Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (4 Eylül 2019)

Haydar Dümen 4 Eylül tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

04 Eylül 2019, Çarşamba 08:14
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Kaza sonucu yırtıldı

Daha önce cinsel ilişki yaşamadım ama kaza sonucu kızlık zarım yırtıldı. Evlilik şu an söz konusu değil ama ruhsal olarak yıprandığım için zarı diktirdim. Vajinam genişmiş, genetik olabilir mi? Evleneceğim kişi daha önce cinsel ilişki yaşamadığıma inanır mı?

CEVAP

Sevgili okurum, aferin sana. Sen tam evlenilecek bir kızımızsın, taliplere duyurulur. Hamarat, el iş tutan, dağınıklığı sevmeyen birisin. Sahi elin değmişken benim ceketin düğmesi koptu. Onu da bir dikiver kızım, vallahi duacın olurum. Yahu ne dikiyorsun sen, entari mi? Benim kargalarımı Türkiye bilir, meşhurdur, yazıyı yazarken onlar bile güldü.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Çok kısa sürüyor

Evlendiğimden beri yani 5 aydır ilişkiden zevk alamadım. Ancak klitorisle uyarılıyorum ama çok kısa sürüyor. Haftada 1-2 defa ilişkiye giriyoruz. Bu sıkıntılı bir ilişki mi?

CEVAP

Sevgili okurum, evliliğiniz henüz çok yeni. Sevgili kocan sigortanın yerini bulmuş. Ama sigorta elini çektiğinde atıyor. O yüzden ya sigortaya bir şey sıkıştıracak ya da sigortayı en kısa zamanda tamir edecek. Yoksa çok karanlık günler sizi bekliyor. Aman kızım kocanla birlikte uzmana gidin.

Kız çok terliyor

Kız çok terliyor

26 yaşındayım, 4 yıldır kız arkadaşım var. Evlenmek üzereyiz. 2 kere birlikte olduk. Kan gelmedi. İlişkide çok terliyor ve bağırıyor. Neden kan gelmedi, kız değil mi?

CEVAP

Değerli okurum, kan gelmemiş demek ki zar esnekmiş. Bu arkadaşın 4 yılını sana vermiş. Altın yıllarını bir umuda yani evliliğe bağlamış. Senin yakışıklı kafanın içindeki beyin de bencil mi bencilmiş.

4 yıl oyalarken ve kızla birlikte olurken iyi, yan cebime koy, sonra şüphe çıkmazına saplan. Olur mu aslanım? Kız arkadaşına da, ilişkine de sahip çık. Dert etme ki mutlu yaşayın. 2 yıl sonra bebeğinizin fotoğrafını beklerim.

Hep ilişkiye girerim

Hep ilişkiye girerim

25 yaşındayım, cinselliğe aşırı düşkünüm. Her dakika olsa ilişkiye girerim. Durumum kimi için bulunmaz nimet, kimileri için de dert. 2 ay sonra evleniyorum. Kasıklarımda ve idrar yollarımda ağrı var. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, derdini nimete çevirelim. Sana uygun partner arayalım. Sen yorulup uyuyunca o dürtükleyerek seni uyandırsın. O uyuyunca sen dürtüklemeden, nazik nazik, elinde bir bilezik, onu uyandır, tak koluna. Hadi kolay gelsin. Bir idrar tahlili yaptır.

Aşık olamıyorum

Aşık olamıyorum

19 yaşındayım. Eskiden kızlara platonik aşık olurdum, konuşamazdım. Bir yıldır platonik de olsa aşık olamıyorum. İstediğim kızla çıkıyorum ama aşık olduğumla olmak istiyorum. Acaba kalbim taşlaştı mı?

CEVAP

Değerli okurum, tabii ki hayır. Arsızlaştı ve nazlanıyor. Zamanını bekliyor. Felaket o zaman başlayacak. Bir kere aşık oldu mu, “Ondan başkası olmaz” diyerek erken yaşlarda evliliğin yolunu tutacağa benziyorsun. Aşka selam. Derse, işe devam.

Dayanamıyorum

Dayanamıyorum

20 yaşındayım. 2 yıldır neredeyse her gün mastürbasyon yapıyorum. İzlediğim filmlerdeki kadınların dekolteleri beni tahrik ediyor. Ama en çok etrafımdaki kızlardan etkileniyorum. İleride sorun olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, oburluğa alışmışsın, gözün doymuyor. Bunları da bahane ederek mastürbasyondan vazgeçmiyorsun. Kırık plak gibi oraya takılıp kalmışsın. Haftada 3-4 kere mastürbasyona izin veriyoruz. Kızlara, kadınlara insancıl gözlerle bak. Arada beğendiklerin olacak. Hadi kendine gel.

