Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (4 Haziran 2021)

Erkek, evlilik eskimeye başlayınca gözünü dışarıya çeviriyor, heyecan peşinde koşuyor. Bazen hata yapıp karısını aldatıyor. Kadın öğrenince ihaneti içine sindiremiyor ve cinsellikten soğuyor. Günübirlik heyecan için yuvanızı dağıtmayın.

04 Haziran 2021, Cuma 07:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İlişkiye giremiyorum

İlişkiye giremiyorum

25 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye giremiyorum. Penisim büyük olduğu için çok korkuyor. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, tabii ki korkar. Zaten amatör bir kızın böylesine üzerine gitmek doğru değil. Onu cinselliğe karşı soğuk bir kadın durumuna düşürürsün. Ama evlenecekseniz o zaman iş başka. Bunun kurallarına göre çözüm buluruz. Keyfine göre bir davranış delikanlılığa yakışmaz. Yeniden düşün, taşın, geleceğini, kızın dünyasını hesaba kat, dünyasını karartma.

Eğriliği düzelir mi?

Eğriliği düzelir mi?

18 yaşındayım. Penisim aşağı doğru eğri. Cinsel ilişkiye girersem penisim düzelir mi?

CEVAP

Değerli yavrum, ondan önce sen kendi okulunu, dersini, ailene ilgini, sorumluluklarını düzelt, onlar senin işin. Bunu düzeltmek ise bizim işimiz. Hiç kafana takma. 20’li yaşların sonuna gel, evliliğine adım at. Ortak o zaman konuyu değerlendir. Belki bir operasyona bile gerek kalmadan cinsel işlevlerini sürdürebilirsin. Hadi bakalım, annen akşam çayına bekliyor, koş kahvaltını yap.

Hamile mi?

Hamile mi?

Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla birlikte oluyoruz. Geçenlerde iç çamaşırının üzerine boşaldım. Sperm vajinaya ulaşmış mıdır? Sevgilim hamile kalmış mıdır?

CEVAP

Değerli okurum, hayır kız arkadaşın gebe kalmadı.

Sevgilim korktu

Sevgilim korktu

28 yaşındayım. Kız arkadaşımla 1 yıldır birlikteyiz. İlişkiye girmeye çok korkuyor. Penisimin boyutunu öğrenmek istedi. 16 santim olduğunu söyledim. Keşke söylemeseydim, daha çok korkmaya başladı. Penisimin boyu büyük mü?

CEVAP

Değerli okurum, penisin kitapların yazdığı gibi normaldir. Bunun normal olduğunu, bu yazıyı okuyarak kız arkadaşına söyle. Ama her kız korkar. Kolay değil. Çünkü korkuyla büyüyorlar. Sen, cinselliği öne çıkarmadan önce onun ruhunu okşa, ruhuyla seviş. Kız yumuşasın. Eğer birleşme olursa, idareli kullan.

İstiyorum ama

İstiyorum ama

18 yaşında kızım. Düzenli giden ilişkim var. Birbirimizi seviyor ve ciddi düşünüyoruz. Sevgilim 18 yaşında ve benimle birlikte olmak istiyor. Ben de istiyorum ama korkuyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Bana bak yavrum, bu yaşta evlilik olmaz. 18 yaşındaki erkek daha çocuk, 3 gün sonra bıkar gider. Zaten anne ve babası izin vermez. Vallahi olan sana olur. Her şeyin bozulur. Hayatın kararır. Yani mahvolursun. Aman! Israrla aman diyorum. Birçok genç kız senin gibi istekli. Ama pırlanta gibi kuracakları yuvanın ve sevdiklerinin hayaliyle yaşıyorlar. İradelerini kullanıyorlar. Arada ufak kaçamaklar olur ama cinsel birleşme asla.

Bana inanmıyor

Bana inanmıyor

22 yaşındayım, 2 yıldır erkek arkadaşımla ilişkiye giriyoruz. Benden kan gelmedi. Sevgilim beni zorla doktora götürmeye çalışıyor ve bakire olduğuma inanmıyor. Siz söylerseniz inanır yoksa çaresizim.

CEVAP

Yavrum, önce sana geçmiş olsun. Çünkü hiç yoktan 2 yıldır dert çekiyorsun. Kızlık zarının ne olup olmadığını önce kız kendisi bilir. Affedersin taş kafa arkadaşının esnek kızlık zarlarından haberi yoksa bence onu terk etmeyi düşün derim. Bu senin geleceğin için daha iyi olacak.

Kanamadı

Kanamadı

Sevgilimle ilişkiye girdik. Kız arkadaşım kız olduğunu söylüyor ama ilişkide kanama olmuyor. Acaba o benden önce başkasıyla ilişkiye girmiş olabilir mi? Yoksa kanamama ihtimali var mı?

CEVAP

Değerli okurum, kanama olmama ihtimali her zaman var. Sen istediğini yapacak, kızın geleceğini düşünmeyeceksin. Ama onun da geçmişini kılı kırk yararak araştırıp hesap soracaksın. Oldu mu şimdi? Bir düşün.

Zar yırtıldı mı?

