Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (4 Ocak 2020 )

Haydar Dümen 4 Ocak 2020 tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar.

04 Ocak 2020, Cumartesi 10:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Hoşlanmıyor


24 yaşındayım. Karım seksten hoşlanmıyor. Hoşlanması için her şeyi yaptım ama olmadı. Başka neler yapabilirim? Ne olur yardım edin.


Cevap


Değerli okurum, alışacak. Birçok kadın böyle. Yani eşine özel değil. Zaman lehinize işleyecek. İkinizi de yıpratmayan fanteziler, ılık, yumuşak, sevecen, söz ve dokunuşlar cinselliğin iştah açıcı menüsüdür. Umarım, hemen çocuk düşünmüyorsunuzdur? Önünüzde uzun yıllar var. Biraz keyfinize bakın ve mutluluğunuzu yaşayın.


Tehlikeli mi?


Voleybolu çok seviyorum ve oynamak istiyorum. Ancak bir kız arkadaşım voleybol oynarken kızlık zarının yırtıldığını söyledi. Bu yüzden başlayamıyorum. Ne dersiniz?


Cevap


Sevgili okurum, hemen voleybola başla. Voleybol oynarken kızlık zarı yırtılsaydı dünyada ve Türkiye’de koca yüzü görmeden herkes bekaretini kaybetmiş olurdu. Voleybol oynarken kızlık zarı yırtılıyorsa, tarlalarda işçilik yapan, dağlardan sırtında odun taşıyan kızlarımızın hali nice olurdu. Bu nedenle bu saçma düşünceleri artık kafanızdan atın. Sen yolundan sapma.


Dış gebelik mi?


İki ay önce ilişkide meni içime kaçtı. Hemen ertesi gün hapı içtim. Acayip kanamalar başladı. Arkadaşım “Kananam varsa dış gebelik olabilir” dedi. Utancımdan doktora gidemiyorum. Ne yapayım?


Cevap


Sevgili okurum, dış gebeliği bilmiyorsunuz. Karnındaki şişkinlik gazlardan kaynaklanıyor. Doğanın sürprizleri her zaman vardır. Milyonda bir de olsa gebe kalmışsan bir nevi şanssızlık hanesine yazılır. Bu da testle anlaşılır. Ben doktor olarak bütün bunlara gerek yok diyorum. Keyfine bak.

Bozuldu mu?


19 yaşındayım. İki ay önce kız arkadaşımla ilişkiye girdik. Bakire olduğunu söylemişti. Kızın vajinasında kan görmedim. Bende de yoktu. Dört saat sonra yeniden ilişkiye girdik. Bu kez çok kan geldi. Adet dönemi miydi?Cevap


Değerli okurum, bal gibi kız. Kızın, kızlık zarını kanattın. Üzüntü ve vicdan azabı çekmemen için benim “O adet kanamasıydı” dememi istiyorsun. Kızlık zarı kanı ama dediğin gibi olsaydı ne fark eder? Elini yüreğine koy. Kendine dürüst ol. Yaptın mı bu işi? Yaptın. Sorumluluğunu da, sıkıntılarını da delikanlı gibi göğüsle.


Mastürbasyondan mı?


18 yaşındayım. Mastürbasyonu bir kez yaptıktan sonra bir türlü bırakamadım. Bazen her gün canım mastürbasyon yapmak istiyor ama saçlarım dökülmeye başladı. Yapmamak için kendimi zorluyorum, olmuyor. Yardım edin.


Cevap


Değerli okurum, saçların mastürbasyondan dökülmüyor, bünyen yağlı. Kilo almamaya bak. Bir cilt hastalıkları uzmanından fikir alsan iyi olur. Gel şunu haftada 3’e indir. Hepimiz işimize bakalım.


Kız korkuyor


18 yaşındayım ve kız arkadaşım cinsel ilişkiye girmekten korkuyor. Neden olabilir?


Cevap


Değerli okurum, neden girsin ki? Cinsel ilişkiye girmek kafede çay içmek değil. Hem sosyal hem psikolojik hem de fizyolojik derinliği olan bir konu. Derinliğin derecesine göre de oradan manen bazen de maddeten boğuluvermek söz konusu. Dibini görmediği denize kızımız niye atlasın ki? Doğru yapıyor. Ama senin niyetin ne onu anlayamadım.

Sorun olur mu?


19 yaşındayım. Cinsel ilişkiye girmek için isteğim var. Kız arkadaşımın da böyle bir isteği olduğunu düşünüyorum. Ama orta noktada buluşamıyoruz. Ne yapmalıyım?


Cevap


Değerli okurum, ben de neler düşünüyorum. ama kurallar var, kurallar. Tabii ki kız da senin gibi düşünecek. Senin gibi bir aslan delikanlı karşısında dururken orada ot toplamayı düşünmeyecek. Elbette seni düşünecek. Ama bunlar düşünce. İnsani olacak, sorumluluk olacak, şiirsel olacak ve sizler bu ülkeyi yaratıcı gençler olacak, hepsini yapacaksınız. Şimdilik bunları unut, sırada dersler var, doğru sınıfa.

