Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (7 Ağustos 2019)

Haydar Dümen 7 Ağustos tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

07 Ağustos 2019, Çarşamba 09:05 Son Güncelleme:
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Filmlerdeki gibi değil


19 yaşındayım, spermim izlediğim porno filmlerdeki gibi çıkmıyor. Mastürbasyon sonrası ufak parça çıkıyor, neden?


CEVAP


Değerli okurum, gel seninle biraz eskiye gidelim. Korkma çok eski değil, 25-30 yıl kadar önce suların en çok kesildiği zamanlarda depolalarımız vardı, evlerin üzerinde. Üstündeydi çünkü hidrofor falan yoktu. Teknolojiden biraz uzaktık ve yer çekiminden faydalanıyorduk. Sular o kadar sık kesiliyordu ki depolar tıpkı senin sperm keselerin gibi dolamazdı. Biz de musluklardan akan o ip gibi sularla idare etmeye çalışırdık. Sen de önce depoyu dolduramazsan tazyikli suya hasret kalırsın.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Kızdan kan gelmedi


Kız arkadaşımla 2 defa ilişkiye girdim. İkisinde de kan gelmedi neden? Acaba bakireliğini bozdum mu?


Değerli okurum, ikinizden biri muhtemeldir ki mübarek gecede doğmuş ama hanginiz? Bu sorunun cevabını bilen bir tek kız arkadaşın. Kızlık zarının kanamamasının 2 sebebi var. Birinci sebep esnek olması, bu da düşük bir olasılık. Eğer öyleyse şanslı doğan kız arkadaşına hayat ona ikinci bir şans vermiş. İkinci sebep ise kızlık zarının daha önce kanamış olması. Bu durumda da o şanslı sen oluyorsun.

Fitness yapsam mı?


20 yaşındayım, 1.81 boyunda ve 65 kiloyum. Cinsel organım 10 santim, ideal olduğunu biliyorum. Ama biraz daha büyütmek için fitness yapsam faydasını görür müyüm?


Değerli okurum, spor her zaman iyidir. Tabii fitness yapmanda fayda var. Ama cinsel organın boyu için değil, biraz kilo alman için. Muhtemelen penis boyunu takıntı yaptığına göre sürekli penisine bakmaktan biraz kamburluk başlamış olabilir. Fitnessi bunun için yani dik duruş için de yapabilirsin. Yetersiz kalırsa bir ortopediste görünebilirsin. Sana başka tavsiye veremem evlat.

***

Gebe kalmasın istiyoruz


24 yaşındayım ve evliyim. Eşimle cinsel ilişkiye giriyoruz ama hamile kalmasını istemiyoruz. Eşim doğum kontrol hapı kullanacak, çözüm olur mu? Acaba önereceğiniz başka şeyler var mı?


CEVAP


Değerli okurum, önereceğim başka şeyler var. Bu uzaktan olmadığı gibi konu benim kapsama alanım içinde değil. Bu nedenle bir kadın doğum uzmanına gitmenizde yarar var. Yani şu hapı alın dedim. Diyelim ki siz de kullanırken hata yaptınız, gebe kaldı, ne olacak şimdi?

Kötü kokuyor


3 ay önce evlendim. Eşimi çok seviyorum. Ama cinsel ilişki sırasında eşimin vajinasından sıvı geliyor. Bazen katı, bazen sıvı oluyor ve kötü kokuyor. Bu koku beni ilişkiden soğutuyor. Ne yapmamız lazım?


CEVAP


Değerli okurum, sanırım iltihabi bir olaydan söz ediyorsun. Mantar olma ihtimali yüksek. Eşinle birlikte kadın doğum uzmanına gideceksiniz. Karın mutlaka muayene olacak. Oradaki mikrop türü belirlenecek. Ve doktorun önerileri doğrultusunda gerekirse birlikte tedavi olacaksınız.

Çocuk istiyoruz


5 aylık evliyiz. Çocuğumuz olsun istiyoruz ama olmuyor. Bir defa o da zorla boşalıyorum. Evlenmeden önce çok rahat boşalıyordum, şimdi olmuyor. Ne yapmamı önerirsiniz?


CEVAP


Değerli okurum, bana göre şöyle 1 yıl daha geçsin. Rahatınıza ve keyfinize bakın. Şu yatak odanızı bayram yerine çevirin. Gülün, şakalaşın ve kovalamaca oynayın. Ama kendinizi de sakın zorlamayın. Olayları akışına bırakın. Yine sorun yaşarsanız bir profesyonel yardım alın.

Hamile kalır mı?


19 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilk kez yakınlaştık. Vajinaya girmedim ama penisimden sıvılar geldi. 5 dakika sonra başka bir yere boşaldım. Bu sıvılar kız arkadaşımı hamile bırakır mı?


