Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (25 Eylül 2019)

Haydar Dümen 25 Eylül tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

25 Eylül 2019, Çarşamba 08:08
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Dokunmaya korkuyorum

22 yaşındayım. Benim hiç ilişkim olmadı. Arkadaşlarım ilişkiye bile girdiler ama ben bir şey yapamıyorum. Kızların yanında olmaya ve onlara dokunmaya korkuyorum. Ne olur bana bir çare bulun.

CEVAP

Değerli okurum, kızlar seni görünce ne kadar temiz, güvenilir ve de sevimli demeli. Bu nedenle işe kendinden başla. Hızını kes, yavaşla yavrum yavaşla. ‘Sabırla dut yaprağı atlas olurmuş.’ Bu sözün anlamını öğren, biraz bilgilen. Bilgilen biraz acemi çaylak bilgilen. Kızların da insani yanlarıyla ilgilen. Arkadaşlarından sana ne? Taklitçi olma, onların küfesine dolma. Sen seni bul, bu yoldan kızlar sana olsun kul. Eee... Bu işlere de 3-5 yıl içinde ağır ağır başla. Şimdilik şu kızları bağışla.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Süre yeterli olur mu?

34 yaşındayım, bekarım. Günde 2 defa mastürbasyon yapıyorum. İlki 15-20 dakika, ikincisi 25-30 dakika sürüyor. Cinsel ilişkide de süre aynı olur mu? Bu süreler eşimi tatmin etmeye yeter mi? Onun orgazm olmasını sağlar mıyım?

‘Yaş otuz beş!/ Yolun yarısı eder/ Dante gibi ortasındayız ömrün’ demiş şair Cahit Sıtkı Tarancı. Ne güzel de söylemiş. Eee sen de geldin ortasına ömrün. O zaman seninle kitabın ortasından konuşalım. Bir an önce evlen. Zaman kaybetme. Merak etme, eşine yetersin hayatı daha fazla ıskalama.

AIDS olur muyum?

AIDS olur muyum?

Bir hafta önce hayat kadınıyla ilişkiye girdim, kondom takmadım. Şu an iyiyim ama AIDS olacağım diye korkuyorum.

Merak etme değerli okurum. Hayatı çalınan o kadına bir şey bulaşmadıysa sana da bulaşmamıştır. Zaten geneleve gittiysen orada çalışan kadınlar sürekli olarak sağlık kontrolünden geçiriliyor. Bu nedenle içini rahat tut. Ama rahat et dedim diye de onunla bununla denemelere kalkışma. Sonra da hastalık hastası olup doktor doktor dolaşma.

Neden unutuyorum?

Neden unutuyorum?

21 yaşındayım. Günde 1 defa mastürbasyon yapıyorum. Bu aralar çok unutkan oldum. Acaba mastürbasyonun dalgınlığı ve verdiği keyif bununla alakalı olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, gün aşırıya indiriver, ne var bunda? Bir, 3, 5 ay dene. Unutkanlığın yani beyinsel fonksiyonların daha iyiye yönelmişse oldu da bitti maşallah.

Acaba hamile mi?

Acaba hamile mi?

2 ay önce kız arkadaşımla birlikte oldum. 2 aydır adetinini geciktiğini söyledi. Hamile olabilir mi?

CEVAP

Sevgili okurum, belki, belki, belki. Çünkü yalancı, psikolojik gebelikler de var. Doğal olarak genç kızlarda gecikmeler olabilir. Tabii gebe de kalabilir. Hemen bir gebelik testi yaptırın. Gerekirse bir kadın-doğum uzmanı bakabilir. Bana soruyorsan gebe değil.

Büyütür mü?

Büyütür mü?

18 yaşındayım. Acaba sık mastürbasyon yapmak penisi büyütür mü?

CEVAP

Değerli okurum, hayır efendim, nereden çıkıyor böyle şeyler?

Evliliğe engel mi?

Evliliğe engel mi?

Penisim biraz ufak yani 5 veya 6 santim. Bu durum ileride evlenmeme engel olur mu? Gerdek gecesinde bir sıkıntı yaratır mı?

CEVAP

Sevgili okurum, yanlış hesap. Bana bunu düzelt de gönder. Anlaşılan cinsel organının sönük halini ölçmüşsün. Bir de sertleşince ölç. Gerçek rakamı bir görelim, sonra biz hesabı ödeyelim.

Canım çok yanıyor

Canım çok yanıyor

20 yaşında kızım. 3 yıllık bir birlikteliğim var. Erkek arkadaşımın penisi 22 santim. 2 yıldır cinsel ilişkiye giriyoruz ama ilişki sırasında çok canım yanıyor, hiç orgazm olamıyorum. Sevgilimi seviyor, onu kaybetmek istemiyorum. Erkek arkadaşımın penisi benim için büyük olabilir mi?

