Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (25 Temmuz 2018)

Haydar Dümen 25 Temmuz 2018 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç sorulara bakın Haydar Dümen nasıl bir cevap verdi! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği cevaplar...

25 Temmuz 2018, Çarşamba 07:58
A A
Erkekliğimden utanıyorum

Erkekliğimden utanıyorum

22 yaşındayım, erkekliğimden utanıyorum. Penisim 10 santim. Arkadaşlarımınki büyük. Evlenemiyorum. Nasıl büyütürüm?

CEVAP

Değerli okurum, içimden bir ses ölçüm hatası yaptığını söylüyor. Sertleşmiş hali yani ereksiyon durumu 10 santim ise evliliğini de yürütür, mutlu olmanızı da sağlar. Ancak kiloluysan ve kasıkta yağ birikintisi varsa 1-2 santim penis boyu yağ dokusu tarafından yutulur. Eğer sönük hali 10 santim ise senin penisin adamakıllı büyük demektir. Başın dik, kızlardan kaçma, el alemin penisinden sana ne? Varsayalım ki penisleri senin gözünde daha üstün ama fonksiyonlarını bilmiyoruz. Bu düşüncelerden kurtul. Geleceğine sağlam adımlarla yürü.

Hep kızların peşindeyim

Hep kızların peşindeyim

Kızlara karşı farklı bir bakış açım var. Uzun mesajlar atarım, internetten bile tanışsam yüz yüze gelmek isterim. Nereye gitsem bir kızla tanışır mıyım diye düşünüyorum. Bir kızı kendime bağlamak istiyorum. Bunu nasıl başarırım?

CEVAP

Değerli okurum, deneme tahtasında elinde tebeşirle resim yapmaya çalışıyorsun. Yaptığın resmi de başkalarının beğenmesini istiyorsun. Aslında cinsel ilişkiden de çekinen ve ince hesaplar yapan bir okurumsun. Yaşını neden unutuverdin canımın içi. ‘Hani kadın, şimdi kadın’ Ah! İnsanlar bu konularda ne kadar da bencil olur. Acemilik boyutu da bencilliği körükler. Kızları masallarla oyalaman, kendi cinselliğinden yana bir kompleks olduğunu gösterir ki her şeyden önce onu aşmalısın.

Pompa kullansam olur mu?

Pompa kullansam olur mu?

21 yaşındayım, kardeşimle aynı penis boyutuna sahibim. Penisimin boyu canımı sıkıyor. Videonuzda penisi başından tutup lastik gibi çeke çeke aylar, yıllar içinde 6 santim uzatan bir adamdan bahsetmiştiniz. Bu yöntemden korkuyorum. Penis pompası kullanmayı düşünüyorum, ne önerirsiniz?

CEVAP

Değerli okurum, sözünü ettiğin o kişi 2 yıl uğraşmıştı, kolay iş değil. Ayrıca sistemin dokusuna zarar vermişti. Kardeşinin penisinin boyutu seni bağlamaz. İnternette verilen bilgi ve yöntemleri internetçiler biliyor da, liseden sonra 10 yıl eğitim görmüş ürolog meslektaşlarımız ve 58 yıldır uzman olan, hayatını bu konuya vakfetmiş ben bilmeyecek miyim? Her şey uzmanına göre ama özellikle sağlığa daha özenli olunmalı. Dedikodulara aldırma, doktordan da şaşma.

Küçültsek olmaz mı?

Küçültsek olmaz mı?

27 yaşında kızım. Nişanlımın penisi büyük, çok canım yanıyor. Onu çok seviyorum ama ilişkide acı çekiyorum. Acaba nişanlımın cinsel organının küçültülmesi mümkün mü?

CEVAP

Sevgili okurum, çok zor bir sorun. Penisin herhangi bir yöntemle küçültülmesi söz konusu değil. Tek yöntem, onu idareli kullanmak. Bunu da siz aranızda keşfedin.

Eşim niye isteksiz?

Eşim niye isteksiz?

4 yıllık evliyiz. Eşimle ilk başta güzel bir cinsel hayatımız vardı. Ama eşimde son 1 yıldır isteksizlik başladı. Bu durum bizi çok üzüyor. Ne olur bize yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, yoksa güzel eşini, sevgili yengemizi bıktırdın, her şeyi rutin hale mi getirdin? Yani hadi yemeği yiyelim, gidelim yatağa. Sevgili eşinin ruhu olanlara isyan etti. Biraz romantizm olsun, arada birkaç gün ara verin. Duygusallığı örneğin saçını okşamayı ön plana alıp onu hazırladıktan sonra gideceğiniz eyleme katılacaktır.

