Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (29 Mart 2020)

Kadınlar cinselliği yaşarken enerjileri tükenmiyor ama erkekler öyle değil. Bir ilişkiden sonra pek çoğu ikinciyi istemez. Bu konuda kadın anlayışlı olmalı. Eğer ilişki her iki tarafı tatmin ediyorsa aşırıya kaçmayın. Ancak erkek erken boşalıyor ve kadın tatmin olmuyorsa tedavi şart.

29 Mart 2020, Pazar 09:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İlişkiyi yasakladılar 

26 yaşındayım. Eşim 2.5 aylık hamile. Doktorumuz ilişkiyi yasakladı. Bu yüzden geceleri çok sık uykumda boşalıyorum. Eşime bir şey diyemiyorum. O uyurken yanlış bir şeyler yaptığımı düşünecek diye çok korkuyorum. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, işin doğasına dokunma. Gece kalkıp bir şey yapmak istiyorsan yapabilirsin. Tabii eşine de anlatabilirsin. Ne var bunda? İçin susuzluktan yandı. Açtın dolabını bir bardak su içtin. Rahatladın, kendinden geçtin. Bundan eşine ne? Aklı başında biri ise bundan memnun olur. Böylece kuş yuvada kalır.

Nişanlım dert ediyor 

27 yaşındayım. Nişanlımda 22 yaşında. İlk boşalmadan sonra toparlanmam ve yeniden devam etmem yarım saati buluyor. Nişanlım sorun çıkarıyor. Kendimi kötü hissediyorum. Ne olur bana yol gösterin. İleride bu konuda sıkıntı yaşamak istemiyorum. 

CEVAP

Değerli okurum, senin sorunun yok. Sorun nişanlında. O erkekleri ve cinselliği bilmiyor. Yani kulaktan dolma bilgilerle, erkekleri bitmez tükenmez bir şey sanıyor. Oysa öyle değil. İkinci birleşme için 30 dakika uzun bir süre değildir. Ama sorun erken boşalma ise tedavi edilmelidir. Sorununuz evlendikten sonra çözülecek. Şimdilik böyle idare edin.

Doğuştan var mı? 

19 yaşında kızım. Bir yıldır ilişkim var. Yüzeysel bir şeyler yaşıyoruz. Çok hoşuma gidiyor ama orgazm olamıyorum. Penisini vajinaya doğru ittirince canım acıyor. Bu sorun ileride düzelir mi? Bir de kızlık zarı doğuştan olan bir şey midir? 

CEVAP 

Sevgili okurum, kızlık zarı doğuştan var olan bir şey. Bunu niye sorduğunu merak ediyorum. Uygun koşullarda hem psikolojik hem yasal hem de töresel birleşmelerinizde deneyim kazanacaksınız. Her şey düzene girecek. Gereken yardımlar bizlerden sizlere yapılır. Acı durumu da ortadan kalkar.

Kocam ilgilenmiyor

21 yaşında kadınım. Eşim 24 yaşında. İki yıl nişanlı kaldık, yeni evlendik. İki yıldır ilişkiye giriyoruz. Eşimi çok seviyorum, sürekli onunla ilgileniyorum. Onun da beni çok sevdiğini biliyorum ama cinsel anlamda ilgilenmiyor. Haftada 2-3 kere birlikte oluyoruz. Bana yardım edin.

CEVAP

Sevgili okurum, işte yardım kapınızı çaldı. “Kim o?” diye kapıyı açtığında sorunun yanıtı içeri daldı. Mektubunun ilerleyişinden ayda yılda 1 kez diyeceksin sanmıştım. Bir de ne göreyim? Haftada 2-3 kez yazmışsın. Yahu daha ne istiyorsun güzel kızım? Haftada 2-3 birliktelik çalışan eşler için ideal orandır. Yorulmadığına göre çalışmadığını tahmin ediyorum. Önerim en kısa sürede iş ya da hobi edinip başka uğraşlara yoğunlaşman. Unutma, işleyen demir ışıldar.

Bel ağrısı çekiyorum

18 yaşındayım, mastürbasyon yaptıktan 2-3 saat sonra bel ağrısı çekiyorum. Bu ağrı 3 gün boyunca devam ediyor. Bir daha mastürbasyon yapamamaktan korkuyorum. Aklıma kötü şeyler geliyor.

CEVAP

Değerli okurum, aklına kötü bir şey gelmesin, böyle bir şey yok. Belin ağrıyorsa ağrı kesici haplar alırsın. Eğer fazlaysa sayıyı haftada 3’e indirirsin. Mastürbasyonu da kendini zorlamadan yaparsın. Bilmem başka ne diyeyim. Gerilme, kasılma ve gevşe.

İstek duymuyorum 

30 yaşında, 10 yıldır evli kadınım. İki çocuğum var. 8 yıldır eşime karşı cinsel isteksizlik yaşıyorum. Mecburiyetten ayda bir defa ilişkiye giriyoruz. Evlenmeden önce aşık olduğum bir genç vardı. Arada onu düşünüyorum. Eşim için bu duyguyu hissedemiyorum. Ona nasıl bağlanabilirim?

