Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (29 Nisan 2019)

Haydar Dümen 29 Nisan 2019 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Çok kıskanıyorum

Erotik filmlerdeki erkekleri çok kıskanıyorum, çünkü hep boşalıyorlar. Bir kere bile boşalamıyorum, neden?

CEVAP

Okurum, pehlivanlara özeniyor musun? Kaldırdı mı 100 kiloluk adamı ters çeviriyor. Ya da futbolculara? Topu sahanın ortasından vurup gole çeviriyor. Bak oğlum bilim adamlarına ya da yüzücülere özenmiyorsun, gitmiş 5-10 santimlik bir organın esiri olmuşsun. Organ seni hayata hazırlıyor farkında değilsin. "Elindekilerle yetin" diyor. Onun sihirli bir gücü var. Seni bana itekliyor. Ben de diyorum ki o porno filmlerde gördüklerinin çoğu ilaçlı ve seçilmiş erkekler. Geçimleri bu yoldan. Ama onlara bakıp bakıp hayal kurma, eli boş kalma ve sen o sürüye katılma.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Unutkan oldum

7 aylık evliyim, karım 5 aylık hamile. Her gün bir kez birlikte oluyoruz, erken boşalıyorum. Evlendikten sonra unutkan oldum. Ne yapayım?

Değerli okurum, yeni evlisiniz. Erken boşalma sülük gibi yakana yapışmış. Eğer bir ilişkiyi 10-15 dakikanın üzerine çıkarsaydın yazdıkların sorun olmayacaktı. Erken boşalmanın tedavisi var, mutlaka doktora git. Bir ömür böyle geçmez, eşinle aranızda kavga ve huzursuzluk başlar. Bundan doğacak çocuklarınız bile etkilenir. Unutkanlığın geçicidir. Beynin bir konuya konsantre olunca öteki konular ayrıntı gibi olur. Çünkü beynin her dakika o konuyla ilgilidir. Bu yüzden akıl yorulur ve gülmeyi bile unutur.

Dalga geçtiler

Dalga geçtiler

19 yaşındayım, penisim 12 santim Nasıl büyür? Arkadaşlarla geneleve gittik, benimle dalga geçtiler.

Yapılacak bir şey yok okurum. Büyüyeceği kadar büyümüş, tıp kitaplarında yazdığı gibi 12 santim normaldir. Genelevdeki kadınlar elbette kendi estetiklerine toz kondurmamak için küçük diyecekler. Öte yanda bizler normal diyoruz. Sen neye istiyorsan ona inan. 1) Büyütmez. 2) Asla büyümez. 3) Elin de, ayağın da, dilin de büyümez. Normali küçümseyip inkar etme.

Erken boşalıyorum

Erken boşalıyorum

36 yaşında, 15 yıllık evli, 2 çocuk babasıyım. Erken boşalma sorunum var. Eşimle haftada 2-3 kez ilişkimiz oluyor. Bu ikimize de zevk vermiyor. Belki ben zevk alıyorum ama eşim bir şey anlamıyor. Hem psikiyatra hem de üroloğa gittim. İlaçlar ereksiyon sorunu yarattı. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, erken boşalmanın tedavisi var. Bu konuda kullanılan ilaçlar birbirinin benzeri. Doğru ilacı ve doğru dozu bulmak şart. Bunun için de hastaların doktora seansa gidip gelmesi gerekiyor. Çoğu kişinin buna zamanı ve parası olmadığından tedaviler bazen çıkmaza giriyor. Sevgili eşin çok haklı. Türkiye'de genellikle pek çok ailenin mutsuzluk kaynağı. Önünüzde uzun yıllar var.

Dudaklar çok sarkık

Dudaklar çok sarkık

21 yaşındayım. Kız arkadaşımla 3 ay önce ilişkiye girdik. Bana ikinci kez ilişkiye girdiğini söyledi. Ama vajinasının dudaklarının fazla sarkık olduğunu fark ettim. Dudakların bu kadar sarkık olması çok ilişkiye girdiğini göstermez mi? Sizce doğruyu mu söylüyor?

CEVAP

Değerli okurum, kız doğru söylüyor. Vajinanın dudaklarıyla cinsel ilişkinin hiçbir bağlantısı yok. Bu mantıkla gitseydik doğum yapan kadınların iç dudakları dışarda mı olacaktı? Küçük dudakların dışarıda olması biraz da kiloyla ilgili olup bünyeden de kaynaklanabilir. Doğal olanla yetinelim. Ama onu kullanmasını öğrenelim.

Sayım artar mı?

Sayım artar mı?

21 yaşındayım. Mastürbasyon yaparken gelen spermin az olduğunu fark ettim. Doktora gittim ve sperm sayım az çıktı. Göbek bölgemde yağlanma var, kilo versem sperm sayım düzelir mi?

