Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (30 Mart 2021)

Bir ilişkinin temeli güven varsa sağlamdır. Güven yoksa, eşlerden biri diğerinden şüpheleniyorsa her şey bitmiş demektir. Beyler, kadınlar naziktir, kalpleri kırılırsa dönüş zor olur. Söz ve davranışlarınıza özen gösterin, kimseyi de mutsuz etmeyin.

30 Mart 2021, Salı 07:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Evlilik için yeterli mi?

Evlilik için yeterli mi?

24 yaşındayım. Penisimin sertleşmiş hali 9-10 santim. Evlenmeyi düşünüyorum ama evlendiğimde bir sorun yaşarım diye çekiniyorum. Evliliğimde mutlu olur muyum? Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, penisinin boyu evliliği sürdürecek yeterlilikte. Ameliyatla 1-2 santim daha uzatılabilir. Evlilik yaşın bana göre biraz erken. Bu konuyu kafana takma. Birçok insan senin gibi. Kaldı ki Çinliler’in, Japonlar’ın büyük çoğunluğu senin verdiği boyutlarda cinsel organa sahip. Mutlu şekilde hayatlarını sürdürüyorlar.

Ya hakim olamazsam?

Ya hakim olamazsam?

18 yaşındayım, her gün 3 kez mastürbasyon yapıyorum. Bunun zararı olur diye korkuyorum. Bazen gidip bir kızla ilişkiye girmek istiyorum ama kendime sahip çıkamam diye korkuyorum.

CEVAP

Akıllı oğlum, çözüm aklın ve iraden. Kızlarla ilişkiyi şimdilik aklından sil. Kızların da, senin de aceleniz yok. En iyisi mastürbasyonu haftada 3’e indir. Arada bir de bana yazmayı unutma.

Zevk alamıyorum

Zevk alamıyorum

28 yaşında, 6 aylık evliyim. Evlilik öncesi eşimle sürtünme yoluyla birlikte olduk. Evlenince korktu, ilk ilişkimiz 15 gün sonra oldu, kan gelmedi. Ayrıca vajinası geniş. Zevk alamıyorum. Bu genişlik daha önce ilişkiye girdiği için mi?

CEVAP

Değerli okurum, tüm bunlar eşinin dokunun özelliğinden olabilir. Her insanın ağzı, burnu ve gözü değişiktir. Kimi büyük, kimi küçük. Kimisinin dokusu pörsük, kimisininki esnektir. Eğer bana inanıyorsan içindeki ses onun böyle bir ilişkide bulunmadığını söylüyor. Düz mantıkla bulunsaydı seni ve kendini niye oyaladı ki?

Hap kullansak olur mu?

Hap kullansak olur mu?

Kız arkadaşımla 20 gün önce korunmadan ilişkiye girdik. İçine boşalmadım ama sevgilimin 1 haftadır mide bulantısı var. Gebe kalma ihtimali var mı? Gebeliği önlemek için hap alsak olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, hap kullanma şansınız geçti. Mide bulantısının gebelikle ilgisi yok. Ama binde 1 ihtimalle gebe kalmış olabilir. Bekleme kal, rahat ol.

Boşalamıyorum

Boşalamıyorum

19 yaşındayım. Bir yıllık düzenli ilişkim var. Kız arkadaşımdan başka kızlarla beraber olduğumda boşalamıyorum. Bu durum benim psikolojimi bozuyor.

CEVAP

Okurum, senin psikolojinin otokontrolü derinlerde. Yani psikolojinin bilinçaltında. Ne yapalım öyleyse öyledir. Yani senin bilinçaltın tek kişiye bağımlı. İhanet etmeyen, sağlam bir yapıda. Onu bozmaya niye çalışıyorsun? Böyle gelmiş, böyle gitsin. Sevgilin de senin değerini iyi bilsin. İşte geleceğin mutlu ailesi.

Bozuldu mu?

Bozuldu mu?

20 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla ilişkiye girmedik. Ama sevişirken kıyafetlerimin üzerinden eliyle cinsel organıma dokundu. Birkaç saat sonra kan geldi. Yarım saat sonra da bulantıyla beraber midem kasılmaya başladı. Kızlık zarım yırtıldı mı diye düşünüyorum.

CEVAP

Kızım, hem zar yırtılmadı hem de gebe değilsin. Psikolojik dengeni zorlamışsın. Midende bir şey yok. Hadi bakalım güzel ve iyi yolculuklar. Hayat yolu uzun çünkü.

İstemiyorum

İstemiyorum

25 yaşında kadınım, 2 yıldır erkek arkadaşımla ilişkiye giriyorum. Hiçbir birlikteliğimde zevk alamıyorum. Erkek arkadaşım hiçbir şey yapmadığımı söylüyor. Zevk almayınca ilişkiyi istemiyorum. Ben ne yapacağım?

CEVAP

Sevgili okurum, birçok kadının derdi. Kabul etmek gerekir ki zor bir sorun. Çözümü şöyle: Evlendiğin zaman eşinle uzmana gideceksin. Evliliğin tedavisi diye bir kavram var. Bu senin gözünü korkutmasın. Yani senin önünde daha 50 yılın var. Baştan kaybedilen 3-5 yıl olmasa iyi ama olunca da teslim olup boş vermek hem kendine hem tıp bilimine haksızlıktır. Hadi yavrum, elden gelen yapılır, üzülme.

