Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (24 Nisan 2019)

Haydar Dümen 24 Nisan 2019 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

24 Nisan 2019, Çarşamba 09:53 Son Güncelleme:
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

İki günde bir zarar verir mi? İki günde bir seks yapmanın zararı var mıdır?

CEVAP

Anlamadım değerli okurum. Yani evlisin, 2 günde bir seks yapıyorsun, onu mu soruyorsun? Yoksa aklına esti, kendine bir ritim düşünüyorsun da bilim tezgahından mı geçmek istiyorsun? Dahası sevgilinle 2 günde bir buluşuyorsunuz da onun biyolojik, fizyolojik, sosyolojik ve psikolojik sonuçlarını mı soruyorsun?

Değerli okurum, gün aşırı et yemek nasıl zararsızsa, 2 günde bir kendine ziyafet çekmek de öyledir. Ne oldu, kilo mu kaybettin, derslerde unutkan mı oldun? Yoksa enerjinde bir duraklama mı var? Hiç olmazsa 2-3 kelime ekleyiverir. Karşında falcı değil, 60 yıllık bir doktor var, bari ona saygı duyun.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Denesem mi?

25 yaşındayım. Penisim 14 santim. Evlenince eşimi tatmin eder miyim? Hiç ilişkiye girmedim. Evlenmeden önce deneyim yaşamalı mıyım?

CEVAP

Evlilik ne zaman değerli okurum? 6 aya kadarsa denemeye gerek yok. Aslında 18 yaş dolaylarında ve sonraki zaman dilimlerinde deneme yapsaydın iyi olurdu. Eskiden askerlerde okçular vardı. İyi ok atan, gözü pek askerlerdi.

Askere gitmeden 1 hafta önce ok atışlarına başlamak neye yarar? Oklar boşa gider. Her ne kadar o okla, bizim sözünü ettiğimiz ok arasında fark varsa da ok oktur. Oku bırakıver değerli okurum, sorun olmaz.

Karım istemiyor

Karım istemiyor

59 yaşındayım, karım da 54 yaşında. İsteğim var ama eşim isteksiz. Haftada 2 kez mastürbasyon yapıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, eşini bıktırmışsın. Cinselliği düzen içinde, iki tarafın iştah ve doyum noktalarına göre dengelemek cinsel sağlık ve mutluluğun ilk kuralıdır. Sen mastürbasyona alışmışsın.

Şimdi musluktan sular akıyor ama en azından ileri yaşlarda damla damla kullanacağın kadar bir potansiyelin olsun. Karını rahat bırak. Mastürbasyondan elini ayağını çek. Ama haftada 1-2 kere birlikte olun. Bunun tedavisi ve ilacı senin iraden.

Utanıyorum

Utanıyorum

19 yaşındayım, penisim 12 santim. Kız arkadaşımla birlikte olmaya utanıyorum. Bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, penisin normal. Çünkü vajinanın boyu 8 santim. İnsanlara bazen korkunç gözüken olumsuzluklar aslında onların hayatına olumlu yön verir. Bana göre de senin durumun böyle. Kız arkadaşınla birlikte olmaya utanman yani 12 santimlik penis seni erken doğabilecek tehlikelerden koruyor. Bak nereden nereye. Penisin normal ama sen biraz daha utanmaya devam et. Bu senin lehine.

Orgazmı bilmiyorum

Orgazmı bilmiyorum

27 yaşında kızım. 3.5 yıllık ilişkim var. Çok mutluyum ama ilişkiden zevk almıyorum. O zevk alıyor ama ben başaramıyorum. Orgazmı hiç yaşamadım. O kendini kötü hissetmesin diye hep zevk alırmış gibi davranıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, bilmem ne yapacaksın? Ya senin ruh yapın soğuk. Ya da arkadaşından güzel elektrik almıyorsun. Belki o da acemi. Ayrıntıları bilmiyor. Ama bana göre bu iş böyle gitmez. Bir düşün, zamanını kötü kullanma. Hep böyle olacaksa evlenme.

Bir dakika sürmüyor

Bir dakika sürmüyor

20 yaşındayım. Penisim sertleştikten sonra mastürbasyon yaparken 1 dakikaya yakın sürede boşalıyorum. Bu ilişkide de aynı sürede mi olur? Bu erken boşalma mı?

CEVAP

Değerli okurum, evlendikten ya da sürekli bir partnerin olduktan sonra erken boşalman tedavi edilecektir. Ancak senin yapacağın şey mastürbasyon süreni durarak ve başka şeyler düşünerek uzatmaktır. Zamanla her şey yoluna girecektir.

Beni kandırıyor mu?

Beni kandırıyor mu?

