Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (23 Mart 2019)

Haydar Dümen 23 Mart 2019 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

Son Güncelleme:
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Biraz boydan kısa

50 yaşındayım. Penisimi büyütecek bir tavsiyeniz olur mu? Her şeyim normal boydan biraz kısa. Ameliyat dışında başka bir imkan var mı?

CEVAP

Penisi büyütmeyecek bir tavsiyem var değerli okurum. Ameliyatla bile umulan, beklenen sonuçlar alınamıyor. Yaş kemali bulmuş, evliysen muhterem eşin seninle mutlu bir yuva kurmuştur diye düşünüyorum. Çünkü bu küçük saplantısından o kadın senin, bu kadın benim ortalıkta dolaşmamışsındır. Eşin varsa, kararından haberi var mı? Yoksa kafanda hayal ettiğin biri için enerji dopingine vasıta mı arıyorsun? Tümü boş. Dolu olan yüreğinin sıcaklığı, anlayış, paylaşım, kadına her yönüyle kadınlığını hissettirmek. Boşver bu işleri, keyfine bak

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Bahar yorgunu mu?

32 yaşındayım, 15 gündür benimki yerinden kıpırdamıyor. Acaba o da mı bahar yorgunu?

Vah vah değerli okurum. 15 gün bu, 15 aya bedeldir. Yaşın verimli çağında. Sanırım evlisindir. 15 gün perhize giriver anacığım ne olacak? Fırtına mı çıkacak, deprem mi olacak? Ayrıca ritmin neydi? Neydi ki ne oldu, onu da yazmamışsın. Evlilikte bazen böyle beklenmedik perhiz süreleri olur. Bu organın ve ruhun bir tür enerji depolaması gibidir. Baharda benim bildiğim yorgunluk değil, canlılık olur.

İlişki şart mı?

İlişki şart mı?

Her erkek bir kızla cinsel ilişki yaşamak zorunda mı?

Değerli okurum, zamanı geldiğinde zorunda. Burada olay zaman. 20-21 yaşlarında da olur, 30 ya da 40 yaşlarında da. Cinsel birleşmenin zevkin ötesindeki amacı, evlilik kurumunun oluşması ve çocuk sahibi olmaktır. Bunlar hayatın kaçınılmaz zorunlulukları arasında yer alır. Hiçbir şey yapmamak doğanın özüne ters. Oğlum, ver şu ellerini bana. Şöyle bir baba gibi sıcak ellerini tutayım. Şimdi çok iyi dinle beni. Aklına, topluma, ailene, geleceğine bakarak bir karar vereceksin. Zorlandığın yerde doğanın kurallarına bak. Her şey çözülür.

Mutlu edebilir miyim?

Mutlu edebilir miyim?

19 yaşındayım. Penisimin uzunluğu 12 santim. Zamanla uzama ve büyüme olur mu? Eşimi mutlu edebilir miyim?

CEVAP

Değerli okurum, normal ve yeterli bir organa sahipsin. Bu rapor kesinlikle geçerli olduğundan beynindeki kuşkuları ve korkuları siler.

Hareket etmiyor

Hareket etmiyor

31 yaşındayım. Penisim 19-20 santimdi. Son 2 yıldır kullandığım depresyon ilaçları yüzünden adeta öldü, hareket bile etmiyor. Acaba doğal yollardan eski haline nasıl getiririm?

CEVAP

Değerli okurum, antidepresan ilaçlarını aldığın doktoruna git. İlaçları azaltacak mı, kesecek mi? Önce onun onayını al. Ne yaparsak yapalım penisin işlevini bozamayız. O hem ilaçtan hem de psikolojik baskıdan bir sıkıntı içindedir. Uygun koşullar geldiğinde kendiliğinden düzelecek. En iyi yardım kafana takmamak.

Bozuldu mu?

Bozuldu mu?

18 yaşındayım. Sevgilimle üzerimizde kıyafetler varken seviştik. Kız arkadaşım kan geldiğini söyledi. Çok korkuyorum. Acaba kızlık zarı bozulmuş mudur?

CEVAP

Değerli okurum, sanırım tahriş oldu, yırtılma mırtılma yok.

Nasıl davranmalıyım?

Nasıl davranmalıyım?

36 yaşında kadınım. 14 yıl önce evlilik yaptım, 10 ay sürdü. Bir çocuğum var. 14 yıldır kimseyle birlikte olmadım. Şimdi evlenmek istiyorum. İlişkiye girerken ne yapmam lazım? Acı ve yanma olur mu? Nasıl davranmak gerekiyor?

