Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (4 Mayıs 2019)

Haydar Dümen 4 Mayıs 2019 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Benimki çok büyük

18 yaşındayım. Penisim çok büyük. İlişkilerimde karşı cins acı çektiğini söylüyor ve her şey yarıda kalıyor. Artık hiçbir şeyden zevk alamıyorum ne yapmalıyım?

CEVAP

Okurum, fiziken ve ruhen kendine uygun partner bulmalısın. Bunu da genelevlerde bulabilirsin ama o işin ve tekniğin de kuralları vardır. Hiçbir kadın canının yanma pahasına erkeğin istediğini yapmaz. Bu iş biraz da maddi fedakarlık sorunudur. Aradığını hayat kadınları arasında bulacağına inanıyorum ama sorun çözülene kadar garip sürprizlerle karşılaşabilirsin. Senin hazırlıklı olup yumuşak davranman, cömert olman gerekir. Bir felakete yakalanmışsın, sana düşen görev organın yarısını kullanmak.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Hemen sertleşiyor

Kız arkadaşımla yan yana oturunca, elini tutunca, öpünce sertleşiyor, normal mi? Yardım alsam mı?

Okurum, gayet doğal. Bu senin sağlam, çalışır bir saat gibi olduğunu gösteriyor. Aranızda cinsel içerikli bir düşünce köprüsü olursa bu dediğin olmalıdır. Gözünü, kollarını aç, pasif davranma. Kız seni öpmüşse, sen de onu öpüver ki cinsel yönelişin yolunda olsun. Cinselliğin tuhaf bir yanı vardır. Fırsat tanımazsan, katı kurallarla elini kolunu bağlayıverirsen, o da senin normal cinsel yapının bazı bölümlerini bağlayıverir. Sonradan pişman olursun, kıymet bil.

Bir şey hissetmiyorum

Bir şey hissetmiyorum

20 yaşında kızım, ilişkiye girmedim. Tek başıma etkilendiğim şeyler var. Birisiyle birlikteyken bir şey hissetmiyorum, çözümü var mı?

Var kızım, her şeyin bir çözümü var. Yeter ki estetik ve akılcı yanı olsun. Muhallebiyi bile uygun kaşıkla yersin değil mi? Cinsel konuda psikolojik bir yardım almalısın. Aklı başında bir kadından bilgiler de alabilirsin. Cinselliğin alt yapısında oraya yerleşmiş, seni rahatsız eden oluşumlar var. Belki de çocukluktan başlıyor. Elinden tuttuğun iki çocuğun, gözüne bakan eşinle mutlu bir hayat düşün. Akıllı davran.

Korkuyorum

Korkuyorum

18 yaşında kızım. Sevgilim benimle ilişkiye girmek istiyor ama korkuyorum. Canım çok yanar, hamile kalırım diye endişeleniyorum. Kan geldiği zaman ne yapmam lazım?

CEVAP

Sevgili kızım, sakın ha güzel yavrum. Bu işlere kalkarsan sonunda eşekten düşmüşe dönersin. Vallahi de billahi de patlamış balon gibi sönersin. Balonun havası ruhun, o kanamaz ama seninkinin oyunlarına da dayanamaz. İş bitti, senin arkadaşın gitti. Sen kaldın iki damla kan ile, öyle mi? O iki damla kan lekesinin fotokopisini çek, çıkart. Birini anı sandığına, ötekini de oğlanın ailesinin posta kutusuna at.

Acı yok, kan yok

Acı yok, kan yok

25 yaşında, bekar kızım. Sevgilimle birçok kez ilişkiye girdik. Acı hissetmedim, kan da gelmedi. Erkek arkadaşım "Esnektir" dedi. Ben çok tedirgin oldum. Kendimden şüphe ettim. Acaba bakire değil miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, erkek şüpheye düşünce anlıyorum. Ama sen kimseyle bir şey yapmadığını bildiğin halde kendinden şüpheleniyorsun. Neyin şüphesi bu? Üstelik biz buradan esnek diye bas bas bağırıyoruz. Geriye ne kaldı? Birileri uzaktan okuyup üfleyip eritti mi yani?

Hep aklımda

Hep aklımda

21 yaşında kızım. 1.5 yıldır devam eden bir ilişkim var. Bu ara erkek arkadaşıma fazla ilgi duyar oldum. Sürekli aklım onda. Onunla öpüşmekten ileri gitmedik, gitmeyiz de. Cinselliği düşünmem normal mi?

CEVAP

Sevgili okurum, o sensin. Herkes kendisidir. Aşk bu. Düşündürür de, kaşındırır da, aşındırır da. Sen ilk etapta kal yeter.

