Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (24 Mart 2020)

Cinsellik iki kişinin paylaştığı çok özel bir duygu. Her iki tarafı da tatmin etmesi için karşılıklı istek olmalı. Tek kişinin isteğiyle yaşanan ilişkinin ne tadı ne de tuzu olur. İstekle yaşanan, beklentilere kulak verilen ilişki hafızalara kazanır. Böylece aşk herkesi güzelleştirir.

24 Mart 2020, Salı 08:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kız korkuyor

18 yaşındayım. Penisim 22 santim. Kız arkadaşım benimle cinsel ilişkiye girmeye korkuyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, hiçbir şey yapmayacak, kızı serbest bırakacaksın. Taa ki, kızdan sorumlu olacak duruma gelene kadar. Kızla hayatını birleştireceksin. Kızı korkulardan dolayı cinsellikten soğutmayacak, onun hayatıyla oynamayacaksın. Evlendiğin zaman zaten sorumlu olduğun için o zaman teknik yardımlar devreye girecek.

Gebe kalır mı?


24 yaşındayım. Sözlümle sürtünme yolu ile birlikte olduk ama üzerimizde kıyafet yoktu. İlişki sırasında bir sıvı geldi. Hangimizden geldiğini bilmiyoruz. Sözlümde kanama olmadı. Sizce hamile kalmış olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, hadi ben olmaz diyeyim de rahat edin. Ama bu konular genellikle çok mayınlı tarlalarla dolaşmaya benzer. Bin metrekarelik tarlada bir mayın olsa onda da dolaşsan ne zaman o ayak izi büyüklüğündeki yere basarsın da patlar bunu kimse bilmez.

Gebelik olayları da aynen bunun gibi. Ama korunma yöntemlerine biraz dikkat et, oku ve öğren. Yüzde 70-80 sizi korur bu yöntemler.

Nereden geldi?

25 yaşında kızım. Mastürbasyon yaptım ve benden kan geldi. Ama vajinama bir şey sokmadım. Ertesi gün adet gördüm. O gelen kan kızlık zarı kanı mıydı?

CEVAP

Adet kanıydı sevgili okurum. Kızlık zarın yerinde sağlam duruyor.

Hıçkırık tutuyor

19 yaşındayım. Çoğu zaman boşalırken hıçkırmaya başlıyorum. Gerçekten rahatsız oluyorum, dikkatim dağılıyor. Yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, bu hıçkırıklar için alınacak bazı önlemler var. Hıçkırık başladığı zaman eline bir kese kağıdı al. Ağzını ve burnunu kese kağıdının girişiyle iyice kapat. Kese kağıdının içindeki havayı solumaya başla. Hıçkırığının çabuk geçeceğini göreceksin. En pratik çözüm bu.

İsteksizlik oluyor

54 yaşındayım. İki yıldır sertleşme sorunu yaşıyorum. Ayda 1-2 defa ilişkiye girmek istiyorum ama tam birleşirken bende isteksizlik oluyor. O zaman da cinsel organım normale dönüyor. Sıkıntıya giriyorum. Doktora gideyim mi?

CEVAP

Değerli okurum, şeker hastalığın varsa bilmek gerekir. Tansiyon da önemli. Sürekli sigara, alkol zararlı. Kilonun da olumsuz etkisi var. Bütün bunlarda sorun yoksa aile içi bir problemi düşünelim. İstek, yemeğe duyulan iştah gibi cinsel iştahla kabarıyor. Bu da monotonluğu bozuyor.

Hepimiz değişik giysiler, farklı yemekler düşünürüz. Ama aynı yemeğin on türlüsünün yapabileceğini de hiç aklımıza getirmeyiz. İşte orada yaratıcılık devreye girer. Çeşitlemeler denersiniz. Biri de damağınıza hoş gelebilir. İşte işin sırrı. İnsanlar arada bir iştah şurubu alabilir.


Bozuldu mu?

23 yaşındayım. Kız arkadaşım da 22 yaşında. Biz 1 senedir cinsel ilişkiye giriyoruz. İlk girdiğimizde kız arkadaşımdan kan gelmedi, esnek olduğunu düşündüm. 5 ya da 6’ncı kez ilişkiye girdiğimizde bir sıvı geldi, kahverengiydi. Acaba kızlığı bozuldu mu? Bir de kız arkadaşımın vajinası bana büyük geliyor. Bu normal mi?

CEVAP

Değerli okurum, gelen kan büyük olasılıkla rahimden yani adet kanaması türü bir kan. Kız arkadaşının vajinası büyükse ne yapacağız? Tapusunu mu alacaksın? Aynı soruyu kız arkadaşın bana sorsaydı, ona ne dememi isterdin?

Yani şunu demek istiyorum, evlendikten ve doğumdan sonra genişlemiş vajinalar ameliyatla daraltılabiliyor. Öyle mi istiyorsun, kızı bıçak altına mı yatıracaksın? Bulmuşsunuz bir nimet, kıymetini bilin. Kızları komplekse sokmayın, hem suçlu hem güçlü olmayın.

