Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (30 Aralık 2019)

Haydar Dümen 30 Aralık 2019 tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar.

30 Aralık 2019, Pazartesi 07:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kanamadan bozulur mu?

22 yaşındayım, 3.5 yıldır nişanlıyım. Bir yıldır ilişkiye giriyoruz. Kan gelmedi. Kadın doğum uzmanına gittik, “Kızlık zarın esnek değil, bozulmuş” dedi. Nişanlım kimseyle ilişkiye girmediğini söylüyor. Kanama olmadan kızlık zarı bozulabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, bazı kızlık zarlarının doğal olan çentikleri kendiliğinden vajina duvarına kadar inmişse bu hekimleri de yanıltıyor. Örneğin; jinekolog ‘Bozulmuştur’ raporu veriyor. Aynı kişiye adli tıp ‘Bozulmamıştır’ diyor. Tabii tersi de oluyor. Ben kızdan yanayım. Bu kız 3.5 yıldır seninle birlikteyse bu işi ne zaman ve nerede yaptı? Beşikte mi, eşikte mi? Kendini yorma, sevgilini de üzme.

Mutlu edemiyor muyum?

21 yaşındayım. Sayısız kızla birlikte oluyorum ama kısa sürüyor. Beni bir kez ilişkiden sonra istemiyorlar. Penisimin boyu 11 santim.

CEVAP

Değerli okurum, bu iş penis boyuyla ölçülmüyor. Hem bedenen hem ruhen ince, temiz, duygusal ve biraz da usta olmayı becerirsen öteki arkadaşlarına fark atarsın. Bunu böyle bil.

Çok istekliyim

18 yaşında kızım, çok istekliyim. Bu istekliliğin nedenini merak ediyorum.

CEVAP

Sevgili yavrum, bu yaşta başın belaya girer. Sermaye avcılarının eline düşersin. İleride ne çoluk, ne çocuk ne aile hiçbir şey hayal etme. Sonunda da sokak ortasında dilenir olarak bulursun kendini. Hemen ailene sığın.

Erken boşalıyorum

24 yaşındayım, erken boşalıyorum. Bir yıllık evliyim. İlişkim 30 saniye sürüyor. Sizce ilaç kullanmam doğru mu? Ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, bir uzman bu işi kesinlikle çözer. Tabii ki ilaç kullanacaksın. Tedavisi var. Şimdilik bu kadar.

Kızlar niye kaçıyor?

Kadınlara cinsel açıdan yaklaştığım zaman benden kaçıyorlar. Kızlar ilk kez benimle birlikte olacakları için korkup kaçıyor. Onları sakinleştirmek için ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, sessiz yaklaş. Onlar seninle ilgilensin. “Gözünün rengi kahverengiymiş” desinler. Senden yana hiçbir kötü niyet sezmesinler. Birkaç şiir öğren. Onlara karşı biraz sosyal ahlaktan ve insan haklarından söz et. Ailenin de kutsal olduğunu arada söyleyiver. Bak gerisi gelecek.

Sevgilim titriyor

25 yaşındayım. Kız arkadaşım 20 yaşında. Birbirimizi çok seviyoruz. Sevgilim ilişki öncesi titriyor, geriliyor. Acı duyacağını düşünüyor, zevk almıyor. Sevgilim kendini suçlu hissediyor. Ona hiçbir şey yaşamasak da ömür boyu seveceğimi söyledim. Ne yapmalıyız?

CEVAP

Değerli okurum, kızımızın acıları yoksa, o titremeler zamanla geçer. Bilinçaltı bazı korkular, duygular buna bağlı stres hormonu salgıları titremeleri yapabilir. İşin ilginç yanı, ben görmeden evliliğinizin iyi olacağına inandım. Yanılma payım yüzde 5’i geçmez. Sevginizi incitmeyin, gölge düşürmeyin. O kendi akışkanlığında gider. Akan suyun önüne ciddi bir engel çıkarsa, biz hekimler sizi engin denizlere ulaştıracak yolları açarız.

Hamile kalır mı?

21 yaşındayım. Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye giriyoruz. Bazen kendimi tutamayıp boşalıyorum. Sizce sevgilim hamile kalır mı?

CEVAP

Var okurum. Oranı az bile olsa her zaman var. Bundan sonrası senin iraden ve dikkatine kalmış. Tabii bir de korunma yöntemlerine.

Orgazm olamıyorum

23 yaşında, 1.5 yıllık evli kadınım. Cinsel ilişkiye girdiğimizde rahatlayamıyorum. Bu süre içinde en fazla 3-4 kez orgazm oldum. Eşim de çok üzülüyor, onunla aynı evde kardeş gibi yaşıyoruz. Bana dokunduğunda bazen rahatsız oluyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, bu konuda elimizden fazla bir şey gelmiyor. Tıbbın bu yolları şimdilik kapalı. Ama umutsuz da değil. Bu konuda yıllar süren bir bekleyişte olan kadınımız çok. Evliliğinizin sürmesinden yanayım. Birlikte bir uzmana giderek çözümler alsanız iyi olur.

