Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (3 Kasım 2021)

Cinsellik iki kişi arasında yaşanan en özel duygulardan. Kimse bunu doğarken öğrenmiyor. Zamanı gelince okuyun, öğrenin. İlişkiler tecrübeyle güzelleşir. Treni kaçırmadan sorunu çözün, mutsuz olmayın, mutsuz etmeyin.

03 Kasım 2021, Çarşamba 07:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Bunalımdayım

Bunalımdayım

20 yaşındayım, cinsel organım tam sertleşmiyor. Bu yüzden kızlara karşı soğukluk yaşıyorum. Bunalıma girdim. Ne yapacağım?

CEVAP

Oğlum, sen kendi kendini olumsuz telkin altına almışsın. Korku, heyecan, panik, kuşku ereksiyonu etkiler. Bana göre sapasağlamsın. Kızlarla önce arkadaş ol. Sırası gelince cinselliğin yolu kendiliğinden açılır.

Yırtılmış mıdır?

Yırtılmış mıdır?

18 yaşında kızım. Bir hafta önce erkek arkadaşımla ilişkiye girdik. Benden kan geldi. Sizce kızlık zarım yırtılmış mıdır?

CEVAP

Sevgili yavrum, büyük bir olasılıkla kızlık zarı yırtılmıştır. Tabii görmüyoruz ama ufak bir ihtimal bir zedelenme olabilir. Evlilik için bu soruyu soruyorsan evlendiğinde de kanama şansın olabilir.

Delik çıktı

Delik çıktı

22 yaşındayım. Üç hafta önce bir kızla ilişkiye girdim. Ancak kullandığım prezervatif delik çıktı. Sizce kız hamile kalmış mıdır?

CEVAP

Değerli okurum, vallahi bilmiyorum. Bekleyip görelim. Bana da haber verin.

Kanar mı?

Kanar mı?

24 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdik ama kanama olmadı. Ancak eve gidince beni aradı ve kanaması olduğunu söyledi. Ben az da olsa inandım. Böyle bir şey olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, olmasına olur da bu konuya kafanı takmak olmaz. Kız arkadaşın, evleneceksin. Şimdi kim bilir o arkadaşın ne kadar çok korkuyordur, ne kadar tedirgindir. Karabasanlar görerek uyuyor. Korkuyla uyanıyordur. Yani senin vicdanına ve mantığına göre bu kız senden önce birini buldu. Onunla her şeyi yaptı. Sana da rol yapıyor. Hadi canım oradan.

Uzatabilir miyim?

Uzatabilir miyim?

23 yaşındayım ve penisim 13 santim. Acaba ameliyat dışında bitkisel yollarla boyunu uzatabilir miyim?

CEVAP

Değerli okurum, cinsel organın bitkiyle boyu uzamaz. Ayrıca senin penisinin boyunu uzatmaya ihtiyacın yok. Çünkü penisinin boyu normal.

Nefret ediyorum

Nefret ediyorum

28 yaşında kadınım. Kötü bir boşanma yaşadım. Şimdi erkeklerden nefret ediyorum. Güzel de bir kadınım ama ilerisini göremiyorum. Bana yardım edin.

CEVAP

Sevgili okurum, erkeklerden nefret etmen geçici bir tepki. Bir süre daha böyle devam edecek. Ama günün birinde karşına öyle biri çıkacak ki “İşte bu” diyeceksin. Hüner o kişiyi doğru yorumlamanda. İkinci hatanın bedelini ağır ödersin. Şimdilik beklemede kal. Ruhunun yaralarını biraz dindir. Ve duygularını da yüreğine sindir.

Eşim acı çekiyor

Eşim acı çekiyor

27 yaşındayım, yeni evliyim. Eşimle cinsel ilişkiye girdiğim zaman eşim hiç zevk almıyor, çok acı çekiyor. Sürekli kan geliyor. Daha 3 haftadır ilişkiye giriyoruz. Bize yardımcı olur musunuz?

CEVAP

Değerli okurum, önce eşini bir kadın doğum uzmanına götüreceksin. Bir şey varsa tedavi olacak. Sorun devam ederse düşünürüz. Bu ağrıları yok ederiz.

Sertleşmedi

Sertleşmedi

22 yaşındayım. Bugüne kadar hiç ilişkiye girmemiştim. İlk denemede de ereksiyon olamadım. Bu durum beni bunalıma sürükledi. Ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, ilk birleşmede pek çok genç ereksiyon olmaz. O heyecanla olur mu sen bana söyle? O heyecanla doğru yolda bile yürüyümezsin, doğru dürüst konuşamazsın, dilin damağın tutulur. Tecrübe en iyi hocadır. Tecrübe de adım adım, zamanla kazanılan bir yetenektir. Hiç kaygılanma keyfine bak.

İlişkiye girmekten mi?

İlişkiye girmekten mi?

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla 3 ay önce ilişkiye girdik. Vajinasının dudakları çok sarkık. Dudakların bu kadar sarkık olması çok ilişkiye girdiğini göstermez mi? Sizce doğru mı söylüyor?

