Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (31 Ağustos 2019)

Haydar Dümen 31 Ağustos tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

31 Ağustos 2019, Cumartesi 08:09
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Bir daha beni istemiyorlar 18 yaşındayım. Her erkek gibi kızlarla ilişkiye giriyorum. Düzenli ilişkim olamıyor. Bir kez birlikte olduğum kızlar yeniden benimle olmak istemiyor. Bu da psikolojimi bozuyor. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Her erkek gibi kızlarla ilişkiye giriyorsun. Sen nereden yaşıyorsun okurum? Yoksa hayalindekilerle gününü mü geçiriyorsun? Buna sözlü mastürbasyon derler. Sanırım söylediklerine kendinde inanmıyorsun. Zaten senin psikolojin bozulmuş.

Öyle bir psikolojiden çıkar böyle bir oyun. Sen koç, kızlar sanki bir koyun. İşte oldun sürünün başı. Sırtına inmeden çobanın taşı, gel vazgeç koçluktan, çık otladığın otluktan. Mahallene, okuluna, kardeşlerinin arasına dön. Hayatına ver iyi bir yön.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Orgazm olamıyorum

28 yaşında kadınım. Kocam da 32 yaşında. İlişkiye giriyoruz ama ben hiç orgazm olamıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, bizim ülkemizde cinsel soğukluk pek çok kadında görülüyor. Aile, sosyolojik olaylar, yanlış seçimler cinsel yönden yetersiz eşle bu durum ortaya çıkabilir. Evliliğiniz çok yeni, zaman sizin yardımcınız olacak. Ama birbirinize yakın olun, el ele uzman bir psikologtan yardım alın. Her şeyden önemli bir şey var; onu da unutmayın. Eşlerden biri her şeyi düzeltme işine içtenlikle katılmıyorsa sonuç alanamaz.

Midem bulanıyor (Midem bulanıyor, hamile miyim?)

Midem bulanıyor (Midem bulanıyor, hamile miyim?)

20 yaşında kızım. Boşalınca midem bulanıyor. Erkek arkadaşımla beraber orgazm olsam da tek başıma da olsa midem bulanıyor. Neden olabilir? Doktora gitsem mi?

CEVAP

Sevgili kızım, tabiatın en güzel olayı bir kadının orgazmı, özellikle de kadınların neredeyse yüzde 90'nın orgazm olmadığını düşünürsek. Vücudun tüm kasları kendini serbest bırakmışken miden nasıl kasılır da bulanır.

Bu durum için bir psikoloğa görünebilirsin. Aman ha bundan erkek arkadaşına bahsetme, adamı da seksten soğutma.

Midesi bulanıyormuş

Midesi bulanıyormuş

19 yaşındayım, 1 ay önce kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. İç çamaşırlarımız üstümüzdeydi. Ben boşaldım, kız arkadaşımın iç çamaşırına birkaç damla sperm damladı. Bugünlerde midesi bulanıyormuş. Acaba hamile kalır mı?

CEVAP

Değerli okurum, baştan sona psikolojik, kız arkadaşın gebe mebe değil.

Tedavisi var mı? (Erken boşalmanın tedavisi var mı? Erken boşalma nasıl tedavi edilir?)

Tedavisi var mı? (Erken boşalmanın tedavisi var mı? Erken boşalma nasıl tedavi edilir?)

28 yaşında, 2 çocuk babasıyım. Erken boşalma sorunum var. Eşimle haftada 1- 2 kere ilişkiye giriyoruz. Çok nadiren ön sevişmede bile boşalıyorum. İlişkide de en geç 3-4 saniye sürüyor, normal mi? İlaçla tedavisi var mı? Ne olur yardımcı olun.

CEVAP

Değerli okurum, 3-4 dakikanın altı erken boşalma grubuna gider. Beş dakikanın üstü fena değildir. 10-15 dakika en iyisidir. Tabii yarım saat, bir saat sürdürenler var. Burada teknik önemli. Erken boşalma tedavi edilir.

Hep hayal ediyorum (Sertleşme problemi neden olur?)

Hep hayal ediyorum (Sertleşme problemi neden olur?)

22 yaşındayım. Sertleşme problemi yaşıyorum. Bu durum birkaç aydır devam ediyor. Sadece bir kızı hayal ettiğim zaman ve sabahları sertleşme oluyor. Kızlara ve kadınlara aşırı düşkünüm. İşyerinde çok güzel ve seksi kadınlar çalışıyor. Hep onları hayal ediyorum. Ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, yardıma muhtaç değilsin. Gözün gönlün aç. Bedenin açlığı bir gün doyar ama gözünün açlığı konusunda bir şey diyemem. O güzelleri hayal etmeye devam et. Eskilerin deyimiyle insan hayal ettiği sürece yaşarmış. Hiç olmazsa hayallerinle yaşadığından kırıntı mutluluklarını biriktir. Evlendiğin zaman kullanırsın.

Canım yanıyor (Cinsel ilişkide canım neden yanıyor?)

Canım yanıyor (Cinsel ilişkide canım neden yanıyor?)

31 yaşında, 1 yıldır evli kadınım. Benim sorunum cinsel ilişki sırasında canımın çok yanması. Canım yandığı için orgazm güçlüğü çekiyorum. Ne yapmam gerekiyor? Eşimi de mutsuz etmek istemiyorum.