CEVAP

Sevgili okurum, zor bir konu. Aslında işe eşinden başlamak gerekir. Eşin senin cinselliğinden önce ruhunu kazanmalı. Bunu davranışları ve sana olan ilgisiyle kanıtlamalı. Bu arada kendi estetiğine dikkat etmeli. Saçı, sakalı, giyim, kuşamı, dişleri, tırnakları düzgün olmalı. Böylece yeni bir albeni yaratarak ilişkinizi ısıtmalı. Biraz sen de kendini rötüş ederek ne kurtarırsam kâr anlamında fantezileri de devreye sokmalısın, birlikte yol almalısınız.

Cinselliği etkiler mi?

25 yaşında kızım. Evlenmeyi düşündüğüm erkek ise 40 yaşında. Onu çok seviyorum ama çevremdekiler her şeyi düşünmemi söylüyor. 10 yıl sonra ben 35, o ise 50 olacak. Bu durum cinselliğimiz etkiler mi? Güzel bir birlikteliğimiz var, ne olur yol gösterin.

CEVAP

Sevgili kızım, evlen. Şimdiden 30-40 yıl sonrası düşünülmez ve bu işler belli olmaz. Ya sen erken yıpranırsan, adam çakı gibi ayakta kalırsa? İşin bir de bu hesabı var. Aşkına neden ihanet edeceğini de anlamadım. Kolay mı unutacaksın yoksa başkasıyla evlensen de hayat boyu onu mu özleyeceksin? Pişmiş aşa soğuk su katmayın. Hayali hesaplar yapmayın.

Ötmüyor

20 yaşındayım. Mükemmel bir seks hayatım var. Geçen gün arkadaşım bir çakı getirmişti, şakalaşırken kazayla cinsel organıma geldi. Krem sürdüm, iyileşti ama ötmüyor. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, ötecek. Dışarıdan o tür etkilerin içeriye zararı olmuyor. Zaten panik halinde olduğun için stres hormonu salgılayarak onun ötüşünü engelliyorsun. Birkaç ay sabret. Ayrıca geceleri uykunda sertleşme oluyorsa, o da TSE belgesi gibi senin garanti belgendir ve organ sağlam demektir.

Zarar mı verdi?

Önceleri haftada 2 defa mastürbasyon yapıyordum. Sonra haftada 1’e düşürdüm. Mastürbasyon yaparken başımın sol tarafı ağrıyor. Mastürbasyonun beyine zarar verdiği yazıyordu. Bu doğru mu?

CEVAP

Değerli okurum, beyine zarar vermez. Baş ağrır ama beyin ağrımaz. Beynin üstündeki zar hassastır. Ama beyin dokusunu kessen acı duymaz. Baş ağrın, kafatasındaki kaslar ve dolaşım sistemiyle ilgili. İlaç al, masaj yap, sakin ol. Düzelecektir umuyorum.

Niye kan geldi?

23 yaşındayım. Sekiz aydır bir hanımla ilişkiye giriyorum. Bana bakire olmadığını söylemişti. Ama onunla cinsel ilişkiye girdiğimden kan geldi. Sizce bu durum iki defa olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, tabii olabilir. Birincisinde yarım, ikincisinde tam yırtılmış olabilir. Bunlar birazcık penisin çapıyla ilgili sorunlardır. Ama bir ihtimal daha var. Kız seni kaçırmamak için “Bakire değilim” diye kendi cinsel istek ve arzularını gidermeye çalışmış olabilir. Yine işin senden yana iyi tarafı “Eyvah sen beni mahvettin. Benim sonum ne olacak gibi” önüne fatura koymaması.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

30 saniye sürüyor

30 yaşındayım, 5 yıllık evliyim. İlişkim 30 saniye sürüyor. Bunun için ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, erken boşalmadan şikayetçisin. Hemen hayıflanma, geleceğin hakkında kuşkulanma. Bu mastürbasyondan kalma bir hızlılık şartlanmasıdır. Ülkemizde de oranı yüksektir. Kesinlikle tedavisi var. Bunun için hemen hekime başvur. Sana çok iyi geleceğini söyleyeyim. Bir de bakacaksın ki süre 5-10 dakikalara yükselmiş. “İşte mutluluk, işte cinsellik, doyum bu” der gibi kulağıma senin sesin geliyor. Haydi sana mutluluklar Hoca’ndan.

Sanki uyuşuyor

22 yaşındayım, günde 2 paket sigara içiyorum. Sertleşme sorunum yok. Bazen penisimde uyuşukluk var ve bu genelde sabahları oluyor. Sigara penisimdeki sinirleri tahrip ediyor mu? Mastürbasyon yaparken önceden daha çok mu zevk alıyordum diye düşünüyorum. Yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, önemli kararları alırken ciddi olalım değil mi? Hayattan zevk almayı unutmadan sigarayı unut. Sigaranın zararları üzerine kitapları doldursak yine az gelir. Çünkü etkileri yaşa ve yıllara göre daha net görülür. En azından haber verici işareti, öksürük, yokuş çıkarken nefes ihtiyacıdır. Hadi oğlum, bir an önce toparla kendini.

GÜNÜN SÖZÜ

Yaşam önce kendi sonra yeni yaşamlar üretmek için verilen bir uğraşıdır.

H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (5 Mart 2021 )