Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (6 Eylül 2019)

Haydar Dümen 6 Eylül tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

06 Eylül 2019, Cuma 08:24 Son Güncelleme:
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Halsizlik yapar mı?

20 yaşındayım. Mastürbasyonu bırakmak istiyorum. Ama vücut alışmış, yapmayınca cinsel organım hemen sertleşiyor. Kendimi kötü hissediyorum. Uykudan uyandığımda halsizlik ve zaman zaman baş dönmesi yaşıyorum. Sizce bir hastalık olabilir mi? Ya da çok mastürbasyondan kaynaklanabilir mi?

CEVAP

Bazen bu sorulara gülesim geliyor. Bu kadar kolay soru mu sorulur değerli okurum? Bırak evladım, bırak tabii seni zorlayan mı var mastürbasyona? Yatağa bağlayıp zorla mı yaptırıyorlar? Eğer öyleyse o mastürbasyondan çok fanteziye girer. O da bizim konumuz dışı zaten. Bence şöyle yapalım, sen mastürbasyonu haftada 2'ye düşür. Ne halsizliğin kalır ne de baş dönmen.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

İlişkide boşalamıyorum

30 yaşındayım, nişanlıyım. Bugüne kadar birçok sevgilim oldu ama ilişkiye girmedim. İleride ilişkiye girdiğimde ya boşalmazsam? Mastürbasyonu bırakalı 1 ay oldu ama sevişirken boşalamıyorum. Ne gibi sorunlarım olur?

CEVAP

Değerli okurum, işte alışkanlık. Bu yaşına kadar mastürbasyon ile cinsel yaşantını kısıtlanmandan dolayı kadınlara karşı içsel bir çekimserlik var. Acaba erken boşalır mıyım, kadını mutlu edebilir miyim? Ya ereksiyon olmazsam kaygıları seni içinde bulunduğun duruma getiriyor. Bu kaygılarından bir an önce kurtul. Çünkü nişanlın da benzer kaygıları taşıyor. Kendin çözemezsen Haydar Ağabey’in her zaman yanında. Merak etme, geç kalıp ne kendine ne de eşine hayatı zindan et.

Kızlığı bozulmuş

Kızlığı bozulmuş

Sevgilim tuvaletten sonra peçeteyle bastırarak vajinasını silmiş. Kızlığı bozulmuş, muayenede ilişkiye girip girmediği anlaşılır mı?

CEVAP

Değerli okurum, kız arkadaşının kızlık zarına hiçbir şey olmadı. Merak etme, o gördüğü kan genellikle genital bölgenin dış yapılarıyla ilgilidir. Kızlık zarı içeridedir, öyle peçeteyle bozulmaz.

Sürekli mesaj atıyor

Sürekli mesaj atıyor

25 yaşındayım. Geçen yıl kız arkadaşımla ileriye gitmeden birkaç kez birlikte olduk, kan da gelmedi. Şimdi mesaj atıyor. Benim evliliğe giden ilişkim var. Ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, bir koltuğa iki karpuz sığmazmış. Her sıkıştığımızda atalarımızın sözlerini dinlesek yolumuz aydınlanır. Tabii ki evleneceksen, o yoldan ayrılmayacaksın. Kızın mesajlarını da yok sayacaksın. Gelmiş geçmiş bir macera.

Kasıklarım ağrıyor

Kasıklarım ağrıyor

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girmediğimde kasıklarım ağrıyor, normal mi?

CEVAP

Değerli okurum, kasık ağrıların normaldir. Oradaki iç kasların ve dokuların spazmından (kasılma) kaynaklanır. Bu senin elinde değil. Boşalınca ağrın geçer.

Benden uzaklaşıyor

Benden uzaklaşıyor

32 yaşında kadınım. Erkek arkadaşım benden 2 yaş büyük. 4 yıldır birlikte yaşıyoruz. Son zamanlarda bana ilgisiz, cinsellikten kaçıyor. Sürekli bilgisayarın başında. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, bu ilişki soğukluk dönemine girmiş. Yani erkek arkadaşın bilgisayarı tercih ediyorsa ne diyeyim. Umarım bilgiye ve geleceğe yatırım yapıyordur. Haftada 1-2 kez seks normaldir. Ama buna da zaman ayırmıyorsa ilişkinizde uzaklaşma söz konusu. Bu konuda partnerinin biraz soğuk ve acemi biri olduğunu düşünüyorum. Onu testten geçir. Doğru kararı verirsin.

İlaçla geçer mi?

İlaçla geçer mi?

21 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdim ve boşaldıktan 3 gün sonra ilaç aldı. Almadan 2 saat önce yine ilişkiye girdik. “Hamileyim” diyor. Tekrar ilaç alsa hamileliği geçer mi?