Sevgimi aktaramıyorum


18 yaşındayım. Sevdiğim kıza bir türlü sevgimi aktaramıyorum. Ne yapmalıyım?


Cevap


Değerli yavrum, sevgiline sevgini bakışlarınla aktaracaksın. Güzel, sevimli, sevecen, yumuşak ve aşk dolu bakışlar bunlar. Ama asla kırıtarak, sert, keskin bakarak olmaz. Şimdilik bu kadar yeter. Birkaç ay deneme yap. Sonra bana dön.

Sertliğini kaybediyor


23 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye giriyorduk ama sürtünme yoluyla. Okulu bitirince eve döndüm. Şmdiki kız arkadaşımla birkaç kez ilişkiye girmeyi denedik, sertliğini kaybetti. Acaba sorunum psikolojik mi?


Cevap


Değerli okurum, organ senin bencilliğine isyan ediyor. “Bu kadar da kıyımcı olma, ben yokum” diyor. Sana bir ders veriyor. Anla artık, kızları üzme.


Cinsellikten soğuyorum


22 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla cinsellikten konuşuyoruz, kasılıyorum. Sebebi göbeğim ve sırtımda kılların olması. Evlendiğimde beni görünce beğenmeyecek gibi geliyor. Bu da beni üzüyor. Bu sorunu aşamıyorum. Ne yapmam gerekiyor?


Cevap


Sevgili okurum, bu tür kıllar lazerle yok ediliyor. O dert değil. Sandığınız gibi erkekler kılı kır yarıp ince eleyip sık dokunmazlar. Şaşıracaksın ama biraz da kıllı kadınlardan hoşlanan tipler vardır. Kendinle kavgayı bırak, cinsellikten soğuma. Cinsellik olmayan ailede odanın bir duvarı yıkılmış, yok gibidir. Cinsellik olsun dediğimizde de her şey çok mükemmel olmayabilir. Ama çok kaskatı olmak asla olmaz. Sanırım alışacaksın.

Hakim olamıyorum


Çocuklu bir kadınla beraber markette çalışıyoruz. Beni görünce dudaklarını ısırıyor, gözü benimkinin üzerinde. Kendime hakim olamıyorum. Ne yapmam lazım?


Cevap 


Okurum, sen mi hakim olamıyorsun yoksa hanım kızımız mı? Hakim olamayıp da ne yapacaksın? Kalabalık yer, boş bir fırsat bulursan “Yeter yoksa dudak egzeması olacaksın” dersin. Sana da meraktan soruyorum, nasıl bir pantolon giyiyorsun? Şimdi gençlerin moda diye giydikleri şu skinny yani dapdaracık olanlardan mı?


Göze hükmedemiyorum kusura bakma. Kadın da kendiyle mücadele ediyor. Senin belki bakmandan usandı. Diyelim ki seni beğendi. Eğer öyle olsaydı 50 çeşit bahane bulur. Sonuç, o gece uykusuz kalırdın hepsi bu. Bu yol kapalı, işine bak sen.


Günün soruları 


Sevgilim olmadı


20 yaşındayım, ilişkiye girmedim, sevgilim olmadı. Haftada 1-2 kere mastürbasyon yapıyorum. Erken boşalmamak için ne yapmalıyım?


Cevap


İşler yolunda, hayaller kolunda, hesaplar ise demir çelik, kimseye vermiyorsun metelik. Kapanmışsın kendi dünyana, dön aslanım dön o yana, bu yana. Artık yeter, ilişki kapını çalıyor. Sakın kaçırma, kulaktan dolma bilgilere aldanma, süreyi bünye hazırlar. Yemeğe soğuk su katmayalım. Kaş yapalım derken göz çıkartmayalım. Masanda kitaplar dursun, aklına takılınca okursun, yolun açık olsun.


Rüyamda görüyorum


23 yaşında kızım, erkek arkadaşımla birlikte olmadık. Bana “Telefonda fantezi yapalım” diyor. Rüyalarımda hep ilişkiye girdiğimi görüyor, orgazm oluyorum. Ne yapacağım?


Cevap 


Kızım, telefondaki muhabbeti bana değil, erkek arkadaşına sor. Ben dışarıdan limon sıkamam. Rüyalarını da bana sorma. Orgazm oluyorsun, mutluluğu buluyorsun. Kolay gelsin. Zaten bu senin ve benim elimde değil. Sistem kendi kendini çalıştırıyor. Kendini keşfet. Elin, ayağın bütün organların yerinde. Gözün kafanda senin. Hayaller de sonsuz. Daha ne istiyorsun? İlişki için acele etmeyin.


Günün sözü 


Tek başına aşka bel bağlamak, her yemekte sadece ekmek kadayıfı yemeye benzer. H.D.


Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kadınların cinsellik konusunda sormaktan çekindiği sorular