Karım dayanamadı

Karım dayanamadı

34 yaşındayım. Benim sorunum erken boşalma. 10 yıllık yuvam dağıldı. Bu sorunu nasıl aşabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, tedavisi var. Bir uzmana başvur. Kendiliğinden düzelmez. Mastürbasyon döneminde başlayan bir alışkanlık ve devamı. Yani sen 25 yıldır erken boşalmaya programlanmışsın. Ama önünde 40 yıldan fazla zaman var. Ben düzeleceğini, tedavi edileceğini söylüyorum.

Vajinal orgazmı yaşamak istiyorum

Vajinal orgazmı yaşamak istiyorum

40 yaşında, 1 çocuk annesiyim. Zevk almıyorum, mastürbasyon yapıyorum. Vajinal orgazm olmak istiyorum. Yardım edin.

CEVAP

Sevgili okurum, vajinal orgazm pek çok kadının sorunu ve doğrudan çözümü de yok. Eşle uyumlu olup fantezileri devreye sokarak, karşılıklı heyecan duymanız size fayda sağlar. Klitoris orgazmı bütün kadınlar yaşayabilir. Bir bakıma teknik sorundur. Birleşme sırasında her iki yapı kullanılabilir; klitoris ve vajinal. Eşinle bu konuya konuş. Önünüzde çok uzun yolunuz var. El ele çözüm arayın.

Çok heyecanlanıyorum

Çok heyecanlanıyorum

21 yaşında kız arkadaşım var. Onunla ilişkiye giriyoruz ama zevk almasını sağlayamadım. Ben çok çabuk boşalıyorum. Vajinayı görünce heyecanlanıyorum, elim, ayağım titriyor.

CEVAP

Sevgili okurum olağan şeyleri yazıyorsun. Senin erken boşalman geriye çekilmeli. Bunun tedavisi var ama bu ne kadar gerekli onu da bilemem. Kız arkadaşın hem cinselliğe alışamadı hem de senin erken boşalmandan sona gidemiyor. Biraz telaşlı görüyorum seni. Bu iş doğal duruma düşmeden uyum kolay sağlanmaz. Şu anda yapılacak fazla bir şey yok.

Yumurtaya ulaşır mı?

Yumurtaya ulaşır mı?

Vajinanın üzerine gelmiş spermin kızlık zarından sızıp yumurtalıklara ulaşma durumu var mı?

CEVAP

Değerli okurum, bu tür gebelikler olabilir. Konuşulması gereken ihtimallerin oranıdır.

Bozulmuş mudur?

Bozulmuş mudur?

22 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla birçok kez sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Çok hafif pembemsi bir sıvı geldi. Bu zorlamadan kaynaklanan bir şey midir yoksa zarım bozulmuş mudur?

CEVAP

Sevgili okurum, giriş bölümünde basınç olursa zedelenmiş olur. Kanımca kızlık zarın hafiften incindi ama yerinde.

Neden karnı ağrıyor?

Neden karnı ağrıyor?

26 yaşındayım, kız arkadaşım da 25 yaşında. Sevgilimle 2 yıldır ilişkiye giriyoruz. Çoğu zaman karnının ağrıdığını söylüyor. Penisim 15 santim. Kız arkadaşımda bir sorun mu var?

CEVAP

Değerli okurum, bazı kızlar öyledir. Vajinada darlık ya da kısalık söz konusu olabilir. Vajinitis türü bir iltihaplanma ya da mantar da olabilir. Ayrıca kendini sıkıyor da olabilir. Çözümde zorluk çekilirken kızın da cinsel dünyası karmaşaya oturuyor. İleride cinsel mutluluğu yakalamakta zorlanıyor.

Kızlık zarı yırtıldığı için mi adetim gecikti?

Kızlık zarı yırtıldığı için mi adetim gecikti?

1 ay önce erkek arkadaşımla ilişkiye girdim, kızlık zarım yırtıldı. Adetim 10 gün gecikti. Acaba zar yırtıldığı için mi adet görmüyorum ya da hamile miyim?

CEVAP

Sevgili kızım, sanırım ve de umarım hamile değilsindir. Anlattıklarına bakınca ihtimal çok zayıf. Psikolojik bir durum yaşadığını düşünüyorum. Biraz daha bekle. Gerekirse bir test yaptırabilirsin.

Sorun olur mu?

Sorun olur mu?

22 yaşındayım. Penisim 13 santim, yeterli mi? Evlenince problem yaşar mıyım? Bir de testislerimde aşırı kaşınma oluyor, neden?

CEVAP

Değerli okurum, normaldir. Oradaki kaşınma bir olasılık mantardandır. Mantarla ilgili ilaçlar alırsın. Bir de o bölgeyi kuru tut. İç çamaşırını da her gün değiştir.


Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.