Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (23 Temmuz 2019)

Haydar Dümen 23 Temmuz tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

23 Temmuz 2019, Salı 08:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

İdeali nedir?

21 yaşındayım. Kız arkadaşımla 2-3 günde bir ilişkiye giriyoruz. Erken boşalıyorum. Onu aşmaya çalışırken sertleşme problemi oluyor. İlişki 5-6 dakika sürüyor. Erken denir mi? İdeali nedir? Ve sertleşme probleminin nedeni ne olabilir?

CEVAP

Değerli okurum, boşalma sürene erken boşalma diyemem ama daha iyi olabilir. Sertleşmeye gelirsek; günlük iş temposu ve hayat şartları düşünülünce normal karşılayabiliriz. Ama “Yok her zamanki tempodayım, sadece değişen sertliği” diyorsan o zaman bir hekime görünmelisin. Haydar Hoca’nı dinlersen bir şeyin yok. Sanki biraz fantezi eksik gibi, ilişkinizi süsleyin, hepsi düzelir.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Bir dakika sürüyor

26 yaşındayım, evliyim. İlişkim 1 dakika sürüyor. Bu durumdan nasıl kurtulurum? İkinci kez ilişki için 15-20 dakikaya ihtiyacım oluyor. Ne yapmalıyım?

Değerli okurum, ‘sevmek bir ömür sürer, sevişmek bir dakika.’ Ne güzel bir şarkıdır değil mi? Sen de bu şarkıyı çokça söylemişsin sanırsam. Ama yanlış anlamışsın değerli okurum. Sevmek kısmını al ele, o cepte ama sevişmeye takılma. O daha uzamalı, onun için de iyi bir hekime görünmelisin. Mektupla olmuyor yavrum, yüz yüze çöz uzmanla.

Hiç zevk almadım

Hiç zevk almadım

15 yıldır evli kadınım. Kocamla ilişkiye girdiğimde hiç zevk almadım hem de hiçbir zaman. Acaba hormonlarımda sorun mu var? Hangi doktora gideyim?

Değerli okurum, hormonal bir durum söz konusu değil. Burada söz konusu sorun gerek aile yapısı (cinselliği bastırma) gerekse eşinin ilişki süresi. Cinselliğinizi el ele verip süsleyin ve biraz da süreyi uzatmaya çalışın. Yalnız senin değil, kadınlarımızın çoğunun ortak sorunu. Ne yazık ki unutma ki sadece doymak için yemek yenmez, biraz da damak zevki önemli.

Neden adet görmedi?

Neden adet görmedi?

21 yaşındayım. 3.5 yıllık ilişkim var. Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. İç çamaşırlar üzerimizdeydi. Sevgilim bir türlü adet göremedi. Acaba hamile mi?

CEVAP

Değerli okurum, hamile değil, psikolojik olabilir diye düşünüyorum.

Reddediyor

Reddediyor

26 yaşında kadınım, 5.5 yıllık evliyim. Eşimin ilgisi çok azaldı. İlişkiye girmek istediğim zaman beni reddediyor. İktidarsızlık yaşadığını zannetmiyorum. Sizce kocamın ilgisini çekmek için ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, ilişkinizin monotonlaştığını düşünüyorum. Renklendirmek elbette senin elinde. Gerçekten eşinin ciddi bir sorunu yoksa (bence yoktur) kocanı yeniden keşfetmeye çalış, haftada 1-2 kere mutlaka çok renkli, çok heyecanlı ve biraz süslü ama çekici giysiler giy. Az müzik, loş oda gibi unsurları kullan. Bir dene bakalım, sonra bana durumu yaz.

Denesem mi?

Denesem mi?

18 yaşındayım. Geceleri boşaldığımı fark ediyorum. Sizce cinsel ilişkiyi deneme yaşında mıyım?

CEVAP

Değerli okurum, biraz daha bekle. Gece boşalmaları birçok gençte olur. Bir doğal deşarj mekanizmasıdır.

Neden ağrı oluyor?

Neden ağrı oluyor?

18 yaşındayım ve günde 3 kez mastürbasyon yapıyorum. Bazen birkaç gün için bırakmaya karar veriyorum ama 2-3 gün içinde kasıklarım ağrımaya başlıyor. Boşalınca rahatlıyorum. Bu önemli bir sorun mu?

CEVAP

Değerli okurum, o ağrılar meni birikim ağrıları. Organı çok çalıştırmaya alıştırınca salgılar da ona göre tempoya giriyor. Ve bu tür ağrılar yapıyor. Haftada 3-4 sefere kendini alıştır. Bu tempo uzun vadede sağlığını korur, evlendiğinde denge sağlar.