Zar yırtıldı mı?

Erkek arkadaşımla birbirimizi tatmin ettik. İç çamaşırım ve taytım üzerimdeydi. Vajinamda ağrı hissetim. Eve gittiğimde kan vardı. Kızlık zarım yırtılmış mıdır?

CEVAP

Kızım, tahriş olduğu kanısındayım. Bu tür ilişkilerde kızlık zarı zedelenebiliyor. Aşk meşk derken nurtopu gibi bebeğiniz olursa paniklemeyin.

Penisim ağrıyor

Penisim ağrıyor

Mastürbasyondan sonra cinsel organım ağrıyor. İleride cinsel hayatımda sorun yaşar mıyım? Baba olmamı engeller mi?

CEVAP

Değerli okurum, önemli bir sorun değil. Sıkma, sert hareketler yapma. Uslu ol. Ona da uslu olmayı öğret. Ama ağrılar devam ederse bir üroloji uzmanını ziyaret et.

Bebeğim düşer mi?

Bebeğim düşer mi?

26 yaşındayım, 2.5 aylık hamileyim. Eşimle ilişkiye girince çocuğumun düşmesinden korkuyorum. Bazı pozisyonlarda karnımda acı duyuyorum. Çocuğum düşer mi?

CEVAP

Güzel kızım, genellikle olmaz. Yumuşak ilişki, doğuma 1.5 ay kala tam perhiz. Doğumdan sonra tam perhiz. Bunu yaptığınızda sorun yaşamayacaksınız.

İkimiz de istiyorduk

İkimiz de istiyorduk

22 yaşındayım. Kız arkadaşımla 9 aydır birlikteyim. İkimiz de istiyorduk ilişkiyi ama bana “Her şey için erken” dedi. Sizce bunun nedeni nedir?

CEVAP

Değerli okurum, neyin nedeni? Aranızda ne geçti, ben kahin miyim, falcı mıyım yoksa tarotçu muyum? Kız öyle isterken birden böyle istemeyivermiş. Belki de kızcağız fazla korkmuş. Hadi bakalım sen söyle, beni aydınlat. Şimdi ben buna takarım.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Macun yersem sertleşiyor

27 yaşındayım ama ilişki sırasında sürekli ereksiyon kaybı yaşıyorum. Psikolojik sorunum ya da kafama takılan bir şey yok. Üroloji uzmanına danıştım. Testosteron seviyemin iyi olduğunu söyledi. Aktardan macun alıp yediğimde ereksiyon sorunum olmuyor. İlişkiyi 1-1.5 saate çıkarabiliyorum. Ama sonrasında boşalamayıp mastürbasyon yapmak zorunda kalıyorum. Macunu yemezsem de ereksiyon çabuk bitiyor. Bu konuda ne yapmam lazım?

CEVAP

Değerli okurum, ereksiyon gelir geçer ancak bu macun işlerinin mantığı çürüktür. Tıbbın sana yardım edemeyeceği bir konu değil bu. Çıkarsın pazar yoluna, alırsın macununu, takarsın koluna. Aa! O da nesi? Bir bakmışsın bulmuşsun belanı. Hadi oğlum, önce biraz akıllan, sorunun için bir tıp hekimiyle görüş.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Eşim beni aldattı artık çok isteksizim

30 yaşında kadınım. Eşimle ilişkiye girerken çok isteksizim. Kocam beni aldattıktan sonra cinsellikten soğudum. Ne yapabilirim?

CEVAP

Sevgili kızım, geçmiş olsun. Ruhunda açtığı yarayı yine eşin iyileştirecek. Bir daha yapmamaya hem söz hem güven verecek. Yaptığı şeyin bedelini pervane olup dönerek ödeyecek. Ancak sen de hoşgörülü, bağışlayıcı olacaksın ve takıntıya kurban gitmeyeceksin. Bir kere affedilir. Eğer bu yuva bozulursa günün birinde yapacağın evlilikten yana erkeğin garantisi ne olur o da belli olmaz. Sorun varsa, dertleşmek istersen yine yaz, cevabını alacaksın.

Orgazm olamıyorum, tedavisi var mı?

Orgazm olamıyorum, tedavisi var mı?

19 yaşında kızım. Cinsel ilişkiye girdiğimde orgazm olamıyorum. Erkek arkadaşım için bu durum sorun oluyor. Bu nasıl tedavi edilebilir?

CEVAP

Yavrum, kızım bu ne acelecilik bu ne sabırsızlık? Cinselliğin, a’sını bilip anlamadan sen hemen sonuca odaklanmışsın. Önce akıl ve bedence gelişmeye bak. Hayat hakkında hiç olmazsa genel bir fikrinin oluşabileceği kadar yaşanmışlığın olsun. Okul durumun ne? Diploma ne alemde? İşin var mı, çalışıyor musun? Kendini sağlama al, güvenli bir yere otur, geleceğin hakkında planlar kur. Sonra bütün hekimler sizin.

GÜNÜN SÖZÜ

Hayata küsenler, sakın kendinize küsmeyin. Bu mutsuzluğun panzehiridir. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kadınların zevk noktaları