Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (3 Eylül 2019)

Haydar Dümen 3 Eylül tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

03 Eylül 2019, Salı 08:25
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Orgazm olamıyorum

22 yaşında kadınım. Kocam 28 yaşında. İlişkide orgazm olamıyorum, zevk alamıyorum. Ön sevişme olmadan ilişkiye giriyoruz. Bu da canımı sıkıyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, evlilikte olur böyle vakalar, şanssızlık mutluluğu gagalar. Yaşın erken ama içerik mutluluğunu da eşinden bekleyelim. O da nesi? Eşin kadın nedir, gönlü nasıl fethedilir, sonra hedefe yaklaşmak için neler gerekir bilmiyor. "Geçerken uğradım" diyen ziyaretçiler gibi görevini tamamlıyor ve uykuya dalıyor. Sevgili okurum, yaşam boyu bu hayat çekilmez. Ne var ki eşin evliliği tedaviye de gelmez. Olayı kendi haline bırakırsanız durum düzelmez. Daha ne diyeyim?

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Kız acı çekiyor

21 yaşındayım, penisim biraz büyük. Sevgilim cinselliğe çok düşkün ama cinsel organım büyük olduğu için acı çekiyor. Ne yapmalıyım?

Okurum, kızın moral değerlerini zorlayarak hak ihlali yapıyorsun. Derhal kendi alanına çekil. 19 yaşından beri nedir bu bencillik? Nasıl olsa günün birinde kızı terk edeceksin. Onu da sekse alıştırdın, sen ise hem acemi hem bencilsin. Bu ilişkinin sonu ne olacak? Bu yaşta evlilik olmaz. Okul, ders ve aile sorumlulukları unutulup bir kenara atılmaz. Demedi deme, ileride aç kalırsın. Kızın da hayatını karartırsın. Yeter bunca sınır ihlalin. Uyarıyorum, yoksa kuru ağaca döner halin.

Günde 7 çok mu?

Günde 7 çok mu?

22 yaşındayım. Günde 7 kere mastürbasyon yapıyorum. Sizce bu fazla mı veya zararlı mı?

Değerli delikanlı, şimdi sana ‘Her gün 7 defa mastürbasyon yap, sana günlük 50 lira vereceğim' desem, 3 gün yapar, 4'üncü gün bana "Bu paraya yapılır mı?" dersin. Evet ne bu paraya yapılır ne de zevk için yapılır. Seninki artık hastalık olmuş. En kısa zaman tedavi olmazsan daha çok yazışırız ama o zaman kulağını çekerim, bunu bil.

Neden zevk yok?

Neden zevk yok?

Erkek arkadaşımla isteyerek ilişkiye giriyor, zevk almıyorum. Cinsel gücü artıran haplar işe yarar mı? Zevk almamı sağlar mı?

CEVAP

Sevgili okurum, alışamadın. Beynindeki baskıları atamadın. Alışacaksın ama olaylara cinsel açıdan değil, estetik, erotik ve duygusal açıdan bakarsan belki cinselliğine bir kapı açarsın. Önünde uzun yol var. Karamsarlığa kapılma. Zaman sana her şeyi öğretir.

Kısır olur muyum?

Kısır olur muyum?

18 yaşındayım. Yaklaşık 2 yıldır mastürbasyon yapıyorum. İleride kısır olur muyum?

CEVAP

Değerli okurum, kısır olmazsın, üzülme.

İlişkiden korkuyor

İlişkiden korkuyor

23 yaşındayım. Kız arkadaşımla yüzeysel bir şeyler yaşıyoruz. Sevgilim ilişkiye girince canının yanmasından korkuyor. Evlendiğimizde de aynı sorun olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, hem kızı hem kendini koru. Hele evlenin bakalım. Şimdi ne desem boş.

Ne yapsam da olmuyor

Ne yapsam da olmuyor

32 yaşındayım, 3 yıllık evliyim. Ne yaparsam yapayım vajinal orgazmı yaşayamıyorum. Çok üzülüyorum. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Sevgili okurum, vajinal orgazm kadınların yüzde 50'sinin sorunu. Tabii kadın kadar erkekle de ilgili. Süre, yaklaşım tarzı ve pozisyonlar gibi. Sen sabırlı ol, kafana takma. Vajinal orgazm olma ihtimalini aklına getiren fantezileri uygulayıver.

Normal mi?

Normal mi?

19 yaşındayım, penisim 13 santim. Bana küçük geliyor. İleride partnerimi tatmin edememekten korkuyorum. Cinsel organımın boyu normal mi? Daha uzar mı?

