Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (31 Temmuz 2019)

Haydar Dümen 31 Temmuz tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

31 Temmuz 2019, Çarşamba 08:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

İnce diye üzgünüm

25 yaşındayım. 15 gün sonra düğünüm var. Ama penisim ince. Evlilikten vazgeçecek duruma geldim. Psikolojim bozuk. İlaç ya da yapılacak bir tedavi var mı?

CEVAP

Değerli okurum, ‘yumurta kapıya gelince’ diye bir sözümüz vardır. Son dakika arayışları bundan. Bu organının kalınlaşması mümkün olsa bile 15 gün içinde nasıl olacak? Sen ilk gece yaralı bir aslan gibi odaya girip ameliyatın izleriyle eşine, “Gel şu yaraya bir pansuman yap” mı diyeceksin? Penisin kalınlığı ilaçla dahası ameliyatla düzeltilemiyor. Ama kesin karar ne olabilecek öğrenmek için bu işlerle uğraşan bir üroloji uzmanına git. Bana soruyorsan mevcutla yetin. Zaten şükretmeye alışmış bir toplumuz. İyi kullanırsan iyi sonuç alırsın. Sadece bana inanman yeterlidir.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Tek kadınla olmuyor

21 yaşındayım, yaklaşık 25-30 farklı kadınla ilişkiye girdim, tek bir kadına sabit kalamıyorum. Bu evlilik için büyük sorun olacak. Ne yapmalıyım?

Değerli okurum, ister 25 olsun, ister 25 bin olsun. Evlilik müessesesine adımını attığın zaman bunların hepsi mazide bir anı olarak kalacak. “Yok ben yapamam tek eşli” dersen işler karışır. İşte bu bir sorun. Burada devreye karakter giriyor, adamlık giriyor. Önce karakterini terbiye edeceksin ardından da evliliği düşüneceksin, daha olmamışsın.

Onsuz yapamıyorum

Onsuz yapamıyorum

2 yıllık bir ilişkim vardı ama cinselliği yaşamadık. Bir gecede beni terk etti. Şimdi başka bir sevgilisi var. Onunla ilişkiye girmediğim için mi benden ayrıldı? Çok seviyorum ve onsuz yapamıyorum. Kendimi öldürmeyi bile düşündüm. Ne olur yardım edin.

Değerli okurum, bunun adı aşk. Sevmişsin ve tutkuyla bağlanmışsın. Ona karşı da erdemli durmuşsun. Zamanı gelmiş, bu ilişkinin bitmesi gerekiyormuş ki kız bitirmiş. Aşkı yaşayan ve ulaşamayan her kişi acı çeker. Senin şansına bu kız evlilik olmadan ilişkiyi bitirmiş. Bunlar hayatın evrimi ve süreçleri. Ancak sen bize lazımsın. Ne demek kendimi öldürmeyi düşündüm? Ya anan-baban ya toplum, hepimizin birbirimize ödenecek borçları var. Borcunu ödemeden nereye gidiyorsun? İsyanın neye?

Sevgilim ilişkiyi istemiyor

Sevgilim ilişkiyi istemiyor

19 yaşındayım. Sevgilim bakire değil, daha önce ilişkiye girmiş. Ama benimle ilişkiye girmek istemiyor. Ne yapabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, kızı zevklerin için bir malzeme olarak görmek istemiyorsan ayrıl gitsin. Öyle görmek istiyorsan vicdanın bu suça iştirake katılmasın. Karmaşık bir sorun.

Zevk suyu geliyor

Zevk suyu geliyor

27 yaşındayım. Hayatımda ilk kez aşık oldum, kızın sesini duyduğum an ereksiyon oluyorum. Konuşurken bile zevk suyu geliyor. Bunun nedeni nedir?

CEVAP

Değerli okurum, sağlıklı ve doğal, niye dert ettin.

O kızdan vazgeçemiyorum

O kızdan vazgeçemiyorum

19 yaşındayım. Okulumdan bir kızı seviyorum ama söyleyemiyorum. Bazı arkadaşlarım “O iyi bir kız değil” diyor. Ondan vazgeçemiyorum. Yol gösterin.

CEVAP

Değerli okurum, sevgiye, derslere, uykuya, spora, aile kucağına bağımlılığına devam.

Dış gebelik mi?

Dış gebelik mi?

18 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdim. Şimdi hamile olduğunu iddia ediyor. İçine boşalmadım, vajinaya yakın bir yere boşaldım. Dış gebelik olabilir mi?

CEVAP

Sevgili okurum, gebe mi değil mi diye test yaptıracaksınız. Bir hastaneye danışın.

Sıvı geliyor, neden?

Sıvı geliyor, neden?

