Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (3 Ocak 2020 )

Haydar Dümen 3 Ocak 2020 tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar.

03 Ocak 2020, Cuma 07:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Mutlu eder miyim?

27 yaşındayım. Penisim 11 santim. Ben çok küçük olduğunu ve evlendiğimde kadınımı mutlu edemeyeceğimi düşünüyorum. 3 ay sonra evleneceğim. Ne olur cevap verin.

CEVAP

Değerli okurum, evlen. Bunalımda olacak bir durum yok. Doğanın yarattığı her şey kendi içinde ölçülü ve dengelidir. Tıp kitaplarına göre penis normal. Çünkü kadının vajinası 8 santim dolayındadır. Girişteki ilk 2-3 santimi duyarlıdır. Boyu değil, işlevi deyimi burada geçerlidir. İşlevi yerinde olan penisle mutlu da olursun, mutlu da edersin.

Sertleşmiyor

30 yaşında, 1.70 boyunda, 85 kilodayım. Ben karşı cinsle cinsel ilişki kuramıyorum. Çünkü ereksiyon olmuyor. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, 15 kilo ver. Bu sağlığın için gerekli. Kızlardan ilgi gördüğün oranda sen de ilgi duyacaksın. Bu erotik ilgiyi zaman içinde cinselliğe ve eyleme dönüştüreceksin. Bunun için önünde zaman var. Şu anda hiçbir şey kaybetmiş değilsin. Ama artık öğreneceksin. Yaşın olgunlaşmış. Bu yaşlarda mutlaka partnere ihtiyacın var. Aklına ters şeyler takma. Yavaş yavaş evlilik koşullarını oluştur. Çocuğun da olsun.

Erken boşalıyorum

22 yaşındayım. Erken boşalıyorum, bu da bende özgüven eksikliği yaratıyor. Geciktirici krem kullandım, işe yaramadı. En fazla 4 dakika sürdürebiliyorum. Tedavisi nasıl?

CEVAP

Değerli okurum, erkeklerin aynı zamanda kadınların büyük sorunu. Erken boşalmanın tedavisi var. İşin önemli bölümü, kişiyi takibe almak. Yani siz geminin kaptanı olmalısınız. Zaman ve tecrübe sana yolu gösterecek. Evlenince dümeni eline al ve yola devam.

Kan vardı

18 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla her hafta ilişkiye giriyoruz. Çok zevk alıyorum ama en son ilişkide canım çok acıdı ve vajinamdan kan geldi. Bu olaydan sonra hamile kalma ihtimalim var mı?

CEVAP

Sevgili okurum, kan ile hamileliğin bir ilgisi yok. Ama her zaman hamile kalma ihtimalin var. Kana gelince; bazen böyle akar. ‘Akacak kan damarda durmaz’ demiş atalar. Sık sık kanarsa, bir jinekolojik muayene gerekir.

Sürekli sertleşmiş halde

18 yaşındayım. Ne zaman yatağa yatsam penisim ereksiyon oluyor. Okulda bile sertleşiyor. Zor gizliyorum. Haftada 4-5 kez mastürbasyon yapıyorum, sebebi nedir?

CEVAP

Değerli okurum, gençlikten. Bırak onu, antrenman yapıyor. Okulda dikkat et ama o kadar da sakınılacak bir şey değil. Bak sana ne güzel haberler verdim. Gel beni dinle, sen mastürbasyonu haftada 2’ye indiriver. O zaman beden ve ruh daha iyi gelişir.

Hamile kalır mı?

Sevgilimle sadece seviştik. Zarı yerinde, penis vajinaya girmedi. Boşalıp boşalmadığımdan emin değilim. Acaba kız arkadaşımın hamile kalma olasılığı nedir? Adeti gecikti, hamile diye korktuk. Ne olur bize yardım edin.

CEVAP

Yavrum, hem korkuyorsun hem de şövalyeler gibi üzerine atılıyorsun. Bu piyasada yoğurt biraz pahalıdır. Nerede bu yoğurdun bolluğu dedirtme bize. Kız şimdilik gebe değil ama spermler fırsat bekliyor. Bir yumurta yakaladı mı oldu da bitti, maşallah.

Karım çok isteksiz

Eşimle 25 yıldır evliyiz. Üç yıldır eşimde cinsel soğukluk ve orgazm olamama ortaya çıktı. Psikolog ve psikiyatristlere başvurduk. İlaçlar kullandık, faydasını göremedik. Ne yapalım?

CEVAP

Değerli okurum, kadınlar böyle. Orgazm zorluğu çekiyorlar. Hiç orgazm olamayanlar bile var. Bir süreden ya da doğumdan sonra artık orgazm olamamanın nedeni, kadının fizyolojik hem de psikolojik yapısından kaynaklanıyor. Bu şikayetler için verilen ilaçların yararı olmuyor. Genellikle eşlerin aralarında çözmeleri gereken bir sorun. Bu tür teknik yardımlara ihtiyacınız olabilir.

