Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (27 Ocak 2020 )

Haydar Dümen 27 Ocak 2020 tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar.

27 Ocak 2020, Pazartesi 07:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Kanama olmadı

23 yaşında kızım. Bir hafta önce sözlümle ilişkiye girdik, kanama olmadı. Sözlümle ikinci kez ilişkiye girdik ama yine kan yoktu. Daha önce kimseyle birlikte olmadım. Kan gelmemesinin sebebi ne olabilir?

CEVAP

Esnektir yavrum, esnek. O sırada esneyivermiştir ne yapalım? Kızlık zarı bakımından bakiresin. Ama cinsel birleşme yapmış bir bakiresin, unutma.

Tecrübeli olsun 

24 yaşında kızım. Pek çok kişiyle ilişkiye girmiş olmama rağmen deneyimli biriyle karşılaşmadığım için bir türlü tatmin olamadım. Her şeyden sıkıldım. Tecrübeli birini nereden bulabilirim? 

CEVAP 

Sevgili okurum, atasözü var ‘Aramakla bulunmaz meğer rastgele.’ Benim tek tedirginliğim ararken bir bakarsın ayağın kayıverir. İşte o zaman aradığını bulamamak bir yana bütün varolanların da uçar gider. Hadi bakalım kolay gelsin. Akılcı ve dikkatli yola devam. 


Güvensizim 

23 yaşındayım. Penisim 10 santim. Bu bende güvensizlik yapıyor. Bir gün evlendiğimde bu durum bana sorun yaratacak diye korkuyorum. 

CEVAP 

Değerli okurum, olacağını sanmıyorum ama yine de bir doktora görünsen, kasık yağın fazlaysa onu aldırsan. Ya da bire bir moral yani teknik bilgilerle kendini kompleksten kurtarsan diyorum.


Her ilişkide mi takacağım? 

Evlendiğim zaman çocuk yapmak dışında her ilişkiye girerken prezervatif mi takacağım? Başka bir yol var mı?

CEVAP 

Değerli okurum, tabii ki çok yolu var. Hele bir evlen bakalım. Sana bu köşede ne bilgiler verilecek daha. Ama ne olursa olsun, doğanın gücü ve kuralları daima bizim bilgilerimizin bir adım önünde olacak. 


Orgazm olmuyor 

32 yaşındayım, 1 yıldır evliyim. Güzel bir evliliğim var. Ama eşime vajinal orgazmı yaşatamıyorum. İlişki uzun sürerse yoruluyor, bitsin diye bekliyor. Ne önerirsiniz? 

CEVAP 

Değerli okurum, klitoris orgazmdan vajinal orgazma geçiş tekniğini bir uzmandan almak gerekiyor. Bu köşeden bu ayrıntılara girmek biçim olarak zor. Tabii bir yerde elimiz ve dilimiz bağlı. Bu konuyu aşarsınız. 


Evlenince sorun olur mu? 

Bir ay önce erkek arkadaşımla ilişkiye girdim. Çok değil ama yine de kan geldi. Kızlığım bozulmuştur diye çok korktum, ertesi gün de adet gördüm. Adetimin son günü doktora gittim, “Korkulacak bir şey yok, ufak bir zedelenme” dedi. Evlendiğimde sorun olur mu? Yine kan gelir mi? 

CEVAP 

Sevgili kızım, zedelenmenin boyutunu ben bilmiyorum. Ama gel kulağına söyleyeyim: Yeniden kanar diye diliyorum. Ama bir de bunların esneği var, bunu da biliyorum. Kura çekelim, hangisi gelirse ona inanalım. 


Vajinası çok büyük 

Nişanlımın vajinası çok büyük. Çaresi var mı? Ameliyat olabilir mi, vajinanın dudakları küçültülebilir mi? Ameliyat edilir mi? Ya da böyle bir durumun tehlikesi var mı? 

CEVAP 

Değerli okurum, bana göre elleşmeyin. Çok takıntı yaparsanız uzmana başvurun. Sanırım o da benim gibi düşünecek. 


Zarım esnek mi? 

20 yaşında, nişanlı kızım. Nişanlımla sürtünme yoluyla ilişkiye giriyoruz. Az da olsa penisi vajinama giriyor ama kanama olmuyor. Kızlık zarım esnek olabilir mi? 

