Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (7 Eylül 2019)

Haydar Dümen 7 Eylül tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

07 Eylül 2019, Cumartesi 08:14
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Ya kuş elimden kaçarsa?

21 yaşındayım. Benim kuş yere inmiyor, elimden kaçıracağım diye korkuyorum. Kuşum büyük olduğu için kızlar da benden kaçıyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, neyin peşindesin? Ne yaparsın, ne yer, içersin? Yediklerin yağlı, içtiklerin karbonatlı olmasın. "Kuş uçup kaçar mı?" diyorsun. Nereye kaçacak? Kan damarı sana bağlı. Durduğu kafeste pır pır edecek ama uçamayacak.

Bu kızları anlamıyorum. Erkekleri çıplak gösteren gözlükler mi var gözlerinde? Sana gelince, canım sen de pantolonu biraz bol giyiver. Sakın teşhirci olma. Korkutma kızları, seninkisi büyükmüş, küçükmüş, konuyu uzatma, işine bak.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Neden kan gelmedi?

20 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla şimdiye kadar 3-4 defa ilişkiye girdik. Bakireyim ama hiçbir ilişkiden benden kan gelmedi. Kanın başka şekilde gelme durumu var mı? Neden kan gelmiyor? Bu durum çok merak ediyorum.

CEVAP

Esnektir yavrucuğum, başka ne olabilir ki? Kimi kızlarımız bunu avantaja çevirirken, kimi daha haberi olmadan, ne olduğunu anlamadan hayatını kaybediyor. İki damla kan gelmiyor ama insanlık çok kan kaybediyor. Güzel kızım, kafana takacak bir durum yok. Ama erkek arkadaşın kafasına takıyor, sen de kendinden eminsen bir doktora gidersiniz. Meslektaşım size yardımcı olur.

Kasılıyorum

Kasılıyorum

2 yıllık evliyim ama ilişkiye giremiyor, kasılıyorum. İsteksizlik oluyor. Kocama çok üzülüyorum. Bunu nasıl başarabilirim?

CEVAP

Sevgili okurum, vajinismus yani birlikte olmama, halk arasında namus hastalığı. Artık bu iş sorun olmaktan çıktı, çözümü var diye her gün bu yazıyoruz. Haydi bakalım, birbirinizi kırmadan, el ele verin ve uzmanın yolunu tutun, güzel güzel çocuklarınız olsun, dünyanız mutluluk dolsun.

Benden ayrılır mı?

Benden ayrılır mı?

23 yaşındayım. Çok geç boşalıyorum. Bu yüzden ilişkide çarpıntım oluyor. Kız arkadaşım bundan şikayetçi. Ne yapayım? Yoksa kız arkadaşım benden ayrılacak.

CEVAP

Değerli okurum, çok gençsin. Hangi meslekte 3 günde ustalık oluyor? Geç boşalma birçok erkek için aranan bir durum. Ama partnere ya da eşe işkence edecek kadar uzamışsa orada biz hekimler pek yardımcı olamıyoruz. Sadece iş fantezilere kalıyor. Üstelik sizin birlikteliğiniz olumlu ortamın yani evliliğin içinde değil. Bu da bir etken olabilir.

Karım zevk alamıyor

Karım zevk alamıyor

Eşim 24 yaşında, ben 28. Eşim ilişkide hiçbir şey hissetmediğini söylüyor. Erken boşalma için geciktirici sprey aldım. Sürtünerek ilişkiye girdiğimizde boşalabiliyor. Birleşmede zevk almıyor, üzülüyoruz. Ne yapalım?

CEVAP

Değerli okurum, evliliğin ilk yılları genellikle böyle geçer. Kadınların birçoğu vajinal yoldan zevk almaz. Buna erken boşalma eklenince iş daha zorlaşır. Eşin klitoris yoluyla orgazm olduğuna göre orgazm potansiyeli var demektir. Geriye klitoris orgazmını vajinal orgazma transfer etmek kalıyor. Bu da zamanla senin bazı teknikleri keşfetmenin yanında belki de bir uzmandan yardım almanızla olur. Şimdilik acele etmeyin, kendinizi çok yargılamayın diyorum. Orta yolu bulmaya çalışın.

Doğuştan yokmuş

Doğuştan yokmuş

25 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla cinsel ilişkiye girdik ve kanamam olmadı. Doktora gittik. Doktor "Kızlık zarın doğuştan yok. Sadece üst kısımda çok az var" dedi. 2 ay sonra başka biriyle evleneceğim. Kızlık zarının doğuştan olmamasıyla sonradan yırtılmasındaki şekil aynı mı?