CEVAP

Vallahi bunlar nereden çıkıyor anlamakta zorlanıyorum. Okurum, vajinanın dudaklarıyla cinsel ilişkinin hiçbir bağlantısı yok. Boş yere kafanı yoruyorsun.

Boşalamadım

Boşalamadım

22 yaşındayım. kız arkadaşımla gece ilişkiye girdik. Ne kadar uğraşsam da boşalamadım. Ondan sonra mastürbasyon yaptığımda boşaldım. Ne olmuş olabilir? Sorunum nedir? Çok korkuyorum, ne olur yardım edin.

CEVAP

Okurum, sen mastürbasyona alışmışsın. Yani beynin mastürbasyona programlı. Kendini sıkma, zorlama.

Nasıl uzatırım?

Nasıl uzatırım?

27 yaşında, 80 kilo bir erkeğim. 1.73 boyundayım. Penis boyunu nerede ve ne şekilde uzattırabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, önce penisin boyunu yazsaydın keşke. Ameliyatla 1-2 santim büyüyor. Aslında pek beklediğinizi bulamıyorsunuz. Ve de çok usta birine yaptırmanız gerekiyor. Gerçekten gereği varsa, bizim de tıbben, doktor olarak kafamıza uyarsa sen kararı verirsin, biz de zamanı gelince devreye gireriz.

Severek evlendik

Severek evlendik

İki yıllık evliyim. Eşimle severek evlendiğimiz halde cinsel ilişkiye giremiyoruz. Ne yapacağımı bilemiyorum, yardımınıza ihtiyacım var.

CEVAP

Okurum, vajinismus olayı. Türkiye’de çok rastlanan bir durum. Ama bunun tedavisi var. Boş yere birbirinizi üzmeyin.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Başarısız oldum

32 yaşındayım, bekarım. Kadınlara istek duyuyorum. Hiç ilişkiye girmedim. Birkaç kez denedim, olmadı. Başarısız olunca denemedim. Ne olur bana yardımcı olun.

CEVAP

Yaşını almış acemi, aklın neredeydi bunca yıldır da üzerine gitmedin bu sorunun? Hiç merak etme, senin de gemin yüzecek. Sağlam ve doğru tutarsan dümeni, dalgalı denizlerde bile güvenle limana ulaşırsın. Çözüm ve çare dümeni kullanmasını bilmekte, sorun denizde değil. Dümeni ne çivilenmiş gibi tutacaksın ne de çok oynatacaksın. Pek tabii bu durumlar deneyim ister. Örneğin, çatal bıçak kullanmasını bilmeyen bebekler yemeklerinin yarısını üstlerine dökerler. Biraz sabır, biraz çaba, ancak bunlardan sonra gemini yüzdürecek tecrübeye sahip olursun. Bunun sonra ne desem boş, işte hedef, koş okurum koş!

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

İçimde hiç istek yok

19 yaşındayım, penisimin boyu 6 santim. Bugüne kadar hiç cinsel ilişkiye girmedim. Ayrıca içimde hiç istek yok. Acaba bu normal mi?

CEVAP

Değerli yavrum, Haydar Hoca’n sorununda bir karara varamadı. Yani şu bahsettiğin 6 santim; ölüsü mü, dirisi mi? Yoksa uykudan uyanamamış birisi mi? Bu ölçü neyin nesi? Ölüsü ise, ortada sorun yok. Keyfine bak. Yok eğer dirisi ise, hemen bir üroloji uzmanına mail at, randevu al. Bilimin ışığında, karanlığını aydınlat.

Orgazmı yaşayamıyorum

Orgazmı yaşayamıyorum

26 yaşında, 3 yıllık evli kadınım. Bir de kızım var. Evlendiğim günden beri orgazm olamıyorum. Zevk alıyorum ama orgazmı yaşayamıyorum. Sizce bunun sebebi nedir?

CEVAP

Kadın okurlarım, doğa sizlere bahşettiği tüm güzelliklerin ortasına bir, iki zorluk serpiştirmiş. Bunlardan biri de vajinal orgazma erişebilme yeteneği. Bunun için hem sizin hem de eşlerinizin teknik bilgilere ihtiyacı var. Örneğin ön sevişmenin önemi, klitorisin görevi, birleşme süresi gibi. Bunlar uygulandığında bile vajinal orgazma ulaşmak kesin sonuç değildir.

Çünkü kadın doğuma programlı bir varlık. Birleşmede kendinizi doyuma ulaşmış hissetmezseniz, umduğunu bulamamış olduğunuz için acı duyarsanız, bu duygu da sizin orgazma ulaşabilme yeteneğinizi olumsuz etkiler. Bu nedenle, duruma içerlemeyip eşinle utanıp sıkılmadan, konuşabilmeli ve anlattıklarımın ışığında durumunuzu değerlendirmelisin.

GÜNÜN SÖZÜ

İhanetin meyveleri çürüktür, uzun yaşamazlar. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Efsane mi gerçek mi: G noktası nasıl bulunur?