Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (25 Nisan 2019)

Haydar Dümen 25 Nisan 2019 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

25 Nisan 2019, Perşembe 08:40 Son Güncelleme:
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Nasıl yaklaşırım?

19 yaşındayım. 1.80 boyunda, 90 kiloyum. Kızların ilgisini nasıl çekerim? İyi biriyim, reddedilmek beni yıpratıyor. Arkadaşlıktan öte güven kazanma evresine nasıl geçerim? Kızlara nasıl akıllı ve flört edilecek biri gibi gözükürüm?

CEVAP

Telaş etme okurum. Olduğun gibi görün, onlar seçimini yapar. Gençlerin çoğu espri ve şamatayla ilişkiyi allayıp pullarlar. Televizyon, cep telefonu sanki bir tiyatro oyunu gibi. Sen bu oyunun dışında kalmışsın. Dileğine ulaşırsın ama beni düşündüren ilk konuştuğun kıza tutulursan yanarsın ki ne yarasın. Bu konu için daha 2 yılın var. Sen işine bak, çapkın diye nitelendirdiğin erkekler erken yola çıkmışlar yeter ki hayat onlara çelme takmasın.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Cinselliğe soğuğum

28 yaşındayım. Hayat kadınlarıyla oldum, sertleşmedi. Çok mastürbasyon yapıyorum. 10 aydır nişanlıyım. Nişanlımla sevişiyoruz ama cinselliğe soğuğum, sertleşme olmuyor. Ne yapacağım?

Değerli okurum, sabah sertleşmeleri ipucu oluyor. Belki sertleşiyordur da sen uykuda farkına varmıyorsundur. Evleneceğin için renkli penis dopleri yaptır. Sağlam çıkarsan kendine güvenin gelir. Mastürbasyona alıştığın için evliliğin ilk zamanlarında sorun yaşayacaksın. Can yani gönül hep onu isteyecek. Eşin ise hayallerle seni bekleyecek. Ama sende tık yok. Belki sen de karım uyusa da mastürbasyon yapsam isteyeceksin. Mücadeleyi bırakma, başaracaksın.

Kendimi suçluyorum

Kendimi suçluyorum

İkinci evliliğim. Ama evlendiğim kişi ilişkiye girmemiş hep mastürbasyon yapmış. Çok geç boşalıyor. Bir de sanki benden zevk almıyor. Ne yapmalıyım? Kendimi suçluyorum.

Okurum vallahi bilmece çözer gibi sıktın beni. Öncelikle kadın mısın, erkek misin takılıp kaldım. Sizin sorununuz profesyonel yardım almadan düzelmez. Evlilik de böyle koşullarda çöker. Ya evlilik sürsün, çocuk olmasa ne yazar diyeceksiniz ya da çözüm arayacaksınız. Ben size ikinci yolu öneriyorum.

Kız arkadaşım bakire

Kız arkadaşım bakire

Sürtünerek sevişiyorduk, ben vajinasının üzerine biraz boşaldım. Olaydan sonra sevgilim ıslak mendille temizledi. Kız arkadaşım bakire, acaba hamile kalır mı?

CEVAP

Değerli okurum, nadir de olsa olabilir. Burada önemli olan ihtimal hesapları. Bana göre kafaya takacak bir şey yok.

Bir kez bana yetiyor

Bir kez bana yetiyor

Arkadaşlarıma günde kaç kez mastürbasyon yaptıklarını sordum. Kimi günde 1, kimi 2 kere olduğunu söyledi. Ben 3 günde bir yapsam yetiyor. Acaba sorun bende mi?

CEVAP

Değerli okurum, sen doğru yoldasın.

Nasıl yenerim?

Nasıl yenerim?

18 yaşındayım. Cinsel ilişkiye girdiğimde bir türlü boşalamıyorum. İlişki yaklaşık 20 dakika sürüyor. Hanım arkadaşım sıkılıp gidiyor. Bu duruma çok üzülüyorum. Bunu yenmek için ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, biraz gelişmesi, olgunlaşması ve kendi yolunu bulması için zamana ihtiyacın var. Komplekse girme. Aklını takıp olayı da irdeleme ki sistemler dengesine otursun. Şimdilik ben bir sorun görmüyorum.

Hemen sertleşiyor

Hemen sertleşiyor

20 yaşındayım. İlk defa bir sevgilim oldu. Sevgilimle el ele bile tutuşsak penisim sertleşiyor. Bu durumdan rahatsız oluyorum. Beni öyle görecek diye korkuyorum. Oturduğum yerden kalkamıyorum. Ne yapmalıyım? Bunun çözümü var mı?

CEVAP

Değerli okurum, ne yazık ki çözümü yok. Ama giysilerle ortaya çıkmasını önleme olanağın var. Onu da sen düşün.

Zararlı mı?

Zararlı mı?

