Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (23 Ağustos 2019)

Haydar Dümen 23 Ağustos tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

23 Ağustos 2019, Cuma 08:27
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

İçim kıpır kıpır

19 yaşında kızım. Bugüne kadar kimseyle ilişkiye girmedim. Erkekleri görünce içim kıpır kıpır oluyor. Ne yapmam lazım?

CEVAP

Vah benim güzel kızım, damarlarında dolaşan kadınlık hormonu 7.4'lük deprem ya da tsunami dalgaları gibi senin irade duvarını zorluyor. O kıpırtılar var ya, hücrelerin adeta "İsterim, isterim" diye adeta çığlık atıyor. "Ortalama 20 gençten 5'ini beğeniyorum" desen olabilir. 'Her genç kızın başına gelebilir' derdim. Doğa hep tohum atılsın, canlılar üresin hesabındadır. Tohum atılsın da bu tohum çiçek tohumu değil ki. Bir tuttu mu yıllanmış ağaca dönüşene dek yolu var. Güzel kızım, akıllı ol. Okuluna, işine, ailene uy, şimdilik hiçbir duvarını yıktırma. Aileni üzme.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Organım ölü gibi

20 yaşındayım, ilişkiye girmedim. Kız arkadaşım “İlişkiye girelim” dedi. 2 gündür cinsel organı ölü gibi hareket etmiyor. Ne yapmalıyım?

Korktu yavrum. Korkudan ödü patladı. Buna ‘Dizinin bağı çözüldü’ denir. Kişi olduğu yerde yığılır kalır. Bunlar senin ufaklıkta olmuş. Penise yeterince kan dolmayınca babadan öksüz kalan yavrular gibi “Ben yokum” kartını atmış. Ne yapalım suç sende. Onu hazırlamadın. Hadi biraz onu hazırla, önce ona bir bahçe bul, sonra da elinin ayağının titremesi dursun, şu birkaç mavi hapın sana yararı olur. Başka sorun olursa yazarsın ama endişeyi kenara koy, hayata dal.

Kocam reddediyor

Kocam reddediyor

32 yaşında kadınım, eşim de 34 yaşında. 2 yıldır evliyiz. Uzun bir beraberliğimiz vardı. Şimdi cinsel hayatımız çok kötü. Fanteziler, seksi iç çamaşırları denedim, kocam hepsini reddetti. Yardım edin.

Sevgili okurum, evlilik öncesi uzun ilişkiniz aşkınızın katili gibi olmuş. Evlilik heyecan getireceğine, heyecansız formaliteye dönüşmüş. Ne yapsan nafile. Sana gelince; kendini fazla yorup hırpalama. Biraz geri çekil, bekle. Gidebildiği yere kadar gitsin. Bir yılın sonunda şöyle ya da böyle bu tablo değişsin. Herkes kendi yolunu seçsin ama yine de sen bilirsin.

Yoksa hamile mi?

Yoksa hamile mi?

3-4 ay önce kız arkadaşımla korunarak ilişkiye girdik, kan gelmedi. 2 aydır adet görmediğini söyledi. Doktora gitmiş “Normal” demiş. İkimizin de sinirleri bozuk. Acaba hamile olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, ortada sorun yok ki sinirleriniz bozulsun. Doktora gitmiş, bir şey yok. Sıkıntıları psikolojik kökenli. Ama böylesine ciddi bir durumda rahatlamanız gerekiyorsa başka doktora başvurun.

Neden böyle bağırdı?

Neden böyle bağırdı?

24 yaşındayım. 2 ay önce evlendim. Gerdek gecesi ilişkiye girerken eşim çok bağırdı. Ben onunla bir daha ilişkiye giremedim. Psikolojim bozuldu. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, sabırlı ve sakin ol. Sendeki sistem asla bozulmaz. Üzülüp kaygılanırsan sorunun çözümü uzar. Ama eşinin sorununun çözülmesi şart. Ben vajinismus olarak değerlendiriyorum. Umarım öyle değildir. Öyle de olsa, çözülür.

Zevk suyu geliyor

Zevk suyu geliyor

18 yaşındayım. Cinsellikle ilgili en ufak bir konuşma geçtiğinde veya kız arkadaşımla konuştuğumda, hayal kurduğumda hemen zevk suyu geliyor. Acaba bir hastalık mıdır?

CEVAP

Değerli okurum, sağlıktır. Beyin salgı bezleri iyi çalışıyor demektir.

3 kez ilişkiye girilir mi?

3 kez ilişkiye girilir mi?

Arkadaşım 30 yaşında ve 6 yıllık evli. Cinselliği çok seviyor. Gecede 3 kez ilişkiye girdiğini söylüyor. “Doymuyorum” diyor. Kadın bir sefere ancak dayanıyormuş. Doğru mu söylüyor yoksa anlattıkları abartı mı?