CEVAP 

Sevgili okurum, esnettin. Belki bu kadar esnek değildi, ufak ufak, antreman yapa yapa esnettin. Bu erkekle evlenirsen kanamayacak. Başkalarıyla da kanamayacak ama ola ki penisi çok büyük olan biri çıkarsa karşına belki kanayabilir. Falcılık yapmayalım. Saat kendi yönünde tıkır tıkır işliyor. Saati kuran da sizsiniz. Zamanı ayarlayan da. 


Cinsel gücü çok mu olur? 

Ağabeyim bana “Gamzeli olanların cinsel gücü çok olur” dedi. Bu gerçekten doğru mu? Benim kız arkadaşımın gamzesi var. 

CEVAP 

Değerli okurlarım, bu galiba ünlü artislerden kalan bir hayal. Bunu birkaç kez duydum. Belki bir fark yaratıyor ama bunun cinsellik konusunda olduğunu sanmıyorum. Siz özünüze bakın, insanları ve cinselliği bütün içinde değerlendirin. Bu tür fantezilerden de çok uzak durmayın. Çünkü neşenizi artırır. 


Nasıl kurtulabilirim? 

19 yaşındayım. Vücudum fazla kıllı. Tek çözüm yolu lazer epilasyon mu? 

CEVAP

Değerli okurum, şimdilik bırak kendi haline. Para kazan, iş kur, evlenmeye karar verdiğinde, eşine sorarsın. Belki o kıllı erkekleri seviyordur.


Çaresiz hissediyorum 

24 yaşındayım. Penisim normal ama sertleşme sorunu yaşıyorum. İki kadınla birlikte olmaya çalıştım, olamadım. Evlenince sorun çıkar mı? Çaresiz hissediyorum. 

CEVAP 

Değerli okurum, evlendiğinde her erkek gibi sorun yaşayabilirsin. Ama bu sorunlar kalıcı olmaz. ‘Dereyi görmeden paçayı sıvamak’ deyimi burada geçerli. Yani önüne yemek konulsun, o zaman düşünürüz. 


Hayaller kuruyorum 

18 yaşındayım. Mastürbasyon yaparken çok erken boşalıyorum ve zevk almıyorum. Bir de ben kadınlara hayranım. Ne zaman bir kadın görsem onunla ilgili hayaller kuruyorum. 

CEVAP 

Değerli okurum, mastürbasyonda geç boşalmayı öğren, kendini tut. Kızlara hayran olman doğal. Onlara zarar verme. Aslında en güzeli odur. Ah bir de ölçüyü bilebilseniz.


BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Neden benden kan geliyor? 

20 yaşında kızım. Sevgilimle ilişkiye girdiğimde isteğim bitiyor ve hiç zevk alamıyorum. Ve her ilişki sonrası vajinamdan kan geliyor. Bunların nedeni nedir? Artık sevgilimle baş başa kalmaya korkuyorum. 

CEVAP 

Sevgili okurum, vajina ve penis uyumsuzluklarında oluşabilen bir durumdur. Penis boyutu senin vajinana göre büyük olsa gerek. Duyduğun acı seni cinsellikten soğutur. Bir jinekologla görüşmende fayda var. 

Aslında erken ilişkiye başlamışsın. Cinsel ilişki iki kişi arasında yaşanacağından sorun çıkarsa tedavisi de acele doktora gitmektir. Cinsel yaşam ortalama 60 yıl süreceğinden dikkatli olun ve her şeyi hesap edin, mutluluklar dilerim.


GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Uyku moduna geçiyor 

Sürekli seks isteyen biriyim. Haftada 3-4 gün akşamları cinsel organım ile ilgileniyorum. Kız arkadaşım ile ilişkiye girerken penisim uyku moduna geçiyor. Neden böyle oluyor? 

CEVAP

Değerli okurum, sen hiç duymadın mı çocukla fazla oynanmaz, fazla oynarsan ya şapkanı alır kaçar ya da üstüne başına pisler. Fazla ilgiden şımartmışsın, işe yarayacağı zaman kendini naza çekmiş. Biraz araya mesafe koy, o hatasını anlar. 

Bir daha böyle şımarıklık yapmaz. Yoksa değil uyku modu, sistemi tamamen çökertir. Sonra teknik servis kapısından çıkamazsın şimdilik kal sağlıcakla. 


Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (26 Ocak 2020 )