Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (24 Eylül 2019)

Haydar Dümen 24 Eylül tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

24 Eylül 2019, Salı 08:02
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Kısır mı olacağım?

21 yaşındayım, çok soğuk bir yerde kış boyunca askerlik yapacağım. Büyüklerimden duydum; aşırı soğuk kısırlığa neden olurmuş. Bu doğru mu? Acaba önlem alabilir miyim?

CEVAP

Değerli okurum, sen güle güle git askerliğini yap. Spermler soğuktan etkilenmez. Benim de bir meslektaşım “Spermler soğuk sever, soğukta hepsi bayram eder” dedi. Pek inanasım gelmedi ama bilim önümüze bu gerçeği serdi. Dondurulan spermler yıllar geçse de tümü sizin gibi birer cengaver. Sperm bankasından ayrılan şanslı biri, sanki o günü beklermiş gibi, yumurtayı döllüyor ve mutlu son. Bu gerçeği de sizlere benim aracılığımla spermler söylüyor.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

İlişkiden korkuyorum

Şimdiye kadar 2 defa ilişkiye girdim ve çok erken boşaldım. Pek çok hanım arkadaşım var ama ilişkiye girmeye korkar oldum.

Okurum, bizim ailelerde bazı babalar kızlarını sokağa gönderirken “Kızım ben sana güveniyorum ama erkeklere güvenmiyorum” derler. Bu sözü hiç duydun mu bilmem. İşte o erkek sensin. Çevrendeki kadınları sadece cinsel obje olarak gördüğün sürece o dert yandığın erken boşalma sorunun düzelmeyecek.

12 santim yeter mi?

12 santim yeter mi?

25 yaşındayım. Şimdiye kadar hiç ilişkiye girmedim. Çünkü çok korkuyorum. Cinsel organım 12 santim. Sizce ilişki için yeterli mi, ne yapmamı önerirsiniz?

Değerli okurum, cinsellik aşkın tacıdır. Aşk varsa zaten boyuna da kimse bakmaz. Sonuçta kadın dipsiz kuyu değil. Onun da bir sınırı var. Sana bir sır vereyim ama kimseye söyleme. O dipsiz zannettiğin kuyu sadece 9 santim derinliğinde. Genişlemesi ve derinleşmesi tamamen kadının partnerine bağlı. Sen şimdi bırak korkularını ve geçen zamanına hayıflan. Bu sırrımızı da kimseye söyleme.

Şap zarar verir mi?

Şap zarar verir mi?

19 yaşındayım ve yurtta kalıyorum. Bir arkadaşım bize şaplı yemekler verdiklerini söyledi. Acaba bu doğru mu? Bir de yan etkileri var mı?

CEVAP

Değerli okurum, bir kere niye size şap yedirsinler ki? Öyle şeyler yok yavrum. Aklınızı bir kere şapa oturttunuz mu, o sizin iradenizden çıkar, paranoya diye bir komşuya misafirliğe gider. İşte oranın sonu akıl hastanesidir. Şap map yok ve ufak ufak başlayıp büyük felaketlere zemin hazırlamayın.

Sertleşmiyor

Sertleşmiyor

64 yaşındayım. 10 yıl önce by- pass ameliyatı geçirdim. Penisimde sertleşme meydana gelmiyor. Mavi haptan kullanmadım. Sorunum için siz ne önerirsiniz?

CEVAP

Değerli okurum, ben de aynı by- pass ameliyatını penisiniz için öneriyorum. Onun adı mutluluk çubuğudur. Fiziksel anlamda sınırsız bir cinsel eylem potansiyeli kazanırsınız. Bunun için eşinizin de onayını almanız gerekir. Ancak ondan daha önemlisi bu işe hem psikolojik olarak sizin, hem de eşinizin sıcak bakması gerekir ve de bu operasyon biraz pahalıdır. O parayı bulursanız tek yol bu. Çünkü taşıma suyla değirmen dönmez. Mavi hap, çamura saplanmış bir at arabasında atları sürekli kamçılamak gibidir. Sürekli kamçılarsanız bu kez de atlar yüzsüzleşir.

Kızlığı bozuldu mu?

Kızlığı bozuldu mu?

4 aydır sevgilim var. Birkaç defa birlikte olduk. Kız arkadaşımın adet günüyü. Biz birleşme yaşamadık. Sevgilimin vajinasından hafif morarma ve açılma olmuş. Arkadaşım kızlığı bozuldu diye çok korkuyor. Şu an çok acı çekiyor, oturup kalkarken bile zorlanıyor. Ne yapmamız gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, adet bittikten sonra çok kuşkulanıyorsa bir kadın-doğum uzmanına görülmesi en doğrusudur. Çünkü ortada karmaşık bir durum var. Karar veremedim.

