Önceki Fotolar

Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (28 Ekim 2019)

Haydar Dümen 28 Ekim tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

28 Ekim 2019, Pazartesi 07:41
A A

Penisimin boyu kısa

18 yaşındayım. Penisim 6-7 santim. Haftada 3 kere boşalıyorum. Her şey normal ama penisim küçük. Uzaması için ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, ölçüm tam ise normalden küçük gözüküyor. Uzaktan teşhis zor. Bana göre bir üroloji uzmanına başvurursan daha iyi olur. Bu konular çünkü ihmale gelmez.Hamile kalır mıyım?

Sevgilimle ilişkiye girdim, kendisi dışarı boşalmıştı. Ben meninin içeri gitmesinden korkuyorum. Hamile kalma ihtimalim var mı?

CEVAP

Sevgili okurum, bir hafta sonra durumunu bildiren yeni mailini bekliyorum. Adetini göreceksin, üzülme.

Prezervatif yeter mi?

İlişkiye girerken gese kalmaması için sadece prezervatifle korunmak yeterli olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, çok büyük ölçüde evet. Zaten başka ne yapabilirsiniz ki?

Adet görüyordu

24 yaşındayım. Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik ve vajinasının üstüne boşaldım. İlişkiye girdiğimizde kız adet görüyordu. Ertesi hafta da ilişkiye girdik, sevgilim ertesi gün hapı aldı. Kız arkadaşım adet görürken hamile kalabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, adet görürken hamile kalınmaz. Adetten 1 haftaki sonraki birleşmede gebe kalma şansı yüksek. Geri çekme yöntemi yüzde 100 etkili değil. Gebelikten korunma haplarının ise her gün bir tane alınırsa yararı var.

Zevk suyu olur mu?

Sevgilimle öpüştüğümüzde zevk alıyorum. Yumurta akı gibi bir sıvı geliyor, bu nedir? Kızlarda zevk suyu diye bir şey olur mu?

CEVAP

Sevgili okurum her kadında belli bir ölçüde ıslanma olur. Doğanın bir ön hazırlığıdır. Doğanın bütün canlıları için kurduğu en başta gelen yasa, canlıların üremeleri yani çoğalmadır. Ve doğa zamanı gelince üremenin kendince yollarını açar. Ve hazırlık yapar. Psikolojik ve sosyolojik koyduğumuz kurallar başkadır. Doğa neden bu salgıyı yapar? Kayganlaştırıcı olan bu salgıyla birleşmenin kolaylığı için ön hazırlık yapar.

Kızdan soğudum

20 yaşındayım, yakışıklıyım. 2 yıldır bir kız arkadaşım var. Birçok kez birlikte olduk. Son birkaç haftadır kızdan soğudum. Utangaç olduğum için arkadaşlarımla da konuşamıyorum. Neden böyle oldu?

CEVAP

Değerli okurum, soğudunsa soğudun. Gönül bu. Üzerine fazla gitmeyeceksin. Kıza zarar verip oyalamayacaksın. Bencil olmayacaksın. Bana göre bu ilişkiyi sonlandıracaksın.

Kaygılıyım

19 yaşındayım. 64 kiloyum ve 1.87 boyundayım. Penisim 13 santim. Bana küçük gibi geldi. Kaygılansam mı?

CEVAP

Değerli okurum, kaygılanma, yeterli.

Rahatsız ediyor

19 yaşındayım. Sorunum cinsel organımdaki kıllar. Acaba tedavisi ya da ilacı var mı?

CEVAP

Değerli okurum, var ama sana ne zararı var? Kim bilir belki de yararı var. Bunu partnerine sor. Tedavisi lazerle kılları yok etmek. Konunun uzmanları bunu yapıyorlar.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Aşıklar sevgilinize çok iştahlı bakmayın, korkutursunuz, çok çekingen de olmayın, ürkütürsünüz. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (27 Ekim 2019)