Erken boşalıyorum

Erken boşalıyorum

23 yaşındayım, kızlar beni yakışıklı buluyor. Partnerimi tatmin ediyorum ama çok erken boşalıyorum. Arkadaşlar yarım saat yapabiliyorken benim halim ne olacak?

CEVAP

Değerli okurum, Allah'ın sopası yok. Ya bir de geç boşalsaydın? Kızları sıraya mı dizecektin? Ben uzaktan uzağa... Oh olsun diyorum... Neden? Çünkü o kızların babası yerine kendimi koyuyorum. Ama ben doktorum, ortada durmam gerekir. Sen de benim hastamsın. Arka çıkmalıyım. Bu durumda kendini zorlamana gerek yok. Evlilik koşullarıyla erken boşalman düzelecek. Sen kendini düzelt. Cinselliğe saplanıp kalma.

Kuşum kımıldamıyor?

Kuşum kımıldamıyor?

5 aydır kuşum yerinden kımıldamıyor. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, öldürdün mü yoksa küstürdün mü? Anlaşılan yemini kestin o da sana küstü. Elleşme. Ne yaparsa yapsın. O ne yaptığını senden daha iyi bilir.

Nasıl büyütebilirim?

Nasıl büyütebilirim?

24 yaşındayım. Penisim 6 santim. Bu yüzden kızlara karşı hiç ilgim yok. Ne yapmam lazım? Arkadaşım penisinin 16 santim olduğunu söylüyor. Kendi gözlerimle de gördüm. Penisimi nasıl büyütebilirim?

CEVAP

Değerli okurum, ereksiyon hali 6 santim ise küçük. Bu durumda hemen bir üroloji ve endokrinoloji uzmanına başvurman gerekir. Ama cinsel organının sönük hali 6 santim ise hiç dert etme.

Eşim benden kaçıyor

Eşim benden kaçıyor

4 aylık evliyiz. 3 yıl flört etmiştik. Eşime ilgi ve sevgiyi gösteriyorum ama 4 ayda 4 kez ilişkiye girmedik. Sanki benden kaçıyor gibi. Ne yapmam lazım?

CEVAP

Değerli okurum, evlilikten sonra heyecanların büyük bir bölümü yitirilir. Artık o kadın, o erkek her an elinizin altındadır. Kadınlar bu konuda daha bağımlılar. Erkekler evliliği özgürlüklerinin kısıtlanması olarak görür. O heyecanları tekrar yakalamak gerekir. Bunun da tek yolu fantezilerden geçer. Onları kullandığınızı sanmıyorum. Bir süre bunu bulun ama çocuk yapmayın. Değişik ortamlar yarat, değişik mekanları kullan ama eşinin üzerine giden sen olma. O sana gelsin.

Pişman olduk

Pişman olduk

19 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdik. Şimdi suçluluk duyuyoruz. Kızlık zarını diktirmek istiyoruz. Ne zaman yaptırabiliriz?

CEVAP

Değerli okurum, evlenmeden birkaç gün önce diktirmelisiniz.

Yeterli mi?

Yeterli mi?

Penisim 11-12 santim. Sizce bu boyut bir kadını tatmin etmek için yeterli mi?

CEVAP

Okurum, yeter. Yeter ki kullanmayı bil.

Sertleşmedi

Sertleşmedi

23 yaşındayım. Şimdiye kadar ilişkiye girmedim. Mastürbasyon yaparak kendimi tatmin ediyorum. Kız arkadaşımla ilişkiye girmek istedim ama penisim sertleşmedi. Neden böyle oldu, ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, uygun koşullarda sertleşecek. Olayı denemeli, aklına gelmeden üstesinden gelmesin. Çabaya gerek yok. O kendiliğinden olacak. Sorun, zaman ve ortam sorunudur. Aynı arkadaşınla birkaç gün birlikte kalabilseydiniz ben bu mektubu zaten almamış olurdum.

Ten uyumunu yakaladık

Ten uyumunu yakaladık

21 yaşındayım. Cinselliğin zevkten ibaret olduğu doğru mu? Bir yıldır sözlüyüm. Cinselliğin onunla anlam kazandığını ve ten uyumunu yakaladığımızı düşünüyorum. Söylenenler doğru mu?

CEVAP

Sevgili okurum, ne güzel ne güzel. O sensin işte. İyi yakalamışsın. Cinsellik bir bütündür. İki insanın doruklarda yaptığı tablodur. Bu tablonun renkleri; sevgi, saygı, güven, estetik, duygusallıktır. Seks sadece o tabloya atılan imzadır. Hepsi birlikte olunca tablo baş yapıt olur. İmza atılmamış ise göze güzel gelir insana huzur verir. Ama boş tuvale bir imza ne işe yarar? Onu da sen düşün.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Kronik sevgi şeker hastalığı gibidir. Biraz perhiz ister. H. D.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER İngiliz ordusu ona emanet