CEVAP

Değerli okurum, bir süre sonra adetini görmezse gebelik testi yapılır. Gebe değilse sorun yok. Gebe ise çaresine bakılır. Paşa paşa doğurur, çocuğu kucaklarsınız. Öper, okşar, büyütürsünüz. Gebelik yoksa dikkat edin. Şimdilik bir süre bekleyin.

Bozulmuş mudur?

Bozulmuş mudur?

20 yaşındayım. Evlenmek istediğim bir kız arkadaşım var. Buluştuğumuzda vajinasını okşadım ama parmağım girmedi. O anda bir şey yoktu ama evde kahverengi sıvı görmüş. Sizce sevgilimin kızlığı bozulmuş mudur?

CEVAP

Duruyor yavrum. Zar orada kale kapısı gibi duruyor. Ama senin ellerinin de oyuncağı değil. Kapıdan yol varken, bacadan girmeye çalışmayın. Bu konularda da biraz bilgili olun. Nasıl yemek yemeyi öğreniyorsunuz yani çorbayı elinizle içmiyorsunuz. Aynen bu konuda da öyle olmalısınız.

Eşim acı çekiyor

Eşim acı çekiyor

29 yaşındayım, evliyim. Penisim büyük, eşimin canı yanıyor. Bu durum evliliğimi tehlikeye sokuyor. Ne yapmam lazım?

CEVAP

Değerli okurum, teknik öğrenecek, yarısını kullanacaksın. Eşinin acısını giderecek yöntem var. Ama buradan anlatamam.

Cinsel isteksizlik başladı

Cinsel isteksizlik başladı

43 yaşındayım ve 10 yıldır evliyim. Son birkaç aydır cinsel gücümde kayıp var. Eşim bunu sorun ediyor. İlişkiye girmek istemiyorum. Sebebi ne olabilir? Evliliğimiz tehlikeye girdi, ne yapmamız gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, sadece kayıp var demişsin ama normal düzenin hakkında tek kelime yok. Haftada 1 mi, ayda 10 mı yazmamışsın. Gece sertleşmelerin var mı? Bunun alışkanlığa dönüşmemesi için bir uzmandan çözüm al.

Kızlar frikik verince

Kızlar frikik verince

Kızlarla çok ilgiliyim. Onları çok seviyorum ama verdikleri frikiklere dayanamıyorum. Sapık olabilir miyim?

CEVAP

Değerli okurum, beden olarak normalsin, ruhun biraz yükseklerde uçuyor. Frikikten niye şikayet ettiğini anlamadım. Sahi sen hiç plaja gitmedin mi? Yani biraz ten görünce azgınlaşıp saldırgan mı olacağız? Hayatta her şey var. Ama denge de var. Dengenin içinde de öncelikle saygı var. İşte o yakalandı mı tamam. Yollar pürüzsüz, dümdüz olur.

Gebe mi?

Gebe mi?

22 yaşındayım. 3 yıldır birlikteliğim var. Son 1 yıldır kız arkadaşımla ilişkiye girmeye başladık. Bu aralar kızın midesi bulanıyor. Ama hiç vajinasına boşalmadım. Acaba kız arkadaşım hamile kalmış olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, bacak arasına akan meniden kızlar gebe kalabilir. Oranı zayıftır ama dikkat etmek gerekir. Şu anda uzaktan karar vermek zor. Adetini görmezse 15-20 gün sonra test yaptırırsınız anlaşılır.

Yanında sertleşmiyor

Yanında sertleşmiyor

22 yaşındayım. 4 yıldır ilişkim var. Normalde ereksiyon oluyorum ama sevgilimin yanında olmuyor. Ayrılma noktasına geldi. Ne olur yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, ayrılın. Bu kadar zorlamaya ne gerek var? Penisin de kendine göre bir dünyası, bildiği olmalı. Tombaladan çektiğin o numara uymadı. Bir başka çektiğin numarada da yine sorun yaşarsan biz devreye gireriz yavrum. Hadi kolay gelsin.

İsteğim hiç bitmiyor

İsteğim hiç bitmiyor

18 yaşındayım. Ergenlikten beri sürekli mastürbasyon yapıyorum. Öyle bağlandım ki vazgeçemiyorum. Bu sayı bazen günde 7'ye ulaşıyor, kendimi kontrol edemiyorum. Söz veriyorum ama tutmayı başaramıyorum. Cinsel isteğim bitmiyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, yapacağın şey yorgunluğu göze alman. Enerjini tüketerek yaşlanman. Evlendiğin zaman eşine karşı yüzünün kara çıkması. Ailene boynunu eğmen. Şimdilik bunlara alışa dur. Devam edersen ileride, daha başka önerilerim de olacak. Ama şimdilik tek cümle. Normal denen şeye uy. Haftalık 3-4'e in, rahat et.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Sevginin de ölçüsü vardır. Gramı az tonu fazladır. Biri yetmez, öteki çökertir. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...