Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (30 Mayıs 2021)

Cinsel organ boyu hep merak ediliyor. Erkeklerin düşlerini süsleyen büyük penis başlarına iş açıyor. Kadın ilişkiden korkuyor. Canının yanacağını tahmin etmeyen kadın cinsellikten soğuyor. Beyler, mutluluk santimlere bağlı değil, artık şu hesapları bırakın.

30 Mayıs 2021, Pazar 08:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hep kan geliyor

Sevgilimle ilişkiye girdik. Kızdan kan geldi. Bir hafta sonra ilişkiye girdik, daha da çok kan geldi. Bu durumda olumsuz bir etki olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, kızlık zarının yırtılması dışında olumsuz bir şey olmaz. Zar gitti, kavga bitti misali bu olayın sorumluluklarını karşılıklı üstlenin. Sevecen olun ve kimseyi yarı yolda bırakmayın.

Cinsellikten soğudum

30 yaşında, 11 yıllık evli kadınım. Bir çocuğumuz var. Ben zamanla cinsellikten soğudum. Eşime istekli değilim. Onu aldatmak istemiyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, zor soru. Sakal, bıyık olayı. Bir de evliliklerin kimilerinde böyle oluyor. Biraz da bünye sorunu. Bana diyecek bir laf kalmadı gibi. Kocanla açık açık konuşmanı öneririm.

Bir şey hissetmiyormuş

10 yıllık evli erkeğim. Eşim 2 yıl önce antidepresan kullandı, sonra azaltarak bıraktı. Fakat cinsellikten soğudu. Hiçbir şey hissetmediğini söylüyor. Ne yapmamız gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, yeniden tedavi gerekiyor. Yani cinsel terapi. El ele vereceksiniz, uzmana gideceksiniz. Üstesinden gelmeye çalışacaksınız. Ve umuyorum başaracaksınız.

Korkuyorum

Penisim 11 santim. Evlenmek istiyorum ama penisimden utanıyorum. Eşimi mutlu edemezsem, beni terk ederse diye korkuyorum. Doktora gitmeye de utanıyorum.

CEVAP

Okurum, şu anda doktorluk durumun yok. Evlilik, bedenin ve organın santimleriyle ilgili değil. Ruhun milimetreleriyle ilgili. Cinsellik de onların içinde gizli. Mutlu da olursun mutlu da edersin. Her şeyin istediğinden fazla bile olsa, ola ki soğuk bir kadına düşersen ne yaparsan yap elin boş dönersin.

Büyütücü işe yarar mı?

29 yaşındayım, penisim 11 santim. İlişkiye girdiğim kadınlar dalga geçtiler. Acaba penis büyütücülerden kullansam işe yarar mı? Eğer yaramazsa benim ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, haplar işe yaramaz. Yapacağın bir şey yok. 11 santim yeterlidir. Hanımların dalga geçmesine kulak asma. Ona da alışmaya çalış, hayat boyu birlikte yaşayacaksınız.

Nişanı bozacak

Nişanlımla 2 kez ilişkiye girdik ama benden kan gelmedi. Nişanlım canımı sıkıyor, bunalıma girdim. Bakire olduğumdan eminim. İspat etmezsem nişan bozulacak. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Sevgili okurum, nişanlın bencil. Sana olan aşkından kuşku duyduğum nişanlına selam söyle. Ayrıca bunu bana yazdığını ve cevabı aldığını söyle, bu sayfayı da önüne koy. Sizler için yazdığım bu köşeyi her gün nişanlına okut. Burnunun dibine kadar sok. “Bak burada neler yazıyor. Hangi doktoru istiyorsan gitmeye hazırım” diye de ekle. Ve kendinden emin dur.

Hamile mi kaldı?

Nişanlımla sürtünme yoluyla birbirimizi tatmin ediyoruz. Nişanlım adet gördü ama mide bulantısı devam ediyor. Ben hamile kalmasından çok korkuyorum. Bir hata mı yaptık?

CEVAP

Değerli okurum, umarım hata yapmadınız. Ama bu konularda sürprizler hep yaşanır. Bir spermin azizliğine de uğramış olursunuz. 10-15 gün daha bekleyin. Kuşkularınızı gidermek için gebelik testi yaptırın.

Yapamıyorum

Ben mastürbasyon yapamıyorum. Acaba neden böyle oluyor?

CEVAP

Okurum, hiçbir şey yapma. Böyle idare et. Yaşını yazmamışsın. Eğer yaşın 20’nin üzerinde ise bir üroloji uzmanına gitmen yararlı olur. Şimdilik yapacağın başka bir şey yok.