Penisim acıyor

Penisim acıyor

32 yaşındayım, evliyim. Penisim ellendiği zaman sanki aşınıyor, acıyor. Acaba penisimin zayıf olmasından kaynaklanıyor olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, penisin zayıflığı ne demek? Dokunduğunda ağrı acı da olmaması gerekir. En iyisi penisin iç dokularına ultrasonla baktır. Bir idrar tahlili de gerekebilir. Ama bunlara bir üroloji uzmanının karar vermesi gerekir.

Zarım yokmuş

Zarım yokmuş

23 yaşındayım. Sevgilimle cinsel ilişkiye girdik ve kanana olmadı. Doktora gittik. Doktor “Kızlık zarın doğuştan yok, üst kısımda çok az var” dedi. 2 ay sonra başka biriyle evleneceğim. Zarın doğuştan olmamasıyla sonradan yırtılmasındaki şekil aynı mı?

CEVAP

Sevgili yavrum, hiç tedirgin olma. Doktorun söylediği düşüncelere katılıyorum. Üstelik o benden 1 adım önde. Çünkü seni görerek karar vermiş. Sanırım kadın-doğum uzmanıydı. O zaman 10 adım önde demektir. Ona inan. Eşin olacak kişi inanmazsa, onu inandırmak için de her türlü garantiye, belgeye sahipsin. Hadi yorma beynini.

Bozulmuş mudur?

Bozulmuş mudur?

Kız arkadaşımla cinsel ilişkiye girdim. Kızlığının bozulup bozulmadığını anlamadı. Sonra duş alırken cinsel organından çok az kan geldiğini söyledi. Acaba kızlığı bozuldu mu? Şimdiden teşekkür ederim.

CEVAP

Değerli okurum, olabilir.

Çok heyecanlandım

Çok heyecanlandım

20 yaşındayım. Geçtiğimiz günlerde bir kadınla ilişkiye girdim. Fakat ilişkiye girmeden önce çok heyecanlandım, kalp atışlarım hızlandı. Ama sonradan kendimi iyi hissettim. Şimdi yeniden ilişkiye girmek istiyorum, acaba doğru olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, buna alışman gerekiyor. Her erkek ilk ilişkilerde heyecanlanır. Bir süre sonra kendine güven duygunu kazanacaksın. Heyecanının yatışması için hafif dereceli heyecan ilaçları alabilirsin. Eğer inanç engelin yoksa bir kadeh alkol de o işe yarayabilir. Ama çağrıya git.

Bağırıyormuşum

Bağırıyormuşum

26 yaşında kadınım. 3 yıldır beraber olduğum erkek arkadaşımla 2 aydır sevişirken çok zevk alıyorum. Sevgilim çok bağırdığımı söylüyor. Ama ben duymuyorum. Ne yapmam gerekir?

CEVAP

Sevgili okurum, orgazm sırasında birçok değişik tepkiler olur. Senin bağırmanı duymaman beyninin bu olaya tümüyle konsantre olmasından kaynaklanıyor. Belki bir bakıma ne güzel diyebilirim. Bu bir şans. Benim önerim bağırmanı konu komşu duymasın. Onun dışında sorun görmüyorum. Keyfine bak.

Midem bulandı

Midem bulandı

19 yaşındayım ve cinsel ilişkiye girmekten çok zevk alıyorum. Ama son iki ilişkiden midem bulandı. Cinsellikten uzaklaşmak istiyorum. Ne olur bana bir cevap yazın.

CEVAP

Değerli okurum, biraz ara ver. Tatile çık. Yani cinselliğini tatile çıkar.

Mutlu olmuyorum

Mutlu olmuyorum

20 yaşında kızım. Erkek arkadaşım 26 yaşında. Onunla sevişirken mutlu olamıyorum. Ayrı kaldığımızda da onu özlüyorum ve istiyorum. Birlikteyken tüm isteğim gidiyor. Öpüşürken bile zevk almıyorum. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Sevgili okurum, hadi bunun adına genç kızlık sendromu diyelim. Bu dönem çocukluktan kadınlığa geçiş ara dönemi olup adı da gençlik yıllarıdır. Bu yıllarda hem heyecan, korku, sevgi, aşk, özlem hem de belirsizlik bu tür çelişkilere neden olur. Arkadaşını özlediğine göre duyguların ona yönelik. Bir şeyleri zamana bırakalım ve bekleyelim, görelim.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Sevgi aşka nereye gidiyorsun diye sormuş. Aşk, “Sana geliyorum” demiş. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...