Geç mi boşalırlar?

22 yaşındayım. Duyduğuma göre erkekler 40 yaşından sonra geç boşalıyormuş. Ne olur bana yardım et.

CEVAP

Değerli okurum, 50-60 yaşındaki erkeklerin erken boşalma tedavisi için geldiklerini söylersem, bunun da çok olduğunu eklersem senin duyduğunun yanlış olduğuna inanırsın sanırım.

Ama erken boşalması olan kişi de 40 yaşına kadar yarım yamalak bir hayat sürüyorsa bu kaybedilmiş yıllar neredeyse ömrün yarısıdır. Her şeyin çaresi varsa bu çare de aranır.

Ya boşalamazsam

Eşimden ayrılalı 8 yıl oldu. Birlikte olduğum biri var. Onunla cinsel ilişkiye girmek istiyorum ama bazı korkularım var. Boşalamayacağım korkusu yaşıyorum. Sizce ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, korkuların yenmenin çaresi korkunun üzerine gitmektir. Kaçtıkça korku karabasanı büyür. Üzerine gittikçe de siner. Epey zaman geçmiş. Korkulara bu kadar ödün verilmez. Doğanın güçleri karşısında da fazla direnilmez. Bünyen senin hocan olsun. Bir de düzenli bir yuva ya da partner gerekli. Dışarıdaki denemelerle sonuç alacağını sanmıyorum.


Seviyormuş

35 yaşındayım, kız arkadaşım da 26 yaşında. Biz evlenmeyi düşünüyoruz. Cinsel isteğim fazla. Ama cinsel hayatımız yok denecek kadar az. Sürekli kaçıyor. Sevdiğini söylüyor ama inanmıyorum. Erkekliğimi unuttum artık. Ne yapabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, bu ilişkiyi dondur, buzdolabına koy. Böyle gidebildiği kadar gitsin. Nikah işi biraz gerilere atılsın. Kızın iç dünyasını, cinsel yapısını, hayatı yorumlayış tarzını ve yaşam değerlerini bilmeden, ben şunu yapın ya da evlenin diyemem. Bunlar çözümü zor bilmeceler gibidir. Ama ben örtülü mesajları verdim. İki taraf da fazla zaman yitirmesin, doğru yol seçilsin.

BÖYLE SORU YOK!

Öpüşünce zevk almıyoruz

Kız arkadaşımla uzun öpüşüyoruz. Bir senedir öpüştüğümüzde hiç zevk alamıyoruz. Acaba sorun hangimizde?


CEVAP

Değerli okurum, uzun öpüşmeden neyi kastettin anlayamadım? Bir dakika, 10 dakika, 1 saat mi? Her şeyin bir ölçüsü var. Anlayamadığım başka bir şey daha var. Zevk almıyorsanız niye uzun öpüşüyorsunuz? Tabii ki zorlayınca beyin de beden de buna isyan ediyor.

Senin isyanı bastıracak gücün mü yok, yoksa kızın ısrarına mı dayanamıyorsun? Öpüşmeyi kısa kes, el ele tutuşmaya ve göz göze bakışmaya devam. Bir süre öpücük perhizine girin, öpücük obezitesinden kurtulun.

GÜNÜN SORULARI

Evlenmeye korkuyorum

24 yaşındayım. Penisim küçük, 10 santim. Hayatımda bugüne kadar hiçbir kadınla ilişkiye girmedim. Evlenmeye korkuyorum. 10 santimle evlilik sorun olur mu?


CEVAP

Hayır değerli okurum, 10 santim evlendikten sonra sorun olmaz. Senin de kadınla ilgili yaşın gelmiş. Daha uzun yıllar mastürbasyona mahkum olma. Hadi benim koçum, evlilik seni korkutmasın.

Bu karar için şimdiden kızın koruyucu meleği ol. Gizli saklı iş yapma, sinemaya gideceğinizi ailesi bilsin. Bunlar olmazsa iki arada kalma. Bazı hesaplar uygun değilse kızın erdemiyle oynama. Adil ve hoşgörülü ol. Kaliteli ilişki ve mutluluk bu sözcüklerin içinde gizli.

İlişkiye engel mi?

Cinsel organım sola doğru eğri. İlişkide engel olur mu? Nasıl düzelir?


CEVAP

Değerli okurum, bu eğriliğin derecesini bir üroloğa giderek ölçtürebilirsin. 15-20 dereceyse bir şey olmaz. Ama bu eğrilik 45 derecelere çıkarsa operasyon gerekebilir. Umarım buna gerek yoktur ve sendeki eğriliğin derecesi düşüktür. O zaman kafana takacak bir şey yok yavrucuğum sen ona yol gösteriver.

GÜNÜN SÖZÜ

Vefasız aşklar cefasız kazanımlar gibi uçup gitmeye mahkumdurlar. H.D.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (23 Mart 2020)