Kız çok korkuyor

Kız çok korkuyor

Kız arkadaşımla 3 aydır birlikteyiz. Evlenmek istiyoruz. Kız arkadaşım çok korkuyor. Bana “Çok acır mı?” diye sordu. Ben de “Acır” dedim. Sevgilim istemedi. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, ne yapacaksınız? Kız vajinismus olacak. Yol onu gösteriyor. Bir türlü birleşemeyeceksiniz. Sakın kızı zorlama, evlenince çaresini buluruz.

Acaba kız değil mi?

Acaba kız değil mi?

20 yaşındayım, kız arkadaşım var. 1 yıldır birlikteyiz. Bana 9-10 yaşlarındayken bisikletten düştüğünü söyledi. Birkaç damla kan gelmiş. Acaba kızlık zarı bozuldu mu? Kafam çok karışık, şüphe içindeyim. Bana yol gösterin.

CEVAP

Oğlum, kafan niye karışık? Delikanlılık sağlamlık ister. Erkekliğin bir ucu da hoşgörü ve kendine güvenden geçer. Bu kız hiçbir şey söylemeseydi ne olacaktı? Ya da evlendin ilk gece kanamadı. Esnek kızlık zarı kanamaz. Bu sefer ne yapacaksın? Ertesi gün kapının önüne mi bırakacaksın? Değerli okurum böyle evlilik, böyle ilişki olmaz. Aşk, güvenini yitirirse ilişkilerde temelinden çürür.

Çıkmazdayım

Çıkmazdayım

23 yaşındayım. Penisim 9-10 santim. Evlenince sorun yaşar mıyım? Evliliğimde mutlu olur muyum? Çıkmazdayım.

CEVAP

Değerli okurum, penisinin boyu evliliği sürdürür. Ameliyatla 1-2 santim daha uzatılabilir. Evlilik için yaşın bana göre biraz erken. Bu konuyu kafana takma.

Ağrım var

Ağrım var

32 yaşında 3 yıllık evliyim. Eşimle ilişkiye girdikten sonra kasıklarımda ağrı oluyor. Bu normal mi? Eken boşalıyorum. Doktora gitmekten çekiniyorum ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, ağrı organların gözyaşıdır. Midemiz, böbreklerimiz ve cinsel organımızın ne ağzı ne dili vardır. Derdini söyleyemez, ağrır ve sahibini uyarır: “Bak dikkat et! Biz yanarsak sen de yanarsın” demek ister. İşte parola. Dilekçeyi işleme koyduk. Ağrı için bir ürolojik tetkik gerekir. Erken boşalmaya gelince; oradaki feryatlar da aslında eşinden. Senden yansıyarak bize geliyor. O mahsun sen yoksun. Haydi verelim el ele, erken boşalmayı halledelim acele.

Nişanlım hamile mi?

Nişanlım hamile mi?

22 yaşındayım. Nişanlımla 3 hafta önce ilişkiye girdik, prezervatif kullandık. Prezervatifi çıkardıktan sonra yeniden ilişkiye girdik. İki gündür nişanlımın midesi bulanıyor, durmadan terliyor. Hamile mi?

CEVAP

Değerli okurum, işin tekniği bakımından hamilelik ihtimali yok diyemiyorum. Şimdilik beklemede kalacaksınız. Bana göre nişanlın gebe değil.

Evlenmek istemiyorum

Evlenmek istemiyorum

18 yaşında kızım. Nişanlımla 2 yıl sonra evlenmeyi düşünüyorum. Bende ilk gece korkusu var. İlk gece korkusu yüzünden evlilikten bile kaçacak durumdayım. Bana bu konuda yardımcı olur musunuz?

CEVAP

Güzel kızım, 2 yıl daha büyüyeceksin, her şeyi yavaş yavaş öğreneceksin. Eksik kalan bir şey varsa bana mail göndereceksin. İşte o zaman sana yardım elimi uzatacağım. Şimdilik kaygılanacak bir durum yok.

Yırtılması gerekmiyor mu?

Yırtılması gerekmiyor mu?

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilk ilişkide kızlık zarı yırtılmadı. İkincide de kanama olmadı. Zar kalın ve esnek olsa da yırtılmaz mı? Kızdan şüphelendim. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, kalın değil, esnek. Neden şüphelendiğini merak ediyorum.

Kim daha istekli?

Kim daha istekli?

23 yaşındayım. Kızları mı yoksa erkekler mi cinsel olarak daha istekli?

CEVAP

Değerli okurum, insana göre değişir. Kız mı çok su içer erkek mi? Kız mı çok terler erkek mi? Kız mı çok horlar erkek mi? Değerli okurum, bünye bu. Benim bildiğim dengeler kurulsun diye eşittir. Hayal ürünlerini bırakın, kendi keyfinize ve iştahınıza bakın. Onu idareli ve doğru yolda kullanın.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Aşk akide şekeri gibidir. Onu kırmadan eritirsen uzun süre tat verir. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...