Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (23 Kasım 2021)

Neye alışırsak onu seviyor ve istiyoruz. Mastürbasyon bazen erkekte tiryakilik boyutuna ulaşıyor ve adeta vazgeçilmez oluyor. Gençler, evlilikte büyük düş kırıklıkları yaşamadan, kadınınızı ağlatmadan kısa zamanda bu yoldan dönün.

23 Kasım 2021, Salı 07:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Erken boşalıyorum

Erken boşalıyorum

Dört aylık evliyim, 27 yaşındayım. Evlendikten sonra bende sertleşme ve erken boşalma problemi ortaya çıktı. İlk boşalmadan sonra ikinci kere sertleşmesi geç oluyor. Problem nedir, ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, problem eşine, partnerine alışmaman, heyecanlarını yatıştırmaman. Kalp rahatsızlığın yoksa bir süre eczanelerdeki bilenen ilaçları deneyebiirsin. Altı ay sonra da hâlâ erken boşalman sürüyorsa tedavi yoluna bak.

Acaba zarı bozuk mu?

Acaba zarı bozuk mu?

18 yaşındayım. Sevdiğim kızın geçmişiyle ilgili bazı şeyler öğrendim. Kızlık zarının bozuk olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Bunu ilişkiye girmeden öğrenmenin bir yolu var mı?

CEVAP

Okurum, sen daha çocukluktan yeni çıkmışsın. Bir de el alemin kızının peşine mi düştün? Günün birinde biriyle evleneceğinde bu konuları enine boyuna düşünürsün, sadece kızlık zarına takılıp kalmazsın. Görgüsüne, kültürüne, huyuna, zekasına, güzelliğine, uyumlu olup olmamasına bakarsın. Toplama ya da çıkarma yaparsın. Bu duruma göre de kararını verirsin.

Zararı olur mu?

Zararı olur mu?

27 yaşındayım ve hiç ilişkiye girmedim. Her gün mastürbasyon yapıyorum. Mastürbasyonun zararı olur mu?

CEVAP

Okurum, elbette zararı olur. Hatta olmuş. Bu yaşa kadar kadınla ilişkiyi yok saymışsın, ertelemişsin, cesaret edememişsin. Bu tutkuya esir olmaktan vazgeçmelisin. Çünkü neye alışırsak onu isteriz. Gerek ilk cinsel birleşmelerde gerekse evlilikte, düşündüğün, beklediğin zevki alamayınca büyük düş kırıklığına uğrayabilirsin. Evlendiğinde de karından gizli mastürbasyon yollarını arayabilirsin. Zarardan erken dönülmesi için hemen bu yakınlarda karşı cinse yönel. Mastürbasyon yapmayı da haftada 2’ye indir.

Acı çekiyorum

Acı çekiyorum

26 yaşında kadınım. Üç yıldır bir erkek arkadaşım var. Bir yıldır düzenli ilişkiye giriyoruz. Ama benim cinsel organımda çok ağrı oluyor. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Kızım, sanırım sorun senden kaynaklanıyor. Orada bir olay var mı, yok mu bir kadın doğum uzmanı görmeli. Eğer sorun yoksa o ağrıyı gideririz.

Moralim bozuluyor

Moralim bozuluyor

24 yaşındayım, cinsel hayatım yoğum. Bu ara sınavlardan dolayı stresliyim. 2.5 haftadır cinsel organımda kaşıntı var, yara olmaya başladı. Gördükçe moralim bozuluyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, hemen bir cilt hastalıkları uzmanına git. Derdini anlat, ondan önerilerini ve reçeteni al. Önce penisinin kaşıntıları geçer, sonra beynini dinlendirirsin. O arada da cinsel ilişkileri ikinci plana atarsın. Bir yıl içinde kendine gelir, “Ben ne yapacağım?” diye bir soru sorarsın. Gerçek vereceğin yanıtta yatıyor.

Kan geldi

Kan geldi

23 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla 5 yıllık ilişkim var. Sevgilim vajinamı zorladı. Canım çok yandığı için bıraktı. Tuvalete gittiğimde biraz kan vardı. Ertesi gün de kan geldi. Kızlık zarım bozuldu mu?

CEVAP

Sevgili okurum, bozulmuştur. En azından yarı yarıya yırtılmış olabilir. Daha sonraki ilişkilerde kanayabilir de, kanamayabilir de. Kapalı bir kutu, uzaktan bilinmiyor.

Nasıl büyür?

Nasıl büyür?

21 yaşındayım, 1. 90 boyunda, 70 kiloyum. Penisim 9 santim. Küçük olduğunu düşünüyorum. Büyütmenin yolu var mı?

CEVAP

Değerli okurum, beklemede kal. Her genç gibi aklının, vicdanının el verdiği ve yaşının hayatı yorumlama değerlerine göre, karşı cinsten kişilerle dostluğun, flörtün olsun. Günün birinde evlendikten sonra eşinle, sen aynı karara varır, “Biraz büyütelim” derseniz, operasyonla 2-3 santim büyür. Şimdilik hayatın tadını çıkarmaya bak.