Utanıyorum

18 yaşındayım. Cinsel organım olmadık yerlerde hareketleniyor. Artık saklayamıyor, utanıyorum. Ne olur bana yardımcı olun.

CEVAP

Değerli okurum, altına dar, üstüne geniş elbiseler giy. Kimse ne olduğunu anlamaz.

Hayal ediyorum

Mastürbasyon yaparken sözlümün başkasıyla seviştiğini hayal ediyorum. Acaba bende bir sorun mu var

CEVAP

Değerli okurum, bunlar uçtaki fantezilerdir. Devamlılık ve eyleme dönüşmemek koşuluyla olabilir. Fantezilerini değiştir. Arada bir düşünsen bile başka zevkler geliştir. Sabırlı ol. Düzeleceğine inanıyorum.

Eşimle sorun yaşıyorum

26 yaşındayım. 3 ay önce evlendim. İlişkiye istekliyim ama orgazmı yaşayamıyorum. Mastürbasyon yapınca orgazm oluyorum. Eşimle sorunlar yaşıyorum. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, orgazm olamamanın hem fizyolojik hem de psikolojik nedenleri var. Bunların oranı da yüzde 50 yüzde 50. Klitoris orgazm oluyorsun, bu ileride orgazm olacağının bir işareti. Ama zamana ihtiyacın var. İlişkide ‘Orgazm olacak mıyım, olmayacak mıyım?’ gibi önyargılar seni etkiler. Dışarıdan 6 ay, 1 yıl geçsin bakalım. Ortamı ve fantezileri yerinde kullanın.

Dalga geçiyor

29 yaşındayım. Benim cinsel organım ereksiyon halinde 6 santim. Kız arkadaşım benimle dalga geçiyor. Bu durumdan çok utanıyorum. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, operasyonla 1-2 santim büyüyeceğine inanıyorum. Başka teknik yardımlar da olabilir. Çoğu kez sizlerin verdiği ölçü ve sayılar gerçeğe uymuyor.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Zeytinyağı temizler mi?

Temizlik için doğal zeytinyağını vajinaya enjekte edip yarım saat ayakları havaya kaldırmak gerekiyormuş. Böylece vajina temizlenip bakterilerden arınıyormuş. İki, üç ayda bir yapmak iyi olurmuş. Acaba aslı var mı?

CEVAP

Aklı evvel, fikri boş kadının biri ortaya nahoş bir yöntem atıyor. Sevimsiz ve vıcık vıcık bir olaya diğer kadınlarımızı da katıyor. Benim aklı başında kadınım, yağı enjekte ettin ve bacakları yukarı diktin. Vajinadaki mikroplar kuş tüyü yatak bulduk diye o sıcak, yumuşak rahimde bayram ederler. Ve vajina iltihabı sahneye çıkar. Hadi işin iş ama biraz tedavi parası ödersin. Adını belleklere, komedi dizilerine yazdırırsın. İşte ünlendin. Ben de adını ‘Garip kuş’ diye doktorun teşhis kaydına not olarak geçtim sevgili okurum.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Benzer mi?

Adet kanı kızlık zarının kanına benzer mi ve erkeğin cinsel organına bulaşır mı?

Okurum, öyle sorular soruyorsunuz ki şaşırıyorum. Kan kandır, tuz tuzdur. Bunlar bilinmeyecek şeyler değil. Beden fabrikasında adet kanı başka damardan akan başka olmaz. Olursa hayat allak bullak olur. Adet kanı diyelim organınıza bulaştı. Ne yapar? Kirletir mi, küçültür mü, yara mı açar? Temizlenmez mi? Bezle silip çöpe atsan ne yazar. Akıllı, gençlik etiğine uygun şeyler yazın. Gençleri saçmalıklardan kaynaklanan mide bulantılarına sürüklemeyin. Elleşme kana, o işini bilir. Sen bilmediğin için burada tren bekler gibi bekleyemeyiz.

Yeterli mi?

Evleneceğim. Penisim 11 santim. İlişkide problem olur mu? Kızlık zarını bozar mıyım? Yeterli olur mu?

Değerli okurum, 1) Problem olmaz. 2) Kızlık zarı esnek değilse bozar. 3) Bu boyut normaldir. Zarı da bozar, senin nüfus kütüğüne baba diye adını yazdırır. Size ne oluyor dersen? Seninkisi acemilik. Ama böyle acemilik macemilik derken çocuk da oluverir. Türkiye nüfus hanesine adının yazılmasında da belge olur. Mutlu evlilikler. Hadi bakalım, uslu uslu zamanı gelince gerdek odasına marş marş.

Günün sözü

Kalıcı aşklar sabır biraz da çile ister. Akılla beslenirse derinlere kök salar. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (1 Ocak 2020 )