18 yaşındayım. Her gün mastürbasyon yapıyorum. Sakıncalı olduğunu söylüyorlar. Sizce sakıncası var mı?

CEVAP

Değerli okurum, her gün ise evet, zararlı. Sana haftada 3-4 kez için izin veriyorum.

Boşalamıyorum

Boşalamıyorum

27 yaşındayım. Günde 2 ya da 3 kez bile cinsel ilişkiye girsem boşalamıyorum. Sizce bunun sebebi ne olabilir?

CEVAP

Değerli okurum, evlendiğin zaman düzelir diye umuyorum. Mastürbasyonla ilgili olduğunu sanıyorum. Üzerine düştükçe boşalmaman daha da artacak. Başarı şansın git gide azalacak. Kendini sorgulamadan şimdilik öyle kalsın. Mastürbasyondan da elden geldiğince uzak dur. Biraz fantezilerini keşfet. Yola öyle devam et.

Çok geç boşalıyorum

Çok geç boşalıyorum

23 yaşındayım. Benden büyük kadınlara ilgi duyuyorum. Çok geç boşalıyorum. İlk boşalmada sorun yok ama ikinci boşalma 45 dakikaya bulur. Bu da eziyete dönüşüyor. Sizce problem nedir?

CEVAP

Değerli okurum, bünyeden kaynaklanan bir olay. Düzenli ilişkin olduğu zaman hem kendini hem kadınını yormadan tek ilişkiyle düzeni ya da evliliği sürdürürsünüz. O günlere gelindiğinde şöyle ya da böyle bir sorun çıkarsa onun da gereği yapılır.

Nasıl önleyebilirim?

Nasıl önleyebilirim?

18 yaşındayım. Cinsel organımın boyu 17 santim. Sizce normal mi? Bir de erken boşalma sorunum var, bunu nasıl önleyebilirim?

CEVAP

Değerli okurum, cinsel organın üst sınırda duruyor. Bunu bana niye sorduğunu merak ediyorum. Ne olsun istiyorsun? Bu ülkenin delikanlıları olarak artık şunun boyunu öğrenin. Erken boşalman evlilik koşulları oluşunca tedavi edilecek. O da tıbbın sana düğün armağanı olacak. Bunun için sakın erken evlenme. Önce okulunu bitir, diplomanı eline al. Sonra işini kur. Ayakların yere bassın. 30'lara merdiven daya. O zaman bakarız duruma.

Kanama 1 saat sürdü

Kanama 1 saat sürdü

Penisim kız arkadaşımın vajinasına 1.5 santim kadar girdi. Ayağa kalktığında sevgilimden kan geldi. Kanaması 1 saat kadar devam etti. Acaba kızlığı bozulmuş mudur?

CEVAP

Değerli okurum, kızlığı bozulmuştur. Geçmiş olsun. Bundan sonrası hayırlı olsun. Ama siz ikiniz de yiğitçe, insanca oynayın rolünüzü.

Söyleyemiyorum

Söyleyemiyorum

27 yaşındayım. 1 yıldır nişanlıyım. Cinsel organım büyük, sorun yaratıyor. İlişkiye girdiğim kızlar acı çektikleri için tatmin olamıyorum. İlişkiye giremediğim için de sürekli mastürbasyon yapıyorum. Nişanlımı kaybetmekten korkuyorum. Yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, şanssızlık. Megalopenis dediğimiz bir durum. Kızlar haklı. Kolay bir çözümü yok. Kız arkadaşını yani nişanlını kaybetmemeni isterim. Ama onun da korkusuna hak ver. Hele bir evlenin bakalım, üzerimize düşen bir şey varsa elimizden geleni yaparız.

Ya içeri gittiyse?

Ya içeri gittiyse?

Erkek arkadaşımla ilişkiye girdim ama dışarı boşalmıştı. Ben meninin içeri gitmesinden korkuyorum. Hamile kalma ihtimalim var mı?

CEVAP

Sevgili okurum, 1 hafta sonra durumunu bildiren mailini bekliyorum. Adetini göreceksin, üzülme.

Kızlar korkuyor

Kızlar korkuyor

24 yaşındayım. Benim penisim çok büyük. Hangi kız arkadaşa göstersem korkuyor. Ben evleneceğim ama nasıl olacak?

CEVAP

Değerli okurum, bilemem. Kendine uygun bir kadın bulursun. İki de bir ona buna göstermenin ne anlamı var. Tabii ki kızlar korkar. Günün birinde seninkisinin de meraklısı çıkabilir. Yılmak, depresyona girmek ve boyun eğmek yok. Ama aklı ve iradeyi de kullanmak şartıyla her önüne gelene de göstermek yok.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Romantizim su gibidir. İçmeden olmaz ama karın doyurmaz. H.D


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Hayatını mahvedecek 10 erkek tipi