Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (26 Eylül 2019)

Haydar Dümen 26 Eylül tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

26 Eylül 2019, Perşembe 08:11
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Sadece istersem

25 yaşında, 2.5 yıllık evli kadınım. Eşimle evlenmeden önce sürtünme yoluyla birlikte oluyorduk. Şimdi ise erken boşalıyor. Ben isteyince birlikte oluyoruz ve benim isteğim kaçıyor. Benimle sevişmiyor. Orgazm olamayınca oflayıp pofluyor. Onu nasıl daha istekli hale getiririm?

CEVAP

Sevgili okurum, adamın kaçak güreşiyor. Sanırım evliliği içine sindiremiyor. Erken boşalma ise sorun, tedavisi var. Oysa sorunlar daha derin. Erkeğin heyecanını yitirdiğini söylerim. Disipline kolay gelmiyor, monotonluğu sevmiyor. Evlilik 6 şiddetinde bir depremle sarsılıyor, okurumuzun ruhunda fay hattı yarılıyor. Ne zaman kırılır, ucu nereye varır bilemem. Yıkıntı altında kalmanı da istemem. Eşin kendisi bir çözüm isterse ona da ‘Doktora gitme’ demem.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Zevk almıyorum

20 yaşındayım, ilişkiye girdiğimde 2 dakika sürmeden boşalıyorum, zevk almıyorum. Ne olur yardım edin.

Değerli okurum, okuldan geldin, banyoya gireceksin. Annen “Suyu harcama, çabuk çık” dedi. Kapıdan içeri girdin, aklına mastürbasyon düştü. Rahat rahat yapmak var ama dışarıda annen bekliyor. Hop oldu bittiye geldi bizim iş. Eee bir böyle, iki böyle oldu, artık alışkanlık erken boşalma. Sonra ne zevk kaldı ne de heves. Fazla mastürbasyon yapma. Haftada 2 kere kafi. Süreyi de uzattığın kadar uzat. Zamanla düzelir ama suları da kamufle etmek için boşa harcama.

Hayatı ıskalıyorum

Hayatı ıskalıyorum

20 yaşındayım, ilişki yaşamadım. Biraz hayıflanıyorum. Hayatı ıskalıyor gibiyim. Kadınlara yaklaşmaya çekiniyorum. Psikolog yardımı alsam mı? Bir de bir rol modelim yok. Ne yapmam lazım?

Rol modeli dışarıda arayıp içgüdülerini yaşantısına değil de yazılara döken delikanlı okurum. İçinde bir cevher var ama bilgisayar ve telefondan biraz olsun uzaklaşıp kendini sokağa atsan, biraz sosyalleşsen nasıl olur? Bir bakarsın ne çekinmen kalmış ne de utangaçlığın. Hatta birilerinin rol modeli bile olabilirsin ama önce sokağa çıkmalısın.

Gecede 4 kez normal mi?

Gecede 4 kez normal mi?

40 yaşında bir arkadaşım var. Bu arkadaş her gece 4 kere ilişkiye girdiğini iddia ediyor. Bu nasıl oluyor? Bize yalan mı söylüyor? Arkadaş çok ağır ve sıcak bir işte çalışıyor. Ne dersiniz?

CEVAP

Değerli okurum, sıcaklık onun başına vurmuş. 14 demediğine dua edelim. Ona “Peki birleşme kaç dakika sürüyor?” diye soruver. Yanıtı bir iki dakikanın üzerinde ise kesinlikle bana sormaya gerek yok. İçiniz rahat olsun. O dediğin şeyi söylüyor. Ama ben yine ona yakıştıramıyorum.

Sıvı geliyor, neden?

Sıvı geliyor, neden?

15 yaşındayım. Şu ana kadar cinsel ilişkiye girmedim. Ama seks filmi seyrettiğimde penisimden bir sıvı geliyor. Acaba normal mi?

CEVAP

Sevgili okurum, normal. O sıvı da gelecek. Asıl o sıvı gelmezse anormal.

Heyecanlanıyorum

Heyecanlanıyorum

30 yaşındayım. Evlenmek istiyorum ama cinsellik yaşamadım. Kaç günde bir mastürbasyon yapmalıyım? Bir de kadınlarla karşı karşıya gelince çok heyecanlanıyorum. Ne olur bana bir yol gösterin.

CEVAP

Değerli okurum, yılları ve cesaretini yitirmişsin. Ergenlikten bu yana 15 yıl geçmiş. Köylü kardeş 15 yıl içinde 15 kere ekinlerini biçmiş. Sen hâlâ yolda yalpalıyorsun. Kızları görünce heyecanlanıyorsun. Ula erkeklik öldü mü? Bırak kızlar heyecanlansın. Bütün güçler senden yana. Günleri değil, saatleri say, işe giriş. Bir arkadaş bul, mastürbasyonun defterini dür, arabanı doğru yola sür.

