Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (8 Eylül 2019)

Haydar Dümen 8 Eylül tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

08 Eylül 2019, Pazar 09:29
A A
Sayı kimin umurunda?

Sayı kimin umurunda?

Erkeklerin çoğu aklını ya penis boyuna, ilişki ya da mastürbasyon sayısına takıyor, kendini arkadaşlarıyla kıyaslıyor. Beyler, dilin kemiği yok, herkes bir şeyler söylüyor ama 'Ne kadar doğru?' diye sorgulamıyorsunuz. Sayı işe yaramaz. Önemli olan zevk almak ve doyuma ulaşmak.

BÖYLE SORU YOK!

Yine kanar mı? Cinsel ilişkiye gireli 2 yıl oldu. 2 yıl içinde sadece 3 kere ilişki yaşadım. En son yaşadığım ilişkinin üzerinden 1 yıl geçti. İlk ilişkide zarım bozuldu. Uzun süre ilişkiye girmedim. Tekrar ilişkiye girince kanama olur mu?

CEVAP

Ah benim güzel kızım, vah benim güzel kızım. Pişmanlıklar treninin biletsiz yolcusu. İki damla kan gelir umuduyla bu durumu kafasına takan zavallı bir oğlumuzu kandırmak yerine, seni sen olduğun için çok sevecek, geçmişini görmeyecek, 3 gram kanda saadet aramayacak birini bulman iyi olmaz mı? Bu durum senin de vicdanının rahatlatmaz mı? Önce dürüst ol, gerçekten kalbinle sev. Sonrasını kadere bırak, emin ol sana gülecektir.


GÜNÜN SORULARI

Makine hiç durmuyor Benim makine önüne gelene namlu doğrultuyor. Havuzda çalışıyorum ve işe girdiğimden beri böyle. Ne yapmam gerekiyor? Ya tüfeği çekip tarayacak birini bulacağım ya da işimden olacağım. Yardımcı olun.

CEVAP

Okurum, yazdıklarından anlaşıldığı kadarıyla genç bir delikanlısın. Ben sana senin dilinle cevap vereyim dedim. Her makinenin belirli zamanlarda çalışması lazım ki pas tutmasın. Bunun için poligona gidebilir ya da müsait bir alanda kendi hedefinle talim yapabilirsin. O da olmadı, kuru sıkı mermi kullanırsın. Ama halka açık yerlerde magandalık olmaz. Ne işinden ol ne de yüzünü kızart çevrene karşı.

Cinsellikten soğudum

20 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla her gün ilişkiye girmek istiyor. Cinsellikten soğudum. İstemesem de sevgilim ısrar ediyor. Ne yapayım?

CEVAP

Kıymetli okurum, bu yaşta cinsellikten soğuman ileride daha büyük sorunlara yol açar. Onun için sevgilinle konuş. Olmadı profesyonel yardım alın. Haftanın belli günlerine çekmelisiniz ki senin isteğin azalmasın. Zaten böyle devam ederse bir süre sonra erkek arkadaşın sıkılacak veya gözü dışarıya kayacak. Ya da cinsel sorunlar başlayacak, tedbir almakta fayda var.


Orgazm olamıyorum

23 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla haftada 2 kez ilişkiye giriyoruz. İlişki sırasında ön sevişme ve yeterli zamanımız olmasına rağmen ben orgazm olamıyorum, neden?

CEVAP

Sevgili okurum, kadınların orgazm büyük bir sorun. Pek çok neden bunu engelliyor. En azından vajinanın organik dokusu çoğu kişide duyarlı değil. Ama klitoris var. Yani sen biraz rahatla, ön yargıdan kurtul. Partnerin usta ve seni heyecanlandıran biriyse yollar açıldı demektir. Bu konularda bilgilenin, okuyun ve öğrenin.

Çok canım yandı

23 yaşında kızım Erkek arakdaşımla 2 senedir birlikteyiz. Onun isteğiyle cinsel ilişkiye girdik ama benim canım çok yandı. Bir haftadır acı çekiyorum. Şimdi arkadaşım her gün ilişkiye girmek istiyor. Ben de onu çok arzuluyorum ama canım yanacak diye de korkuyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, ne yapman gerektiğine ben karar veremem. En azından evli değilsiniz. Ama o acıları yok etmek elimizde ve sorun değil. Bu da uzaktan olmuyor.


8 kez boşalıyormuş

26 yaşındayım. Bir arkadaşım 1 saatte mastürbasyon yaparak 8 kez boşaldığını iddia ediyor. Acaba ona inanmalı mıyım? Bana sorarsanız 3 bile çok duruyor ama tedirgin oldum. Yalan mı söylüyor? Siz ne düşünüyorsunuz?

