Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (8 Aralık 2018)

Haydar Dümen 8 Aralık 2018 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

08 Aralık 2018, Cumartesi 13:29
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Kız yeterli bulmuyor

23 yaşındayım. 1.78 boyunda, 120 kiloyum Penisim 10 santim. Kız arkadaşım penisimi yeterli bulmuyor. Ara sıra erken boşalıyorum, bir de tam sertleşmiyor. Yardım edin.

CEVAP

Ah ne edeyim, nerelere gideyim? Ne diyeyim de açılsın şansının kapısı, değişsin organının yapısı. Kız arkadaşın kafayı yemiş, bu kilo iyi bana demiş ama 5 yıl sonra 130 kiloyu bulacağını düşünmemiş. Yahu bir süre sonra karyolanın sana doğru eğileceğini, sarılayım derken yatağın çökeceğini düşünmeden neymiş 10 santimmiş. Kız takılmış çalıya, ağlaya ağlaya gözü şişse de asla ulaşamayacak gönlündeki yalıya. Ya 15 santim olsaydı? Değerli okurum, şimdilik sen aldırma kızın lafına, ne yap ne et zayıflama.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Makine çalışmıyor

Makinem çalışmıyor. Hiç istek yok. Ne yapmam lazım?

Değerli okurum, kimsin, hangi iş yerinde çalışıyor, hangi semtlerde dolaşıyorsun? Nerede, kadın, kız, ev, bark, nerede çalışacak bu ırgat? Ola ki kapalı yerleri sevmiyor, içine sindirmememiş, korkudan ve güvensizlikten içi titriyor. Sanki dağ başında kalmış bir kimsesiz.

Oğlum, 3 satırlık yazıyla soru mu olur? Yaşın kaç, ne iş yaparsın? Evli misin, bekar mısın? Tüm bunları bilmeden sana ne cevap vereyim? Burada bilimin sesiyiz. Değerli okurum, çomaksız girdin bu ormana, Allah aklına mukayyet ola.

İkinci baharımdayım

İkinci baharımdayım

53 yaşında kadınım. 3 yıl önce ikinci kez evlendim. İkinci eşimle keyifli cinsel hayatımız var. 1 yıldır vajinal kuruluk yaşıyorum. Hayatımın ikinci baharında bu sorunla yaşamak beni üzüyor. Ne yapayım?

Hiç üzülme sevgili okurum, bu yaşlarda görülür. Mutlaka tedavi ile kurtulunur, ikinci bahar sürer. Bu konu beni aşar ama sizin güzelim mutluluğunuzu bozmamak için elimden geleni yaparım. Bir uzman kadın doğumcu bulacağım. İşte bizim alt köşede şekerin şekeri, bilgilinin bilgilisi bir arkadaşım var. Lütfen ondan bir randevu al, ikinci bahara bir fidan diksin. Ayrıca her yıl kontrole git, sonuçları bana yaz.

Beraber olamadık

Beraber olamadık

6 aydır nişanlıyım. Nişanlımla birkaç kez beraber olmaya çalıştık ama tam o ana geldiğimizde nişanlım kaskatı kesiliyor. Neden böyle oluyor?

CEVAP

Değerli okurum, sorun yok. Birçok genç kız bu tür ilişkilerden korkar. Sonunda hepimiz insanız. Üzerimizde yüklenen sorumluluklar var. Birtakım abartılı korkular bilinçaltında duruyor. Bunlar zamanla düzelecek şeyler, acelen ne? Sen kendini nişanlının yerine koy. Hiç yaşamadığın belki de korktuğun bir olayı düşün ne kadar endişelenirdin? Sabırlı, sıcak ol, yumuşak ol.

İhtimali var mı?

İhtimali var mı?

21 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla yüzeysel bir şeyler yaşamak istedik. Üzerimde iç çamaşırım varken cinsel organıma dokundu, kan gelmeye başladı. Kızlık zarının bozulma ihtimali var mı?

CEVAP

Sevgili yavrum, her yerde, her zaman ihtimaller vardır. İhtimallerin oranı konuşulur. Ben sadece orandan söz edebilirim. Bu oran yüzde 20’den fazladır. Rahat etmek için bir kadın doğum uzmanından kesin sonucu almanı öneririm.

Nasıl uzatırım?

Nasıl uzatırım?

19 yaşındayım. 1.78 boyunda ve 87 kiloyum. Penisim ereksiyon halinde 10 santim. Penisimi uzatmak için ne yapmam gerekir?

CEVAP

Değerli okurum, biraz daha bekle. Biraz kilo ver. Hâlâ o dertlerin sürerse evlendiğinde eşine sor. O da “Evet” derse 1-2 santim uzatılır. Ama onun da hiçbir yararı olmaz. Çünkü 10 santim penis yeterli ve normaldir.

Bozuldu mu?

Bozuldu mu?

İlk sevgilimle ilişkiye girdiğimde kanama olmadı. 3-4 hafta sonra adet oldum. Sizce kızlık zarım bozulmuş mudur?

CEVAP

Sevgili okurum, bozulmadı. Çünkü esnekti.

Yeteri kadar sertleşmedi

Yeteri kadar sertleşmedi

24 yaşındayım. 1 hafta önce tanıştığım biriyle birlikte olmaya karar verdik. Ama penisim yeteri kadar sertleşmedi. Ereksiyon halini kaybediyorum ve terliyorum. 2 defadır böyle oluyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, bütün gençlerin yaşadığı olayı yaşamışsın. Heyecan, korku ereksiyonu söndürür. Doğaldır. Hiçbir tedaviye ihtiyacın yok. Alışınca işler kendiliğinden düzelecek.

