Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (24 Ağustos 2018)

Haydar Dümen 24 Ağustos 2018 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç sorulara bakın Haydar Dümen nasıl bir cevap verdi! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği cevaplar...

24 Ağustos 2018, Cuma 09:57 Son Güncelleme:
A A
İçimde fırtınalar kopuyor

İçimde fırtınalar kopuyor

35 yaşındayım. Bugüne kadar hiç deneyimim yok. Mastürbasyon da yapmıyorum. Bu yüzden içimde fırtınalar kopuyor. Ne olur bana çare bulun.

CEVAP

Değerli okurum, nereye koşuyorsun? Senin halin ne olacak? Zamanın dolmuş, uzatmaları oynuyorsun. Gün geçirmeden hemen bir partner buluyorsun. Ondan hayat derslerini alıyorsun. Bu hazırlık sınıfın 1 yıl sürecek. İkinci yıl artık bağlan o kıza. Bu sırada yaşın 37 oldu. Baba olmak için şahane yaştır. Bu yaşa çocuklar yaraşır. Elini çabuk tut. Bu yolculukta kalırsan sıcakta, soğukta biz buradayız, elinin altındayız.

Aklım cinsellikte

Aklım cinsellikte

22 yaşında kızım. Aklım fikrim mastürbasyona kayıyor. Aşırı istiyor, yapınca da kendimi kötü hissediyorum. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Sevgili okurum, alışkanlık tutkuya dönüşmüş, gece gündüz elinle ruhun kanka olmuş!!! Böyle olunca her yer bu eylemi yapmak için sanki bir ortam oluşturmuş. Elle beden, beden ve hayal ver elini mastürbasyon döngüsü yaratmış. Şimdilik kesin bir çözüm yerine kendinle anlaş. Mastürbasyon sonrası suçluluk kompleksine kapılma. Bu durumda yollar kararır, bu tempo içindeki arzuya göre yön alır. Oysa cinsel kimlik var, iradeyle hep savaş halindedir. Genelde tutku üstün geldiğinden kişinin kendine güveni azalır. Bu da mutsuzluğa yol açar.

Spermler hemen çıkıyor

Spermler hemen çıkıyor

Penisim 8-9 santim. 2 aylık evliyim. Çocuğum olur mu? Çünkü spermler vajinadan dışarı çıkıyor, neden?

CEVAP

Değerli okurum, spermleri vajinada depolayacak bir yapılanma yok. Onlar görevlerini yerine getirirken boylarını da hesaba katarak bir değerlendirme yaparsak Avrupa ile Asya yakasını kıyaslamak gibi olur.


Spermlerde sayı olarak yüz milyonlar konuşur. Görevleri de rahmi geçerek yumurtaya ulaşmaktır. Yumurta da aşkını bekliyorsa döllenme olur. Geride ne kadar sperm varsa çöpe atılır. Çünkü işleri bitmiştir, içeride onlara yer yoktur. Her şey yolunda, hele bir sabredin. Tren harekete bile hazır değil. Spermler hesaplarını yapadursunlar, siz keyfinize bakın.

Her gün mastürbasyon yapıyorum

Her gün mastürbasyon yapıyorum

21 yaşındayım. 3 yıldır her gün mastürbasyon yapıyorum. İzlediğim filmlerdeki kadınlar, sokakta gördüklerim beni tahrik ediyor. İleride sorun olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, sen oburluğa alışmışsın, gözün doymuyor. Bunları bahane ederek mastürbasyondan vazgeçmiyorsun. Kırık plak gibi oraya takılıp kalmışsın. Haftada 3-4 kere mastürbasyona izin veriyoruz. Kızlara, kadınlara daha insancıl gözle bak. Arada beğendiklerin olacak. Biraz kendine gel emi yavrum.

Hamile kalır mıyım?

Hamile kalır mıyım?

22 yaşında kızım. Sevgimle ayakta ilişkiye girdik ama tam değildi. Bir de dışarı boşaldı. Biz ayrılalı 2 ay oldu, 2 kez adet gördüm. Acaba hamile kalma riskim var mı? Kızlığım bozulmuş olabilir mi? Cinsel organımdaki deriler soyuluyor. Acaba hastalık mı kaptım?

CEVAP

Sevgili okurum, saydıklarının hiçbiri olmadı, olmayacak. Sen ne hamilesin, ne de zarın bozuldu. Döküntülerin de hastalık olduğunu sanmıyorum. Keyfine bak be yavrum. Oluyor böyle şeyler. Çoğu zaman önlenemiyor da. Ama suçluluk kompleksine girersen ruh hastası olursun. Bu da hem seni hem de bizi yorar.