CEVAP

Değerli okurum, yalan söylüyorsa ne olacak, doğru söylüyorsa ne olacak? Yani bu işten senin eline ne geçecek? Arkadaşın yeri yerinden oynatacak süper bir buluş mu yapmış, olimpiyatlarda madalya kazanacak bir performans mı sergilemiş?

Neyi doğru ölçmüş, neyi yanlış yapmışsa hepsi kendine. Sekizse 8 yapsın. Önüne konulan faturayı da yine kendi ödesin. Sen kendine bak. Arkadaşlığını sürdür ama asla o sayılara özenme. Dahası sana inanırsa bu sayıyı azaltsın ya da hemen tedavi olsun.

Kızlığı bozuldu mu?

19 yaşında kızım. Sevgilimle sürtünme yoluyla seviştik. Çok az acı duydum. Yarım saat sonra kan geldi. O günün sabahı sancım vardı. Eve gidince adet gördüm. Gelen kan adetten mi? Sizce kızlığım bozuldu mu?

CEVAP

Sevgili okurum, sanırım zar zarar görmedi. Ama kesin incindi. Gelen kanın adet kanı olma olasılığı yüksek.


Spermler dışarı çıkıyor

İlişkide eşimin vajinasına boşaldıktan sonra meni, vajinadan dışarı çıkıyor. Sebebi nedir?

CEVAP

Değerli okurum, sebebi öyle olması gerektiği içindir. Tüm kadınlarda aynı şey olur.

Hamile kalır mı?

Biz kız arkadaşımla sürtünme yoluyla birlikte olduk. Üzerine boşaldım, sevgilim o bölgeyi yıkadı ama korkuyor. Acaba hamile kalma riski var mı?

CEVAP

Değerli okurum, merak etme, kalmadı.


Bir türlü sertleşmedi

22 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girmek istedik ama penisim sertleşmedi. Penisim 14 santim. Acaba bu durum normal mi? Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, her iki durum da normal. İlk heyecanlar böyle olur. Organına da nazar değmesin, ölçüler tamdır. Geriye keyif kaldı. Keyfini bozma.

Vajinası acıyor

Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye giriyoruz. Ama sevgilim orgazm olduktan sonra vajinasında ağrı ve yanma oluyor. Neden böyle oluyor?

CEVAP

Değerli okurum, galiba tahriş var. Orgazmdan önce kız bunu heyecandan anlayamıyor. İlk aklıma gelen bu ama içeriden kasılma ağrıları da olabilir. Hem sen hem arkadaşın sakin kasılmadan yumuşak bir yöntem deneyin. Yarar göreceğinizi sanıyorum.


Eşim ilişkide acı çekiyor

27 yaşındayım ve yeni evliyim. İlişkiye girdiğimiz zaman eşim hiç zevk almıyor, çok acı çekiyor. Sürekli kan geliyor. Daha 3 haftadır ilişkiye giriyoruz. Bize yardımcı olur musunuz?

CEVAP

Değerli okurum, önce eşini bir kadın-doğum uzmanına götüreceksin. Bir şey varsa tedavi olacak. Sorun devam ederse düşünürüz. Bu ağrıları yok ederiz.

Beni tatmin etmiyor

10 yıllık evli erkeğim. Eşim birleşmeden zevk alıyor ama kendini çok zorluyor. Ben çok istekli biriyim. Karım beni tatmin etmiyor. Gözüm dışarıda ama onu çok seviyor, aldatmak istemiyorum. Bana yardımcı olun.

CEVAP

Değerli okurum, evliliğe devam. Gözün dışarıda güvercinler gibi uçsun, ağaçların ve çiçeklerin üzerinde dolaşsın. Ama asla birine konmasın. Türkiye'deki kadınların yarısı eşin gibi. İyi ki cinsel birleşmeden zevk alıyor. Zevk alamayan kadınların çokluğunu düşünürsen sen şanslısın. Eşine duygusal yaklaş. O da biraz kendine çekidüzen verip fantezilerini coştursun. Profesyonel yardım alın. Daha çok gençsiniz.


Mutlu edemiyorum

22 yaşındayım. Kız arkadaşımı mutlu edemiyorum. Suçu kendimde arıyorum. Penisim 16 santim, erken boşalıyorum. Partnerimin ilişkiden hoşlandığını fark etmiyorum. Bana ne önerirsiniz?

CEVAP

Değerli okurum, penisin normalin üst sınırını zorluyor. Erken boşalma kız için olumsuzluk. Bu evlilik koşullarında tedavi ile düzeltir. Kadınların orgazm olma şansı öyle yüksek değil. Zamanla, ortamla ilgilidir. Kız klitoris orgazm alışmışsa bunu vajinal orgazma transfer etmek gerekir. Uzun bir süre sabır, ustalık ve zaman ile bu yolu aşabilirsin.

GÜNÜN SÖZÜ

Güzellik yıllar içinde yıpranır. İyi beslenmiş ruh doruklara tırmanır. H.D.
Sıradaki haber yükleniyor...