Arada ilaç içiyorum

Arada ilaç içiyorum

40 yaşındayım. Ayda 1 ya da 3-4 ayda bir Viagra kullanıyorum. Sakıncası olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, o tür hapların zararı yok ama psikolojik olarak bağımlılık kazanma.

Zevk alıyorum ama...

Zevk alıyorum ama...

22 yaşında kadınım. Erkek arkadaşımla sevişirken zevk aldığım halde orgazm olamıyorum. Arkadaşlarım “Kendimi sıktığın için böyle olmuştur” diyor. Eskiden kendimi tatmin etmek için mastürbasyon yapardım, orgazm olamamamın sebebi bu mu?

CEVAP

Sevgili okurum, klitoral orgazma alışmışsın. Şimdilik böyle idare edeceksin. Evlendiğinde sorunlar yaşarsan tekrar yeniden gözden geçirilir. Ve yeni teknikler öğretilir.

Ağrı başladı

Ağrı başladı

20 yaşındayım. Kız arkadaşımla yakınlaştık, bir nevi seviştik. İlişkiden sonra penisimin dip kısmı ağrımaya başladı. Ne yapmam gerekiyor? Doktora görünmeli miyim?

CEVAP

Değerli okurum, hayır. Damarlar içeriden biraz zorlanmış, o basınç da ağrıya neden olmuş. Olabilir be oğlum. Gençlik bu.

Yırtılmış mıdır?

Yırtılmış mıdır?

Geçen gün kız arkadaşımla sevişiyorduk. Tam bir cinsel birleşme olmadı ama cinsel organım vajinasına girdi. Kan geldi. Ben zorlanmadım. Kız da acı hissetmedi. Acaba kızlık zarı yırtılmış mıdır?

CEVAP

Değerli okurum, gitti gider. Şaşırdınız. Kızlık zarının ileride, derinde bir yerde olduğunu sanıyorsunuz. Oysa zar, vajinanın tam girişinde. Odanın kapısı gibi orada. Bu nedenle bir miktar giriş bile zarı bozuyor. Benden haber vermesi.

Eğrilik sorun mu?

Eğrilik sorun mu?

Cinsel organım eğri. Bu cinsel birlikteliği engeller mi?

CEVAP

Değerli yavrum, cinsel birleşmeye engel olacak kadar eğri penisler ameliyat edilir. Ama fizyolojik yani doğal eğriliklere dokunulmaz.

Acaba gelişir mi?

Acaba gelişir mi?

Genelevlerdeki kadınlar beni korkuttu. Penisimin küçük olduğunu söylediler. 18 yaşındayım, cinsel organımın boyu 11 santim. Bu yaştan sonra gelişme olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, gelişme olmasa da sana yeter. Normal işlevini görür. Ama kilo almaman gerekiyor. Kilolu isen zayıflarsan, penis 1-2 santim daha öne çıkar, yağdan kurtulur.

Erken boşalıyorum

Erken boşalıyorum

26 yaşındayım. Nişanlıyım, yakında evleneceğim. Nişanlımla yüzeysel olarak bir şeyler yaşadık, hiç zevk almadığını söyledi. Ben zevk aldım ama benim de erken boşalmam var. Acaba ilk gece geciktirici kullansam olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, örneğin ava çıkıyorsun bütün kuşları, tavşanları, keklikleri vurup çantana doldurmayı düşünüyorsun. Evlendiğinde erken boşalmanı düzeltiriz. İlk gece için erken boşalma ilacı almak yerine ereksiyonu koru, onu güçlendirmek için ilaç alman daha doğru olur. Hayat uzun bir yol, hepsini bir geceye sığdırmak pusulanın manyetik etkisini bozar.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Umut panzehiri olmasa, yaşam zehiri katliam yapardı. H.D.

 

23 yaşında kadınım ama vajinal orgazm yaşayamıyorum. Çok düzenli ilişkiye giremiyoruz. Onu çok arzulamama rağmen olmuyor. Bu sorunu nasıl aşarım?

CEVAP 

Sevgili okurum, kadınlarda vajinal orgazm evrensel bir sorun. Hangi koşul olursa olsun, dünyanın her yerinde kadınların neredeyse yarısı vajinal orgazm sorunu yaşıyor. Bu hem dokunun kendi özelliğinden hem de yetişme koşullarından kaynaklanıyor. Birbirinizi seviyorsanız, keyfinize bakın. Zamanla, tecrüben arttıkça ve cinselliğe daha çok alıştıkça işler yoluna girecektir, sen de orgazmı yakalayacaksın.

23 yaşında kadınım ama vajinal orgazm yaşayamıyorum. Çok düzenli ilişkiye giremiyoruz. Onu çok arzulamama rağmen olmuyor. Bu sorunu nasıl aşarım? CEVAP  Sevgili okurum, kadınlarda vajinal orgazm evrensel bir sorun. Hangi koşul olursa olsun, dünyanın her yerinde kadınların neredeyse yarısı vajinal orgazm sorunu yaşıyor. Bu hem dokunun kendi özelliğinden hem de yetişme koşullarından kaynaklanıyor. Birbirinizi seviyorsanız, keyfinize bakın. Zamanla, tecrüben arttıkça ve cinselliğe daha çok alıştıkça işler yoluna girecektir, sen de orgazmı yakalayacaksın.

VAJİNAL ORGAZMI YAŞAYAMIYORUM

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.