Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (30 Mart 2019)

Haydar Dümen 30 Mart 2019 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

30 Mart 2019, Cumartesi 13:11 Son Güncelleme:
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Nasıl ikna ederim?

23 yaşındayım, 5 aydır ilişkim var. Ama kız arkadaşım ilişkiye girmek istemiyor. Bu yüzden geneleve gitmek zorunda kalıyorum. Onu nasıl ikna edebilirim?

CEVAP

Haydaaa, bir de bu iş çıktı başımıza. Yahu ben evlendirme memuru muyum, çöpçatan mı? Neye niyet, neye kısmet? Okurum, bir kere aklına koymuş. Bilse, bilse bunu kim bilir diyerek mailini yollamış. Bize de boş durmak yakışmaz. Ula köftehor sevindin değil mi bunları duyunca? En iyi reçetemi sana gönderiyorum. Aklını başına topla ve kızın üzerine gitme. Bu yolda onu etkileyip canını yakma. Etrafına da "Ben böyleyim" diye çaka satma. Seni tahtından indirirler, bir deliğe de sindirirler. Yolunu kendin bul.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Nişanlımın canı yanıyor

26 yaşındayım. Nişanlımla ilişkiye girmeyi denedik ama canı yandığı için başarılı olamadık. Nişanlım "Gerekirse bayılt" dedi. Yardım edin.

Değerli okurum, nişanlın bir tür vajinismus. İlişkide canının yanacağını, bayılacağını dahası panikleyip öleceğini düşünenler var. Oysa usülüne uygun bir ilişkide acı olmaz bile. Kadın kendini kasar, sıkar, nefesini tutar, ilişki yaşanamaz, acı da dayanılmaz olur. Bu kadının kendi kendine yaptığı bir işkence gibidir. Neyse tedavisi var, nişanlını zorlayıp üzme, korkuyor, elinde değil.

Sol dizim ağrıyor

Sol dizim ağrıyor

26 yaşındayım, bekarım. Mastürbasyon yaptıktan sonra her zaman olmasa da sol dizim ağrıyor. İkinci kez boşalırsam kesin ağrıyor. Daha önce ilişkiye girmedim, ne yapayım?

Değerli okurum, kaygılanacak bir durum yok. Bacakların ters hareketinden olabilir. Ağrı sırasında ya da sonradan bacaklarına bir yakının masaj yapsın. Bu sırada ağrı giderici pomatlar var, onları kullan. Mastürbasyon sırasında bacağını zorlama, ters hareketler yapma. Sıcak tut. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. En doğrusu bir ortopedi uzmanıyla görüşmen. Artık ilişki zamanın da gelmiş, neyi bekliyorsun?

Şüphe ediyor

Şüphe ediyor

Erkek arkadaşımla ilişkiye girdik, kan gelmedi. Daha sonra pembe sıvı geldi. Bu durum 1 gün devam etti. İç çamaşırımda çok az miktarda pembemsi lekeler vardı. Erkek arkadaşım şüphe ediyor. Yardım edin.

CEVAP

Sevgili yavrum, erkek arkadaşına selam söyle. O kızlık zarı kanamasıydı. Vajina sıvısıyla birleşince rengi açılıyor. Arkadaşın ayıp etmesin, sorumluluktan da kaçmasın. Mert olmak güzel şeydir.

Zevk almıyorum

Zevk almıyorum

26 yaşında kadınım. Zevk alamıyorum. Evleneli 1 yıl olmasına rağmen acı çekiyorum. Bunun sebebi ne olabilir?

CEVAP

Sevgili okurum, acını yok ederiz. Kasılıyorsun yani yarı vajinismus. Böylece ilk engel aşılır, acı ortadan kalkınca zevk de ardından gelebilir, orgazmı yaşayabilirsin. Engel kalkınca yani salatandaki acı biberler yok edilince salatayı zevkle yiyebilirsin diye düşünüyorum.

Evlenmeme engel mi?

Evlenmeme engel mi?

Penisim 5-6 santim. Bu evlenmeme engel mi? Gerdek gecesinde bir sıkıntı yaratır mı?

CEVAP

Değerli okurum, yanlış bir hesap verdin. Bana bunu düzeltip gönder. Anlaşılan cinsel organının sönük halini ölçmüşsün. Bir de sertleşince ölç. Gerçek rakamı bir görelim, sonra biz hesabı ödeyelim.