Yaşıtlarım gibi değilim

Yaşıtlarım gibi değilim

20 yaşındayım. Yaşıtlarıma göre boyum ve kilom az. İlişki için gittiğim kadınlar penisimi küçük buldu. Kız arkadaşımı mutlu ediyorum. Penisim büyümez mi?

CEVAP

Değerli okurum, anlattıklarına göre penisin normal yani işlevi yerinde. Bizim için önemli olan budur. Çok kendini yorma. Fazla partner değiştirme.

Yaşla mı ilgili?

Yaşla mı ilgili?

26 yaşında kadınım. Eşim 40 yaşında. İlişki başlarken penisi sertliğini kaybediyor. Acaba sorunu yaşı ile mi alakalı?

CEVAP

Sevgili okurum, eşin en harikalar yaşlardan birinde. Bu uzun süre devam edecek. Ama eşinin psikolojik ya da kendisiyle ilgili sorunları olabilir. İkinizin birlikte bir uzmana gitmenizde yarar var.

Kızlığı bozuldu mu?

Kızlığı bozuldu mu?

21 yaşındayım. Kız arkadaşım da 20 yaşında. Kız bakire olduğunu söylüyor. Adetinin 3’üncü gününde ilişkiye girdik. Penisim kan olmadı. İlişkiden sonra açık renkte kan geldi ve o günden sonra adet kanaması bitti. Acaba kızlığı bozulmuş mudur yoksa bana mı “Bakireyim” dedi.

CEVAP

Okurum, bir ihtimal bozulmuş olabilir. Bir ihtimal adet kanı olabilir. Yani yüzde 60 olabilir, yüzde 40 olmayabilir sonucunu değerlendir. Ama bu neyi değiştirir? Sorumlu sensin, hesap soran da sensin.

Normal mi?

Normal mi?

20 yaşındayım. Sevgilimle ilişkiye girmeyince kasıklarım ağrıyor, normal mi?

CEVAP

Değerli okurum, kasık ağrıların normaldir. Oradaki yani iç kasların ve dokuların spazmından kaynaklanır. Bu senin elinde değil. Boşalınca geçer.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Evde iki yabancı gibiyiz

33 yaşındayım, 8 aylık evli kadınım. Eşimle 4 kez ilişkiye girdik. Eşime yaklaşamıyorum. Ben yaklaştıkça kaçıyor. Evde iki yabancı gibiyiz. Ne yapabilirim? Boşanmak çözüm mü?

CEVAP

Kızım, senin uyuşuğa söyle, olmaz bu işler böyle. Yeni evli çift için 8 ayda 4 cinsellik eder, iki ayda bir kere ilişki. Eşinin niyetinin kulakları küpeli. Gizli planı var gibi. Bulanık suda görünmez dibi. Senin deyiminle aynı evde ‘iki yabancı’sınız. Sor bakalım eşine, niyetini açıkça söylesin yani ne gibi, ne gibi? Sanki sen bir ebe; önün, arkan, sağın, solun sobe. Seninkini ebelemek için sen peşinde adeta köle. Her seferinde, çanak çömlek patlar. El başlar yine harekete. Evlilik terapistine görünün. Şimdilik elimden gelen bu, umarım iyi olur sonu.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Başarısızlıktan korkuyorum

24 yaşındayım. Bir ay önce ilk cinsel deneyimimde başarısız oldum. Penisim sertleşmeden boşaldım. Denemek istiyor ama korkuyorum. Bir de kadınlara karşı duygularım azalmaya başladı. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Korkunun ecele faydası yok yavrum. “Yahu niye sertleşmiyor?” diye takılma. “Kadınlara karşı cinsel duygularım azaldı” dersen, senin de içinde bulunduğun erkekler, bilmem sana ne derler? Bir düşün hele. Sakın paçayı kaptırma ele. İlk deneyimde, olur böyle vakalar. Onca yılın beklentisi, hayali, heyecanı biner kişinin üstüne. Ecel terleri akıtır, coşkudan inleyeceğine. Takma okurum kafana, bir kere, bir kere daha dene. Baktın olmuyor, tüm doktorlar emrinde.

Onu titreme tutuyor

24 yaşında kızım. Hiç ilişkiye girmedim. Sekiz aydır erkek arkadaşım var. Yanına gidince onu titreme tutuyor, elimi bile tutamıyor. Ne yapacağım?

CEVAP

Sevgili genç kızım, erkek arkadaşın seni çok seviyor. Birbirinize deli divane oluyorsunuz. Titremesi heyecandan, kolay mı? Elini bile tutamıyor. Aşktan can kopuyor canından. Zamanla sen de o da alışacaksınız. Birbirinizde kendinizi bulacaksınız. Biraz sabır, biraz uğraş ile acemiliği üzerinizden atacaksınız. Boyları büyümüş ancak henüz akıllanmamış yavrularım ne de olsa kalp bu, biraz zaman verin kendinize. Sonra olayın şokunu yaşamayın.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Nereye bakarsan orada beynini görürsün. İyi şey görmek isteyen beynini eğitir. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (22 Kasım 2021)