Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (6 Temmuz 2019)

Haydar Dümen 6 Temmuz tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

06 Temmuz 2019, Cumartesi 08:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Önceki Fotoğraflar
Yakınlaşamıyorum

Yakınlaşamıyorum

3 yıllık çok güzel bir ilişkim vardı, bitti. Kimseyle beraber olmak istemiyorum ve bütün erkeklerden kaçıyorum. Kendi kendimi tatmin ediyorum. Bunun ileride yani evlendiğim zaman sorun olmasından korkuyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, alıştığın yola devam. O sorun değil. Yaşadığın ruhsal durum ayrılık sendromuna girer. Zaman en iyi ilaç olacak. Beyin yeni bir koşullanmaya hazırlanana kadar bazı acılar, bazı sancılar yaşayacak ya da yaşatacak. Birçok genç kızın başına gelenlerden birini dile getiriyorsun. Ben ortada bir sorun görmedim. Keyfine bak.

Heyecandan mı?

Heyecandan mı?

18 yaşındayım. Geçenlerde ilk defa ilişkiye girdim. Daha ön sevişmedeyken tatmin olacak duruma geldim. İlk deneyimin heyecanından olabilir mi? Yoksa bende bir sorun mu var?

CEVAP

Değerli okurum, büyük oranda ilk olduğu için çok heyecanlandın. Ayrıca ileride erken boşalma gibi bir tablo oluşursa kaygılanma, biz onu tedavi ederiz. Çünkü ne kadar heyecan, stres o kadar erken boşalma ile yan yana ve el eledir. Evlilik şartları bu konunun ilacı gibidir. Alışacaksın, öğreneceksin.

Penisim eğri

Penisim eğri

Penisimin eğri. Cinsel ilişkiye girmedim ama sorun çıkar diye korkuyorum. Doktora gittim, hiç muayene etmeden ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Sizce ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, ben tam tersini öneriyorum. Sendeki eğrilik cinsel birleşmelere engel olmayacak düzeydeyse ameliyat gerekmez. Ama ileri derecede bir eğrilik varsa, ameliyatla düzeltilebilir. Bunun için de güvenilir bir doktora muayene olman, gerekirse bazı testler yaptırman gerekir. Acelen yok. Kız arkadaşlarınla arkadaşlık ilişkilerinde de fazla geri durma.

Eşim vajinismus

Eşim vajinismus

4 aylık evliyiz. Birbirimizi seviyoruz ama birlikte olamıyoruz. Ben sertleşme sorunu yaşıyorum. Eşim de vajinismusmuş. Ne olur bize yol gösterin.

CEVAP

Değerli okurum, vajinusmus teşhisi doğrudur. Çözümü kesindir. Bu konu uzmanların ilgi alanı içindedir.

Sertleşmiyor

Sertleşmiyor

24 yaşındayım. 5 aydır evliyim. Benim sertleşme ve erken boşalma sorunum var. Evlenmeden önce çok mastürbasyon yapıyordum, ondan kaynaklanabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, biraz zaman gerekiyor. Malum yeni evlisiniz, alışacaksınız. Erken boşalman tedavi edilecektir. Sertleşme sorunu aslında kendiliğinden düzelecek türden bir şey. Bir alışma süreci yaşıyorsun. Kuşkusuz mastürbasyonun da bu konuda hazırlayıcı rolü olmuştur. Yine sözünü ettiğin ilaçtan bir süre kullan.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Hayal dünyasında yaşanan mutluluklar rüya gibidir. Uyandığında uçar gider. H.D.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Tatlı krizinin 6 nedeni ve tatlı krizini önlemenin yolları