Onu arzulamıyorum

Onu arzulamıyorum

28 yaşındayım 6 yıllık evliyim. 2 çocuğum var. İlk çocuktan sonra eşim çok kilo aldı. Artık onu arzulamıyorum, ilişkiden kaçıyorum. Evliliğim yıkılma noktasına geldi. Eşimi aldatmak istemiyorum. Yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, yuvanın kurtulmasının tek yolu var. Eşin kilo verecek. Senin istediğin kiloya inecek. İnmediği taktirde kendini ne kadar zorlarsan zorla taşıma suyla değirmen dönmez. Çünkü ruhunun, cinselliğinin tercihleri ve iştahı bu yönde değil. İştah duymadığın yemeği önüne koyarsak yiyemezsin. Bu evlilik 50 yıl sürecek. Çocuklarınız zarar görmesin, herkes üzerine düşeni yapsın. Aynı şeyi kadın senin hakkında düşünse senin de ona saygı göstermen gerekir. Evlilik budur.

Midem bulanıyor

Midem bulanıyor

26 yaşında kadınım. Daha önce evlenip boşandım. İlişkiye girdiğim zaman zevk almıyor, orgazm olamıyorum. Bir soğuma ve mide bulantısı geliyor. İlişkiye girmeyi çok istiyorum ama olmuyor. Yardımcı olun.

CEVAP

Sevgili okurum, cinsellik evlilik binasının ana kirişlerinden. Tek başına binayı tutmakta işe yaramaz ama onsuz da yıkılır. Olayın boyutunu bilmiyorum. Senin cinselliğe karşı tavrın evlilikte de öyleyse, eşin tepki göstermiş olabilir. Ve haklıdır. Oysa sen genç bir kadınsın. Yeniden bir yuva kurmak zorundasın. Çünkü hayat tek başına çekilmez. Çocuğun var mı? Cinselliğe karşı isteklisin. Bu arada bir kere profesyonel yardım almandan yanayım.

Devam edelim mi?

Devam edelim mi?

Evlendikten sonra gerdek gecesinde, yani ilk gece sadece kızın zarı bozulup bırakılmalı mı? Yoksa ilişkiye devam edilmeli mi?

CEVAP

Değerli okurum, devam edebilirsiniz ama bunu sevgili eşin de isterse.

Hiç orgazm olmadım

Hiç orgazm olmadım

8 yıllık evli, 1 çocuk annesiyim. Hiç orgazm olmadım. Psikolojik mi yoksa fizyolojik mi? Bu sorunu çözmek için ne yapmak gerekir?

CEVAP

Sevgili okurum, eşinin erken boşalması yoksa, tekniği iyi biliyorsa, deneyimliyse, bencil değilse, duygusal atmosferi yaratıyorsa sorun sendendir. Bunlardan biri eşinde eksikse sorunun en azından bir bölümünü ona aktarmak gerekir. Vajinal orgazm kadınların derdi. Çünkü vajina birleşmeden doğuma programlı. Bu nedenle duyarlılığı kadından kadına farklıdır. Ama her kadının klitoris diye ufacık cevher dokusu var. O da doğanın armağanı.

Düğünüm var

Düğünüm var

36 yaşında kızım. 2 yıl önce kızlık zarımı diktirdim. Şu an nişanlıyım. Nişanlıma söylemedim. Yakında düğünüm olacak. İlk gece kan gelir mi?

CEVAP

Sevgili okurum, olan olmuş, biten bitmiş. Yani güneş batmış. Yeniden doğacak. Bu sırada tan yeri bulutlu mu olacak, açık mı olacak onu kestirmek zor. Umarım açık bir maviliğe doğar güneşiniz her şey güzel geçer.

Kanamadı

Kanamadı

20 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla ilişkiye girdik, kanama olmadı. Esnek zar doğumda mı yırtılacak? Arkadaşım gerdek gecesinde kanama olmazsa ve eşin de buna inanmazsa doktorun kendi yöntemleriyle kızlık zarının bozacağını söyledi. Bu doğru mu?

CEVAP

Sevgili okurum, dediklerin ve duydukların doğru. Bunlar genel ama sen özelsin. O genel içinde de yer alabilirsin, özel kendine uygun bir sonuç da ortaya çıkabilir. Bu bilgiler beyninin köşesinde rezerv olarak kalsın. Zamanı gelince nasıl kullanıp değerlendireceğine karar verirsin.

Sivilce yapar mı?

Sivilce yapar mı?

Mastürbasyon yapınca sivilce çıkıyormuş. Acaba böyle bir şey var mı, yok mu?

CEVAP

Oğlum, mastürbasyonun sivilceyle ilgisi yok.

Canı yanar mı?

Canı yanar mı?

19 yaşındayım. Sevgilimle ilişkiye girmek istiyorum. O da istiyor ama canının acıyacağından korkuyor. Acaba kız arkadaşımın canı acır mı?

CEVAP

Değerli okurum, acıyan da acır. Genellikle de acır. Sevgilin de kurban olmadığına göre seviyorsan onu da düşün. Bana sorarsan evlenmeyi bekle.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Eğer hayalleriniz kuru dallardan meyveler bile toplatıyorsa siz aşıksınız. H.D.

 

 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Karmaşık bir aşk hikayesi: Damadıyla evlenen anne