Kız arkadaşımla 2 yıllık beraberliğimiz var. Haftada 2 kez ilişkiye giriyoruz ve korunuyoruz. Ancak kız arkadaşımın kızlık zarı yırtılmadı, kan gelmedi. Biz evlenmeyi planlıyoruz. Acaba kız arkadaşım önceden ilişkide bulunmuş olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, kız arkadaşının kız olduğuna ben rapor veriyorum. Sapasağlam, pırlanta gibi bir kız. Onun değerini bil. Öyle mi, böyle mi gibi kuşkular yüzünden onun ruhunu incitme. Sevgiyi öğren. Sevgi varsa ufacık bir zar parçasını bile düşünmen abes olur. Abesle iştigal etme.

Zevk almıyorum

Zevk almıyorum

22 yaşında, nişanlı kadınım. Nişanlımla ilişkide ben hafif ağrı dışında bir şey hissetmiyor, zevk almıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, hele bir evlenin. Bir kadın-doğum uzmanına gidersen iyi olur. Ama her şeye rağmen kendini kastığını sanıyorum. Evliliğe ve cinselliğe alış. Kendini kasmamayı öğren.

Kız hamile kalır mı?

Kız hamile kalır mı?

18 yaşındayım. Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. İstemeden de olsa boşaldım ve spermler kız arkadaşımın vajinasına bulaştı. 15 dakika sonra farkına varabildik. Kız hamile kalabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, tahmini hesaplarıma göre gebe kalmadı. Ama bir şanssızlık her zaman söz konusudur. Benim bu sözlerim bu işleri yapanlara uyarı. Bilgili olun. Önlem alın. Başınızı derde sokmayın.

İlişkiden vazgeçtim

İlişkiden vazgeçtim

20 yaşındayım. Haftada 9-10 kez mastürbasyon yapıyorum. Kadınlara karşı isteğim gün geçtikçe azalıyor. Geçenlerde bir kadınla cinsel ilişkiye girmek üzereyken vazgeçip mastürbasyon yaptım. Bu durum benim çok canımı sıkıyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, seks yapmak üzereyken sen mi kaçtın? Öyle yaptınsa ayıp etmişsin. Erkekliğe leke sürmüşsün. Ama niyetlenip vazgeçmişsen bu her erkekte görülen bir olaydır. Genelev kapılarına gidip dönen erkeklerin sayısı onbinlerdir. Yaşın daha genç. Mastürbasyon başını derde sokacak. Lütfen birazcık irade, biraz da benim sözümü dinle.

Neden kan geliyor?

Neden kan geliyor?

20 yaşında kızım. Sevgilimle uzun süredir birlikteliğimiz var. Birbirimizi seviyoruz. Şimdiye kadar 2 kez ilişkiye girdik. İkisinde de benden kan geldi. Acaba bunun nedeni ne olabilir?

CEVAP

Sevgili okurum, zar tekrar tekrar kanayabilir. Bu sorun değildir. Bir süre sonra kanamaz olur.

İlişkiden soğuyorum

İlişkiden soğuyorum

23 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla 2 yıldır birlikteyiz. Ona karşı her zaman istekliyim ama orgazm olamıyorum. Bu beni ilişkiden soğutuyor ve mutsuz ediyor. Çok güzel bir beraberliğimiz var ve daha mutlu olmak istiyorum. Ne yapabilirim?

CEVAP

Sevgili okurum, klitoris orgazmdan vajinal orgazma geçiş sağlayabileceğini umuyorum. Bu ilişkin böyle sürsün. Kafana takarsan sorun daha da büyür. Yani kendi kendini engellersin. Bu işin teknik çözümleri var ama ben buradan nasıl anlatabilirim ki? Özel bir sorun, bunun için uzmanla birebir karşı karşıya gelmen gerekiyor. Ama dert edeceğin bir şey de değil, bilesin.

Frijit miyim?

Frijit miyim?

24 yaşında kızım. Çok az sevgilim oldu. El ele bile tutuşmadık. Onlar yakınlaşınca faydalanmak istediklerini düşünüyorum ve ilişkimi bitiriyorum. Halbuki ilişkiye büyük bir aşk ve istekle başlıyorum. Arkadaşlarım frijit olduğumu söylüyor. Ne yapacağım?

CEVAP

Sevgili okurum, sorunların seni yetişme koşullarınla ilgili. Kendinle hesaplaşma, irdeleme. Önünde uzun yıllar var. Frijit olduğun sanmıyorum çünkü aşk ve istek var. Birleşmeye karşı soğuksun bu çözümlenir. Biraz da partner işidir. Ayrıca frijit kadında sözünü ettiğiniz istek olmaz.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Özlem alev gibi yükselebilir. Zamanla küllenebilir de asıl olan ateşin yürekteki izidir. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Hayatını mahvedecek 10 erkek tipi