CEVAP

Sevgili yavrum, hiç tedirgin olma. Doktorun söylediklerine katılıyorum. Üstelik o seni görerek karar vermiş. Sanırım kadın-doğum uzmanıydı. O zaman 10 adım önde demektir. Doktora inanman gerekir. Eşin olacak kişi inanmazsa, onu inandırmak için de her türlü garantiye, belgeye sahipsin. Artık yorma beynini ve bak keyfine.

İlk gece sorun olur mu?

İlk gece sorun olur mu?

Penisim biraz ufak, 5 veya 6 santim. Bu durum ileride evlenmeme engel olur mu? Gerdek gecesinde sıkıntı yaratır mı?

CEVAP

Değerli okurum, yanlış hesap verdin. Bana bunu düzelt de gönder. Anlaşılan cinsel organının sönük halini ölçmüşsün. Bir de sertleşince ölç. Gerçek rakamı bir görelim, sonra kararı verelim.

Büyütebilir miyim?

Büyütebilir miyim?

23 yaşındayım. Penisim 11 santim. Kendime güvenimi kaybetmek üzereyim. Evlenmek istediğim kız var ama bu yüzden endişe ediyorum. Cinsel organımı ameliyatla büyütebilir miyim? Ya da bu halde evlenirsem bir sorun olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, cinsel organın normal. Kadının vajinası 8 santimdir. Eğer kiloluysan ve kasıklarında yağ birikimi varsa bu yağlar, penisi 1-2 santim yuttuğundan daha küçükmüş gibi durur. Eğer öyleyse o bölgedeki yağları eritmeye bak. Kilon yoksa, sevdiğin kişiyle göğsünü gere gere, rahatlıkla evlen.

Geneleve gittim

Geneleve gittim

18 yaşındayım. 2-3 kere geneleve gittim ama beğenmedim. Kızlar beni etkiliyor ve kendimi zor tutuyorum. Benim kuş el ile ikna olmuyor. Ne olur bana çözüm bulun.

CEVAP

Değerli okurum, şunu unutma. Kızların canını yakayım derken senin canın yanacak. Vicdansız, acımasız, bütün değerleri seks uğruna yıkan bir delikanlı olacaksın. Zavallı kızların suçu ne? Duyguların ve romantizmin egemen olduğu bu yıllarda şiirlerin, şarkıların beslendiği ruhla gelişen biri hem kendine hem çevresine hem de topluma yarar sağlar. Hadi bakalım, bunları duymamış olayım. Doğru yolda git. Gözlerin şaşı olmasın.

Neden gelişmedi?

Neden gelişmedi?

19 yaşındayım, cinsel organım yaşıma göre küçük, gelişmedi. İleride evlenince bir sorun olur mu? Yani kısırlık sorunu çıkar mı? Bu durumun tedavisi var mı? Varsa nedir?

CEVAP

Değerli okurum, bir üroloji uzmanına başvursan, gerekirse hormon dengelerine bakılsa diyorum.

Bir dudağı sarkık

Bir dudağı sarkık

Vajinamın bir dudağı çok sarkık ve bu durumdan rahatsız oluyorum. Çok çirkin görünüyor. Bu sorun nasıl giderilir?

CEVAP

Evet sevgili okurum, bir jinekolog belki de estetik cerrahi bölümüyle ilgilenen bir uzman daha iyi olmak koşuluyla onu düzeltir.

Sertleşmiyor

Sertleşmiyor

28 yaşındayım, cinsel ilişki sırasında sertleşme olmuyor. Mastürbasyon yaparken sorun çıkmıyor. Önümüzdeki yaz evleneceğim, bu sorunu nasıl giderebilirim? Hangi uzmana gitmem gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, bana göre organik hiçbir bozukluğun yok. Kadına karşı duyduğun korku, heyecan yanında mastürbasyon alışkanlığının sonucu yaşadıkların. Göğsünü gere gere evlen. Her evlilikte olduğu gibi birkaç gün ya da birkaç hafta sorun yaşanabilir. Bu senin gözünü korkutmasın. Keyfine bak, kafana takma.

Orgazm olamıyorum

Orgazm olamıyorum

27 yaşında kadınım. 7 yıllık evliyim ama orgazm olamıyorum. Mastürbasyonda orgazma ulaşıyorum. Yol gösterir misiniz?

CEVAP

Sevgili kızım, fanteziler yanında uygulanabilecek bazı teknikler de orgazmı tetikleyebilir. Ama takdir edersiniz ki ben bu teknikleri sayfalarda anlatamam. Dert etme, kadınların pek çoğu senin gibi. Klitoris orgazmdan vajinal orgazma geçiş yöntemi aranacak. Ya da ikisi birden kullanılacak. Demek istediğimi anladın sanırım.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Herkesin bir hedefi vardır. Ama bir de şu hedefler aldatıcı olmasa. H.D.

Sıradaki haber yükleniyor...