Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (25 Şubat 2019)

Haydar Dümen 25 Şubat 2019 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

25 Şubat 2019, Pazartesi 10:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Heyecan basıyor

27 yaşındayım. 5-6 yıl önce 2 kez ilişkiye girmeyi denedim, başarılı olamadım. Cinsellikten çekiniyorum. İlişkide bana heyecan basıyor. Ne yapayım? RUMUZ: ÇOK HEYECANLI

CEVAP

Çok heyecanlı okurum. İpin ucu heyecanın elinde. Dozu yükselince titriyor, organı da mum gibi eritiyor. Oysa seni uzmanlar kuruluna soksak ‘Sağlam’ raporunu alırsın. “Öyleyse bu neden böyle?” dersin. Geçen günlere üzülür, rapora da sevinirsin. Kafana takmaz, heyecanına heyecan katmazsan yollar asfaltlanır. Ama yol işaretleri yok. Bu da seni şaşırtır. Bu işaretlerin ilki zaman, ikincisi ise kalıcı partner yani karındır. İşte o zaman, sorunun sürerse bir mail at “Yetiş Haydar Hocam” de, koşarak geleceğim.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

İyi mi, kötü mü?

24 yaşındayım, çok mastürbasyon yapıyorum. Bazen günde 3’ü buluyorum. Bu iyi mi, kötü mü?

Sorunun ilk bölümüne sen karar ver. Çünkü olayı yaşayan sensin. Cinsel düzenin de bazı kurallar vardır. Evlilik yaşın flu da olsa görüntüye girmiş. Bu şartlanman nedeniyle evlilikteki cinselliğinin tehlikeye düşeceğini bilmelisin. Saplantılı alışkanlık olup uygulamak için kadına, kıza, paraya gerek yoktur. Boş çayırda at koşturmaya benzer. Yaptığın şey iyi mi, kötü mü diye sorup gücünü kanıtlamak istiyorsun. Boşluktasın, elini, ruhunu bir sevgiliye uzat ve sapasağlam bir delikanlı olmaya çalış.

Geç mi kaldım?

Geç mi kaldım?

22 yaşında, güzel kızım. Cinsel deneyimim yok. Hatta yıllardır erkek arkadaşım yok. Birini bulup ilişkiye girmeli miyim? Kendimi geç kalmış gibi hissediyorum.

Neye geç kaldın okurum? Nerede o su böreği gibi yumuşak erkekler? Hepsi birer zıpkın, kiminin hançer gibi dili. Güzelimiz kendini umutsuzluğa saldı. Derken aklına geldi Hocası. Şimdi söz bize düştü. Güzel kızım, biraz sabır, biraz azim. Birini bulman 1-2 yıl sürecek. Aşkın ilerlemesi 1 yıl alacak. Yaş 25. Bulduğun sevgili hem iyi hem zeki hem de çalışkan. Sıra geldi nikaha. Düğünden sonra bul mutluluğu, sahip çık yuvana.

İçeride kaldı

İçeride kaldı

19 yaşında kızım. Sevgilim de 25 yaşında. En son ilişkide prezervatif içeride kaldı. Yarım saat sonra çıkardığımda içinde sperm vardı. Acaba hamile kalmış olabilir miyim?

CEVAP

Olabilir yavrum, ama olmama olasılığı büyük.

Pişman oluyorum

Pişman oluyorum

25 yaşındayım. Her gün mastürbasyon yapıyorum, pişman oluyorum. Çünkü sporcuyum. Haftada 1 kez yapmam gerekiyor ama ben dayanamıyorum. Bir de güzel kızlara görünce sertleşme oluyor. Acaba ben sapık mıyım?

CEVAP

Değerli okurum, ne münasebet. Her gün mastürbasyon çok. Şunu gün aşırıya indirirsen, sanırım hem iradenle büyük savaş yapmazsın hem de o boşalma bir bakıma zaten gerekli. Suçluluk duygusuna kapılma. ‘Öyleyse öyledir’ diyerek geçer gidersin.

Sevgilim hamile mi?

Sevgilim hamile mi?

Sürtünme yoluyla kız arkadaşımla ilişkiye girdik, acaba hamile kalır mı? Sevgilim orgazm oldu ama ben boşalmadım.

CEVAP

Değerli okurum, eğer meni bacak arasına akmamışsa risk yok denecek kadar az. Ama sıfır değil. Çünkü yaramaz bir sperm kendine yol bulabiliyor. Şu anlattığına göre sevgili arkadaşın hamile değil. Yine de dikkatli olun.

Kısır olur muyum?

Kısır olur muyum?

24 yaşındayım, 1.5 yıldır evliyim. Hep prezervatifle korunduk. Sürekli kullanılırsa kısırlığa neden olduğunu duyduk. Acaba doğum kontrol hapıyla korunmaya başlasak ne kadar etkili olur?

