Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (3 Ağustos 2018)

Haydar Dümen 3 Ağustos 2018 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç sorulara bakın Haydar Dümen nasıl bir cevap verdi! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği cevaplar...

03 Ağustos 2018, Cuma 10:05
A A
Kadın benimkini küçük buldu

Kadın benimkini küçük buldu

19 yaşındayım, penisim de 17 santim. Genelevdeki kadın “Penisin çok küçük, beni tatmin etmedi” dedi. O günden beri ereksiyon olamıyorum. Ne yapayım?

CEVAP

Tatmin ile penis boyu arasında dağlar vardır değerli okurum. Hayat kadınları çok çalışmaktan artık ölçüleri karıştırır olmuşlar. Her ilişkide orgazm olsalar 2 hafta sonra erimiş şeftaliye dönerler. Bu saçma denemeden ve hayat kadınının çenesini tutamamasından cinselliğin yara almış. Eğer evlilikte soğuk bir kadına düşersen, gülün yerini dikenlerin aldığını görürsün. Yürüyüşe devam, cinsel organın normaldir. Laf aramızda biraz da büyüktür.

30’lukları beğeniyorum

30’lukları beğeniyorum

21 yaşındayım. 30 yaş ve üstü kadınlar ilgimi çekiyor, normal mi? 1 yıldır kız arkadaşım var. Yatağa girdiğimizde içimden ona dokunmak gelmiyor. Neden böyle oluyor?

CEVAP

Nedeni bana kalsın değerli okurum. Sana düşeni; kız arkadaşınla fazla oynamamak. Sen onunla beyninde köşe kapmaca oynarken 30’unun üzeri kadınlar sobelemeyi yapıveriyor. Aç gözlerini, bak senin arkadaşın yatakta mışıl mışıl uyuyor. O 30’luklar ise evli barklı, çoluk çocuk sahibi. Rüyasında bile yarın ne pişireceğini düşünüyor. 1 aydır kuaföre de gitmediğinden biraz para biriktiriyor. Ama karı-koca huzurlular. Bizim okur da durmadan 30’luk bir kurban arar ama okurum senin bu düş adamı yorar.

Kocam işe gitmesin istiyorum

Kocam işe gitmesin istiyorum

26 yaşında, 6 aylık evli kadınım. Çok istekliyim, kocamı işe göndermek istemiyorum. Orgazm oluyorum ama yetmiyor. Ne yapacağım?

CEVAP

Önce sakin olmayı öğreneceksin sevgili okurum. Kendi ruh halinin oburluğunu, kocanın cinsel dünyasını düşüneceksin. Önünüzdeki yıllar için rezerve ihtiyacın var. Bunu sen de biliyorsun ama dayanamıyorsun ve doymuyorsun. Lütfen asla kaygan zemine basma, mutlaka psikolojik yardım al. Hemen gebe kalmamanın yollarını ara. Senin dünyana pencereler açacak uzmanını bulacaksın. Böylece sen mutluluğu bulmak için çalışacaksın. Sevgili okurum, gelelim işin aslına; paranı ne kadar çok harcarsan bankadaki birikimin o kadar azalır.

Esnek midir?

Esnek midir?

23 yaşında kızım. 1 yıldır ilişkiye giriyoruz. Benden kan gelmedi, acı da olmadı. Ama çok ileri gittiğinde bir şeylerin var olduğunu hissediyor, acı duyuyorum. Bu zar mıdır? İleri gittiğinde patlayabilir mi? Doktor kızlık zarımın esnek olduğunu söyledi.

CEVAP

Değerli okurum, zar vajinanın girişindedir. Gittiğin doktorun dediği doğrudur. Vajina çıkmaz bir sokak gibidir. İleride zorlandığını hissettiğin yer ise rahimdir. Rahim, biliyorsun çocuğun büyüdüğü yuvadır. Her şey doğal ama çok da kendini zorlama.

Kızlık zarıma bir şey oldu mu?

Kızlık zarıma bir şey oldu mu?

34 yaşında, evlenmemiş kızım. Erkek arkadaşımla 2 yıldır ileri gitmeden sevişiyorduk. En son acı duydum ve biraz kan geldi. Bir hemşireye danıştım, “Zorlamadan olmuştur. Çünkü kızlık zarı iç kısımdadır” dedi. Bana yol gösterin.

CEVAP

Değerli okurum, büyük olasılıkla zar zedelendi. Çünkü zar vajinanın tam girişinde yani kapıdadır. Bir ölçüde de yırtılmış olabilir. Aslında esnek zarlarda hiç kanama olmuyor. Buradan erkeğin cinsel organının boyutunun yani çapın da önemi var. Geleceğini kızlık zarı üzerine değil, bir bütün üzerine kur.

