir ezberle, kitap oku. Okulun bittiyse işini bul, çalış, çok başarılı ol. Sanırım 1 yıla kalmaz cinsel birleşmesiz, arkadaşca, flört edeceğin kız arkadaşı bulacaksın.

Şişlik meydana geliyor

Şişlik meydana geliyor


20 yaşındayım. Şimdiye kadar bir kere ilişkiye girdim. Mastürbasyon yaptıktan sonra idrara çıkarken fazla yanma oluyor ve pensimde bir şişlik meydana geliyor. Sizce bu hastalık mı? Eğer hastalıksa ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, anladığım kadarıyla bir şeyin yok. Sanıyorum, mastürbasyon yaparken penisini sıkıyorsun ve meni gelirken zorlanıyor, idrar yolundaki duyarlı dokuları incitiyor olabilir. Bazı gençler tam boşalacakken meninin içerde kalmasını ve böylece enerji kaybetmeyeceklerini düşünüyorlar. Bu nedenle de, penislerini sıkıyorlar. Bu çok zararlı. Meni kesesinde zedelenmeler, yaralanmalar olabilir. Aynı biçimde idrar yollarında da olabilir.

Niye sertleşmiyor?

Niye sertleşmiyor?

40 yaşında, 12 yıldır evliyim. 15 gündür sertleşme sorunu yaşıyorum. Eskiden en ufak şeyden bile tahrik olurdum. Şimdiyse sertleşme olsa bile ilişkiye girerken kayboluyor. Ne yapmam gerekiyor? Viagra kullansam olur mu? Sorunum psikolojik olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, öncelikle sakin olmalısın. Şimdilik bir sorunun yok. Birçok evlilikte zaman zaman bu tablolar görülür. Yani beden kendi kendini bir dinlenmeye, revizyona alır. Eğer erkekler sorun yapar, paniklerlerse, kendiliğinden birkaç ay içinde düzelecek bir olay sarpa sarar. Ama kartalın fareye baktığı gibi gözünü üzerine dikersen o korku içindeki fare zaten kıpırdamaz. Erkekliğin doruğundasın. 15 gün daha sabret. Ardından söylediğin türdeki ilaçlardan, ilişkiden 1 saat önce 1 tane kullan. Orada da sınava girer gibi davranırsan başarı oranın azalır. Çünkü cinsellik sınavı sevmez.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aşık olma korkusu filofobi nedir?