CEVAP

Değerli okurum, senenkisi tuhaf bir düşünce. Biliyorsun ki dünya prezervatif kullanıyor. Ama nüfus durmadan artıyor. Birinci mantık doğru değil. Eğer eşin ve senin için zevk ve kullanım bakımından sorun yaratmıyorsa en pratiği o. Koruma yüzdesi epey yüksek. Doğum kontrol hapları için bir kadın doğum uzmanının önerisini alın.

Penisim daha çok uzar mı?

Penisim daha çok uzar mı?

18 yaşındayım, cinsel organım 13 santim. Bu bu konuyu kafama takıyorum. 1.83 boyundayım, kilom da 78. Acaba penisim daha da uzar mı?

CEVAP

Değerli okurum, uzar mı bilemem ama o boy normaldir. Sana yeter. Kafaya takacak bir sorun yok. Aslanlar gibi boya sahipsin. Kasıklarında yağ birikmesin, şişmanlama. Yağ penisi bir parça da olsa yutmasın.

Zevk almıyorum

Zevk almıyorum

21 yaşında kızım. Sevgilimle 4 aydır ilişkiye giriyoruz. Ben orgazm olup olmadığımı anlamıyorum. Kaygan bir sıvı geliyor ama mastürbasyon yaparken yaşadığım kasılmaları yaşayamıyorum, neden?

CEVAP

Sevgili okurum, alışacaksın. Zamanla orgazmı öğreneceksin. Klitoris orgazmdan vajinal orgazma geçiş yapılacak. Bunlar da zamana bağlı. Bir çocuk bile 15 yılda büyüyor. Sanırım sen 15 aylık çabayla bunun üstesinden geleceksin. Tabii ki partnerin usta biri ise ve erken boşalması yoksa.

Kan gelmiş

Kan gelmiş

Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla birlikte olduk. Üzerinde pijama vardı. 9-10 saat sonra idrarını yapınca kan gelmiş. Acaba zarı bozulmuş olabilir mi? Doktora gitmeye gerek var mı? Bizi aydınlatır mısınız?

CEVAP

Değerli okurum, ilk önce doktora gitmenin gereği yok. Ayrıca doktorun söylediği de size ne gibi katkıda bulunacak? Diyelim ki çok az zedelenme olsa ne yapacaksınız? Hiç. Bana göre bir şey olmadı.

Hep tartışıyoruz

Hep tartışıyoruz

25 yaşındayım. 2 yıldır nişanlıyım. Nişanlımla ilk ilişkimizi 1 yıl önce yaşadık. Tam birleşme istemediği için kendini kasıyordu. İlişki sonrası 1-2 damla kan geldi. Ertesi gün yine 1-2 damla kan geldi. Bu zamana kadar hep ilişkiye girdik. Ancak son 2 aydır nişanlım ilişkiden kaçıyor. Canının yandığını, zevk almadığını söylüyor. Sürekli tartışma yaşıyoruz. Ne yapmamız gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, nişanlın kendini kasıyor. İlk ilişkide de bu böyle oldu, acı duydu. Acı beynine hançer gibi saplandı. Acı duyacağı için kasılıyor. Kasıldığı için acı duyuyor. Kısır döngü böylece başladı. Acıdan da zevk almadığına göre tabii cinsel isteği de canlanamıyor. Evlenince bir süre geçtikten sonra birleşme olmamışsa tedavisi var.

Kızlık zarım kanadı mı?

Kızlık zarım kanadı mı?

25 yaşında kızım. 4 yıl önce mastürbasyon yaparken kan geldi. Ama vajinama bir şey girmemişti. Nişanlıyım ve yakında evleneceğim. Doktora gitsem mi?

CEVAP

Sevgili okurum, kızsın. Doktora gitmeye de gerek yok. Kızlık zarı esnekse kanamaz. Hepsi bu kadar.

İlişkiye girmedim

İlişkiye girmedim

30 yaşındayım ve hiç ilişkiye girmedim. Günde 2 kez mastürbasyon yapıyorum ve 2 ay sonra nişanlanacağım. Nişanlım artık benden korkuyor. Ben de çok tedirginim.

CEVAP

Değerli okurum, olan sana olacak, mastürbasyona koşullanmak, ondan vazgeçememek gibi bir açmaza düşeceksin. Ve güzel karın seni beklerken büyük olasılıkla sen banyoda mastürbasyon yapacaksın. Umarım böyle olmaz. Bu yıla kadar günde 2 mastürbasyon, sana da yazık eşine de. Eşin farkında değil. Yoksa senden kopardı. İşe kendinden başla. Zaman, alışmalar, yeni zevkler, yeni kapılar açarsa iyi.

Tehlikeye girer mi?

Tehlikeye girer mi?

28 yaşında, 10 yıllık evliyim. 1 yıldır ilişkiye girer girmez boşalıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, erken boşalmanın tedavisi var. Tedaviyi olacaksın, evliliğin kurtulacak, mutluluğu bulacaksın. Bu konunun hekimleri ne güne duruyor?

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Nankör, çıkar için en acımasız ama sıradan olaylar için fazla merhametli insandır. H.D.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cildi matlaştırmak için ev yapımı 3 maske