Ergenliğe girmedim

Ergenliğe girmedim

18 yaşındayım. Ergenliğe girmedim ve doğal olarak penisimin boyu kısa ve etkisiz. Ne olur yardım edin. Aileme bu durumu açamıyorum.

CEVAP

Değerli okurum, mutlaka ailene açılman gerekiyor. Miden ağrısa, akciğerlerinde hastalık olsa ailene açılmayacak mısın? Şu anda hormonal bir dengesizlik söz konusu. Bunların ölçümü yapılmadan bir şey söylenmez. Endokrinolog ya da üroloji uzmanına başvurmanızı öneriyorum.

Orgazm olamıyorum

Orgazm olamıyorum

2 yıldır düzenli cinsel hayatım var. Çok istekliyim ama ilişkiden zevk almıyorum. Bu hastalık mı? Hangi doktora gitmeliyim?

CEVAP

Sevgili okurum, birçok kadın ve kız senin gibi. Cinsel ilişkiden zevk almakta problem yaşıyorlar. Ortam uygun olacak, korkular silinecek ve suçluluk duygusuna kapınılmayacak. Ve sen biraz daha büyüyecek, bazı şeyleri de öğreneceksin. Asıl önemlisi bu iş biraz partner işidir. Ondan öyle olur, bir başkasında şöyle olur ama herhangi birinde de böyle olur. Yani olması gereken gibi. Onu da kimse bilemez.

Yapay vajina aldım

Yapay vajina aldım

34 yaşındayım. Kız arkadaşım yok, evli de değilim. Ben sürekli seks yapmak istiyorum. Bunu önleyemiyorum. Para karşılığı seks yapmak bana mantıklı gelmiyor. Yapay vajina aldım. Acaba bana zararı olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, tam evlilik yaşın. Sen mastürbasyona alışmışsın. Kolay kolay vazgeçemeyeceksin. Belki de evlilikte bu senin başına dert açacak. Bir ihtimal evlilik sona erecek. Lastik vajinalarla olay bataklığa gider. Profesyonel yardım alarak kendini kurtarmaya bak. Durumun hoş değil.

Daha istekli olsam

Daha istekli olsam

36 yaşındayım, 7 yıllık evliyim, bir çocuğum var. Düzenli cinsel hayatımız var. Eşim cinselliğe çok düşkün. Ben değilim. Bunca yıldır hiç orgazm olmadım. Kocama rol yapmaktan sıkıldım, istekli olmak istiyorum.

CEVAP

Sevgili okurum, iş baştan yanlış başlamış. Eşin sanırım sadece cinsel organa odaklanmış. Ve çiçek daha açmadan solmuş. Ama temel yapı iyi. Birçok kadın gibi senin cinsel kimliğinde de orgazm olma güçlüğü gizli. Bu durumda olayı aşabileceğini sanmıyorum. Belki eşinle profesyonel yardım görebilirsiniz. Birtakım çıkış noktaları ararsın. Çünkü bu ilişki yaşam boyu sürmez. Bir yerden patlak verir.

Boşalamıyorum

Boşalamıyorum

24 yaşındayım. Mastürbasyonda boşalıyorum ama seks yaparken boşalamıyorum. Bu mastürbasyon alışkanlığından kaynaklanıyorsa nasıl bir çözüm bulabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, mutlaka mastürbasyonu azaltacaksın. En az 6 ay ya da 1 yıl boyunca kendi kendine telkinde bulunacaksın. Asla “İradesizim, güçsüzüm” diye düşünüp aşağılık kompleksine girmeyeceksin. Zamanla, normal ilişkiye geçtiğinde bir alışkanlık süresini de göze alacaksın. Gerisini önce doğaya sonra uzmana bırakacaksın.

Hemen sertleşiyor

Hemen sertleşiyor

18 yaşındayım. Sevgilimle el ele tutuştuğum zaman bile cinsel organımın sertleşiyor. Bu sorun mudur yoksa doğal bir şey mi?

CEVAP

Daha ne istiyorsun be oğlum? Mekanizma otomatik çalışıyor, bırak fukarayı ne isterse onu yapsın. Fazla karışma, yolunu şaşırtma.

İstek var, hareket yok

İstek var, hareket yok

28 yaşındayım. Hiçbir sorunum yoktu ama birkaç aydır cinsel isteğim olmasına rağmen ereksiyon olamıyorum. Kadınlar cinsel organıma dokunsa da bir şey olmuyor. İstekliyim, hareket yok. Ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, hiçbir şey yapmayacaksın. Bekleyeceksin. Ortam, zaman her şey düzelecek.


Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.