CEVAP

Okurum, dediği doğru. Sayıca obur. Bu tempoyla cinsel yaşamı garantide olmaz. Peki sana ne el alemin yaptıklarından? Sen ölçülerini kendine göre tut. Kadın var, ayda bir zor ister. Kadın var, her gün ister. Doğada ağaçlar, çiçekler aynı boyda mı?

Mastürbasyon yapsa mı?

Mastürbasyon yapsa mı?

19 yaşında kızım. Cinsel ilişkim olmadı. Erkek arkadaşlarım mastürbasyon yapıp yapmadığımı soruyor. Yapmıyorum ama çok istekli olduğum zamanlar oluyor. Sizce yapmalı mıyım? Sağlığa zararı var mı?

CEVAP

Hiçbir sorunun yok güzel kızım. Benim merakım, erkek arkadaşlarınla dersten, sanattan, sinemadan konuşmak varken, iş mastürbasyona mı geldi? Kırmızı çizgilere yaklaşmışsın. Mastürbasyon yapıp yapmamak sana kalmış. Bana kalan bölüm: Cinsellik için dikkatli ol, daha erken.

Kimi görsem istiyorum

Kimi görsem istiyorum

30 yaşındayım, bekarım. Kimi görsem onunla birlikte olmak istiyorum. Para verip birlikte olduğum kadınlar bile dayanamıyor. Çünkü 9-10 kez ilişkiye girebiliyorum. Doktora gittim, ilaç verdi. Bu ara biraz sakinim. Ne olur bana akıl verin.

CEVAP

Değerli okurum, gereken şeyi doktor yapmış. Bu maille akıl gönderemediğime göre özel adresini ver. Bir zarfa koyup göndereyim. Ama asıl önemlisi sen kendi aklına müracaat et. Eline dürbün al, uzakları seyret ve düşün. Yani geleceğini. Sonra bir yol çiz. İyisiyle, kötüsüyle sonuçları göğüsle. Hepsi bu kadar.

Benimki fermuara sıkıştı

Benimki fermuara sıkıştı

Benimki fermuara sıkıştığından beri ötmez oldu. Kız arkadaşım bu duruma çok bozuluyor. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, dert etme, fermuar ağrısı geçer. Ufak bir yaralanma olmuşsa izi de silinir. Geçici bir süre kız arkadaşın da sabırlı oluversin canım. Kuş uçmuyor, tren kaçmıyor. Aynı titizliği biraz da ailenize, derslerine gösterseniz Türkiyem ne güzel olurdu.

Ya sevgilim soğursa?

Ya sevgilim soğursa?

23 yaşında kızım. Sorunum cinsel organımın şekli. İç dudaklar şekilsiz ve biri diğerinden daha uzun. Erkek arkadaşım ilişkiye girmek istediğini söylüyor. Ancak görünce benden soğuyacağını düşünüyorum. Ne olur yardım edin. Ameliyat olsam düzelir mi?

CEVAP

Sevgili yavrum, operasyon yapılır. Ama unutma ki birçok kızın ya da kadının durumu senden farklı değil. Erkek arkadaşın duruma takılmaz bile.

Spermim çok az

Spermim çok az

Bende silah var ama fişek yok. Spermim çok az geliyor. Ne yapsam çoğalır?

CEVAP

Değerli okurum, sperm dediğin meni ise azlığı, çokluğu önemli değil. Ama sperm sayısından bahsediyorsan ortalama santimetre küpte 60 milyon olması gerekir. 20 milyonun altına düşerse gebelik şansı azalır. Ayrıntıları için bir sperm tahlili yaptırırsın. Ama şimdilik ne gereği var.

Boşalamıyor

Boşalamıyor

Erkek arkadaşımla 6 aydır düzenli olarak ilişkiye giriyoruz. Ama şimdiye kadar sadece iki kez orgazm oldum. O ise hiç olmadığını söylüyor. Ne yapabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, şimdilik 2-0 öndesin. Bu maç 90 dakikada bitmiyor. İlk etap 90 hafta sürebilir. 90 hafta sonunda kaleler değişir. O gol atamayan takım şampiyon bile olur. Sizin oyun neredeyse 90 yıl süreceğine göre 90 hafta antrenman yapın. Hakemler yerlerini bulsun, sonra da doğru karar versinler.

Kızlığı bozuldu mu?

Kızlığı bozuldu mu?

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. 2 dakika sonra temizlenirken sevgilimden kan geldi. Daha sonra adet gördü. Acaba sevgilimin kızlığı bozulmuş mudur? Küçük dudaklarının açık olması adetten mi kaynaklanıyor?

CEVAP

Değerli okurum, bu kadar ayrıntının içinde altından kalkılmaz. Bir ihtimal kanadı. Ama yarım mı kanadı, tam mı kanadı, bu da bilinmez. Hesaplarınızı iyi yapın.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Yaşam, gözyaşları ile mutluluk arasındaki çizgide aklı ve şansı kullanma sanatıdır. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...