Kısır olur muyum?

Kısır olur muyum?

Günde 3-4 kez mastürbasyon yapıyorum. Ama beni kesmiyor. Bir yerden sonra hiç sperm gelmiyor. Sizce ileride kısırlık gibi bir sorunla karşılaşır mıyım?

CEVAP

Okurum, kısır olmazsın ama kişiliğinde bazı izler bırakır. Seni mastürbasyona şartlar. Evlendiğinde bile bir süre kurtulamazsın. Dikkat ve enerjini o amaçta tükenmene neden olur. İradeni kullan.

İlişkiye girmedim

İlişkiye girmedim

20 yaşındayım. Karşı cinse ilgi duyuyorum ama utangacım. Kız arkadaşım olmadı, mastürbasyon yapmadım, ilişkiye de girmedim. Sadece haftada 1 kere uykumda boşalıyorum. Sizce problemim mi var? Mastürbasyon yapmamam zarar verir mi?

CEVAP

Okurum, frene basa basa balataları yakarsın. Arkadaş olabilir, flört edebilirsin. Uygun yer ve ortamda, kimseye zarar vermeden birleşme de yapabilirsin. Tamam da mastürbasyondan niye kaçıyorsun? Önüne bir tabak yemek konacak, eline çatal, bıçak verilecek. “Bu yemeği ye” diyecekler. Sen de çatal bıçağı hiç eline almamışsın, hadi bakalım üzerine dökmeden ye yiyebilirsen.

Mantar mı var?

Mantar mı var?

Nişanlım 20 yaşında. Arada sürtünme yoluyla ilişkiye giriyoruz. Nişanlımda ıslanma oluyor ama kötü kokuyor. İkimiz de rahatsısız. Ben mantar var diye düşünüyorum. Ne yapmamız gerekiyor?

CEVAP

Okurum, ben de senin gibi düşünüyorum. Nişanlın uzman hekime giderek bu kokulu akıntıyı tedavi ettirsin. Sonunda kendi sağlığını da zorlayabilir. Başka riskler yaratır. Tedavi olunca ortada hiçbir şey kalmaz. Her şey düzelir.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Erkekler beni neden reddediyor?

25 yaşında kızım. Gördüğüm bütün erkeklerle birlikte olmak istiyorum. Bu zamana kadar birkaç erkeğe birlikte olalım dedim ama beni istemediler. Bunalıma girdim. Erkeklerin dikkatini çekmek için ne yapmalıyım?

CEVAP

Güzel kızım, yol yanlış, yöntem yanlış. Kaçar bu erkekler. Çünkü kafalarında tilkiler değil, kurtlar dolaşıyor. Önce sen yarı tebessüm et, yarı sert davranmayı öğren. Erkeklerden kaçma numarası yap. Kaçan kovalanır ve kıymete biner. Bu da atalarımızın önerisi. Çok konuşma, konuştukça açık verirsin. Bu kadar nasihat yeter mi güzel kızım? Bak bunlar iyi bir yuva kurman ve sağlıklı şekilde cinselliğini sürdürmen için. Sokaklarda erkek aranmaz, başın belaya girer. Kimse de seni kurtaramaz, anladın mı?

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

İçimde aşırı istek var

19 yaşındayım. Şimdiye kadar hiç ilişkiye girmedim. İçimde aşırı istek var. Bu aşırı isteğe son vermek istiyorum. Sizce geneleve gitsem bana ve seks hayatıma zararı olur mu? Ne yapmalıyım?

Cevap

Değerli okurum, şu aşırı istekler nice insanların kuyularını kazıyor. Herkeste istek var da aşırısı insanı al aşağı ediyor. Sonunda “Ya ben ne yaptım?” dedirtiyor. Sen bu anlattıklarımın dışındasın. Çünkü Haydar Hoca’nı erken buldun. 19 yaş cinsel birleşmeler için geç değil. Geneleve git de demem, gitme de demem. Kasaptaki ete soğan da doğramam. Ancak 1-2 yıl içinde deneme yapman doğru olur. Koşullarını sen hazırla, yeter ki yanlış yapma.

Partnerim dalga geçiyor

Partnerim dalga geçiyor

24 yaşındayım, kız arkadaşımla cinsel ilişkiye giriyoruz. İlişki sırasında boşalmam 1 dakika bile sürmüyor. Acaba erken boşalmam çok mastürbasyon yapmama bağlı mı? Psikolojim bozuldu. Çünkü kız arkadaşım artık benimle dalga geçiyor. Bana yardım edin.

Cevap

Değerli genç okurum, partnerin dalga geçmeye başladıysa bu ilişkide ayrılık çanları çalıyor demektir. Tek bozulan senin psikolojin değil, kız arkadaşının morali de. Mastürbasyonla kendi kuyunu kazmayı bırakmanın zamanı gelmiş değil mi? Hadi yavrum, kız seni bırakmadan hemen bir uzmandan randevu alıp, tedavi ol, vakit kaybetme.

GÜNÜN SÖZÜ

Dalında gül her zaman koparılmış güllerden daha güzel ve canlıdır. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (29 Mart 2021)