CEVAP

Sevgili okurum, eşinin penisi büyük değilse ve sert ilişkiyi benimsememişse olayın ağrı ve sancıları senden kaynaklanıyor, demektir. O zaman bir kadın doğum uzmanına gidersin. İltihap, akıntı, mantar gibi organik bir engel yoksa ağrılar vajina kaslarının kasılmasıyla ilgilidir. Bunun da çözümü var.

Suçlu hissediyorum

Suçlu hissediyorum

18 yaşında kızım. 6 aydır erkek arkadaşım var, onu çok seviyorum. O sürekli cinsellikle ilgili konuşuyor ve bir araya geldiğimizde öpüşmek istiyor. Onunla öpüştüm ve kendimi suçlu hissediyorum. Evlenmeden önce aramızda öpüşmekten başka bir şey geçmeyeceğini söyledim. Doğru mu yaptım?

CEVAP

Sevgili okurum, doğru yoldasın, devam et. İleride evlenirseniz zaten uzun yıllarınız olacak, sekse doyacaksınız. Öpüşmeyi gözünde büyütme. Neden suçluluk duyuyorsun ki? Bu doğa kanunu sen de gençsin. Bu kadarcık olur. Hiç öpüşmeden evlenmek olmaz. Ortada sorun yok.

Sesler geliyor (Cinsel ilişki sırasında vajinadan neden ses gelir?)

Sesler geliyor (Cinsel ilişki sırasında vajinadan neden ses gelir?)

Bir yıldır evliyim. Son 1 aydır eşimle ilişkiye girerken vajinamdan gaz çıkartır gibi sesler geliyor. Bu beni rahatsız ediyor. Sırf bu yüzden eşimle ilişkiye girmek bile istemiyorum. Neden böyle oluyor? Daha önce hiç olmuyordu. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, bazı kadınlarda görülen bir olay. Olsa olsa temposu düşük cinsel birleşme bu sorunu çözer gibi geliyor bana. Ama sorunun keyfe keder türden. Kafana takmamanı öneririm.

Sorunlar başladı

Sorunlar başladı

23 yaşındayım. 5 ay önce evlendim. Evlenmeden önce penisim gayet normaldi. Sertliğini ve işlevini koruyordu. Evliliğin ilk gecelerinde zorlanma oldu. İlerleyen zamanda hafif eğrilik ve sertleşme problemi başladı. Doktora gitsem mi?

CEVAP

Değerli okurum, şu anda sorunun yok. Evliliğin geçiş döneminde böyle şeyler yaşanabilir. Doktora gitmene gerek yok. Ancak atı kamçılar gibi, 1-2 kamçı için de bu konuda leblebi gibi kullanılan, herkesin bildiği o malum ilaçlardan birleşmeden 1 saat önce, 1 tane alırsan, o sorun ortadan kalkar, sürerse doktora gidersin.

Cinsel soğukluk mu? (Cinsel soğukluk nedir?)

Cinsel soğukluk mu? (Cinsel soğukluk nedir?)

23 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla tatmin oluyoruz. Ben hiçbir şey hissetmiyorum. Konsantre olamıyorum. Daha önce bu tür şeyleri hiç yaşamadım. Öpüşmek dahil her şeyin ilkini onunla yaşıyorum. Bu cinsel soğukluk mu?

CEVAP

Sevgili okurum, hayır. Bir korku tüneline girdin, ilerliyorsun. O korku tünelleri serin yerlerdir. Korkunun esintisini, soğukluğunu yaşıyorsun. O tünel, güvenli bir yatak odasına çıkana kadar böyle duyguların olabilir.

Ancak bu tünelin uzunluğu öyle çok olmasın. Yani korku, heyecan ve olumsuzluklar beynine demir atmasın. Sonra elinde fener cinsel zevkin kırıntılarını aramaya kalkarsın. Onların çoğu da korku tünelinde kalmıştır. Bulsan bile işe yaramaz.

Çok kararsızım

Çok kararsızım

22 yaşında kızım. 2 yıldır biriyle beraberim. Şimdi asker, bir dargın bir barışık yaşıyoruz. Bu arada iş yerinde bir arkadaşım var. Ben ona ısınamadım. Askerdeki ise bu olayı öğrendi, beni çok üzdü. Ama yine barıştık. Ne yapmam gerekiyor? Çok kararsızım.

CEVAP

Sevgili okurum, olaylar iç içe geçmiş. Tek çare çözüm beklemek. Kimin için, ne için bekleyeceksin? Kendin için bekleyeceksin. Şu aşamada hangi kararı verirsen doğru yöne gideceğini sanmıyorum. Çünkü taşlar yerine oturmamış.

O askere giden delikanlıdan sana hayır gelmez. Değişebilir ama ben pek sanmıyorum. İş yerindeki arkadaşınla ruhundaki yaraları yumuşatmak için yakınlaşmışsın. Öylece kalabilir. Onun için bekle diyorum. Beklerken de sakin, sabırlı ol. Adımlarını dikkatli ve yere iyi basarak at.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Dumanlı dağlar, dumanlı kafalar gibidir. Altında ne olduğu pek belli olmaz. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...