Korkuyor

Nişanlıyım, yakında evleneceğiz. Nişanlım ilk geceden çok korkuyor. Onu sakinleştirmeye çalışıyorum ama ikna olmuyor. Ona her şey çok abartılı olarak anlatılmış, ne yapacağım?

CEVAP

Okurum, nişanlının ilişkiye kolay razı olacağını sanmıyorum. Hele bir evlenin. Kendinize bir süre tanıyın. Üstüne çok gitme, korkutma. Asla onu kırma. Sert davranma. Sonuç alamazsanız yine yazarsın, çözüm yolu gösteririz.

Zevk alamıyorum

28 yaşındayım, cinsel organımın sağ tarafındaki damar şişiyor. Cinsel ilişkiden eskisi gibi zevk alamıyorum. İlişkide eşim hiç ilgi göstermiyor, öylece yatıyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Okurum, galiba kızımızın yani eşinin biraz uyarılması yani eğitilmesi gerekir. Penisindeki şişliğinin sana bir zararı olacağını sanmıyorum. Çok tedirginsen bir üroloji uzmanına başvurursun. Anlattığın tablo topal bir ilişkidir. Yani bu topal binekle uzun yol kolay alınmaz. Düşünün, taşının, çareyi arayın.

Akıntım oluyor

18 yaşındayım, cinsel organımda akıntı oluyor. Ne zaman bir kadın görsem akıntı meydana geliyor. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Yavrum, hiçbir şey. Normal, fizyolojik bir akıntı. Gelmesinin nedeni birleşmede penisin vajinaya girişini kolaylaştırması. Bedene hiçbir zararı yok.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Benim kuş yere konmuyor

Dört yıl önce karaciğer nakli oldum. O gün bugün benim kuş yere konmaz oldu. Kuşumu nasıl yere indiririm? RUMUZ: DOĞAN34

CEVAP

Değerli yavrum Doğan34, köşemizde yayınlanan mektubunu okuyan yırtıcı hayvan avcıları yollara düştü. Avcıların hepsi doğan peşinde. Her biri “ben avlayacağım”, “hayır ben avlayacağım” diye yarışıyorlar ve köşe bucak seni arıyorlar. Senin şu doğan ne kadar besili? Cılız mı yoksa semiz mi? Doğangillerin bir sürü türü olur. Seninki Afrika, kurşuni mi yoksa küçük doğan mı? Yoksa benekli ya da büyük kerkenez mi? Aman avcıların ağlarına düşeyim deme, merminin de menziline girme. Haydi maşallah.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

İstek duymuyorum

32 yaşında kadınım, 3 senelik evliyim. Eşimle işi gereği 1-2 ay ayrı kaldığımız oluyor. Bu süreçte uzaktan onunla konuşurken, onu düşünürken çok istek duyuyorum. Eve geldiği zaman ilişki için istek duymuyorum. Eşim de buna çok üzülüyor. Bu potansiyel boşanma sebebini nasıl boşalma sebebine dönüştürebiliriz? RUMUZ: NAZAR32

CEVAP

Sevgili, saf yavrum Nazar32. Güzel kızımız, boşanma ile boşalma sözcüklerini aynı cümlede kullanmamalıydın. Bu seferlik heyecanına, acemiliğine veriyorum. Bu işleri şeytanın ne diye aklına getiriyorsun? Nazarcığım, kadınlarda cinsel isteksizlik psikolojik olabiliyor. Bu sorunlar buradan çözülmüyor. En kısa zamanda harekete geç. Araştır, uzmandan yardım al, tedavi ol.

Erken boşalmadan nasıl kurtulurum?

Üç aylık evli erkeğim. Bekarlığımdan beri erken boşalmam var. İlişki sadece 1-2 dakika sürüyor. Eşim de buna kızıyor, erken boşalmamı istemiyor. Erken boşalmadan kurtulmak için ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, anlattıklarına göre her şey yerli yerinde ve sağlam aslında. Ama cereyan akışa izin vermiyor. Şimdi seni bir doktora götürmek gerekir. Uzmanın yapacağı birkaç tetkikten sonra tedavin başlar. Hadi oğlum, hemen harekete geç, karını da daha fazla üzme ki mutluluğunuz bozulmasın.

GÜNÜN SÖZÜ

Başarıda sonucu yolunuzun engelleri değil, adımlarınızın dengeleri belirler. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cinsel sağlığınız için uzak durmanız gerekenler