Benden soğudu

19 yaşındayız. Bir hafta önce kız arkadaşımın eli yanlışlımla penisime değdi. O günden beri benden soğudu. Ne olur bize yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, kız arkadaşın cinsellikten ürküyor, korkuyor, Bir psikolojik savunma mekanizması olarak da kendinden korkuyor. ‘Bu işin arkası gelir’ diye de tedirgin oluyor. Bazı kızlar penisi itici buluyorlar. Onun yüzünden kan görecekleri için endişeliler. Tabii ki acı bunun tuzu biberi oluyor. Sözün kısası bazıları penisi sevmiyor. Arkadaşının üzerine gitme. Kendi haline bırak.


Sertleşme sorunum var

29 yaşındayım, sertleşme sorunu yaşıyorum. Bir hayat kadınıyla ilişkiye girdim. Penisim sertleşmediği için zevk alamadım. Ne olacak?

CEVAP

Değerli okurum, hayat kadınlarından aldığın sonuç doğal. Çünkü ortam iyi değil. Mastürbasyona ağırlık verdiğini sanıyorum. Ondan uzaklaş. Haftada 1-2 kere yapabilirsin. Flörtle işe başla. Penisine kafanı takma. Çünkü hem gizemli bir organdır hem çok nazlıdır. Doğal olursan, sen kendi bildiğini, o kendi bildiğini okursa bir süre sonra organ kendini toplar. Senin yüzünü karatmaz.

Küçülmüş olabilir mi?

Benimki 18 santimdi. Bu yıl 15 santim. 1.84 boyundayım, 93 kiloyum. Niye böyle oldu?

CEVAP

Değerli okurum, organ kasıklardaki yağa gömüldü. Sen onun küçüldüğünü sanıyorsun. Penis ne büyür ne küçülür. Kilon fazla, 15 santim idealdir, anatomik kitapları böyle yazıyor. Onun ötesinde ben ne desem boş.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Uyuyakalıyorum

Penisim 8 santim. Kız arkadaşımla ilişkiye girecektik. Küçüklüğü sevgilimi rahatsız etti. Ben sevişirken sevgilime sarılıp uyuyorum. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Yaş kaç, yaş okurum? Hadi 18 diyelim. Peki kilo kaç? 80’nin üzerindeyse penisin yarısı kasıktaki yağ dokusunda saklanıyor. Kilon 60’larda ise, boyu küçük. Ama senin ufaklık formülü bulmuş. ‘Uyusun da büyüsün’ moduna uymuş. Sen girdin kızın koynuna, geldin bilinçaltının oyununa. Bilinçaltın henüz çocuk. Kızı anasının kucağı sanıyor ve kendini kızın kollarına bırakıyor. Ya şanssız kızımıza ne demeli? Bir yanda boyu, öteki yanda erkeğin uykusu. Haydar Hocan olarak, düşündüm, düşünürken dalmışım, rüyamda seni görmüşüm. Aslan gibi delikanlısın.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Eşim niye isteksiz?

27 yaşındayım ve 6 aylık evliyim. İki gecede birkaç kez ilişkiye giriyoruz. Ama eşim çok isteksiz. Bende de doyumsuzluk var. Ne yapmalıyım?

Değerli okurum, eşinin iştahı yok. İştahı şurubuyla açamayız. Ruhun iştahı sözlerde gizlidir. Ama gözlerde belirir. Söz ve göze uyum, ondan sonrası olmaz aşka doyum. Anlamadıysan anlatayım: Karına sakın aç kurt gibi bakma. Cinsellik yemini önüne atarak onu korkutma. Yani çorbayı üflemeden içme, saçını okşamadan omuzuna geçme. Arada küçük de olsa hediyeyi çok görme. Zaman zaman ara ver, eşin de alışacak bu yollarda yürümeye.

Kuş uçmuyor

Günde 4 kere ilişkiye girdiğim halde kuşum uçmuyor. Ne yapmam gerekiyor?

Okurum, ne diyorsun? Sözüm ona kadınların, kızların vazgeçilmezisin. Evli misin, bekar mısın, yağmur musun, kar mısın? Sorular çok ama yanıtı yok. 4 kez uçan kuşun kırık kanatla mı uçuyor yoksa zıpkın yemiş balık gibi mi duruyor? Ne oluyor? Yaşın kaç, başın kaç? Aynaya baktığında kendine ne diyorsun, akşam-sabah ne yiyorsun? Hayattan ne bekliyorsun? Bunların yanıtını gönder, bakalım Haydar Hocan sana ne der?

Günün sözü

Eleştiri bitkilerin güneşi gibidir. Çoğu yakar, kararı canlı tutar. H.D.


Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (27 Ocak 2021)