Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (8 Aralık 2019)

Haydar Dümen 8 Aralık 2019 tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar.

08 Aralık 2019, Pazar 07:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Önceki Fotoğraflar
GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Egzersizler işe yarar mı?

Penisimden şikayetçiyim. Dartos, Kegel egzersizi varmış, büyütür mü?

CEVAP

Değerli okurum, bu egzersizlerle organ uzasaydı, gençler, orta yaşlar ve yaşlılar günün belli süresini bu egzersiz için ayrırır, durmadan çalışırdı. Bu yazılar internet sitelerinde devamlı dolaşıyor.

Bunu okuyanlar umut diye gereksiz bir şekilde bunlara sarılıyor. Ben ve meslektaşlarımın bunlarla büyümez demekten dilimizde tüy bitti. Böyle bir tedavi yok. Bu tür bilgilere asla itibar etmeyin. Bir sorun varsa çok rica ediyorum hekim karşısına geçin.

Kısır olur muyum?

26 yaşındayım, ilişkiye girmedim. İlişkiye girince ruh halim nasıl olur? Çok mastürbasyon yapıyorum. Acaba ileride kısır olur muyum?

CEVAP

Değerli okurum, kısır olmayacaksın. Ama kadına transferde zorlanacaksın. Ergenlikten bu yana mastürbasyona şartlanmışsın. Daha kaç yıl sürecek? Sosyal ve ailevi koşullarını bilemem.

Ama doğanın kendine özel kuralları var. Cinsel açlıkların giderilmesi için evlenilmez. İşte burada bilimde, sosyal yapıda kişisel dünya görüşleri devreye girdiğinde bilimin dili bile olsa tek yanlı yön gösteremiyoruz. Geminin kaptanısın. Bazı koşulları değerlendir.

Günün sözü

Sonsuz aşk bir hayaldir ancak ömrünü uzatabilirsiniz. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (7 Aralık 2019)