İkinci kez sertleşmiyor

İkinci kez sertleşmiyor

19 yaşında, 1.65 boyundayım. Cinsel deneyimim yok. Sürekli mastürbasyon yapıyorum. İkinci kez yapmak istersem sertleşmiyor. Cinsel deneyim için organımın yetersiz kalacağını düşünüyorum. Boyu 8 santim. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, ereksiyon hali böyleyse bir üroloji uzmanına gitmende yarar var. Çünkü ileriki yıllarda ‘Keşke gitseydik’ pişmanlıklarını yaşamamak için ve sağlığına sorumluluktan bu dediğimi yap.

Sesimi çıkarmıyorum

Sesimi çıkarmıyorum

18 yaşında kızım. Sevgilimle 5 ay önce ilişkiye girdik. Ben ilişkide hiçbir şey hissetmiyorum. Erkek arkadaşım kendini kötü hissetmesin diye sesimi çıkarmıyorum ama mutsuzum. Bir de bu durumda çocuğum olur mu? Bunları düşünmekten uyuyamıyorum.

CEVAP

Sevgili okurum, önce uyumanı öneriyorum. Zevki senin alman, almaman önemli değil. Soruyu spermlere sormak gerekir. Bu sorduğuna gebelik sorusu onlarla ilgili. Sağlıklı ve zıpkın gibiyseler, yolunu bulurlar, yumurtayı deler geçerler. İşte gebelik odur. Ama bir gün gebe kalırsan işte o zaman uykun kaçsın. Çünkü bol bol düşüneceksin.

Hiç ilişkiye girmedim

Hiç ilişkiye girmedim

22 yaşındayım, hiç ilişkiye girmedim. Evlenene kadar da ilişkiye girmeyi düşünmüyorum. Ancak 5 yıl sonra evlenebilirim. Sizce bu durum bende bir sorun yaratır mı? Erken boşalmaya sebep olur mu? Fazla mastürbasyon yapmıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, doğada, yaşamda fizik kurallarında ve insan ruhunda dengeler vardır. Bu dengeler ne kadar çok zorlanırsa o oranda sorun yaşanır. Yani insan 3 gün aç kalırsa bunu kolayca atlatır ama 3 ay aç kalınmaz. Buradan sana ne diyeyim ki? Seni kendin için kararını vermişsin. Bir parça deneyim kazan ki sistem kendi düzeninde çalışsın desem olay vitrinden pasta satın almak gibi olmadığından buna hakkım yok. Demek istediğimi yazdım, gerisi sana kalmış.

Durumum düzelir mi?

Durumum düzelir mi?

1 yıllık evli kadınım. Evlendiğimden beri ilişkiye giriyoruz ama zevk almıyorum. Bu durumu eşime de anlatamıyorum. Şimdi hamileyim. Acaba bu durum düzelir mi? Doktora mı başvurayım?

CEVAP

Sevgili okurum, şu anda doktora başvurmana gerek yok. Önce sağlıklı bir şekilde doğum yap. Doğumdan sonra 6 ay geçsin. O zaman bir çözüm yolu arayabiliriz. Olayın çözümünün yarısı en azından senin elinde. Takıntı yapma, acele etme ve fantezilerden yararlan. Bu arada eşinin erken boşalması varsa, o da tedavi olsun. ‘Soğuk kadın yoktur, kadının ateşini yakamayan erkek vardır’ sözü Freud’un. Zamanı gelince hekime eşinle birlikte gidin.

Soğukluk yaratır mı?

Soğukluk yaratır mı?

Psikolojik sorunlarım olduğu için bazı ilaçlar kullanıyorum. Bu ilaçlar cinsel soğukluk yaratır mı? Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, psikolojik sorunları atlat. İlaca devam. Ama bağımlılık yapmasın. Asıl ilaç önce iraden ve mantığın, sonra çevren. Cinselliğin uzun yıllar sürecek. Bu psikolojik sorunların 3-5 ay, en çok 1 sene içinde geçmesi gerekir. O tür sorunlar geçicidir.

Dalga geçiyorlar

Dalga geçiyorlar

5 kız arkadaşım penisim büyük diye beni terk etti. Bu durumdan çok rahatsızım. Küçültmenin yolu yok mu? Arkadaşlarım benimle dalga geçiyorlar. Ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, gemisini kurtaran kaptan olmuş, iyi yapmışlar. Yani o gemiye sahip değiller. Yani nikah cüzdanları kızların elinde değil, anladın mı? Eşin olur, düzen dönsün diye sineye çeker. Peki ama bu kızların nesine? Oğlum, sakın hoyrat olma, biraz iradeli kullanıver.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Aşk güneş gözlüğü gibidir. Mutlaka takılmalıdır ama güneş batınca işe yaramaz. H.D.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dünyanın en iyi giyinen 10 erkeği