Kilo versem cinsel organım uzar mı?

Kilo versem cinsel organım uzar mı?

18 yaşındayım. Kilom 88, 1.77 boyundayım. Penisim kısa ve ince. Acaba kilo versem uzayıp kalınlaşır mı?

CEVAP

Değerli okurum, kilo verirsen her şey normalleşecek, düzelecek. Cinsel organının boyunu bilmem ama ömrü uzayacak ömrü. Bu yetmez mi?

Zararı olur mu?

Zararı olur mu?

Bir hafta önce nişanlım adet görmüştü. Kendimizi tutamadık ve ilişkiye girdik. Adet zamanı ilişkiye girmenin zararı nedir?

CEVAP

Değerli okurum, o dönemde ilişkiye girilmez. Psikolojik ve sağlık açısından sakıncaları var. Ama siz girdiniz diye felaket bulutları üzerinizde dolaşmıyor. Ama o bulutlar üzerinize karabasan gibi düşmesin. Olmuş bir kere. Dikkat edin.

Yuvam yıkılmak üzere

Yuvam yıkılmak üzere

38 yaşında, evli, 2 çocuklu bir erkeğim. Daha önce aktif bir cinsel hayatım vardı. Şimdi ise cinsel organım sertliğini yitiriyor. Bu yüzden aile saadetim tehlikede. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, şeker hastalığın var mı? Olay psikolojik de olabilir. Damar sistemi ile ilgili de olabilir. Damar sistemiyle ilgili olup olmadığını anlaşılması için penise renkli dopler yapılması gerekir. Bunu hastanede yaptırabilirsin. Sonuç sağlam çıkarsa, geriye psikolojik olan kalır. O da bazen zamanla, kendiliğinden, daha çok dert edinmemen koşuluyla düzelir. Gerekirse tedaviye de başvurabilirsin.

Cinsel organım giderek inceliyor

Cinsel organım giderek inceliyor

28 yaşındayım. Şimdiye kadar 1 defa ilişkiye girdim. Bu zamana kadar da hiç kız arkadaşım olmadı. Beni beğenenler var ama onları istemiyorum. İçimde bir isteksizlik var. Penisim giderek inceliyor ve küçülüyor. Ne olur beni aydınlatın.

CEVAP

Değerli okurum, cinsel organ ne büyür, ne küçülür. Sen penisine kuşkuyla bakıyorsan “Küçülüyor mu, küçüldü mü?” gibilerden zor sorular karşısında öğrenciler ya da suçlular üzülür, büzülür.


Evlenmesem mi?

Evlenmesem mi?

Benim problemim cinsel organımın çok büyük olması. Hayat kadınlarıyla bile ilişkiye giremiyorum. Şu an nişanlıyım. Şubat ayında evleneceğim. İlk ilişkide problem olur mu? Nişanlımın hayatını karartmamak için evlenmekten vazgeçmeli miyim?

CEVAP

Değerli okurum, evlenmekten sakın vazgeçme. İlk ilişkide sorun yaşayacaksın. Bu sorunlar bir süre devam edebilir. Ancak bir ölçüde bazı öneriler ya da teknik yöntemlerle çözüm bulunur. Dikkatli ol! Gelin kızımızı da korkutma.

Ya beni beğenmezse?

Ya beni beğenmezse?

29 yaşında kadınım. 2 yıldır bir ilişkim var ama utanıyorum. Beni beğenmezse diye korkuyorum. Sürekli üzerimde bir şeylerin olmasını istiyorum. Bu çekingenliğim yüzünden orgazm da olamıyorum. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Sevgili okurum, partnerine güveniyorsan seninle uzun vadeli ilişki içerisinde olacaksa, yani evlenecekseniz gerisi dört duvar arasında sizi ilgilendirir. Ayrıca da güvendiği bir erkek seni dışarıda da deşifre etmez. Ama senin kendine biçtiğin değerlerle erkek gözüyle verilen değer çok farklıdır. Bir bunu öğrensen var ya kraliçe sensin.

İç çamaşırımda kan vardı

İç çamaşırımda kan vardı

Adetimden önce iç çamaşırımda biraz kan gördüm. 5 gün sonra adet başladı, neden?

CEVAP

Sevgili okurum, hormonal bir olay. Sorun yok. Olur böyle ekstralar. Ama sürekli olduğunda bir kadın doğum uzmanına görünmende yarar var.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bitkisel beslenmek ne kadar yararlı? Bitki bazlı hamburger sağlıklı mı?