Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (27 Kasım 2019)

Haydar Dümen 27 Kasım 2019 tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

25 Mart 2020, Çarşamba 11:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Cinselliği yaşamak için mutlaka duygu olmalı. Çünkü duygusuz, sıradan bir ilişki iki tarafı da yorar, son derece sıradanlaşır. Oysa cinsellik istekle, sevgiyle yaşandığında hem kadını hem erkeği mutlu eder. Bu mutluluk hayatınızın her alanına hatta yüzünüze bile yansır.


Nasıl kalınlaşır?


Benim ufaklık 14 santim ama ince gibi. Acaba nasıl kalınlaştırabilirim? RUMUZ: DERBEDER


CEVAP


Değerli okurum, bu kadar az bilgiyle olsa olsa ben falcılık yaparım. Yaşına 14 mü desem, 24 mü desem? Yanıtım ona göre. Ne var ki bu kaçamak soruyla benden kaçamazsın.
Zaman en iyi pusuladır, bunu aklına koy. Bir gün o tavşan av sınırına girecek. Bir parmağı oynamayıverecek. Güm... İşte tüm ayrıntılar o zaman yazılacak. O vakti bekle, olgunlaşırsın inşallah.


Bozulmuş olabilir mi?


21 yaşında kızım. 1 yıl önce erkek arkadaşımla beraber olacakken istemedim. Ama penisi sanki vajinamda hissettim. Sevgilim “Korkma, zar daha geride” deyince içim rahatladı. Çamaşırımda açık pembe kan vardı. Sizce zara bir şey oldu mu?


CEVAP
Sevgili okurum, zedelendiğini sanıyorum. Kızlık zarı hemen kapıda olduğu için (yani derinde değildir) bir ölçüde ya da tam olarak yırtılmış olabilir. Kızlık zarı konusunda paniğe kapılıyorsunuz.


Bu konularda akıllı, ciddi, daha iradeli olmalısınız. Ne yapmak, nereye gitmek istediğinizi bilmelisiniz. Bunun için de görevinizi, ailenizi, sorumluluklarınızı, olayın bir sonraki aşamasını ve boyutunu da Türkiye gerçeklerine göre düşünmeli ve ölçmelisiniz.


Hep boşalmak istiyorum


28 yaşında, 1.72 boyunda, 80 kiloyum. Her gün 3-4 kez boşalmak istiyorum. Boşalmadan uyuyamıyorum. Uykularım düzensiz, baş ağrılarım çok fazla. İdrara çıkacağım zaman geç kalsam boşalıyorum. Bazen boşaldığımı bile anlayamıyorum. Yardım edin.
CEVAP


Değerli okurum, yavaş yavaş evliliğe doğru yol alman gerekiyor. Tabii ki bu böyle sürmez. Erken boşalman tedavi edilecektir. Ancak mastürbasyon konusunda akşamları soğuk duş al.


Biraz irade, belki biraz sakinleştirici ilaçlar. Bir parça yorgunluk, bir parça da yaşamın acılarını düşünerek beyninin frenlerine basmak. İşte sana oldu bir aşure. Bu saydıklarımın dozunu sen ayarla. 6 ay içinde de normal ritimlerle mastürbasyonu haftada 2-3’e indir. Dışardan yapılacak fazla bir şey yok.


Kız hamile kalır mı?


Kız arkadaşımla tam olarak ilişkiye girmedik ama ben boşaldım. Bacaklarına değdi sanırım. Ama kesinlikle cinsel organına gelmedi. Yine de hamile kalırsam diye çok korkuyor. Sizce böyle bir şey mümkün mü?


CEVAP


Değerli okurum, korkmasın, hamile değil.


Kan geldi


22 yaşındayım. Kızlara ve sekse çok düşkünüm. Bir hafta önce sevgilimle birlikte oldum. Normal zamanda 2 veya 3 kere birlikte olurken, bu kez 4’ü denedim. Meniyle birlikte kan geldiğini fark ettim. Ne yapmalıyım?


CEVAP


Değerli okurum, kendinizi fazla zorluyorsunuz. Bu konuda aç gözlülük yapıyorsunuz. Boşalırken meninin fışkırması için meni kesesi şiddetle kasılır. Fazla sayıdaki birleşmelerde kan gelebilir. Çünkü içeride kılcal damar patlar. Bu ilişkileri sayıdan çok kaliteye indirseniz ruhunuz yani psikolojinizle olayı süsleseniz mutlu yaşarsınız.

Ayrılmak üzereyiz


22 yaşındayım. 4 yıldır ilişkim var. Normalde ereksiyon oluyorum ama sevgilimin yanında olmuyor. Ayrılmak üzereyiz, yardım edin.


CEVAP


Değerli okurum, ayrılın. Bu kadar zorlamaya ne gerek var? Penisin de kendine göre bir dünyası, bir bildiği olmalı. Tombaladan çektiğin o numara uymadı. Bir başka çektiğin numarada da yine sorun yaşarsan biz devreye gireriz be yavrum. Hadi kolay gelsin.