CEVAP


Değerli okurum, tüm bu yazdıklarından kız arkadaşının gebe kalma durumu binde birdir. Bundan sonra dikkatli olun. Binde bir risk her zaman, her yerde vardır. Bu nedenle de çok tedirgin olmayın. Ruh sağlığınızı bozacaksanız yapmayın.

Bozulmuş mudur?


3 yıldır birlikteliğim var. Bir hafta önce erkek arkadaşımla ilişkiye girdik. Yarım saat sonra benden biraz kan geldi. Ertesi gün uyandığımda yine kan geldi. Acaba kızlık zarım bozuldu mu?


CEVAP


Sevgili okurum, kızlık zarında bir olay yaşanmış. Ne kadar bozuldu ya da zedelendi anlamak zor. Kesin karar jinekolojik muayene ile verilebilir. Sen zamanı gelinceye kadar bozulmamış gibi davran.

Zara bir şey oldu mu?


20 yaşında kızım ve nişanlıyım. Daha önce bir başkasıyla yüzeysel bir ilişki yaşadım. Ancak bunu nişanlıma anlatmadım. Onu kaybetmekten çok korkuyorum. Kızlık zarımda sorun olmuş mudur?


CEVAP


Sevgili okurum, sırların sende kalsın. Kızlık zarın yerinde duruyor. Sevgilini elinden kaçırmamaya çalış.

Terk edemiyorum


20 yaşındayım. 2 yıldır bir kız arkadaşım var ve cinsel ilişkiye giriyoruz. Ben sabaha kadar sevişmek istiyorum ama o 2-3 saat sonra yoruluyor. Seviyorum ve kızı terk edemiyorum. Acaba sonumuz ne olacak?


CEVAP


Değerli okurum, yazık kıza ve sana. Mutlaka bir jinekolojik muayene gerekecek, ortalık darmaduman. Bundan sonrasını söylemek istemiyorum. Bu kadar emek verdiniz ve bir gün kız ağlayarak "Bak hamile kaldım. Artık evlenelim" dediğinde sen kaçacaksın. Çünkü bu kadar çok yemek yenirse, o yemekten de usanılır ve bıkılır. Gırtlağına kadar doyduğun için artık o soslu makarna, 7-8 saat değil, 17-18 saat de olsa, seni allak bullak eder. Yakışıklı okurum, bu temponun sonu, seni uçuruma iter, işine gücüne bak. Her şeyin bir ölçüsü var, onu iyi kullan ki ayağın kaymasın. Kendine acımıyorsan şu zavallı kıza acı.

Hemen sertleşiyor


18 yaşındayım. Bugüne kadar hiç kız arkadaşım olmadı. Şimdi bir sevgilim var. Ne zaman yanına yaklaşsam penisim sertleşiyor. Çok az akıntı geliyor. Bu durum normal mi yoksa tedavi şart mı?


CEVAP


Okurum, her şey normal. Aslanlar gibi, çakı gibi, kartal gibi, koç gibi normal. Hüner azgınlaşmış atın dizginlerini iyi tutmakta.

Ondan soğudum


21 yaşındayım. Sevgilim yanıma geldi, 3 gün kaldı. Ben uykuya dalınca yanımdan kalktı. Yolda yürürken elimi tutmuyor. Ondan soğudum, konuşmuyoruz bile. Ayrılmayı düşünüyorum. Sizce bu durum normal mi, ona haksızlık mı ediyorum?


CEVAP


Değerli okurum, kişiliğiniz ve kimliğiniz uyuşmuyor. Uyuşsa ne olacaktı? Benden ‘Evlen’ okeyi mi bekliyordun? Bu yaşta asla evlen okeyini vermem. Ama böyle de sürpriz yapılmaz. Sevdiğinin değer yargıları, dünya görüşü öyleyse o da fazla zorlanmaz. Siz bilirsiniz, olayı platonik hale dönüştürün. Sanırım zaman içinde ayrılığa gidecek. Biraz da uzaktan sevin birbirinizi.

Menileri dışarı atıyor


25 yaşındayım. Eşimle ilişkiye girdiğim zaman boşalıyorum. Ondan sonra eşim menileri dışarı atıyor, neden?


CEVAP


Değerli okurum, anlattıkların gayet normal. Vajina çıkmaz sokak gibidir. Meniler karın boşluğuna olduğu gibi gitseydi bütün kadınlar karın zarı iltihabından ölürdü. Tabii ki fazlasını dışarı atacak, orada mı kalacaktı?

GÜNÜN SÖZÜ


Sevgi seveni yakar, sevileni ayakta tutar. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...