CEVAP

Değerli okurum, penisinin ölçüleri normal. Partnerini de tatmin edersin, kendin de mutlu olursun. Dert ettiğin şeye bak.

Kiloyla ilgili mi?

Kiloyla ilgili mi?

19 yaşındayım, kilom var. Penisim 6 santim. Kiloyla ilgisi var mı? Zayıflasam işe yarar mı?

CEVAP

Değerli okurum, kesinlikle işe yarar. Zayıfla. Uzmana git. Yemeklerini azalt. Abur cuburdan kaç, gazlı içecekleri bırak.

Hamile miyim?

Hamile miyim?

22 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla prezervatif kullanarak ilişkiye girdik ama içimde kaldı. Prezervatifi çıkardığımda içinde çok az sperm vardı. Sizce hamile miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, bir ihtimal. Ben ne diyeyim? Ama o ihtimal çok yüksek değil. Bari seni böyle teselli edeyim.

Dayanamıyorum

Dayanamıyorum

25 yaşındayım. Kız arkadaşımı görünce dayanamıyorum, hemen ilişkiye girmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, bugüne kadar ne yaptıysan onu yapacaksın. Eğer bu kızla evleneceksen otur, konuş. Sözünden dönme. O istiyor ama sen evliliği düşünümüyorsan kimseyi üzme.

Memelerim çok büyük

Memelerim çok büyük

22 yaşındayım. Memelerim çok büyük, sanki kız gibi. Çok utanıyorum. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, estetik operasyonla küçülür. Başka bir yöntem yok. Zamanı gelince, biraz da paran olunca o dertten kurtulursun.

5 kez boşalıyormuş

5 kez boşalıyormuş

33 yaşında arkadaşım var. Bu arkadaşım üst üste 5 kere boşaldığını söylüyor. Ben 1 kere boşaldıktan sonra ikinciyi istemezken o nasıl böyle yapıyor? Onun anlattıkları kabusum olmaya başladı. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, kabus görecek biri varsa o da arkadaşın. Sen kitabın yazdığı insan değerlerinin ve kalitesinin iyi bir koordinatındasın. O arkadaşın atmış da olabilir, doğru da olabilir. İkisi de fark etmez. Onun bileceği iş.

Pişman oluyorum

Pişman oluyorum

19 yaşında kızım. Sürekli mastürbasyon yapmak istiyorum ama kendimi tutuyorum. Çünkü yaptıktan sonra çok pişman oluyorum. Kimseyle öpüşmedim. Niye böyle istekliyim?

CEVAP

Sevgili okurum, aynen devam. Yardıma ihtiyacın yok. Yaptıklarından bir zarar söz konusu değil. O erkek karşına çıktığı zaman seveceksin de, öpüşeceksin de ama zamanı gelince. Bir su akıntısına kapılmış gibi sürükleneceksin. Bu arada senin kolların, bacakların, aklın hangi yöne gitmen gerektiğine dair sana işaretler verecek. İşte onlar da seni pırıl pırıl bir dünyaya çıkaracak. Öyle olmasını diliyorum.

Karım şikayetçi

Karım şikayetçi

29 yaşındayım, 8 aylık evliyim. Karım da 25 yaşında. Cinsel organım büyük. Eşim benimle birlikte olmak istemiyor. Boşanmak üzereyiz. Yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, idareli kullanıver çünkü kadın haklı. Sen olsan her gün bu işkenceye yatar mısın? İdareli kullanmayı bilmiyorsan da öğren. Bir uzmana git.

Eşim çok ilgisiz

Eşim çok ilgisiz

16 yıllık evliyiz. Eşimle aramızda 8 yaş var. Son 2 yıldır karım ilgi göstermiyor, cinsel hayatımız kötü. Doktora eşim sıcak bakmıyor. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, yengemizin eski haline gelmesi zor. Pek çok etken bu işte rol oynamıştır. Örneğin; erken boşalman vardır. Ya da bencilsindir. Duygusal hazırlık yoktur. Her şeyi yatağa endekslemişsindir. Kadın tenini ve ruhunu yeterince bilemiyorsundur. Kadınını keşfedememişsindir. Ufak tefek kırgınlıklar olabilir. Fantezilere kapalısındır. Eşinle yatak dışında sosyal yaşantınız yoktur. Bunları düşün, eşine yardım et.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Neye inanacağın konusunda bir kuşkun varsa iki yol göstericin var. Aklın ve vicdanın. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...