Kontrolden çıkıyor


Gece rüya görmediğim halde penisim sertleşiyor. Sizce iyi bir durum mu? Yoksa kötü mü? Ayrıca her kadın gördüğümde penisim kontrolsüz bir şekilde ereksiyon oluyor. Yolda yürüyemez hale geldim.


CEVAP


Değerli yavrum, gece olan iyi, gündüz olan kötü. Sen uyurken o antrenman yapıyor, kaslarını güçlendiriyor, bu iyi. Ama gündüzkü çevrenden görülür, yanlış yorumlanır. Sende kendi kendini suçlarsın, güven duygun da zarar görür. Bu nedenle biraz kendine hakimiyet biraz da iyi niyet sonu güzel olacak. Gençsin, yıllar bu aykırılıkları törpüleyecek.


Dalga geçti


18 yaşındayım. Penisim 11 santim. 20 yaşındaki kız arkadaşımla ilişkiye girecektik. Sevgilim görünce “Mastürbasyon yapsam daha çok zevk alırım” dedi. Ne yapmalıyım?


CEVAP


Değerli okurum, penisin tıbba göre normal. Bırak, o mastürbasyonuna devam etsin.


Korkuyorum


18 yaşındayım, yakışıklıyım. Penisim 7 santim. Sevgilimle birkaç kez ilişkiye girdik. Kız arkadaşım tatmin olmadığını söyledi. Sizce penisimin boyu yeterli mi? Bir daha birlikte olmaya korkuyorum.


CEVAP


Değerli okurum, 7 santim ereksiyon halindeyse uygun, idare edebilirsin. Doğrusunu istersen biraz ufak. Ama bu çocuk yapmana engel değil. Kilolu olup olmadığını bilmiyorum. Kasık yağın fazla ise 1-2 santim oradan kaybediyorsun. Çok aklına takarsan ameliyatla da 1-2 santim büyütülebilir.

Orgazm oluyor mu?


26 yaşındayım. Seviştikten sonra kız arkadaşımın orgazm olup olmadığını anlamıyoruz. Bu durumu nasıl çözebiliriz?


CEVAP


Değerli okurum, sevgilinin orgazmı onu ilgilendirir. Sen kendi keyfine bak. Onu da düşün. Önünüze konmuş börek tepsisinin tümünü birden yutmak yerine, yarı yarıya bölüşmeye baksanız. Ondan sonrası arkadaşını ilgilendirir. Sevgilinle konuş. Özelliklerini öğren. Acemilikten kurtul. Bizi takip et, kitap oku ve zamana bırak.


BÖYLE SORU YOK!


Çocuk çok isteksiz


54 yaşındayım, bizim çocukta birden isteksizlik başladı. Ne yapmalıyım? Bana ne önerirsiniz?


CEVAP


Değerli okurum, senin çocuk büyümüş de sana oyunlar yapmaya başlamış. Sen ise hâlâ çocuktan bahsediyorsun. Aklın nerede değerli okurum? Kilonu yazmamışsın, başka hastalıkların var mı? Tansiyon ve şeker durumun ne? Bana bilgi ver.


Ama şanslısın bu durumu düzeltecek hekimlerimiz var. Önerilerimiz elimizde, ilaçlarımız ve öteki yardımcılar da. Ancak hekimin seni görmesi ve reçeteyi vermesi gerekir. Uzaktan şu ilacı al diye tavsiye edemiyoruz. Doktor arkadaşlarım bu işi halleder, merak etme.


GÜNÜN SORULARI


İkincide sertleşmedi


20 yaşındayım, 1.76 boyunda, 74 kiloyum. Penisim 13 santim. İlk ilişki 5 saniye sürdü, ikinçisinde penisim sertleşmedi. Sorun büyük mü?


CEVAP


Okurum, sorun falan yok. Acemilik var. Yaş gençliğe kapısını açmaya karar vermiş. Kapı açılırken biraz gıcırdıyor. Erken boşlaman heyecan potansiyelinden.


Bu durum lodos dalgası gibi vurup geçecek. Yıllar, alışkanlıklar, partnerinin davranışı lodosu yumuşak dalgalara çevirecek. Önündeki 55 yılda daha neler olacak neler. Acele etme, hedef aşk, arkadaşlık. Biraz da aile ve toplumun değerlerini hesapla.

Kızlardan korkuyorum


21 yaşındayım, cinsel ilişkiye girmedim. Hep şişme kadınla seks yapıyorum. Çünkü kızlardan korkuyorum. Ne yapayım?


CEVAP


Değerli okurum, yani sen naylon kadına sarılıp mı yatıyorsun? Anana gelin diye onu mu götüreceksin? Vah sana. Kızlar seni ham yapar diye mi endişelisin? Senin gibi yakışıklı, dağ gibi pek çok delikanlı ortalıkta dolaşıyor, kendini topla.


Kızlarımız da kendilerini harcatmak niyetinde değiller. Değerli okurum, kendini düşünmüyorsan bari ananı düşün. Ruhunu boş bir torbaya satma. Ayrıca kim olursa olsun, ruhsuz bir ilişkiye adım atma.


GÜNÜN SÖZÜ


İhanet aşkın özüne düşen bir kurttur. H.D.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (7 Nisan 2020 )