19 yaşındayım. Şu ana kadar ilişkiye girmedim. Ama seks filmi seyrettiğimde penisimden bir sıvı geliyor. Bir de cinsel organım 14 santim. Acaba normal mi?

CEVAP

Değerli okurum, her şey normal. O sıvı da gelecek. Gelmezse anormal.

İlişki zevkli değil

İlişki zevkli değil

19 yaşındayım. Mastürbasyon yaptığım zaman aldığım zevki ilişkiye girdiğim zaman alamıyorum. İlk defa ilişkiye girdiğimde boşalamadım. Bunların birbiriyle bağlantısı var mı?

CEVAP

Değerli okurum, tümü mastürbasyona bağlı. Orada hayal sınırsızdır, yasak yoktur. Tehdit yoktur. Ama bir süre sonra çıkmazlara açılır. Gençler mastürbasyon yolunda dağılır, giderler. Ben yapmayın demiyorum; haftada 3-4 olabilir. Belki 1-2’si daha iyidir. Doktorunuz olarak söylüyorum. Ama siz “Bu kadar tolerans yeter” demiyorsunuz. Siz bilirsiniz.

Kilo yüzünden mi?

Kilo yüzünden mi?

20 yaşındayım. Mastürbasyonda bazen sertleşme olmuyor. Olsa da sertliğini kaybediyor. Bazen de ereksiyon olmadan boşalıyorum. 1.5 ay önce kız arkadaşımla seviştik, zevk alamadım. Bu kilo ile ilgili mi? 4 ay önceye kadar 30 kilo fazlam var. Şimdi ise 7 kilo fazlam var. Ne dersiniz?

CEVAP

Değerli okurum, 1) Verdiğin kilolar için kutlarım. Biraz daha ver. 2) Zamanla kızlara, kadınlara alışacaksın. Mastürbasyon alışkanlığıyla savaşacaksın. 3) Sertlik sorununa kafam takıldı. Mekanizmasında bir bozukluk olacağını sanmıyorum. Sabaha karşı sertleşmelerin yerinde ve tamsa organda bozukluk yok demektir. Şimdilik böyle idare et.

Nasıl korunayım?

Nasıl korunayım?

22 yaşında kızım. 1 ay sonra düğünüm var, 2 yıl hamile kalmak istemiyorum. Nasıl korunmamız gerekiyor?

CEVAP

Sevgili okurum, adresi kadın doğum uzmanları. Her gün önleyici haplar kullanabilirsin. Takvim yöntemi ya da kondomdan yararlanabilirsin. Kadın doğum uzmanı uygun görürse spiral taktırırsın.

Kadın hamile kalır mı?

Kadın hamile kalır mı?

Geçen gün bir hayat kadınıyla birlikte oldum ama fark ettim ki prezervatif yırtılmış. Kadın hemen vajinasını yıkadı. Yıkayınca hamile kalır mı, kalmaz mı?

CEVAP

Değerli okurum, ne bileyim ben? Bu kadınlar zaten gebelikten korunma yöntemlerini uyguluyor. Niye dert edindin anlayamadım. Çocuğu mu istiyorsun? Zaten gebe kalmışsa başının çaresine bakar. Yani “Babası sensin” diye seni suçlar mı sanıyorsun?

Uzamamı engeller mi?

Uzamamı engeller mi?

19 yaşındayım. Günde 4 kez mastürbasyon yapıyorum. Mastürbasyonun zararlarını bilmiyorum. Acaba sivilce yapar mı, boyumun uzamasını engeller mi?

CEVAP

Değerli okurum, bu sayı fazla diyorum size. Çıldırtmayın beni! Sivilce yapmaz. Bana göre boyunu da kısaltmaz ama her şeyin fazlası bir yerlerde düzeni bozar. Erken boşalmaya koşullar. Evlendiğinde de eşinden zevk alamama gibi bir durum yaratır. İdareci yani orkestranın şefi iradeniz olsun.

Niye bağırırlar?

Niye bağırırlar?

23 yaşındayım. Kızlar ilişki sırasında neden bu kadar çok bağırırlar. Çok zevk aldıklarından mı yoksa acıdan mı?

CEVAP

Değerli okurum, kıza sor kıza.

Zevk almıyorum

Zevk almıyorum

22 yaşındayım. Öpüşürken, sevişirken zevk almıyorum. Sadece boşalırken zevk alıyorum. Ama her anından zevk almak istiyorum. Ne yapabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, mastürbasyona veda. Öpüşürken hayal kuracaksın. Fantezilerini yoğunlaştır. Cinsel birleşme sırasında öpüşmeye bol zaman ayır ki daire tamamlansın, ilişki bütünlük kazansın. Dudakların da zamanla alışsın.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Aşkın dili gözlerde, sözlerde, ellerde yazılıdır, okumasını bilene. H.D.Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ünlülerin örnek olacak diyet ve egzersiz sırları