CEVAP

Sevgili okurum, teşhisi kendi kendine koymuşsun. Ben de katılıyorum. Kadının vajinası 8-9 santim uzunluğunda. Seninkini de boy olarak oranlarsak fazla uzamaya uygun olmasa gerek. Bu durumda da arkadaşınla uyum sağlayamıyorsun. Rahime ve iç organlara basınç yaptığı için acı duyuyorsun. Arkadaşın birazcık dikkat eder, idareli kullanırsa sanırım acınız geçer.

Kaçıyorum

Kaçıyorum

37 yaşında bir kadınım. Cinsel ilişkiye düşkün değilim. Eşim ise benim tam tersim. Bana sürekli ilişkiye girmek istediğini söylüyor bense kaçıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, bu konuda ne yazık ki fazla bir yardımım olamayacak. Sen rüyalarını, hayallerini süslesen. Birazcık iç dünyanı keşfetsen. Cinselliği, seks yani organ birleşmesinin ötesinde duygusallık bahçesinde arasan iyi olur. Bunu da kocanla paylaşırsan o kapıların açılacağına inanıyorum.

Korkuyorum

Korkuyorum

1.5 yıllık evliyim. Eşimle ilk geceden sonra ilişkiye giremedik. Ne zaman ilişkiye girmeye kalkışsak korku, kasılma oluyor. Ne yapalım?

CEVAP

Değerli okurum, olayın vajinismus. Tedavisini yaptığımı artık herkes biliyor. Hekimlikte yapılan yardımlar tıbbi ve bilimsel içeriklidir.

Cinsel organım küçük

Cinsel organım küçük

18 yaşındayım. Penisimin boyu normalden küçük. Bu beni çok tedirgin ediyor. Bu yaşıma gelmeme rağmen meni gelmiyor. Yoksa ben kısır mıyım?

CEVAP

Değerli okurum, üroloji uzmanına gideceksin. Uzman arkadaşımız bu olayın teşhisini koyacak. Ve gerekiyorsa tedavisi yapılacak.

Acaba yırtıldı mı?

Acaba yırtıldı mı?

Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla birbirimizi tatmin ettik. Sevgilimin üzerinde pantolon, benim üzerimde de boxer vardı. Kız arkadaşımın adetinin 4’üncü günüydü. Sabah kanaması yoktu. Ancak ilişkiden sonra tuvalette biraz kanaması olmuş. Ertesi gün kesilmiş. Kızlığına bir şey oldu mu?

CEVAP

Değerli okurum, kesinlikle kızlık zarı bozulmadı. O şartlarda kızlık zarı asla bozulmaz. Gelen kan adet döneminden arta kalan son damlalardı. Ruh sağlığınızı bozmayın ve keyfinize bakın.

İlgilenmek istiyorum

İlgilenmek istiyorum

18 yaşında kızım, sözlüm de 23 yaşında. Sözlüme ilgili davranıyorum. İlgilenmek istiyor, çekiniyorum. Bu sorunu nasıl aşarım?

CEVAP

Sevgili okurum, çok küçüksün. Sevgilin ağabey rolünde. Bir de ona ilgi gösterirsen başka türlü yorumlanır diye korkuyorsun. Elbette utanıyorsun. Her genç kız gibi duygularını istediğin kadar dışarı vuramıyorsun. Ama ne merak ediyorsun ki? Zaman her şeyi size öğretecek. Doğanın kurallarına uyarak hem ateş gibi olacaksın hem de bebekler doğuracaksın.

Bozuldu mu?

Bozuldu mu?

Sevgilimle sürtünme yoluyla sevişirken onun vajinasının üzerine boşaldım. Hemen sildik, sevgilim duş aldı. Acaba hamile kalır mı? Bir de kızlık zarı bozulmuş olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, anlattıklarına göre kız arkadaşın hamile değil. Ama biraz daha dikkatli davranırsanız iyi edersiniz. Penis vajinaya girmediği sürece kızlık zarı bozulmaz.

Akıntı geliyor

Akıntı geliyor

31 yaşında, evli, 2 çocuk babasıyım. 1 haftadır idrara çıktığımda penisimden sperme benzer bir akıntı geliyor. Acaba soğuk havadan olabilir mi?

CEVAP

Sevgili okurum, hiçbir şeyden olmaz. Doğaldır. Pek çok insanda olur. O kayganlaştırıcı sıvı ayrıca sağlık işaretidir.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Aklı tutsak eden şey tutkulardır. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...