CEVAP

Sevgili okurum, uzaktan yazmakla olmaz. Neyi, ne yapman gerektiğini ben buradan nasıl öğreteyim? 10 ayda öğrendiklerin sana yeter. Kuşkuların varsa kalkar bir uzmana gidersin. Derdini özel olarak orada dökersin. Uzman da sana göre gereken önerileri verir. Bu işin bilimsel yolu budur. Üst tarafı soytarılıktır.

Sevgilim acı çekiyor

Sevgilim acı çekiyor

21 yaşındayım, kız arkadaşım da 18 yaşında. Sevgilimle bir şeyler yaşıyoruz. Birkaç kez ilişkiye girmeyi denedik, çok acı çektiğini söyledi. Biraz araştırma yapmış. Kızlık zarının çeşitleri olduğunu öğrenmiş. Kendisininkinin kalın olduğunu, bozulduğunda fazla kan gelebileceğini söyledi. Acaba böyle bir durumla karşılaşırsak ne yapmalıyız?

CEVAP

Değerli okurum, dedikleri olabilir. Doğrudur ya da değildir. Yani kan gelmezse, acı duymazsa yol açık. Haydi vatandaş marş marş mı olacak? Yoksa iştahınızı, iradeniz ve aklınız mı kollayacak? Yapmayın gençler. Bu kadar kolay ve ucuz değil bu işler. Bir oyun oynuyorsunuz hem bilgili ve kuralına göre oynayın hem de içinde birazcık sorumluluğun kokusu olsun.

Sırtını dönüyor

Sırtını dönüyor

23 yaşında kadınım. Eşimle sürekli ilişkiye giriyoruz. Bunun bize bir zararı var mı? Bir de kocam boşaldıktan sonra bana sırtını dönüp yatıyor. Beni hiç düşünmüyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, klasik evlilik sorunu. Adam işini bitirecek, sırtını dönüp yatacak ya da uyuyacak. Öbür taraftan kadın sinir küpü. Bir de bunun üzerine erken boşalma eklenmişse, 1-2 dakika yüz yüze, sabaha kadar sırt sırta bir yatak paylaşımı. Allah düşmanımızın başına vermesin. Orada bile insanın kadına acıyası geliyor. Sevgili kızım, kocanla konuş ya da bu makaleyi önüne koy, bir an önce okusun.

Neden 8 santim?

Neden 8 santim?

18 yaşındayım. Herkesin penisi 15-20 santim. Üstelik onlarda meni geliyormuş. Benimki 8 santim, meni gelmiyor. Sadece zevk suyu geliyor. Şişmanım, ondan olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, mutlaka bir endokrinoloji (iç salgı bezleri) tetkikten geçmeni, kesinlikle kilo vermeni öğütlüyorum. Bir de ürolog arkadaşımızı ziyaret et.

İnanır mı?

İnanır mı?

20 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla evlenmek istiyoruz ama korkuyorum. Benim kızlık zarım üniversitede bozuldu. Acaba evlenince kan gelmezse bunu nasıl açıklarım? Bisikletten düştüm desem bana inanır mı?

CEVAP

Sevgili okurum, bisiklet olayına da inanacaklarını sanmıyorum. Kızlık zarının esnek olup olmaması konusunda senin bilgilenmen lazım. O zaman kızlık zarının şemalarını, şekillerini de görmelisin ki seninkisi hangisine benziyor, ona göre karar verirsin.

Nefret ediyorum

Nefret ediyorum

30 yaşında, evli kadınım. Eşimle ilişkiye girmekten nefret ediyorum. Çocuğumuz olmuyor. Bütün testleri yaptırdık, sorunumuz yok. Acaba benim nefret etmem ve zevk almamam mı buna neden oluyor?

CEVAP

Sevgili okurum, nefret etmekle çocuk olması arasında bir ilişki yok. Ama nefret üzerine doğan çocuklarda da ruhsal bunalımlar yaşanır. Ve bana göre böylesine karmaşık bir ilişkinin sonu ayrılığa doğru gider. En azından bir süre daha çocuk olmaması sizin lehinizedir.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Kolay kırılan bir ruh kolay tamir edilebilir. Ama her kırılan her yerde biraz iz kalır. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Tak sepeti koluna, herkes kendi yoluna!