CEVAP

Değerli okurum, sen kilo ver, gerisini düşünme. İleride sorun yaşamayacağına ben inanıyorum. Ama kilolu kaldığın sürece sorunlar artacak. Evlendikten sonra duruma bakılır, operasyon yapılacaksa da o zaman olur.

İkincisi olmuyor

İkincisi olmuyor

23 yaşındayım. 2 yıl önce askerden geldim. Bir defa ilişkiye girince 5 dakika bekleyip ikinciye girebiliyordum. Ama şimdi çok zorlanıyorum. Sertleşme sorunu yaşıyorum. Sizce ne yapmam lazım? Arkadaşlarıma sordum, onların böyle dertleri yokmuş.

CEVAP

Değerli okurum, arkadaşlarından sana ne. Sen kendine bak. Onunla uzlaş ve barış. Hayatının sonuna kadar seni rahatlıkla taşır. Bence 5 dakika kısa bir süre. Kendini zorlama. Arabanın yağını kurutma.

Sevgilim hamile mi?

Sevgilim hamile mi?

19 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdik. Bir dakika geçmeden kız canının yandığını söyledi, onu bıraktım. Boşaldığımı fark etmedim ama emin de olamıyorum. Acaba kız arkadaşım hamile mi?

CEVAP

Değerli okurum, 1) Büyük ihtimalle hamile değil. 2) Çok heyecanlıydı. 3) Mastürbasyona fazla alışmışsın, 4) O yemeğin tadını anlayamamışsın. Ama zamanla her şey düzelecek. Antrenmanlar okları hedefine eriştirecek.

Kaslarıma bir şey olur mu?

Kaslarıma bir şey olur mu?

18 yaşındayım. Sizce kaç günde bir mastürbasyon yapmanın zararı olmaz? Spor salonununa gidiyorum. Çok mastürbasyonun kas ve kemiklere bir zararı olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, yakışıklı ve genç delikanlım. Zararını, yararını düşüneceğine şunu haftada 3'e indiriver. Hem iraden güçlenir, hem de keyfin yerine gelir. Gerisini doğaya havale et. O işini bilir.

Evlenince sorun çıkar mı?

Evlenince sorun çıkar mı?

24 yaşındayım. Penisim 15 santim. Evlendiğim zaman sorun yaratır mı? Bir de mastürbasyon yaparken penisimin boyu ve kalınlığı değişiyor. Acaba neden?

CEVAP

Okurum, her şey normal. Ama gereksiz şüpheleri kov aklından. Çık yola, bak sağa, sola. Bir kız arkadaşın olsun, ruhun mutlulukla dolsun. Evlenip bir çocuğunuz olduğunda da göbek adı Haydar olsun. Anlaştık mı yavrum? Merak etme biz sorun olursa ben seni korurum.

Geneleve gideyim mi?

Geneleve gideyim mi?

18 yaşındayım. Cinsel deneyimim olmadı. Arkadaşlar "Geneleve gidelim" diyor. Ben korkuyorum. Oradaki kadının bana kötü davranmasından korkuyorum. Acaba kadın kötü davranır mı?

CEVAP

Değerli okurum, sen geneleve gitmeme yanına uy. Git tarafında oy çokluğu var. Arkadaşların öyle oy kullanıyor. Yani senin anayasanı delmeye çalışıyorlar. Bekle, henüz erken. Biraz daha hem fiziksel hem de ruhsal olgunluğa eriş. Önüne bir fırsat çıkacağına inanıyorum. Şimdilik böyle idare et. Arkadaşlarına da kulak asma.

Kız bir şey hissetmiyor

Kız bir şey hissetmiyor


23 yaşındayım. Sevgilim 18 yaşında. 7 aylık bir ilişkimiz var. Bazen yüzeysel sevişiyoruz ama sevgilim hiçbir şey hissetmediğini söylüyor. Evde kendi kendine orgazm oluyormuş. Bu beceriksizliğimden mi kaynaklanıyor? Biz evlenmeyi düşünüyoruz.

CEVAP

Değerli okurum, olay seninle ilgili değil. Daha çok kızın yetişme koşullarıyla ilgili yani psikolojik. Biraz da alışana kadar fizyolojik iletişimleri yeterince kuramadığından yani sistemin kendisini işler duruma geçiremediğinden bu sorunlar yaşanıyor. Evlenebilirsiniz. Ama her genç kız ve kadın gibi ilerideki cinsel yaşamın ne olacağını kestirmek zor.

İsteğim artıyor

İsteğim artıyor

18 yaşındayım. Daha önce ilişkiye girmedim. Bir kız gördüğüm zaman cinsel isteğim artıyor. Bunun sebebi nedir?

CEVAP

Değerli okurum, ne mutlu sana, sağlıklısın demektir. İleride çocukların olacağının da işareti gibidir. Yani her şey doğal ve yerli yerindedir. Tek fazlası dert etmendir.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Güzellik kapıları, iyilik kale kapılarını bile açar. H.D.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Saçlarınızı saç puanınıza göre yıkayın!