Evlenemiyorum

Evlenemiyorum

34 yaşındayım. Penisim çok çok küçük. Evlenme çağım çoktan geldi, geçti. Bana yol gösterir misiniz? Bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, artık evlilik yaşının uygun olan son sınırına gelmiş gibisin. Buna engel senin deyiminle küçük penis. Kaç santim? Penisin ereksiyon halinde 10 santimden küçükse ameliyatla büyütülür. 10 santimin üzerinde ise normaldir. Çünkü kadının vajinası 8 santimdir. Kilon varsa ver ya da oradaki yağları aldır. Sen tam bir erkeksin ve evleneceksin. Karını da mutlu edeceksin.

İlişkide boşalamıyorum

İlişkide boşalamıyorum

Kız arkadaşımla ilişkiye girdiğimde boşalamıyorum. Ama mastürbasyonda çok kolay boşalıyorum. Acaba neden?

CEVAP

Değerli okurum, herhalde 20’nin üzerindesin. Ortalama 5 yıldır mastürbasyon yaptığını düşünüyorum. Yani beynin cinsellik programının tatmin bölümünü mastürbasyona koşullandırmışsın. Bunun kadına transferi gerekiyor. Olacak ama senin de sürekli partnerin olacak. Şimdilik mastürbasyonu biraz azalt. Cinsel birleşmeler sırasında da ‘Olacak mı olmayacak mı?’ gibi tedirginlik ve yargılamalardan uzaklaş.

Yırtıldı mı?

Yırtıldı mı?

20 yaşında kızım. Sevgilimle ilişkiye girdik. İç çamaşırları üzerimizdeydi. Canım çok yandı. Sanırım biraz ileri gittik. İlişkimiz bittikten sonra iç çamaşırımda kan gördüm. 1-2 gün geçmesine rağmen hâlâ acı çekiyorum. Arada bir olsa da kan geliyor. Acaba kızlık zarım yırtılmış mıdır?

CEVAP

Sevgili okurum, kızlık zarı en azından zedelendi. Belki yırtıldı da. Ben şunu anlamıyorum. Bisikletten düştüm zarım yırtıldı. Kabız kaldım yırtıldı mı diye kuşkularınızı olmadık yerlere yayıyorsunuz. Ama penisin başı girdi, kanama oldu, kızlık zarım acaba yırtıldı mı derken benden yırtılmadı yanıtını bekliyorsunuz. Zar bu. Canı ister, dirençliyse yırtılır. Eğer esnekse, canı istemezse yırtılmaz. Bunu böyle bilin ona göre davranın.

Zevk almıyorum

Zevk almıyorum

19 yaşında kızım. 6 aydır erkek arkadaşımla seks yapıyoruz. Arkadaşım her seferinde çok memnun olduğunu söylüyor. Ben ne öpüşmekten ne de temastan zevk alıyorum. Zevk almak için ne yapmam lazım?

CEVAP

Sevgili okurum, bu duygular senin yetiştirilme koşulların ve cinselliğe bakış açınla ilgili. Bunların değişmesi gerekir. Zamana ihtiyacın var. Ama bazen de bakarsın çok sevdiğin biri cinsel heyecanı yeterince vermeyebilir. Bunlar çok karmaşık konulardır. Tek bir maddeye indirgenemez.

Çok belirgin

Çok belirgin

Testislerimdeki damarlar çok belirgin, özellikle sağdakiler. Sebebi nedir? Bu sağlık açısından bir problem teşkil eder mi? Bir ay mastürbasyon yapmayınca testislerimde ağrı hissediyorum. Bunun testislerimdeki damarların belirginliğiyle alakası olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, sorununun adı varikosel. Şu anda onun sana bir zararı yok. Evlendikten birkaç yıl sonra çocuğun olmazsa, spermlerin sayısı da tamsa varikosel ameliyatı olursun.

Beni terk eder mi?

Beni terk eder mi?

24 yaşındayım, 2 aydır bir kız arkadaşım var. Evlenmeyi düşünüyoruz. Vücudum gereğinden fazla kıllı. Bu beni rahatsız ediyor. İleride evlendiğimiz zaman bu sorun yaratır mı? Onu çok seviyorum ve kaybetmek istemiyorum. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, kıllar sorun yaratmaz. Eşini sevginle tatmin edersen başka bir şey aratmaz.

Yaralar çıktı

Yaralar çıktı

18 yaşındayım. 7 ay önce adetliyken erkek arkadaşımla ilişkiye girdim. Gelen kan adet kanı mı yoksa kızlığım bozulduğu için gelen kan mı? Erkek arkadaşım şüphelendi. Cinsel organımda yaralar çıktı. Erkek arkadaşım yıllar önce genelevden hastalık kapmış. Sanırım bana bulaştı. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, bir kadın-doğum uzmanına koşarak gitmelisin. Soruların benim uzmanlık alanıma girmiyor. Ben de burada sorumlu duruma düştüğümden hiçbir şey yok ya da son derece tehlikeli bir şey diyecek pozisyonda değilim. Önerilerim bunlar.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Acele edip koşmak yerine tempolu ağır adımlarla gitmek insanları hedefe daha çabuk ulaştırır. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...